Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2016., 00:59   #6661
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
To kaj ćeš ti tražit je tvoj izbor, ja ti velim kaj je tvoje zakonsko pravo.
Samo javi kaj si na kraju uzeo.

I btw. ne znam o kojem se dućanu radi, vidjet ćeš dal je najbolji sad na ovoj reklamaciji
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2016., 09:01   #6662
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Malo mi je ciganski tražit samyja 500Pro koji je značajno bolji disk pogotovo ako je tu dućan u gubitku jer se radi o najboljem u ZG-u
Dobro ti buljo veli. Uzmi nekaj skuplje od 1800 kn i nadoplati tipa 200-300 kn i bog te veseli. Ti si to platio 1800 kuna, nije ti to nitko poklonio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2016., 09:04   #6663
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
To ti ionako nejde na trosak ducana gdje si kupio

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2016., 11:13   #6664
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja sam za vertexa 4 128 odbio vectora 128 kojeg su mi nudili (bolji, ali sa očajnim return ratiom), tražio i dobio evo 850 250 gb koji je cijenom bio tu negdje kao i vertex kad sam ga uzeo.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 15:19   #6665
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
U Elipsu sam uzeo neki proizvod preko njihovog web shopa, za par dana sam vidio da mi ne odgovara i pitam o raskidu ugovora/povratu proizvoda.
Kažu da im moram poslati u Stupnik natrag, daju adresu i da će napraviti storno diners plaćanja. Poslao Overseasom natrag s još jednim raskidom na papiru i eventualno iban za povrat ako ne ide preko dinersa.
Uglavnom, prošlo već 17 dana otkako su oni primili proizvod a ja još nisam dobio povrat novca niti mi odgovaraju na email.
Da još čekam?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 15:29   #6666
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Clanak 76 zakona o zastiti potrosaca, rok za povrat para je 14 dana od dana obavjesti o raskidu ugovora. Pogledaj si malo clanke od 72 nadalje, dosta jasno je opisano.

Imao sam slicnu situaciju s drugom trgovinom gdje je racunovodstvo bilo "na godisnjem" 30+ dana dok nisam spomenuo par clanaka i rokove.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 17:32   #6667
tomy234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav!
Molio bih za pomoć. Kupio sam Acer Aspire online u Computeruniversu prošle godine u 2.mjesecu. Krajem drugog mjeseca ove godine poslao sam laptop na servis u Njemačku, ekran nije radio iz nekog razloga (preko HDMI-ja sve radilo), vratili mi ga neispravnog - pregrijavao se. Šaljem drugi put, vrate mi ga neispravnog, laptop uopće nije grafičku pronalazio. Šaljem treći put, zovem nakon nekog vremena i kažu Acer će vratit novce jer je 3 puta slan. Pošaljem podatke od računa i vidim da su mi uplatili, nakon 8 mjeseci od prvog kvara, dio novaca, a da su ostatak zadržali pod naznakom: smanjena vrijednost. Zovem ih i kažu mi da je to zato što je laptop kod mene od drugog mjeseca 2015. do kolovoza 2016. iako je većinu vremena bio kod njih!

Pitanje: imam li ja zakonski pravo na puni povrat, odnosno da mi vrate i ostatak novca? Laptop je praktički bio bez tragova korištenja. Zamjenu mi nisu ni ponudili.

Puno hvala, LP
tomy234 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 17:43   #6668
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy234 Pregled postova
Pitanje: imam li ja zakonski pravo na puni povrat, odnosno da mi vrate i ostatak novca? Laptop je praktički bio bez tragova korištenja. Zamjenu mi nisu ni ponudili.
Imaš. No problem je to istjerati.

http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_en.htm
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 18:22   #6669
tomy234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
A na koji način to istjerati? Na web-stranici na koju si me uputio piše:
Citiraj:
Međutim nakon šest mjeseci u većini država članica EU-a morate dokazati da je neispravnost već postojala u trenutku primitka robe tako što, primjerice, ukažete na to da je neispravnost uzrokovana lošom kvalitetom materijala.
Logično mi je da vrate pune novce, to što ne mogu popraviti nije moja krivica, a sad sam na gubitku, vratili mi 50% od plaćene cijene.
Još uvijek mi je ponuđeno na mom korisničkom računu od Computeruniversa ikona za povrat proizvoda (taj proizvod na računu je "Gutschriftskürzung
Kürzung für Zeitwert", tj. smanjenje vrijednosti, a to je na računu navedeno kao trošak). Također, i garancija proizvoda od Acera je 2 godine, tj. do veljače 2017.
E sad, što sada, na koji način, obraćati se direktno Aceru ili Computeruniversu?

