Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2012., 02:49   #5521
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Znači u ovom modu "normalno" može ostati dok se panel ne razradi?
Povećanjem vrijednosti kontrasta zasigurno će i slika biti bolja i svjetlina će se približiti crt-u, ali nevjerujem da će ga stići. Plasma očito žudi za svakim lux-om svijetla.
Iskreno ne vjerujem da kalibracija slike može promjeniti nešto dramatično.
Kako tv nije moj neću ga moći niti pošteno istestirati. Možda si i ja ubodem uskoro nešto slično. Samo u tom bi slučaju ipak išao na 42 inča
Stari moj, čitam već jaaako dugo, ali ti stvarno nisi neš normalan Uspoređuješ recimo nivo crne sa CRT-om. Jesi ti kad imao neki bolji CRT televizor? Slika modernih plazmi je miljune puta bolja od toga kaj taj CRT može prikazati. Uopće ne prićam o rezoluciji nego o kvaliteti prikazi i vjernosti svega od boja na dalje. Ako ćemo o kvaliteti SD sadržaja. Tak nebitno. Dalo bi se razglabati o starijim filmovima kada bi samo novi izlazili u HD-u, ali i stari izlaze. Dapače, kada ih se "čisti" radi se o 4K ili 8K rezama da bude futureproof. Da li se može uspoređivati slika jedne plazme sa CRT-om. Da, ako se radi o jako kvalitetnom monitoru. Ali da se postaviš na trepavice. NEMA više kvalitetnih CRT monitora kojima nije zub vremena uzeo danak. Da li se može nekak doći do jako kvalitetnog primjerka? Može. Ali šanse su skoro pa nikakve. Pričaš kao da CRT ima automatski odličan nivo crne. Dolazim do zaključka da nisi vidio dovoljan broj CRT-a jer to jednostavno u velikoj većini slučajeva nije istina. A da li ti imaš baš te super ultra mega kvalitetne primjerke na kojima se vidi dolazimo do kategorija da li ti mi vjerujemo, a zbog tvog biasa prema ostatku moš mislit da ti itko skoro ovdje vjeruje.

I sljedeći put stavi kontrast na plazmi do kraja. Jer očito ne barataš osnovnim razlikama između tehnologija. Jer na CRT-ima kontrast "opcija" je nešto "potpuno" drugačije od iste na CRT televizoru.
  Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 11:22   #5522
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Razlika između mene i ostalih nenormanih ljudi je u tome što ja znam da nisam normalan-rekao je jedan dobar prijatelj.
Duke@ kada ovdje netko konstatira nešto šta tebi nije po volji postaješ pomalo i nepristojan.
Nazovi ti kontrast crt-a i plasme kako got hoćeš, ali crt će i dalje svijetliti bolje. Zato crt ekrani u pravilu manje imaju problema sa dnevnim svijetlom -radi bolje svijetline slike. Izuzetak su jači modeli plasmi koji imaju poboljšan ar filter. Naravno da takav filter imaju crt ekrani, izgledali bi još bolje. Poboljšan ar filter je razlog zašto je kupljena plasma 50st50 a ne 50ut50
Pa ko je ovdje imao kvalitetne crt televizore ako to nisam ja (panasonic 32pd30d,32pl30d, philips 32pw9520,29pt9020, sony 32fq75 itd.).
Stojim iza svake napisane riječi

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 16.12.2012. u 11:29.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 11:27   #5523
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
malo da se pohvalim, jučer sletio Panasonic P42ST50E (4.799,20 kn), dojmovi odlični za ono što sam do sad isprobao, e sad slatke muke....

htio bih povezat plazmu sa kompom lanom (DLNA)pa ako netko ima neki link sa uputama?

i trebao bih preporuku za zidni nosač, onaj obični bez zakretanja i dr?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 13:39   #5524
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja još kod frenda nisam spajao dlna, pa zato ako uspiješ, piši ovdje. Nosača imaš u svakom većem trgovačkom centru počevši od peveca na dalje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 14:49   #5525
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
kod mene nije do kabla bilo jer i stari sammy i novi sammy rade bez greske, a i nije neki srotex kabel vec malo skuplji 1,5m (zbog izrade, nemislim na marketinske trikove da je skupi HDMI bolji).

sa 5007 sam imao problem da ga je komp prestao vidjet kako spada vec samo kao standard VGA u max 1024 rezi i nista nije pomagalo. vjerovatno se softver zablesirao, a hvala bogu njihov firm je IMHO za k.
meni osobno philips vise u kucu nece.
sto se slike tice oba su imala savrsenu sliku osim sto je jedan imao mrtvi pixel , a oba su imala prilicni bleeding/clouding (al to nazalost ima i novi sammy ).

