Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2007., 22:30   #31
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Or even better, buy two, crossfire them, and beat 8800GTX Ultra in tests, using famous "Two bad, Milosh dead" strategy
He could get banned for posting results where 2950 in CrossFire beats the crap out of Santa Clara's finest. If he decides to do so; it must be posted and uploaded during the night - somewhere around 3-4 AM. That way he's safe for a couple of hours and G80 owners can report (if they wish) the thread all night long.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 22:41   #32
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki skulirajte se malo-pola threada ste zaspamali.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2007., 23:08   #33
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Kaj u M&D sa ovim šalim se...daj brišite ove postove (i ovaj moj također)
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 23:12   #34
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Kaj u M&D sa ovim šalim se...daj brišite ove postove (i ovaj moj također)
Čovjek je odgovorio na pitanje, ali se malo prešao, i kasnije se ispravio, ne vidim u čemu je problem
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 17:10   #35
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
AMD RV670 To Launch On Nov 15th

AMD has informed their AIB partners that RV670 launch date is brought forward from Nov 19th to 15th and the official marketing name will be determined by next week so Radeon HD 2950 nomenclature is not craved in the stone yet. We can expect a hard launch from AMD this time round. However, 790FX (RD790) and AMD 770 (RX780) launch date is pushed back from Nov 5th to 20th so it would be a separate launch like Nvidia with their 8800 GT (Oct 29th) and nForce 750/780 series (Nov 12th).

http://www.vr-zone.com/articles/AMD_...15th/5344.html
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 17:43   #36
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..opet ne gine jedno 550 ojra,za d bist ...najmanje..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 18:47   #37
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Or even better, buy two, crossfire them, and beat 8800GTX Ultra in tests, using famous "Two bad, Milosh dead" strategy
Me neko trazio?

Sve to fino izgleda i ako Bog da pa da i ja svoju kompletnu konfiguraciju prodam pa kupim nesto "normalno". Samo treba sacekati i nVidijinie kartice, pa da se vidi sta je bestbuy. Eh da, imam osjecaj da ce nove ATice trositi manje struje od malih zelenih, a samim tim se i manje grijati, sto u zadnje vrijeme i nije bas bio slucaj (bar po onome sto se pisalo po forumima).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 16:44   #38
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Pa sta je ljudi G92 tema ima 6-7 stranica postova a ovo zamrlo!
Ja jos imam nade u ATi XD milsim da če popišat n-vidiju i 8800gt!
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 00:06   #39
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
ja sam uvijek bio i biti ću i dalje vjeran ati-ju
pa da konkurencija izbaci duplo bolju karticu.....
zato jedva čekam da se pojavi nova.
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 00:07   #40
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Pa sta je ljudi G92 tema ima 6-7 stranica postova a ovo zamrlo!
Ma nije zamrlo, samo svi prate kak se većina na G92 temi čudi cijeni i performansama. Pa kak s nevjericom u očima čitaju recenzije i potajno se nadaju da bu kartica skuplja od 2.000 kn. Još kad se u svu tu strku i paniku dodaju dva-tri reda s jednog od nVidijinih foruma, stvari (u najmanju ruku) postaju zanimljivije.
Citiraj:
nVidia has already admitted defeat to RV670 (ATi 3850 series) which will be in the same price range of $250. Of course this is why nVidia is rushing 8800GT out in October 29 to get as many sales as possible before the 3850 shows up in November 15.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2007., 00:10   #41
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
ja sam uvijek bio i biti ću i dalje vjeran ati-ju
pa da konkurencija izbaci duplo bolju karticu.....
NHF, ali ovo je u najmanju ruku plitko (da ne kažem glupo) razmišljanje.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 30.10.2007. u 00:42. Razlog: Ispravak
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:04   #42
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
NHF, ali ovo je u najmanju ruku plitko (da ne kažem glupo) razmišljanje.
NT...
a daj se objasni zbog čega je glupo?
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:15   #43
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ako u danom trenutku (trenutku kupnje grafičke kartice konkretno) npr. ATi nudi bolji proizvod od nVidije naravno da ću uzeti ATi-ja, iako preferiram nVidiu.

