Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2013., 17:06   #3361
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
cuo sam se s SZK, kazu da ne znaju kad ce optika u zapadni dio grada, posebice Jarun
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 17:16   #3362
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
SZK zadnja sazna tako da ne isplati se ni zvati, prati objave HAKOM-a
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 16:49   #3363
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kako postoji indicija da će me Amis odbit, odnosno T-Com njih jer "nema parica" (susjedovo recentno iskustvo), ima li netko iskustva kako bi išlo dobivanje novog broja od T-Coma, pa onda odmah prebacivanje na Amis? Stvara li T-Com i smije li stvarati pri tome kakve probleme?

Jasno, podrazumijeva se da platim priključak (600-700kn) i ne potpisujem ugovornu obvezu.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 21:17   #3364
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Ako placas prikljucak t-comu bit ce iznimno brzi i naci paricu!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 08:58   #3365
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Amis Optika i mjesečna naplata najma opreme

Jedna važna obavijest za korisnike AMIS optičke veze!

S obzirom da se na Amisovu optičku mrežu nije dozvoljeno priključiti sa drugom opremom osim njihovom za koju naplačuju mjesečnu najamninu u iznosu od cca 40kn, i koja u sebi ima firmware od Amisa, što je dobro zbog uniformnosti opreme i izbjegavanja neusklađenosti opreme i upravljačkih programa za tu opremu, Amis je na taj način u povlaštenom položaju u odnosu na korisnike, praktično ima monopol.

Svi znamo da cijena te opreme kada se nabavlja na veliko od proizvođača je puno manja nego u trgovini na malo.

S obzirom da tu opremu plaćamo gotovo 500kn godišnje, svi korisnici koji planiraju ostati duže kod Amisa, praktično će tu opremu platiti unutar roka od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza ako želite priključak za 1 kn.

No ako ćete nastaviti i dalje biti njihov korisnik, ova oprema će se plaćati doživotno i biti će plaćena višestruko od njene stvarne vrijednosti.

Isti problem imao je B-Net! Kod sklapanja ugovora ljudima je bilo puno dati 600kn paušala kako bi bili oslobođeni plaćanja mjesečnog najma opreme. No kako su zadovoljni uslugom korisnici odlučili ostati kod B-Neta, ubrzo su uvidjeli da plaćajući trajno mjesečni najam opreme, da će tu istu platiti nekoliko puta. Zato su mnogi korisnici naknadno tražili da plate tih 600kn i da ih se dalje oslobodi plaćanja mjesečnog najma.

To je stvorilo B-Netu probleme tako da danas uglavnom traže paušalnu jednokratnu naknadu za opremu koju će dati korisniku na korištenje.

Postoji i stavka za opremu koja je puno viša, ali se ona primjenjuje kada korisnik ode od njih a ne vrati opremu.

Prema zakonu o obaveznim odnosima davaoci usluge su u povoljnijem položaju od korisnika, jer uvjetuju svoju opremu što sa stanovišta stabilnosti mreže je OK, ali onda s obzirom da ne mogu kupiti opremu na tržištu i instalirati na mrežu davaoca usluge, moraju mi omogućiti da jednokratnim plaćanjem opreme koju oni instaliraju, omoguće meni kao korisniku da se oslobodim mjesečnog najma opreme, jer ako planiram ostati trajni korisnik, ja ću tu opremu višestruko platiti od njene stvarne vrijednosti, što me stavlja u nepovoljni položaj kao korisnika, a davaoc usluge u ovom slučaju Amis, ostvaruje extra profit, naplačujući tu opremu doživotno svojim korisnicima.

Nije to pitanje samo Amisa već svih davalaca usluge koji tako postupaju.

Pozivam sve korisnike usluga na optičkoj mreži Amisa da uzmu olovku i papir i da napišu zahtjev Amisu i to korisničkoj podršci ili upravi tvrtke da uvede paušalni iznos za opremu koju nam daju na korištenje, kako se ne bi naplaćivao mjesečni najam opreme. Naravno taj iznos paušala nikako ne može biti jednak jednokratnoj cijeni koju traže od korisnika koji ne vrate opremu nakon odlaska sa Amisove mreže.

Još jedna napomena. Mjesečni paušal je u redu ako mislite iskoristit akciju i ostati samo koliko traje ugovor,a onda otići. Ako ste stalni korisnik i planirate ostati trajno, na ovaj vas se način zapravo kažnjava jer ćete višestruko platiti vrijednost opreme!

Molim da o ovome obavjestite i druge korisnike Amisa koje poznajete i da oni također zatraže da se uvede paušalni iznos za opremu umjesto mjesečnog najma, jer je to za nas kao korisnike povoljnije. A na to imamo pravo po zakonu o obaveznim odnosima, jer inače Amis ostvaruje extra profit za ništa. Osim toga i kod drugih davalaca usluga su to uvidjeli kao problem pa su uveli jednokratnu paušalnu naknadu za opremu.