Zadnje izmijenjeno od: tomy234. 25.10.2016. u 18:29.
tomy234 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 18:29   #6670
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zar nije njemacki zakon iznad eu zakona?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 09:21   #6671
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
U njemackoj je to tako, vraća se samo svota umanjena za vrijeme korištenja. Puna svota se vraća samo ako je proizvod kupljen nedavno.
__________________
danijel_b je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 09:30   #6672
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Tako bi trebalo i kod nas. A ne da se vrati hardware nakon 4 i pol godine korištenja, i dobije se puni povrat novaca. Nebuloza.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 09:40   #6673
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Da je kod nas tako i da ti neka trgovina to napravi, razapeli bi ih na sve strane...

Po meni nema nikakve logike da mu vrate 50% ako je laptop 3x bio kod njih i doslovce ga je koristio manje od 1godinu. Glupost žešća i ne bi sigurno pristao na povrat love, već bi tražio popravak ili novi laptop. A mogli su ga popraviti kako treba i to je to.

Sada je malo sranje to istjerati, jer doslovce si pristao na povrat novaca i dobio si taj povrat...

Kontaktirat direkt Acer, priloži sve servisne primke od njih, račun, detaljne opice šta si i kako si radio, kada si slao njima, koliko je bio kod njih itd. I vidi što oni kažu na to sve.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 09:53   #6674
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Tako bi trebalo i kod nas. A ne da se vrati hardware nakon 4 i pol godine korištenja, i dobije se puni povrat novaca. Nebuloza.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Nebuloza je dok ti ne budeš trebao tako nešto kad tebi rikne nekaj kaj ima 5 godina gare nakon 4 i pol godine, budi frajer i reci "ne ne, ja sam pošten, niste vi meni dužni ništa". Do tada, to je zakon i ne znam čemu svako malo čuđenje.

U svakoj interpretaciji ima zloupotrebe. To ti je valjda jasno. A trgovci imaju sudske vještake koji mogu ustvrditi je li oprema namjerno ubijena ili je zbilja kvar i slobodni su ih koristiti.

Tako da mi stvarno nisu jasna ta čuđenja ko bula nekoj stvari.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:09   #6675
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Evo ja sam slao maticnu na garanciju i nisu mi htjeli promijeniti za drugi brand čak ni uz nadoplatu, kazu matična je kod vas skoro godinu dana i nema vrijednost nove pa zamjena za drugi brand nije moguća. Poslali su mi istu takvu ali novu.
Imaju pravila kojih se drže i to je to.
Kome ne paše nek ne kupuje u Njemackoj. A to ići kao nesta istjerivati je smiješna izjava, druga zemlja druga pravila
__________________
danijel_b je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:15   #6676
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nebuloza je dok ti ne budeš trebao tako nešto kad tebi rikne nekaj kaj ima 5 godina gare nakon 4 i pol godine, budi frajer i reci "ne ne, ja sam pošten, niste vi meni dužni ništa". Do tada, to je zakon i ne znam čemu svako malo čuđenje.

U svakoj interpretaciji ima zloupotrebe. To ti je valjda jasno. A trgovci imaju sudske vještake koji mogu ustvrditi je li oprema namjerno ubijena ili je zbilja kvar i slobodni su ih koristiti.

Tako da mi stvarno nisu jasna ta čuđenja ko bula nekoj stvari.
Tražio bi novi u rangu i to bi dobio. Djiberenje za nešto što mi ne pripada me ne zanima

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:19   #6677
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Evo ja sam slao maticnu na garanciju i nisu mi htjeli promijeniti za drugi brand čak ni uz nadoplatu, kazu matična je kod vas skoro godinu dana i nema vrijednost nove pa zamjena za drugi brand nije moguća. Poslali su mi istu takvu ali novu.
Imaju pravila kojih se drže i to je to.
Kome ne paše nek ne kupuje u Njemackoj. A to ići kao nesta istjerivati je smiješna izjava, druga zemlja druga pravila
Pa to je skroz logično. Garancija je tu da ti drži komponentu pod zaštitom, i već je super kad sa novom komponentom dobiješ i novu garanciju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:22   #6678
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Da je kod nas tako i da ti neka trgovina to napravi, razapeli bi ih na sve strane...