To preferiranje proizvođača (AMDovac/Intelovac/nVidijaš/Atijevac/SiSaš? i slični...) mi je onak malo glupavo.

No naravno to je samo moje mišljenje
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:22   #44
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
a čuj imam doma komp već 5 godina i nikad nisam imao u njemu nvidiu, a
ne vidim razlog da bi ikad i trebao pa niti neću i da vidiš kad smo već kod
toga i isto tako nikad nisam imao ni intel proc u kompu i isto tako nikad ni neću

NHF ali i ti svoja plitka i glupava razmišljanja sačuvaj za sebe
jel kak si i sam rekao to je samo tvoje mišljenje pa neka tako i ostane
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:35   #45
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
ATi vs. nVidia, AMD vs. Intel, Girls Aloud vs. Sugababes i još brdo beskrajnih rasprava, popraćenih uzaludnim uvjeravanjem i masom povrijeđenog ega.
Nije valjda da budete krenuli u tom smjeru, a znate i sami da nema smisla?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:40   #46
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Unaprijed se isprichavam na spamu.

Hehh, nekim chudom - i ja dijelim Razerovo mishljenje. Go figure. Chudno che zazvuchati ali takvo mishljenje je rezultat logike, razuma i racionalnosti.

Dakle, bolje je uzeti ATi grafu, pa makar ona u datom trenutku koshtala dvostruko vishe te davala dvostruko slabije performanse od nVidijinog proizvoda?? Jedino je vazhno da je - ATi u kuchishtu.
Da, mozhda ima logike i razuma i u takvom mishljenju.
Samo....jbt ga, ja... ovako blesav kakav jesam, ne vidim to.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:43   #47
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Nije valjda da budete krenuli u tom smjeru, a znate i sami da nema smisla?
Ne bu krenul u tom smjeru. Znam da nema smisla, no postavio je pitanje pa ne bi bilo u redu da ostane otvoreno

Svatko ima svoje mišljenje, koliko god ga netko drugi malo cijenio.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 01:58   #48
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Preferiranje jednog i kupovanje nečega u inat i zbog privrženosti bez obzira na sve/konkurenciju, je već malo žešća krajnost. Ali toga tak i tak ima diljem foruma. Ovaj nemre smislit Gigabyte i kupuje samo Asus, onaj pak neće čuti za ništ drugo osim GTX-a, neki deseti obožava Thermaltake kućišta i tome slično. I svaki od njih ima 1001 razlog zakaj baš to i samo to. Nikad na zelenu granu, pa ako im paše... IMHO ako komponenta vredi te novce, tj. ako je najisplativija u svom cjenovnom rangu, onda meni nije bitno dal ju proizvodi AMD, Intel, ATi ili Iva Šulentić kod bake na selu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 02:01   #49
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
IMHO ako komponenta vredi te novce, tj. ako je najisplativija u svom cjenovnom rangu, onda meni nije bitno dal ju proizvodi AMD, Intel, ATi ili Iva Šulentić kod bake na selu.
Slažem se s tvojim razmišljanjem, to i sam tvrdim, iako mi se čini da je ono maloprije malo krivo shvaćeno, jer sam u primjeru koristio konkrente proizvođače, koje su kolegu boli u oči
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 02:13   #50
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ma nije krivo shvaćeno. Vidi se kaj se hoće reći. Ja sam versus spomenul čisto radi toga jer uvijek ima nadobudnih (vrebaju iz sjene foruma s BUGom u ruci, istodobno žaleći kaj nisu iste novce potrošili na FHM) i spremnih za rasprave o driverima, grijanju, buci i ostalim pričicama za laku noć.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 03:19   #51
Pygm4li0n
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 54
e Decki, al' ima nesto zavodljivo u takvoj iskljuchivoj filozofiji koja se protivi logici i praktichnom umu..

koliko god se to opravdano moze nazvat' glupim - ne potapa chinjenicu da su neki od najesencijalnijih ljudskih poriva - iracionalni !