Nemojte biti lijeni i ne poslati ovakav zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade za opremu i zatražiti da se ukine mjesečni najam opreme ako se plati ta naknada.

A oni koji ionako stalno mijenjaju operatera, njima neka ostane mjesečna naknada za opremu ako im je to povoljnije.

Bilo bi dobro da se izvrši pritisak na Amis jer je to u našem interesu.

S druge strane može se izvršiti i pritisak na HAKOM da tu stvar regulira i sa pravilnikom, jer je očito da smo kao korisnici prisiljeni uzeti opremu operatera, pa nije u redu da nam tu istu višestruko naplati, ako smo trajni korisnici!

Dakle papir i olovku u ruke i napisati zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade na opremu i obavijestite i ostale korisnike Amis optike!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 09:12   #3366
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
Ako placas prikljucak t-comu bit ce iznimno brzi i naci paricu!
Da, to i pretpostavljam, pa zato i pitam ima li itko iskustva s tako nečim.
Znači, 625kn platim novi priključak, to mi nije nikakav problem, e pa sad kad oni priključe, koliko dugo moram ostati kod njih, ima li neko pravilo?

Pitam tu ako netko ima iskustva prije nego što krenem čitati razne "Uvjete korištenja"
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 10:37   #3367
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Imao sam istu situaciju samo kod mene je bio u pitanju Iskon, čim dobiješ broj (liniju) možeš podnijeti zahtjev za promjenu davatelja usluga!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 12:08   #3368
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Jedna važna obavijest za korisnike AMIS optičke veze!

S obzirom da se na Amisovu optičku mrežu nije dozvoljeno priključiti sa drugom opremom osim njihovom za koju naplačuju mjesečnu najamninu u iznosu od cca 40kn, i koja u sebi ima firmware od Amisa, što je dobro zbog uniformnosti opreme i izbjegavanja neusklađenosti opreme i upravljačkih programa za tu opremu, Amis je na taj način u povlaštenom položaju u odnosu na korisnike, praktično ima monopol.

Svi znamo da cijena te opreme kada se nabavlja na veliko od proizvođača je puno manja nego u trgovini na malo.

S obzirom da tu opremu plaćamo gotovo 500kn godišnje, svi korisnici koji planiraju ostati duže kod Amisa, praktično će tu opremu platiti unutar roka od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza ako želite priključak za 1 kn.

No ako ćete nastaviti i dalje biti njihov korisnik, ova oprema će se plaćati doživotno i biti će plaćena višestruko od njene stvarne vrijednosti.

Isti problem imao je B-Net! Kod sklapanja ugovora ljudima je bilo puno dati 600kn paušala kako bi bili oslobođeni plaćanja mjesečnog najma opreme. No kako su zadovoljni uslugom korisnici odlučili ostati kod B-Neta, ubrzo su uvidjeli da plaćajući trajno mjesečni najam opreme, da će tu istu platiti nekoliko puta. Zato su mnogi korisnici naknadno tražili da plate tih 600kn i da ih se dalje oslobodi plaćanja mjesečnog najma.

To je stvorilo B-Netu probleme tako da danas uglavnom traže paušalnu jednokratnu naknadu za opremu koju će dati korisniku na korištenje.

Postoji i stavka za opremu koja je puno viša, ali se ona primjenjuje kada korisnik ode od njih a ne vrati opremu.

Prema zakonu o obaveznim odnosima davaoci usluge su u povoljnijem položaju od korisnika, jer uvjetuju svoju opremu što sa stanovišta stabilnosti mreže je OK, ali onda s obzirom da ne mogu kupiti opremu na tržištu i instalirati na mrežu davaoca usluge, moraju mi omogućiti da jednokratnim plaćanjem opreme koju oni instaliraju, omoguće meni kao korisniku da se oslobodim mjesečnog najma opreme, jer ako planiram ostati trajni korisnik, ja ću tu opremu višestruko platiti od njene stvarne vrijednosti, što me stavlja u nepovoljni položaj kao korisnika, a davaoc usluge u ovom slučaju Amis, ostvaruje extra profit, naplačujući tu opremu doživotno svojim korisnicima.

Nije to pitanje samo Amisa već svih davalaca usluge koji tako postupaju.

Pozivam sve korisnike usluga na optičkoj mreži Amisa da uzmu olovku i papir i da napišu zahtjev Amisu i to korisničkoj podršci ili upravi tvrtke da uvede paušalni iznos za opremu koju nam daju na korištenje, kako se ne bi naplaćivao mjesečni najam opreme. Naravno taj iznos paušala nikako ne može biti jednak jednokratnoj cijeni koju traže od korisnika koji ne vrate opremu nakon odlaska sa Amisove mreže.