Po meni nema nikakve logike da mu vrate 50% ako je laptop 3x bio kod njih i doslovce ga je koristio manje od 1godinu. Glupost žešća i ne bi sigurno pristao na povrat love, već bi tražio popravak ili novi laptop.
Tako je, kupio si proizvod određene cijene, karakteristika i jamstva i očekuješ da će u tom jamstvenom roku taj proizvod služiti ti i funkcionirati kako je i predviđeno.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:40   #6679
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy234 Pregled postova
A na koji način to istjerati? Na web-stranici na koju si me uputio piše:
U tome i je problem. Možeš probati preko onog ureda navedenog na tom linku, ali uvijek postoje problemi kod međunarodne nabave i rješavanja ovakvih situacija.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Zar nije njemacki zakon iznad eu zakona?
Je za Nijemce, problemi nastaju kod međunarodnih razmjena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 10:51   #6680
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor tomy234 Pregled postova
A na koji način to istjerati? Na web-stranici na koju si me uputio piše:
Podnesi pritužbu protiv trgovca, koristi ovaj link i objasni problem:
https://webgate.ec.europa.eu/odr/mai...me.show&lng=HR

Prije nego podneseš pritužbu preko toga, trebao bi napisati pritužbu toj trgovini gdje si kupio i tražiti puni iznos, ako te odbiju, njihov negativan odgovor priloži kad se budeš žalio preko ovog europskog potrošačkog centra.

P.S. Ne obaziri se na to što piše "nakon 6 mjeseci moraš dokazivati blabla", to ne vrijedi za tebe, ti se pozivaš na jamstvo koje traje 2 godine.
U EU zakonima postoji zakonsko jamstvo i komercijalno jamstvo, baš kao što kod nas postoji odgovornost za materijalni nedostatak i garancija.
Ti se pozivaš na komercijalno jamstvo koje u tom tvom slučaju traje 24 mjeseca.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 26.10.2016. u 10:59.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 14:01   #6681
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Podnesi pritužbu protiv trgovca, koristi ovaj link i objasni problem:
https://webgate.ec.europa.eu/odr/mai...me.show&lng=HR

Prije nego podneseš pritužbu preko toga, trebao bi napisati pritužbu toj trgovini gdje si kupio i tražiti puni iznos, ako te odbiju, njihov negativan odgovor priloži kad se budeš žalio preko ovog europskog potrošačkog centra.
Očigledno da je zakon napravljen tako da se ne može tražiti puni iznos nazad, ali bi mu svakako trebali dati novi uređaj istih karakteristika.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 19:52   #6682
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Kupio sam pržilicu u Linksu, Asus i na stranicama Linksa i na računu piše Jamstvo 12 mjeseci. Ali, dobio sam i onaj mali jamstveni list na kojem piše M-San i jamstvo 24 mjeseca. Imam li 12 mjeseci, ili 24?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 20:24   #6683
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
12 u linksu, i još 12 direkt u msanu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 21:02   #6684
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ne nego ima 24 mjeseca u Linksu, gleda se jamstveni list, a ne račun.
Pošto je Links dao jamstveni na kojem piše 24, znači da su oni odgovorni cijeli taj period.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 21:13   #6685
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Pa da, msan je dao jamstveni na kojemu piše 24mj, ne links.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 21:17   #6686
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Trgovina je dala kupcu jamstveni list i ona odgovara kupcu tijekom cijelog tog perioda, ti ni ne trebaš znati što je msan, gdje im je adresa i što oni rade.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 21:34   #6687
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Nije istina, jerbo taj papirić je dio ambalaže tog proizvoda, nema zapravo veze s linksom. Tehnički, oni skinu taj papirić s ambalaže i to je to, imaš godinu dana njihovog jamstva i doviđenja.

Al eo, nek netko drugi potvrdi il demantira. Bolje za kupca ako je po tvome, al mislim da ipak nije.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 22:06   #6688
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Sve piše u zakonu, ako je trgovac predao kupcu jamstveni list onda je on odgovoran za jamstvo.
Nema šta netko demantirat naše zakone, baš kao i što ti nemaš šta tražiti u msanu.
Predaješ artikl u trgovini zajedno s računom i tim papirićem na kojem piše 24 mjeseca.

Kad bi oni u Linksu skinuli taj papirić, to je onda druga priča jer ti onda zapravo ni ne daju jamstvo, tako da to što pričaš nema veze s ničime.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 15:11   #6689
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Određena trgovina mi je poslala krive artikle. Poslao sam narudzbu nazad i zatrazio povrat novca (jer mi se ne da više s njima natezati da mi ponovo salju prave artikle). Dobili su artikle natrag i odobrili povrat novca. Proslo je 10 dana i nisam dobio svoj novac natrag. Kazu mi da nije do njih nego je sve sad u rukama banke koja im je navodno odgovorila da je zakonski rok za povrat novca mjesec dana.
Je ti ovo točno ili ne ?
Hvala


P.S. Ja znam da, ako sam ja zasrao stvar, klijentu vraćam novce direktno sa računa od firme nalogom, ne kužim šta ima banka s tim (ja dajem nalog da se transfer uradi i kada da se uradi).
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 15:58   #6690
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Imaju rok od 14 dana da ti vrate novce, banka nema nikakve veze s ovime.
Moraju ti vratiti novce na isti način kako si im uplatio, ako si im uplatio sa svog računa na njihov, onda ti isto tako vraćaju nazad.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na