Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2016., 10:21   #241
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Teknokyo Pregled postova
Možeš mi molim te linkati najjeftiniju verziju Overwatcha? Nebitno od kuda je. Hvala.
Evo izvoli: http://www.g2play.net/category/19181...le-net-cd-key/

Overwatch ORIGINS edition.

I znam kaj ćeš sada napisati (40$ na battlenetu-u bal bla bla), ali jednostavno ne razumiješ neke stvari, tj. uspoređuješ kruške i jabuke.

Svaki skin koji dobiješ vrijedi neke novce, jer će se ti skinovi moći kupovati sa PRAVIM novcem (ako uzmemo HOTS za primer onda je svaki skin u rasponu od 5€ do 15€), a koliko vidim ima ih 5 uz ORIGINS, dakle bez obzira na to da li je tebi osobno sasvim svejedno za skinove, činjenica je da preko resellera dobiješ više za manje novaca.

Battlenet - Običan Overwatch - 264 HRK

Reseller (npr. G2P) - ORIGINS Overwatch - 337,5 HRK

Ako pretpostavimo da je prosječan skin 10€ (pogledaj gore referencu na HOTS), onda dolazimo do zaključka da bi ti dodatno morao potrošiti na svoj običan Overwatch 375 HRK da bi došao na razinu onoga što dobiješ u ORIGIN ediciji.

Dakle total cijena je onda 639 HRK.

Treba gledati omjer uloženo-dobiveno, a ne samo plastično pogledati cijene između dvije različite verzije i onda reći da je jedna jeftinija od druge, pa normalno da je, kada ova skuplja nudi content koji će se u budućnosti naplaćivati i za koji možemo otprilike pretpostaviti cijenu.

P.S. ORIGINS verzija nudi neke stvari za ostale Blizzard igre, a to je nekim ljudima dosta važno i tome ne možemo odrediti cijenu, jer se radi o "prestige" pizdarijama.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:29   #242
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Jel mogu prodati skinove koje dobijem uz origins verziju? Bilo ove za overwatch ili dodatke za druge igre?
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:33   #243
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Jel mogu prodati skinove koje dobijem uz origins verziju? Bilo ove za overwatch ili dodatke za druge igre?
Jok, koliko znam.

Mislim da Blizzard neće dopusiti prodaju skinova, jer će im u buduće prodaja kozmetičkih itema biti glavni izvor financiranja što se ove igre tiče.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:37   #244
Teknokyo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Unknown
Postovi: 75
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Jel mogu prodati skinove koje dobijem uz origins verziju? Bilo ove za overwatch ili dodatke za druge igre?
Naravno da ne, zato sve što oni pišu pada u vodu! Osim ako niste ljubitelj skinova, petova ili jednostavno volite skupljat achievemente!

Činjenica je da je ovo najjeftinija verzija igre, a o tome ovdje i pričamo (tj. Vahha to traži od kraja prošle stranice (od kraja 7. stranice) od kad je i krenula rasprava...)

https://us.battle.net/shop/en/product/overwatch
Teknokyo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:42   #245
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Teknokyo Pregled postova
Naravno da ne, zato sve što oni pišu pada u vodu! Osim ako niste ljubitelj skinova, petova ili jednostavno volite skupljat achievemente!

Činjenica je da je ovo najjeftinija verzija igre, a o tome ovdje i pričamo (tj. Vahha to traži od kraja prošle stranice (od kraja 7. stranice) od kad je i krenula rasprava...)

https://us.battle.net/shop/en/product/overwatch
Ne znam kak ta ti ovo drugačije kažem, ali prestani pričati o onome o čemu nemaš pojma.

To što se skinovi ne mogu prodavati ne znači da nemaju vrijednost, imaš cijele kompanije koje zarađuju milijarde na svojim igrama u kojima gotovo isključivo prodaju skinove (Riot Games).

Velim, nemoj se sramotiti, gore sam ti objasnio kak stvari stoje. Ti pričaš na osobnoj razini, ja ti govorim generalno i ekonomski.

TEBI skinovi ne znače ništa, što ne znači da nemaju vrijednost.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:42   #246
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Dakle da zakljucimo:
Tko zeli samo igrati nek kupi kod blizzarda obicnu verziju za 264Kn.

Ako netko zeli imati i dodatne skinove za neke likove u overwatchu i nekim drugim blizzardovim igrama, nek kupi Origins verziju igre (70tak kuna skuplja verzija), ali ne kod blizzarda nego preko resellera jer je tamo ta verzija jeftinija.


Pa to je cisto ok, tko zeli da se vidi da je platio vise za igru, platit ce vise
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:46   #247
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Dakle da zakljucimo:
Tko zeli samo igrati nek kupi kod blizzarda obicnu verziju za 264Kn.

Ako netko zeli imati i dodatne skinove za neke likove u overwatchu i nekim drugim blizzardovim igrama, nek kupi Origins verziju igre (70tak kuna skuplja verzija), ali ne kod blizzarda nego preko resellera jer je tamo ta verzija jeftinija.


Pa to je cisto ok, tko zeli da se vidi da je platio vise za igru, platit ce vise
Aleluja!

Samo nije to da se vidi da si platio više, ja imam brdo skinova u LOL-u, jer ima champova koje volim, a i igrao sam igru godinama besplatno, pa time jednostavno pokazujem nekakav support devovima.

Overwatch je B2P (for better or worse), pa stoga nema neke "obveze" kupovanja skinova kao znak podrške kompaniji, ali će ih ljudi i dalje kupovati zbog cool faktora, jer vole određene heroje i zato što mogu.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:50   #248
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
http://www.allkeyshop.com/ , ovo je kao nabava.hr za resellere , tu gledajte tko ima najnize cijene.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 10:56   #249
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali ljudi realno, ako kupite čistu verziju igre preko bneta, nećete moći igrati sve do releasa igre, 24.5., kao i svi ostali. Pa onda, ako želite običnu igru, počekajte koji dan, možda dođe na resellerske stranice (doći će sigurno, samo je pitanje vremena) i kupite tamo za 20-25EUR. Ako ne dođe, uzmite na bnetu i opet svi sretni.

Moj savjet.

Nisam vidio ovo prije, dobimo 5 skinova. I to ovih, koji su brutalni, a još k tome legendary

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2016. u 11:02.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 11:09   #250
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Oh koja se rasprava pokrenula običan OW ili origins E!

Onome tko ne igra druge blizz igre origins mu ništa ne znači iako na papiru nudi više(uloženo/dobiveno). Ja ću govorit u svoje ime. OW skins...već sam prije napisao ali već ako mogu birat slažem se sa Teknokyo teorijom, Wow - ne igram, Hs - ne igram, Diablo - ne igram, S2 - ne igram. Jedino mogu iskoristi Tracer jer tog heroja još nemam u Hots-u. Ali imam dovoljno in game love da ga uzmem besplatno.
Stavite se u kožu da idte na pjacu i morate kupit kilo ribe za gradele, a prodavač vam još uz lijepu priču uvali par drugih proizvoda (npr ribu za juhu :-), itd )za malo veću cijenu koje možete iskoristit, ali 99% ste sigurni da nećete. Zašto bi dali "kunu više" za nešto što ne želite pa i u slučaju jer ste dobili popust na količinu? Tipičana prodaja na koju ste u životu naišli bezbroj puta. Kako ste u većini tih situacija reagirali?
Trenutno ja tražim najjeftiniju verziju igre da je mogu igrat day 1.To što će bit par dana kasnije kod resellera jeftinija to me ne zanima.
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 11:34   #251
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113