Još jedna napomena. Mjesečni paušal je u redu ako mislite iskoristit akciju i ostati samo koliko traje ugovor,a onda otići. Ako ste stalni korisnik i planirate ostati trajno, na ovaj vas se način zapravo kažnjava jer ćete višestruko platiti vrijednost opreme!

Molim da o ovome obavjestite i druge korisnike Amisa koje poznajete i da oni također zatraže da se uvede paušalni iznos za opremu umjesto mjesečnog najma, jer je to za nas kao korisnike povoljnije. A na to imamo pravo po zakonu o obaveznim odnosima, jer inače Amis ostvaruje extra profit za ništa. Osim toga i kod drugih davalaca usluga su to uvidjeli kao problem pa su uveli jednokratnu paušalnu naknadu za opremu.

Nemojte biti lijeni i ne poslati ovakav zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade za opremu i zatražiti da se ukine mjesečni najam opreme ako se plati ta naknada.

A oni koji ionako stalno mijenjaju operatera, njima neka ostane mjesečna naknada za opremu ako im je to povoljnije.

Bilo bi dobro da se izvrši pritisak na Amis jer je to u našem interesu.

S druge strane može se izvršiti i pritisak na HAKOM da tu stvar regulira i sa pravilnikom, jer je očito da smo kao korisnici prisiljeni uzeti opremu operatera, pa nije u redu da nam tu istu višestruko naplati, ako smo trajni korisnici!

Dakle papir i olovku u ruke i napisati zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade na opremu i obavijestite i ostale korisnike Amis optike!
nisam ni znao da se plaća najam 40 kn , al opet mi je povoljnije od bneta ... al su sve izj.... s tim najmovma opreme
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 17:04   #3369
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
nisam ni znao da se plaća najam 40 kn , al opet mi je povoljnije od bneta ... al su sve izj.... s tim najmovma opreme
Treba vršiti pritisak na Amis da uvedu jednokratnu paušalnu naknadu u cjenik.
Ostali to imaju pa nema razloga da to nema kod Amisa. A na taj način bi ljudi koji planiraju osati kod Amisa, a ne samo da iskoriste akciju pa adio, konačno dobili mogućnost da plate realnu cijenu, a Amisu bi to bio znak da se radi o trajnim korisnicima.

Dakle krenimo sa dopisima. Ja sam moj poslao još prije mjesec dana i dobio odgovor da imaju to u vidu. Samo jedan dopis ne znači ništa, potrebno je da više korisnika izrazi zahtjev za jednokratnom paušalnom naknadom za opremu, pa će onda i staviti takvu stavku u cjenik.

Dakle idemo na redu je pisanje dopisa sa zahtjevom, a to vas ne košta ništa osim malo vremena!

I da još napomenem da prelaskom na optiku, Amis više ne plaća T-comu 60 kn za najam lokalne petlje mjesečno, dakle i tu su ušparali pa onda nema smisla da sad oni nas gule za opremu kao što je njih T-com gulio za najam lokalne petlje. Dakle vrlo brzo se i drugi počinju ponašati poput T-coma samo ako imaju priliku.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 17:31   #3370
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Jedna važna obavijest za korisnike AMIS optičke veze!

S obzirom da se na Amisovu optičku mrežu nije dozvoljeno priključiti sa drugom opremom osim njihovom za koju naplačuju mjesečnu najamninu u iznosu od cca 40kn, i koja u sebi ima firmware od Amisa, što je dobro zbog uniformnosti opreme i izbjegavanja neusklađenosti opreme i upravljačkih programa za tu opremu, Amis je na taj način u povlaštenom položaju u odnosu na korisnike, praktično ima monopol.

Svi znamo da cijena te opreme kada se nabavlja na veliko od proizvođača je puno manja nego u trgovini na malo.

S obzirom da tu opremu plaćamo gotovo 500kn godišnje, svi korisnici koji planiraju ostati duže kod Amisa, praktično će tu opremu platiti unutar roka od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza ako želite priključak za 1 kn.

No ako ćete nastaviti i dalje biti njihov korisnik, ova oprema će se plaćati doživotno i biti će plaćena višestruko od njene stvarne vrijednosti.

Isti problem imao je B-Net! Kod sklapanja ugovora ljudima je bilo puno dati 600kn paušala kako bi bili oslobođeni plaćanja mjesečnog najma opreme. No kako su zadovoljni uslugom korisnici odlučili ostati kod B-Neta, ubrzo su uvidjeli da plaćajući trajno mjesečni najam opreme, da će tu istu platiti nekoliko puta. Zato su mnogi korisnici naknadno tražili da plate tih 600kn i da ih se dalje oslobodi plaćanja mjesečnog najma.