za mene je ova tehnologija fail i ja od sad ako i kupim kupujem najeftiniji LCD koji nadem jer u mom slucaju se pokazalo dao ja 4000kn il 8000kn sve je to lutrija jer ispada da bar 50% uredaja na trzistu ima neku manu. bio to firm, clouding/bleeding, mrtvi pixel.....



edit: al cekaj. kak si probavao igre? u onom modu pretvaranja 2d u 3d ili? jer taj mod je i ocekivano za k. koliko sam ja skuzio nemos imat pravi 3d za igre bez onog cuda od nvidia-e il se varam? ma nije ni bitno ionak necu to koristit .
U vezi 3d. Pretvaranje radi na svakom kanalu ali ima nekog smisla samo na digitalnim kanalima u HDu. Nist spektakularno, najvise se vidi u nekim blizim kadrovima face ili sl. kad malo kao iskace iz TV. Na losim kanalima je negledljivo i boli za oci.
Igre rade automatski samo se u driveru upali 3d ali ni to nije nist spektakularno a i skine 20tak % fps.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 16:00   #5526
dado0017
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
55 inča ispod 10.000 kn?

Pozdrav Svima

Zanima me dal se može uzeti kvalitetan 55' lcd ispod 10k kn.

Našao sam par komada u ponudama...

npr. Samsung 3D televizor UE55ES6100, 55

svako mišljenje je dobro došlo.

LP,
Hvala
dado0017 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 17:09   #5527
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Kupujem novi tv, dijagonale oko 40" te sam odabrao ove televizore u uzi izbor pa me zanima koji je od njih najbolji po kvaliteti slike, a koji po omjeru ulozeno-dobiveno.
1) LG 42LM765S
2) Philips 40PFL8007K
3) Sony KDL-40HX850
4)Samsung ES 8000

Ili ima li bolji izbor od navedena 4? Hvala.
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 17:24   #5528
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Moze preporuka za neki tv do 4000tkn,eventualno 500kn gore ako se isplati dati toliko za razliku u cijeni. Na preporuku s foruma sam vec kupio panasonic s30, genijalan tv.Ako ima kakav tv u ovoj cijeni da je bolji od s30 slobodno preporucite. Znaci klasika,sve ce se gledat,igrat ps3... i velicina,sto vece to bolje,plazma ili lcd,totalno svejedno ako daju jednaku ili bolju sliku od s30!
smart i 3d nije toliko bitno,ali od viska glava ne boli
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 17:49   #5529
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da li je netko danas bio u Panasonic store-u u Rena centru? Pitam zbog popusta od 20%, da li je to istina?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 18:49   #5530
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
je istina, jučer uzeo plazmu, još ti je danas popust, ali oni rade poluotvoreni! odnosno službeno ne rade, radi nekih dozvola,
izgleda da ne rade jer je do pola spuštena ona metalna roletna, ali uđi unutra?
ovo ti je broj njihovog telefona (2059399) pa provjeri šta te zanima!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 19:44   #5531
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Samo da zahvalim kolegi mdrla na informaciji za akciju Panasonic plazmi. Maloprije sam kupio, istina je da je roletna poluspuštena ali može se kupiti.
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 20:56   #5532
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
nema na čemu! ja sam svoju plazmu platio u areni a išao po nju u westgate, jer je zadnja tamo ostala! za 20% isplati se!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 22:47   #5533
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Hvala za info!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 12:52   #5534
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Što mislite o LG 42LM640S?

Šogor kupuje 42" za dnevni boravak, nešto do 5500 kn. Ima što bolje? Po mogucnosti da ima 3D naocale u kompletu, a ne kao panasonic da se moraju kupiti posebno i koštaju previše.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 15:21   #5535
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ja sam vec par puta kod frenda slinio na 47lm670s, ima full hd signal sa satelita i slika je pre-dobra. +5 god. gare nije za bacit. Meni odlicna LG serija. 4 kom. 3D ocala uz nju dobio.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 15:34   #5536
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Ja se jučer iznenadio u Elipsu. Pito da li mogu donest usb da probam pokrenit neki video i da vidim kakav je prijevod...kad trgovac izvadi svoj usb i redom mi pokazuje koji hoću. Izgleda da nisam dugo bio u šopingu tv-a
Mislim da će past Samsung ue40eh5300.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote