Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2012., 18:49   #451
licinka
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
wolfinjo, hvala na odgovoru.

hard reset proban ali bez nekih (ikakvih) pomaka. Prije par dana kad je mob kupljen mislio sam da mi je signal u stanu pošao kvragu, ali danas proban u nekoliko zatvorenih prostora - rezultat isti - na galaxy S signal na 50% a ovamo ništa.

vjerojatno da ću ga dati u servis pa nek se tamo zezaju, jer i kad uhvati signal nekako je lomljiv - s tri crtice padne na "no service". pomalo razočaravajuće iako je mob sve u svemu solidan.
licinka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 19:18   #452
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Osobno nemam nikakvih problema s mobom nakon nadogradnje na 1.009 sve radi kako treba, spaja se na net super brzo kao i na Wi-Fi-ju sve radi probao i navigaciju odmah pronašao signal i toćnu lokaciju skoro pa u prozor zgrade
Od kada sam napunio bateriju izdržala 2.5 dana otprilike naravno nisam se igrao na mobu dakle samo pozivi i SMS-ovi i poneki izlet na net nisam gledao filmove i sve u svemu je OK s obzirom na cijenu, koristim samo jednu SIM karticu i neznam koliko bi to povećalo potrošnju ali nije ni bitno.
Uspjeo naći zaštitu za ekran koju sam nalijepio ne baš previše strućno ali poslužit će da se neošteti ekran.Ekran radi bez greške i štekanja i neprimjetim neko zatrzavanje ili lagg.


Ja zadovoljan kupnjom
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2012., 19:51   #453
licinka
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
Drago mi je da ima i pozitivnih iskustava. Potpisujem sve ovo iznad, sve radi super osim tog signala. Postoji li uopce neki univerzalni "radio" koji bi se dao flashati na ovaj mob kad se roota?
licinka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 20:03   #454
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Alcem sorry, nisam pratio nastavu...
znači ne znaš jel ima ta opcija s baterijom na 4040?
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 21:00   #455
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor zelkec Pregled postova
Alcem sorry, nisam pratio nastavu...
znači ne znaš jel ima ta opcija s baterijom na 4040?
Ne znam. No znam da se ikone prikaza baterije nalaze u /system/app/SystemUI.apk te bi trebalo raspakirati apk, zamjeniti ikone s nekima s postotkom, updateati xml (koji je kod androida binarni) s definicijama za ikonu baterije, nazad zapakirati te zamjeniti originalnu datoteku s onom modificiranom.
Posljedicno bi se promjenio sha-1 hash datoteke pa bi eventualno novi OTA pucao na tom mjestu ako bi taj file trebalo update-ati pa bi trebalo prije OTA vratiti origigi file pa OTA, pa uzeti novi SystemUI.apk pa sve nanovo. Anyway, jos je rano za ovakve modove, neka se rusi ispucaju s updateovima pa se onda moze poceti s konkretnijim modovima/tweakovima i slicno. Sve bi to trebalo iskodirati kao nekakav kitchen da se ne mora ovo sve gore sto sam pobrojao raditi svaki put na ruke nego da automatika odradi.

Inace, skuhao sam CWM 6.0.1.2 za PAP4300 i postavio na development temi, ali naravno, s feedbackom se oglasilo ravno 0 ljudi tako da se vise ni ne trudim ista postavljati vec sebi privatno za gust i ucenje nekakve kerefeke ispitujem. Prestigio je full zahvalan telefon sto se toga tice jer tesko da se moze zbrikati, a koliko vidim i test pointi su izgleda spojeni na Vol- tipki (trebao bih rastaviti za tocno vidjeti, ali mi vec tjednima ne daju u hw lab ) pa ako i kojim cudom uspijem zbrikati, mogu nazad naflashati stock i nastaviti s igrom.

Zadnje izmijenjeno od: alcem. 09.12.2012. u 21:44.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 10:55   #456
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Ovo mi je super, imaju stranicu (govorim o prestigio web stranici), ali jos nisu stavil link za model 4500 DUO, tj. kad otvoris ponudu telefona imaju sta imaju, ali model 4500 nepokazuju, ali kad ukucas u adresu model 4500 onda otvara stranicu, konkreto sam otvorio www stranicu za 4300 model, izbrisa broj 3 i napisa br 5 i evo strane za MultiPhone 4500 DUO
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 11:20   #457
licinka
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
Bi li netko od vlasnika 4300, a koji nema problema sa prijemom GSM signala mogao napisati koju verziju basebanda ima?
licinka je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 11:54   #458
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
PAP 4300DUO 20121128. v1.0.09 je gore nakon upgadea. ako je to to što tražiš a Oćito nije s obzirom na brojke koje je dao kolega ispod ali evo i to:MAUI.11AMD.W11.50.SP.V13.P4 /2012/09/04 15:54
sve radi sasvim normalno.