Tu se radi o kategorijama poput dosljednosti, idealizma, odanosti.. naspram pragme, koje u danashnjem svijetu ima i prevech

Naravno sve to skupa u svijetu IT-a djeluje malo izvan kontexta i bedasto, ali ipak - uvjeren sam da su ljudi poput thedman'a imali puno vishe utjecaja na razvoj drushtva kroz povijest, a pogotovo umjetnosti, nego ovakvi ziherashi poput vas :P

Ja osobno nisam ovak' lud k'o on

Ali trenutno cu dok svi rezu vene za 8800GT radje chekat novog ATIja, pa i ako bude razvijao 5 fps'a manje, ili kostao 50 EUR vishe, cisto iz razloga sto je ATI indijanac u aktualnom filmu
Pygm4li0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 06:42   #52
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Pygm4li0n Pregled postova
Ali trenutno cu dok svi rezu vene za 8800GT radje chekat novog ATIja, pa i ako bude razvijao 5 fps'a manje, ili kostao 50 EUR vishe, cisto iz razloga sto je ATI indijanac u aktualnom filmu
A i ako malo promisliš, kad bi svi kupili ISKLJUČIVO najbolje/najbrže/ono što je kupilo najviše pozitivnih reviewa na Tomshardveru, za godinu dana bi svi kupili 10% brži Coreduo...ali bi koštao 400% više
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 11:35   #53
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
a jeste od ovog počeli radit sapunicu
pa ne kužim , pa nisam ja niš tu tvrdoglav i odan ati-ju i amd-u nego eto sviđaju mi se
i nema nekog posebnog razloga zašto samo njih imam u kompu, to je samo moja želja
niti ja previše njih volim a ove ostale mrzima nego to je tako

joj kad će više taj novi ati pa jedva čekam
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 00:57   #54
Pygm4li0n
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 54
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A i ako malo promisliš, kad bi svi kupili ISKLJUČIVO najbolje/najbrže/ono što je kupilo najviše pozitivnih reviewa na Tomshardveru, za godinu dana bi svi kupili 10% brži Coreduo...ali bi koštao 400% više
o tome se upravo i razvezla diskusija na G92 threadu, pa je doshlo i do kamenovanja
Pygm4li0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 09:27   #55
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
A jeste otišli u kuruzu i tu ... heh.

Osobno mislim da će Ati izbaciti bolju grafulju od 8800 GT - jerbo je sa zadnjom generacijom izgubio velik dio publike. Naj kartica od ATi-ja se natjecala u sednjem segmentu NVidie. U svijetu marketinga - to je harakiri.

Sad je vrijeme da se izvuku. Izbace flag ship karticu po mid range cijeni i popiju gubitak profita u ime sačuvanja branda. Nije prvi, niti zadnji put da se tako nešto radi.

Dali je ekipa poput mene popušila na 8800 GT ?
Mislim da ne - nije mi se dalo čekati još mjesec dana dok Ati izađe, pa testovi, pa kad će doči, pa ček samo malo dolazi i 8800 GTS kao odgovor ATi-u. Zaboravi - kupiš kaj možeš u datom trenutku ili pričekaš - niti jedna odluka nije loša. Da sam svaki put čekao da sve izađe danas bih imao Pentium 120 i dalje -.-

Međutim polažem velike nade u novi Ati chip i karticu. Jerbo onda možda padne cijena 8800 GT - pa se nabavi jeftini SLI
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 09:44   #56
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
sumnjiva je nvidija skroz s ovim launchom po toj cijeni...mislite li da ce ati stvarno izbaciti neku zvijer, ili je nvidiji dobrota u srcu, pa su odlucili svoje prijasnje produkte devaluirat na opcu radost novih kupaca?
  Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 09:59   #57
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Ovo od nevidije mi se više čini kao neki djelomični paper launch, gledam vani i kod nas, oni dućani koji su ih uspjeli dobiti dobili su mali broj i već su sve rasprodali, a i cijena je mahom dosta veća od najavljene...

