Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2021., 08:45   #121
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Spoji fizički tipkovnicu i stisni f4

Ili skini technical keyboard sa Google playstore pa preko Android tv aplikacije pošalji f4
Uspio sam vidjeti bitrate i rezoluciju na taj način, ali frame rate ne pokazuje.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 09:33   #122
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ima li netko ideju kako vidjeti rezoluciju i frame rate Netflix streama na ovom boxu? Na fire sticku se uključi onaj developer options pa onda piše na ekranu sve, ali za android tv OS tako nešto izgleda ne postoji?
Možda nekako preko adb-a?
Netflix > Test Patterns
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 10:29   #123
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Netflix > Test Patterns
Nije to ono što tražim, ja želim vidjeti koji je frame rate za određenu seriju/film pa onda podesiti display output na taj frame rate prije pokretanja Netflixa, kad je već Netflix aplikacija toliko mutava pa to ne napravi sama kao Kodi ili Plex.
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 11:00   #124
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
Naravno da možeš i veličinu i font i boju i podlogu, ali samo preko browsera na razini profila koji gledaš. Android aplikacija ti uredno otvori postavke u browseru (i ulogira te one-time tokenom) i tamo ispraviš.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 11:22   #125
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Naravno da možeš i veličinu i font i boju i podlogu, ali samo preko browsera na razini profila koji gledaš. Android aplikacija ti uredno otvori postavke u browseru (i ulogira te one-time tokenom) i tamo ispraviš.
Nisam znao da se može u browseru, thx.
Mada mi ni to ne odgovara jer će onda te postavke vrijediti za sve uređaje a ima nas više koji koristimo isti profil
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 11:57   #126
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Nije to ono što tražim, ja želim vidjeti koji je frame rate za određenu seriju/film pa onda podesiti display output na taj frame rate prije pokretanja Netflixa, kad je već Netflix aplikacija toliko mutava pa to ne napravi sama kao Kodi ili Plex.
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u. Jest da je interface zastarjeli, ali zato imam titlove kave pozelim... I sva podesavanja koja namjestis rade samo tebi, a ne i svima drugima na tom profilu.
Osim toga u plugin-u mozes vidit frame rate i rezoluciju za svaki stream.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:19   #127
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
A staviti u android postavkama da mijenja osvjezavanje po sadrzaju?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 13:08   #128
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u. Jest da je interface zastarjeli, ali zato imam titlove kave pozelim... I sva podesavanja koja namjestis rade samo tebi, a ne i svima drugima na tom profilu.
Osim toga u plugin-u mozes vidit frame rate i rezoluciju za svaki stream.
Gledao sam taj plugin ali se spominje neka mogućnost blokiranja accounta pa nisam htio petljati po tome. Sad sam opet pogledao, čini mi se da je to samo ako hoću su sinkronizirati kodi library sa Netflix-om, ako to ne koristim onda nema bojazni? S tim pluginom bi onda trebao raditi i frame rate match?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 13:10   #129
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
A staviti u android postavkama da mijenja osvjezavanje po sadrzaju?
Koliko vidim Netflix app ne koristi taj feature, barem ne na Mi boxu.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 13:36   #130
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Nisam znao da se može u browseru, thx.
Mada mi ni to ne odgovara jer će onda te postavke vrijediti za sve uređaje a ima nas više koji koristimo isti profil
To nije Netflixova krivica Ja sam htio sam ispraviti krivi navod da se ne može ništa. Može se i postavke vrijede za sve uređaje i poprilično se dobro skalira veličina.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u.
A eto, ja mogu dobiti točno ono što mi treba za čitljive titlove, žuti ili sivi font, polutransparentni boks, dok kod Primea ili HBO GO to ne možeš postići da se na trepavice postaviš. HBO GO daje samo odabir veličine, a Prime ima valjda 5 veličina fonta od kojih ni jedna ne odgovara, svaka je ili prevelika ili premala. Netflixove barem imaju neke logike.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 15:20   #131
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Koliko vidim Netflix app ne koristi taj feature, barem ne na Mi boxu.
Napisao sam to za Kodi Netflix Addon, ne za NF aplikaciju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 15:23   #132
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
A eto, ja mogu dobiti točno ono što mi treba za čitljive titlove, žuti ili sivi font, polutransparentni boks, dok kod Primea ili HBO GO to ne možeš postići da se na trepavice postaviš.
Pisao sam za NF Kodi Addon, ne za native aplikacije. Naravno da u Kodi-u mozes postic sve sa fontovima i u HBO_Go EU addon-u, kao i sa NF addonom, a Prime ne koristim...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 12:31   #133