Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2016., 18:46   #1
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
ip kamere SMTP problem

imam doma instalirane tri IP kamere i javio se problem s povezivanjem na mail server.
znaci kamere imaju opciju da kad detektiraju kretnju posalju sliku na mail. I to je sve funkcioniralo savrseno do prije par mjeseci kad mi vise ta funkcija nije bila potrebna i iskljucujem je na svim kamerama.
sad mi je opet potrebna, odem u postavke sve tri kamere, enejblam opciju ali mi javlja gresku da se ne moze spojiti na server. koristim gmail, postavki nema bas puno tako da ne vidim gdje bih mogao fulati http://i.imgur.com/7BNgiL5.jpg, a opet ne vjerujem da je problem u kamerama, tj. da je na sve tri krepao mail server, a sve ostalo radi :/
cak sam probao otvoriti novu gmail adresu i probati s njom, ali nula bodova.
Ostatak mrezne opreme u kuci se nije mijenjao u tih par mjeseci.

ima netko ideju sta da pokusam?

tnx
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 20:17   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Probaj promjeniti port u 25, ako niti to ne radi, probaj neki drugi mail.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2016., 23:15   #3
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Jesi otvorio portove na ruteru ? Mozda ti je operater napravio reset rutera ili slicno, pa ti portovi nisu vise otvoreni. Ak sam dobro upucen za IP kamere treba otvarat portove na routeru da bi sve radilo kako spada. Koji brand imas IP kamera?
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 00:06   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 17:15   #5
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Jesi otvorio portove na ruteru ? Mozda ti je operater napravio reset rutera ili slicno, pa ti portovi nisu vise otvoreni. Ak sam dobro upucen za IP kamere treba otvarat portove na routeru da bi sve radilo kako spada. Koji brand imas IP kamera?
Za slanje maila sa slikom ne treba biti otvoren port.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 17:32   #6
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
evo pokusao i s yahoo mailom al nista.. mijenjanje smtp portova isto bez uspjeha. stvarno ne kuzim zasto ne radi.. windows mail softver salje bez problema preko tog porta, a kamere odjednom nece.
sve ostalo na kamerama radi, snimanje na disk, na cloud, spajanje izvana na njih.. samo eto odjednom niti jedna ne zeli poslati mail.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 17:37   #7
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
probaj umjesto imena server name za outgoing mail napisat IP adresu od tog istog servera
recimo outgoing za t-com je
Outgoing Mail Server (SMTP): mail.ht.hr
ili ip 195.29.150.9
meni
isto jedna tako popizdila nakon updejta sw/fw ali na taj način radi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 09:26   #8
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
okarm.. mi možeš reći koji sustav video nadzora imaš? jer baš razmišljam da sebi tako nešto postavim.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:41   #9
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
probao i sa Ip adresom umjesto naziva servera, nema promjene

vise sam lud.. postoji i opcija da mi umjesto na mail, slike salje na neki server putem FTPa, samo ne znam nijedan free ftp host oko 0,5-1gb

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
okarm.. mi možeš reći koji sustav video nadzora imaš? jer baš razmišljam da sebi tako nešto postavim.
evo, ove kamere imam
http://www.ebay.com/itm/1-0MP-720P-I...-/181832354401
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:54   #10
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
a DVR?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 20:16   #11
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
ip kamere su u pitanju, nema tu dvr-a
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 21:44   #12
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
znaci ne snimas video feed nigdje ? tnx na infu za kamere barem.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 15:13   #13
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
mogu ga snimati lokalno na Pc ali to mi ionako nije zanimljivo. dovoljno mi je samo nekoliko slika kada se detektira neki pomak.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 18:26   #14
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Par prijedloga:

a) Probaj ovo Allowing less secure apps to access your account

b) Probaj iz linka koji je stavio Nikky, Google Apps SMTP settings to send mail from a printer, scanner, or app ovu treću varijantu (Restricted Gmail SMTP server). Ovo radi samo sa Google Apps i nema enkripcije / autorizacije!

c) Ako ovo gore nije pomoglo, problem je u tome što Google sada koristi SSL certifikate sa SHA-256 koje mail klijent u kamerama vrlo vjerojatno ne prepoznaje / ne zna raditi s njima. Tu ne možeš puno napraviti osim provjeriti ima li novijeg softvera za te kamere.