@Paske, djelomično se slažem što se čekanja tiče - ako ti nešto zaista treba (pri tome ne mislim na kupovinu 8800gts i QC CPU-a za Krajzis ) onda ćeš to i kupiti onda kad ti treba. Ali ako možeš kupnju planirati, onda postoje i lošija i malo bolja vremena za kupnju

Ja osobno nikad nisam dao više od 1000kn za grafičku. Pričekat ću do polovice studenog da vidim taj 2950 (kažu da će se zapravo zvati HD3800) i ako cijena bude do 1500kn (piše se vani po forumima da će biti jeftiniji od 8800gt) možda i razmislim o kupnji, jer budući da nisam hardcore gamer mislim da bi me ta grafa mogla služiti dvije godine za moje povremeno igranje. Tim više što imam relativno novu 2600xt koju još uvijek mogu dobro unovčiti
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 10:51   #58
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Oko cega raspravljate, njihov cilj je samo profit. Da mogu digli bi cijene ohoho ali sto ce i kome to prodati ?
Iako pomalo navijam za AMD/ATI (David/Golijat ) treba misliti na svoj djep i gledati sto se moze i gdje kupiti povoljno i kvalitetno. Imam 2900 Pro iskljucivo sto je cijena bila jako povoljna i sto sam time nabavio najnoviju karticu koja mi je dostatna za moje potrebe i koja ce me sluziti ubuduce za dx10 aplikacije.
Moje misljenje u vezi grafickog hardwera je da ce on polako nestati kao zasebna jedinica tj. doci ce do integracije CPU/GPU u AIO (sve u jednom). Mislim da je zato AMD kupio ATI i izlozio se ovako velikom riziku u pogledu opstanka. Cini mi se da oni sada jednostavno zele prezivjeti na trzistu, izbacujuci proizvode koji malo zaostaju za konkurentima (Intel, nVidia) a istovremeno radeci na necem puno vecem. Vidjet cemo jer ako ne uspiju, u banani su
Vjerujem da i Intel i nVidia rade na tome ali izvesnu prednost dajem AMD/ATI timu. Imaju podjednako jake timove na oba polja (CPU/GPU) , Intel jak na CPU ali slab na GPU, nVidia obratno
Naznake da se krece u tom pravcu (AIO) vec postoje na netu ali se za sada malo pise o tome. Ne zna se kako stvari stoje pa se niko ne zeli zaletati prognozama
To je moje misljenje, tocno ili ne vidjet cemo kroz koju godinu. Do tada raspravljajmo o ATI / nVidia karticama a poslije ko zna o cemu
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 12:25   #59
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
.. IMHO ako komponenta vredi te novce, tj. ako je najisplativija u svom cjenovnom rangu, onda meni nije bitno dal ju proizvodi AMD, Intel, ATi ili Iva Šulentić kod bake na selu.

svi koji drugacije ramisljaju se vode nekim falsim osjecajima tj KODA ce im ati ili nevidia dat kruva u zivotu i da ce imat neke koristi od toga....
uvjek za svoje novce trazite najbolje.... i to je to...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 13:00   #60
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
@zippo
To sto spominjes kombinaciju CPU i GPU na jednom se danas kod AMD-a zove Fusion. Trebalo bi se pojaviti na trzistu 2009. Zivi bili pa vidili.

A zasto je 8800GT jeftina. Pa sam cip je napravljen u manjem procesu tako da je i sam cip manji i jeftiniji za proizvodnju. Mem kontroler je malo skresan na 256bita. Opet sam PCB je jednostavniji i jeftiniji za proizvodnju. A vidim i da se na hladjenju stedilo dosta. Inace nVidija je poznata da prvo izbaci jace modele, a tek onda slabije, tako da mi ovaj njihov potez nije bas jasan, ali vjerujem da ce se kartica dobro prodavati, bar do dolaska ATi-ja ili neceg treceg.

Posto ce ATi-jeve nove uzdaneci biti takodjer napravljene manjim procesom proizvodnje, a i prema nekim najavama i oni se vracaju na 256bit sabirnicu, nevidim razloga da i te kartice budu barem u rangu danasnjih, ako ne i jeftinije.

Mozda su oba proizvodjaca shvatila da je za danas sasvim dovoljno 256bit sabirnica i da je vise za sad neiskoristivo. A vidit cemo sve prije ili kasnije.

Ja sam rasprodo svoje dvije HD2600XT u nadi da cu kupiti neko novo ATi cudo, ali sad tek vidim da mi je i integrirana previse. Nista neigram, nit me ista zanima od nadolazecih igara. Komp mi sluzi za posao. Sve je na difoltu (osim napona na CPU 1.0V sa 1.25V) i potpuno pasivno hladjeno (osim napajanja).
Momir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na