To je stvorilo B-Netu probleme tako da danas uglavnom traže paušalnu jednokratnu naknadu za opremu koju će dati korisniku na korištenje.

Postoji i stavka za opremu koja je puno viša, ali se ona primjenjuje kada korisnik ode od njih a ne vrati opremu.

Prema zakonu o obaveznim odnosima davaoci usluge su u povoljnijem položaju od korisnika, jer uvjetuju svoju opremu što sa stanovišta stabilnosti mreže je OK, ali onda s obzirom da ne mogu kupiti opremu na tržištu i instalirati na mrežu davaoca usluge, moraju mi omogućiti da jednokratnim plaćanjem opreme koju oni instaliraju, omoguće meni kao korisniku da se oslobodim mjesečnog najma opreme, jer ako planiram ostati trajni korisnik, ja ću tu opremu višestruko platiti od njene stvarne vrijednosti, što me stavlja u nepovoljni položaj kao korisnika, a davaoc usluge u ovom slučaju Amis, ostvaruje extra profit, naplačujući tu opremu doživotno svojim korisnicima.

Nije to pitanje samo Amisa već svih davalaca usluge koji tako postupaju.

Pozivam sve korisnike usluga na optičkoj mreži Amisa da uzmu olovku i papir i da napišu zahtjev Amisu i to korisničkoj podršci ili upravi tvrtke da uvede paušalni iznos za opremu koju nam daju na korištenje, kako se ne bi naplaćivao mjesečni najam opreme. Naravno taj iznos paušala nikako ne može biti jednak jednokratnoj cijeni koju traže od korisnika koji ne vrate opremu nakon odlaska sa Amisove mreže.

Još jedna napomena. Mjesečni paušal je u redu ako mislite iskoristit akciju i ostati samo koliko traje ugovor,a onda otići. Ako ste stalni korisnik i planirate ostati trajno, na ovaj vas se način zapravo kažnjava jer ćete višestruko platiti vrijednost opreme!

Molim da o ovome obavjestite i druge korisnike Amisa koje poznajete i da oni također zatraže da se uvede paušalni iznos za opremu umjesto mjesečnog najma, jer je to za nas kao korisnike povoljnije. A na to imamo pravo po zakonu o obaveznim odnosima, jer inače Amis ostvaruje extra profit za ništa. Osim toga i kod drugih davalaca usluga su to uvidjeli kao problem pa su uveli jednokratnu paušalnu naknadu za opremu.

Nemojte biti lijeni i ne poslati ovakav zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade za opremu i zatražiti da se ukine mjesečni najam opreme ako se plati ta naknada.

A oni koji ionako stalno mijenjaju operatera, njima neka ostane mjesečna naknada za opremu ako im je to povoljnije.

Bilo bi dobro da se izvrši pritisak na Amis jer je to u našem interesu.

S druge strane može se izvršiti i pritisak na HAKOM da tu stvar regulira i sa pravilnikom, jer je očito da smo kao korisnici prisiljeni uzeti opremu operatera, pa nije u redu da nam tu istu višestruko naplati, ako smo trajni korisnici!

Dakle papir i olovku u ruke i napisati zahtjev za uvođenje jednokratne paušalne naknade na opremu i obavijestite i ostale korisnike Amis optike!
Nije mi jasno, znači trenutne cijene bi trebale biti 40kn manje (npr. optika paket 2u1-B, za net+tel, bi trebao biti 130,73kn ako jednokratno platimo najam opreme)?

Btw. Daj ti meni link neki pukni ili presliku od email-a od korisničke di piše da se plaća tih 40kn jer ja to na web-u nisam našao.
the chosen one je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 20:05   #3371
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Nije mi jasno, znači trenutne cijene bi trebale biti 40kn manje (npr. optika paket 2u1-B, za net+tel, bi trebao biti 130,73kn ako jednokratno platimo najam opreme)?

Btw. Daj ti meni link neki pukni ili presliku od email-a od korisničke di piše da se plaća tih 40kn jer ja to na web-u nisam našao.
Mozda je na ovo mislio:

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 22:16   #3372
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Upravo na to, jer po sadašnjim uvjetima to plačaš doživotno, a vrijednost toga se otplati za manje od dvije godine. I ta cijena ide na cijenu paketa dodatno!

A da to ne vrijedi neznam koliko vidis po tome da drugi takav uređaj plačaš samo 25kn!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 22:20   #3373
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ako je to istina onda fakat nisu pošteni što se toga tiče.

Jer totalno je bzvze da na bakru ne plaćaš ništa, a tu istu uslugu tj. komad hardware-a na optici plaćaš dodatno.
the chosen one je online   Reply With Quote