d) Koristi SMTP server svog internet providera. Mislim da ti je to najjednostavnije rješenje.

e) Koristi FTP server za pohranu. Ako imaš bolji / noviji router za internet, sigurno ima USB priključak na koji možeš spojiti USB stick / disk i koristiti FTP server na routeru. Druga, jednostavna opcija je npr. FileZilla FTP server za Windowse i recimo ES File Explorer aplikacija za smartphone, neki FTP klijent za Windowse ili običan mapirani disk preko Sambe. Sve je to super, ali još uvijek imaš problem email notifikacije jer bez toga nećeš znati kad trebaš provjeriti fajlove na FTP serveru, tako da preporučam d.

f) Neki NVR softver koji će znati raditi sa Gmail SMTP.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Veky. 09.01.2016. u 18:45.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2016., 19:04   #15
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Veky Pregled postova
Par prijedloga:

e) Koristi FTP server za pohranu. Ako imaš bolji / noviji router za internet, sigurno ima USB priključak na koji možeš spojiti USB stick / disk i koristiti FTP server na routeru. Druga, jednostavna opcija je npr. FileZilla FTP server za Windowse i recimo ES File Explorer aplikacija za smartphone, neki FTP klijent za Windowse ili običan mapirani disk preko Sambe. Sve je to super, ali još uvijek imaš problem email notifikacije jer bez toga nećeš znati kad trebaš provjeriti fajlove na FTP serveru, tako da preporučam d.

hvala za ovaj info, imam sx763 i nisam ni znao da se ovo moze. stavio sam stik unutra, podesio i sve radi odlicno. real time notifikacija mi zapravo nije ni potrebna, dovoljno mi je da na kraju dana proletim kroz slike pa vidim kaj se dogadjalo.

sto se tice maila, probao sam i s optima serverom mail.optinet.hr al bez uspjeha. mozda nisam dobro ni podesio jer nigdje ne mogu naci podatak koji port koristi za SSL. probao sam s 25 no nije radilo.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2016., 23:20   #16
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova

hvala za ovaj info, imam sx763 i nisam ni znao da se ovo moze. stavio sam stik unutra, podesio i sve radi odlicno. real time notifikacija mi zapravo nije ni potrebna, dovoljno mi je da na kraju dana proletim kroz slike pa vidim kaj se dogadjalo.

sto se tice maila, probao sam i s optima serverom mail.optinet.hr al bez uspjeha. mozda nisam dobro ni podesio jer nigdje ne mogu naci podatak koji port koristi za SSL. probao sam s 25 no nije radilo.
Odlično.

Na Optimi moraš koristiti port 587 sa TLS autorizacijom.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 21:03   #17
stereotip
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Još malo o slanju e-mailova s IP kamera...

Imam dvije kamere. Obje su slale mailove prošle godine. Ove godine sam jednu resetirao i neke stvari promijenio. Naravno da sam zaboravio postavke za slanje e-mailova s kamere. Probao sa naštimati da šalje preko gmaila pa preko t-coma i ništa. Onda sam posumnjao u to da gmail blokira pa sam mijenjao lozinku, stavljao onu app lozinku i opet ništa. Zvao sam i T-com da vidim jel se ti mailovi negdje blokiraju i da mi kažu koje su postavke za smtp i koje su moji user i pass. I opet ništa.

Znači, s kamerom koju sam od nule postavljao, niti na jedan način mail ne prolazi, a usput sam promijenio lozinke i na gmailu i na tcomu.

Onda sam uključio kameru koju sam namjestio prošle godine i odmah sam dobio mail s nje. Rado bi prepisao postavke za slanje maila, ali sam naravno zaboravio login podatke za tu kameru.

To što stara kamera šalje mailove znači da nije do gmail lozinke, da nije do t-com lozinke, nego nešto treće. To što ta ELRO kamera radi, to otklanja sve one priče da stare kamere ne rade s novim smtp standardima.

E sad. Što da radim? Ako jedna kamera radi, onda može i druga. Kako postaviti da šalje mailove? Ili ako netko zna, kako se može hacknuti u IP kameru pa da se prepišu postojeće postavke koje rade?

Ajmo stručnjaci!

Zadnje izmijenjeno od: stereotip. 26.06.2017. u 21:44. Razlog: tipfeleri
stereotip je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 10:54   #18
stereotip
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4