Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2013., 05:08   #1471
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Nedavno koristio OO Format Recovery 4, uspio spasit sve sa diska.

Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 19:02   #1472
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
TestDisk CGSecurity-ja mi je pomogao više puta kod obrisanih particija savršeno.
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2013., 00:27   #1473
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
(riješeno) Formatiran hard, ima li nade za spas podataka?

Kolega ustekao vanjski hard u racunalo koje inace ne koristi, dosla mu je poruka: http://www.dtidata.com/resourcecente...-the-disk1.png , on je bez razmisljanja pritisnuo Format Disk, i naravno ostao bez svega na njemu, radi se vecinom o slikama i word dokumentima. Kako vratit podatke, kojim alatom?

Vec prije sam radio slicne stvari sa par alata, ali tada disk nije bio formatiran, samo su dokumenti bili baceni u smece, te sam probleme uspjesno rjesio. Sada sam pokusao isto, sa Easeus Data Recovery, ali nista nisam uspio napravit. Btw, nakon formatiranja nista nije bilo zapisivano na disk.

Thanks, pozz...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 01:07   #1474
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
file scavenger ili sl.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 09:51   #1475
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 11:45   #1476
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Ja sam imao sličnu situaciju sa memorijskom karticom iz fotoaparata, također preformatirano, ali na nesreću slikano je kasnije sa njim. Skinuo sam program Recuva i spasio sam sve sa kartice, bez obzira na to što je kasnije slikano. Ne znam kako je sa HDD-om, ali pokušaj. Sretno!
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 12:40   #1477
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Get data back for ntfs isto ok radi, iako mislim da nema više podrške za njega
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 13:30   #1478
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 322
ako je napravljen full format onda je malo veca bana...ako nije, preporuka je alat PhotoRec, trebo bi izvuc vise manje sve...

ako su bas JAKO bitni podaci, onda sa ftk imager prvo napraviti image tog diska u raw (dd) formatu pa raditi s tim image-napravis mount toga image pa sa photorec po tom imageu
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:14   #1479
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
file scavenger ili sl.
Pokusao sa file scavangerom, ali nista, pise remaining time oko 300h i povecava se.

Nisam po youtube-u gledao, cesto sam tamo znao naic na videa koja su samo u sluzbi reklamiranja nekog od proizvoda, zato sam i pitao nekog iz prve ruke da mi kaze, svoje iskustvo.

Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Ja sam imao sličnu situaciju sa memorijskom karticom iz fotoaparata, također preformatirano, ali na nesreću slikano je kasnije sa njim. Skinuo sam program Recuva i spasio sam sve sa kartice, bez obzira na to što je kasnije slikano. Ne znam kako je sa HDD-om, ali pokušaj. Sretno!
Sa Recuvom isto bezuspijesno. Kod odabira sa kojem diska zelim spasit podatke, kada odaberem moj disk, dobijem poruku https://pzolee.blogs.balabit.com/fil...disabling1.jpg , ja odaberem Cancel, i tada dobijem poruku od Recuve da nije moguce pristupit disku.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Get data back for ntfs isto ok radi, iako mislim da nema više podrške za njega
Nisam nista jos oko ovoga pokusavao.

Citiraj:
Autor hakija Pregled postova
ako je napravljen full format onda je malo veca bana...ako nije, preporuka je alat PhotoRec, trebo bi izvuc vise manje sve...

ako su bas JAKO bitni podaci, onda sa ftk imager prvo napraviti image tog diska u raw (dd) formatu pa raditi s tim image-napravis mount toga image pa sa photorec po tom imageu
Pokusao sam sa PhotoRec-om, opet nista, pocne trszit podatke, ali preostalo vrijeme se samo povecava u besmislenim brojevima, a poslije samo stane.


Inace, svaki puta kad uopce prikopcam disk u komp dobijem poruku https://pzolee.blogs.balabit.com/fil...disabling1.jpg , odaberem Cancel, da li da ga formatiram opet?? Na taj nacin je i formatiran prvi put, vlasnik je dobio tu poruku i samo je odabrao Format Disk.

Pozz...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:21   #1480
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Nemoj ga ooet formagirat i probaj get data back ili bilo koji drugi koni je u stanju prvo rekonsgruirat tablicu, a tek onda radit recovery podataka.

Iako isto ovisi da li je rađen full ili quick format? u slučaju full formata šanse sa softwerom su ti drastično manje nego u slučaju quick formata.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2013., 23:28   #1481
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Nemoj ga ooet formagirat i probaj get data back ili bilo koji drugi koni je u stanju prvo rekonsgruirat tablicu, a tek onda radit recovery podataka.

Iako isto ovisi da li je rađen full ili quick format? u slučaju full formata šanse sa softwerom su ti drastično manje nego u slučaju quick formata.
OK, idem pokusat sta si reko onda!! Ne znam ti odgovorit na pitanje, jer ni sam ne znam odgovor, ni kolega mi sam ne zna rec sta je napravio, al misli da je napravio quick format, ali samo misli, nije siguran
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:33   #1482
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Gle quick format bripe ntfs ili fat tablicu (znači kartu do podataka) na disku ali podaci ostaju u svojim sektorima ali normalno neorganizirani.

Sad recovery software prvo provjeri da li može tu kartu rwkonstruirat i onda čita podatke.

Skužit ćeš jel ti program za recovery valja ako te pita jel disk bio formatiran, a mislim da ti ntfs recovery to pita. ALI ako je bio fst imaš program get data back fat32 mislim. Sretno .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 00:05   #1483
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Gle quick format bripe ntfs ili fat tablicu (znači kartu do podataka) na disku ali podaci ostaju u svojim sektorima ali normalno neorganizirani.

Sad recovery software prvo provjeri da li može tu kartu rwkonstruirat i onda čita podatke.

Skužit ćeš jel ti program za recovery valja ako te pita jel disk bio formatiran, a mislim da ti ntfs recovery to pita. ALI ako je bio fst imaš program get data back fat32 mislim. Sretno .
GetDataBack for ntfs me pitao dali mi je disk bio formatiran, krenuo sam u trazenje podataka ali mi sad vrti, i vec 20ak minuta ne mice, stoji na remainin time 19:55:25, i nema pomaka, na 0% napretka je, djeluje mi da nista ni od ovog... vidim da ce mi trebat srece
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 00:46   #1484
rocket2345
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
pokusaj sa programom Recuva. Ja sam jednom takoder slucajno formatirao prilikom instalacije windowsa, na 50% formatiranja resetirao komp, izvadio disk, stavio u drugi komp i pokrenuo vracanje podataka. Uglavnom, disk je imao 250gb, pronaslo je preko 300 gb podataka, medutim, zaustavio sam trazenje nakon sto mi je pronaslo ono sto mi je bilo najvaznije.
rocket2345 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 08:09   #1485
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
pusti ga nek se vrti preko noci, dugo to traje... netko ti je gore napisao da disk ima podatke, ali nezna koji sektor je dio kojeg fajla, mora sve prerostat i polinkat opet. pa da ides kopirat 20+ gigi traje relativno dugo, a kamoli ovo kad istrazuje dio po dio... par puta sam spasaval sa acronisom, uspjeli svaki puta, al daj mu vremena.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 10:20   #1486
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
R-Studio NTFS radi čuda ako podaci nisu pregaženi drugim podacima.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 20:08   #1487
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Ja sam isto tako bio pobrisao i vratio sa programom Easeus Data Recovery
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 22:35   #1488
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor rocket2345 Pregled postova
pokusaj sa programom Recuva. Ja sam jednom takoder slucajno formatirao prilikom instalacije windowsa, na 50% formatiranja resetirao komp, izvadio disk, stavio u drugi komp i pokrenuo vracanje podataka. Uglavnom, disk je imao 250gb, pronaslo je preko 300 gb podataka, medutim, zaustavio sam trazenje nakon sto mi je pronaslo ono sto mi je bilo najvaznije.
Ne mogu sa Recuvom, jer vec kako sam bio spomenuo, dolazimi mi poruku da Disk trebam formatirat najprije, ja kazem da necu formatirat, e tada mi Recuva javlja da disku nije moguce pristupiti.

Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
pusti ga nek se vrti preko noci, dugo to traje... netko ti je gore napisao da disk ima podatke, ali nezna koji sektor je dio kojeg fajla, mora sve prerostat i polinkat opet. pa da ides kopirat 20+ gigi traje relativno dugo, a kamoli ovo kad istrazuje dio po dio... par puta sam spasaval sa acronisom, uspjeli svaki puta, al daj mu vremena.
Nisam htio pustit GetDataBack preko noci, jer mi je zbao izletit error, koji sam onda rucno trebao preskocit, tako da nema smisla, pojavilo bi se to vjr jako brzo nakon pocetka skeniranja. Ali veceras cu pustit nesto preko noci da se izvrti, samo ne znam za koji da se odlucim program. A kako je krenulo, izgleda da cu svaku noc morat pustit drugi program da pokusa

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
R-Studio NTFS radi čuda ako podaci nisu pregaženi drugim podacima.
Evo upravo sam u R-studiu, krennuo sam u skeniranje ali mi javljda da je preostalo vrijeme oko 10 dana ... Na koji si nacin ti radio, si iso skenirat formatirani disk, ili si kreirao Image ili?? Koliko ti je cca dugo vrtio? Nisam bas radio sa slicnim programima, pa i ne znam bas, ali izgleda da cu ovom prilikom sve dosta dobro naucit

Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Ja sam isto tako bio pobrisao i vratio sa programom Easeus Data Recovery
Taj program je bio moj prvi izbor, jer sam sa njime vec uspijesno vracao izgubljene podatke, ali ne sa formatiranih diskova. Ugl, nisam uspio nista sa Easusom, isto, vrti u nedogled...

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 20.11.2013. u 23:28.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 23:29   #1489
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Zaboravi sve ovo gore ...

Format diska jedino je 100% (99% :-) ) softverski napovratan samo ako je korišten sa /u naredbom što radi nitko, nikad i nigdje.

Ako ti ovi programi govore da raste vrijeme, najvjerojatnije se radi o mehaničkom oštećenju diska (ili barem veeeelikom broju bad blockova) i samo ih pusti da rade makar par dana.

Izvući će van sve osim nečitkog dijela ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 08:46   #1490
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Zasto se meni cini da ti je disk prdnuo?
Skeniranje za fajlove ne bi smjelo toliko dugo trajati, a i ta 'cudna' ponasanja diska...
Jedi probao checkirat disk (surface scan) prvo?
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 12:58   #1491
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da, i ja bih se složio da je disk riknuo. S R-Studiom sam vanjski USB 1 Tb disk sredio za 22 sata.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 23:32   #1492
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Zaboravi sve ovo gore ...

Format diska jedino je 100% (99% :-) ) softverski napovratan samo ako je korišten sa /u naredbom što radi nitko, nikad i nigdje.

Ako ti ovi programi govore da raste vrijeme, najvjerojatnije se radi o mehaničkom oštećenju diska (ili barem veeeelikom broju bad blockova) i samo ih pusti da rade makar par dana.

Izvući će van sve osim nečitkog dijela ...
22 sata mi vrti sa GetDataBack i na 3% je ... ne znam dal da izvadim disk iz ovog kucista i spojim ga sa Kama connectom...

Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Zasto se meni cini da ti je disk prdnuo?
Skeniranje za fajlove ne bi smjelo toliko dugo trajati, a i ta 'cudna' ponasanja diska...
Jedi probao checkirat disk (surface scan) prvo?
Nisam probao... reci, iz kojeg programa da to izvrtim? HD Tune?

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da, i ja bih se složio da je disk riknuo. S R-Studiom sam vanjski USB 1 Tb disk sredio za 22 sata.
uf, ja cu izgleda bit sretan ako za 22 dana izvrti
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 23:48   #1493
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
ugl, nakon par dana cekanja GetDataBack je odvrtio svoje, ipak nije trajalo 22 dana ... evo na slici imam kako to otprilike izgleda

http://postimg.org/image/n9l6nobef/

ja sam prekopao sve foldere i nasao sam stvari koje zelim restoreat, ali vecina tih stvari mi se prekopirala na moj disk ali i dalje nije citljiva vecina podataka, neke otvara bez greske. Radi se o slikama vecinom, kada ih zelim otvorit pise mi "windows photo viewer can't open this picture because the file appears to be damaged, corrupted or it is too large"

Veceras cu pustit HDTune da skenira disk, a sutra cu izvadit disk iz kucista i sa kama connectom ga spojit, i opet pustit preko vikenda GetDataBack da vrti.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 01:10   #1494
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Meni je jednom program "Recover my files" spasio sve nakon formatiranja i nove instalacije windowsa, probaj i s njim isto, možda uspiješ štogod više izvući, dok me Recuva totalno razočarao.
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 11:00   #1495
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova
Meni je jednom program "Recover my files" spasio sve nakon formatiranja i nove instalacije windowsa, probaj i s njim isto, možda uspiješ štogod više izvući, dok me Recuva totalno razočarao.
Pokusat cu, nemam sta za izgubit.

Inace, HDTune mi je skenirao disk preko noci, ali nije uspio odradit posao, stao je jako rano, tek je 10ak kockica bilo odradjeno, od kojih je mislim 7 bilo crvenih... izgleda da je disk stvarno vrisnuo... jbg... pustit cu preko vikenda da se vrti jos, mozda sta bude... iako sumnjam...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 11:21   #1496
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
I opet: File Scavenger ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 10:43   #1497
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Pustio sam bio Easeus Data Recovery da vrti 4 dana i nije se pomaklo ni 2% ... odusto sam od toga. Stavio sam jucer FileScavanger, do danas je vec na 9%. Vidjet cemo sta ce izvuc, ako ne dobijem sta trayim, nakon njega cu pokusat sa jos nekim alatom.

Skeniro sam disk sa HDTune-om, stao je na nekih 4 sata. S cim jos da probam ischeckiram disk?
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 11:27   #1498
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Što više d**aš po tom hardu, to su ti manje šanse da ćeš išta izvući s njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2013., 15:33   #1499
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Što više d**aš po tom hardu, to su ti manje šanse da ćeš išta izvući s njega.
A sta da radim, pokusavam predlozeno, ako uspijem uspijem, ako ne uspijem bar cu nesto naucit za drugi put. Inace, ovo je rezultat skeniranja sa HDTuneom http://postimg.org/image/ejhecpfcx/ , do tuda je doslo pa je prekinuo sa radom.

Sutra cu doc u firmu, pustio sam preko vikenda FileScavanger da vrti, pa cu vidjet sta je/nije iskopao...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 23:22   #1500
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Post WD 2 TB neće da ga očita

Pozdrav ekipa,

imam problem, nov externi hdd wd 2 TB mi je ispao sa stola, gotovo je pa pun, i neće da mi ga očita u "my computer-u", kada ga spojim čuje se onaj zvuk da ga je spojilo, ali nema ga pod "F" kako je inače bilo, možete mi pomoći i objasniti kako da spasim svoje podatke?

Hvala, Igor
Igo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na