@ alcem

Kolega hvala što se trudiš pridonijeti zajednici navedenih telefona svojim radom i pomoći ali nažalost ja se u sve te "đinđe" nekontam tako da nisam ni isprobavao ništa glede neke nadogradnje telefona pa nisam mogao dati ni neki osvrt na rad istog sorry.Sve su mi to španska sela nažalost pa se neusudim prćkati po uređaju jer što uzmem u ruke "shebem" pa bolje mir.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 10.12.2012. u 12:19.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 12:07   #459
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor licinka Pregled postova
Bi li netko od vlasnika 4300, a koji nema problema sa prijemom GSM signala mogao napisati koju verziju basebanda ima?
MAUI.11AMD.W11.50.SP.V13.P4,
2012/09/04 15:54
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 13:58   #460
licinka
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
hvala, ista je verzija basebanda. ne znam ni sam, vjerojatno ću ga odnijeti na pregled barem u servis da vide do čega je. inače, vidim da su i neki drugi imali problema s prijemom pa su nekima problemi i riješeni updateom na 1.0.9 verziju, međutim meni je sve ostalo isto.
licinka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2012., 14:49   #461
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Citiraj:
Autor zelkec Pregled postova
Pozdrav, zanima me da li je neko imao slučaj s iznenadnim praženjenjem baterije na pap4300?
U prosjeku s obzirom da koristim samo jedan SIM slot traje dobro oko 2 i po dana ali u jednom trenutku je bio prazan u roku od 12 sati a nije bio pretjerano u funkciji...
Jel neko ko ima rootan tel. probao set cpu?

Mojoj ženi jutros ista situacija, skinut s punjača u 6,30 poluprazan u podne, pa sam joj rekao da reboota ak je zaštekala neka aplikacija, ali koja? Moram napravit soft upgrade.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:05   #462
magdalena23
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: split
Postovi: 15
A Bože,htjedoh ga kupit,al kad vidim koliko problema oko njega....joj,a baš mi fino izgleda i močno!!!
magdalena23 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:21   #463
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor magdalena23 Pregled postova
A Bože,htjedoh ga kupit,al kad vidim koliko problema oko njega....joj,a baš mi fino izgleda i močno!!!
Kupi, napravi update i peglaj, sta mislis da su telefoni drugih firmi bili bolji kad su prvi put izasli na trziste, malo-morgen, za koju godinu ce prestigio kostat vise nego sad ali ce bit stabilniji, to je tako sa igrackama ovog tipa
+ probijaju se na trzista pa idu sa manjim cijenama da privucu ekipu.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:35   #464
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Mojoj ženi jutros ista situacija, skinut s punjača u 6,30 poluprazan u podne, pa sam joj rekao da reboota ak je zaštekala neka aplikacija, ali koja? Moram napravit soft upgrade.
Moja zenica ima HTC, a prije neki dan joj je isto baterija iscurila za 8 h, zasto?
Zato jer je pametnica ostavila LAN akivan (pa se ovaj spaja di je treba i di nije treba), pa milijon programa joj ostane upaljeno u pozadini i tako to.
Smartphone nije za svakog, to je poluracunalo, a svi (ovdi na forumu) znamo da se 87% ekipe ne zna sluzit racunalom vise od surfanja i kucanja u wordu + malo excel.
Tako je isto i sa pametnim telefonima 90% šminka, 7% SMS 2% razgovor 1% sve drugo (govorim o prosjecnom korisniku pametnog telefona), ocu rac da povremeno treba resetirat i pobit sve sta ti ostane radit ili cucat u pozadini od programa i inih aplikacija, koliko to zena radi ??? Pa po mojoj procjeni 1,25 % (moja spada u onih 98,75%)
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:51   #465
magdalena23
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: split
Postovi: 15
Ne podcjenjuj žene (bar mene ) ja to radim svaku večer .....
magdalena23 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:55   #466
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Evo da i ja dam svoje misljenje... sto se vise igram to mi je telefon drazi. Zapravo, eventualni problem jedino nalazim u tome sto se cijenom telefon pozicionirao na nekakvo entry level trziste, ajmo reci za pocetnike sto definitivno nije. Pravi potez Prestigia je i sto je stavio flash tool i stock ROMove na svoj sluzbeni server sto naprednim korisnicima daje masu prostora za razno razne prilagodbe, istrazivanje i razvoj. I onda koliko vidim ima dosta ljudi kojima su Prestigio telefoni ako ne prvi smartphone onda prvi Android pa pitaju trivijalna pitanja vezana uz sam OS koji zapravo nema previse veze s Prestigiom. Eventualno je tu mozda problem i sto Prestigio nije dijelio nekakav booklet ili slicno da ljudi nauce koristiti ovaj operativni sustav. Nadalje, da bi baterija trajala mora se i odrzavati kako spada, postoje razne tehnologije, a u Prestigio smartphonima se nalazi Litij-ion koja voli "plica" praznjenja i punjenja, a ne duboka, kad ono ekipa ostavi da baterija ode ispod 10% i onda to zezne software koji se zbuni i ne zna prikazivati tocne vrijednosti i slicno. Dobar dokaz za nerazumijevanje Android OSa je i ovdje gdje vidim da ekipa misli da je 4500 bitno bolji uredjaj od recimo 4300 jer ima dual core, duplo vise RAM-a i 0.2" veci ekran. U praksi, ako se bude 10% bolje ponasao za 33% vecu cijenu... rezite me gdje sam najtanji. Graficki cip je na oba uredjaja isti tako da brzine nece biti poboljsane u vecini igara, a tko trosi na ovakvom uredjaju vise od 512 rama, nesto radi jako pogresno. Eto mojih dvije lipe.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 17:00   #467
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
sta mislis da su telefoni drugih firmi bili bolji kad su prvi put izasli na trziste
I kakve to veze ima s ičim? Kad nešto kupim, očekujem da radi. Sudeći po ovdje pročitanim postovima, ovo je nedorađen proizvod. Cijenom je vrlo konkurentan i pristupačan, al ipak malo previše problema za novu stvar.
_____