Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2017., 14:15   #1
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Kako castati desktop s windowsa na TV?

Može li mi netko pomoći objašnjenjem kako da bilo što sa svog desktopa (windows 10) castam na svoj Samsung smart tv (serija 6 iz 2017)

Znam da ima opcija castanja video fajlova iz windows media playera. No to ne zelim. Zelim baš castati desktop, odnosno bilo koju aplikaciju koju vrtim na kompu.
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:17   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kupi si wifi karticu koja podržava WIDI i preko nje projectas sliku i zvuk na tv.

https://www.intel.com/content/www/us...000014932.html
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2017., 14:31   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:36   #4
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Hvala na odgovoru! Dakle, ovaj casting što ga windows nudi preko WMPlayera je nešto posebno i ograničeno za Player? I nijedan drugi softver ne može koristiti tu infrastrukturu unutar windowsa?

Ima li ikakve mogućnosti da se problem riješi samo softverski, bez nabavke ikakvog dodatnog hardvera? Kad u Action centru unutar windowsa 10 odem na "connect to" kaže mi da moj PC ne podržava Miracast. Al kako onda WMPlayer casta na TV? Pa valjda i drugi softveri mogu taj casting iskoristiti...
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:41   #5
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, uopće mi neće detektirati TV. Očito je neki problem u povezivosti kompa i TVa, jer inače je TV normalno spojen na istu mrežu i normalno mogu npr sa smartview aplikacijom na mobu povezati se s TVom.

Ali komp ga ne vidi.
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 15:05   #6
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Ako ti je dovoljno castati pojedinu aplikaciju, možeš je dodati u Steam na kompu, te je pokrenuti preko Steam clienta na TVu koji je prije mjesec dana cirka postao dostupan na Tizen 3.0 televizorima.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 15:12   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal ti je uopće komp u mreži s TV-om? Na neki način moraju ta 2 uređaja biti povezana. Sad dal će ić sve preko DLNA il nečega, tak nebitno. Moraju bit povezani na neki način.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 16:19   #8
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal ti je uopće komp u mreži s TV-om? Na neki način moraju ta 2 uređaja biti povezana. Sad dal će ić sve preko DLNA il nečega, tak nebitno. Moraju bit povezani na neki način.
Pa u nekakvoj mreži, iliti povezanosti jesu jer kao što rekoh, mogu bez problema castati s kompa/windows media playera na TV.

Mogu i upaliti PLEX te streamati videe na TV.

Dakle to sve radi. Očito nekakvi temelji za povezivanje postoje.

Ali zašto mi neće samsung smartview app, instaliran na windowsima, detektirati upaljeni TV (koji je povezan na istu wifi mrežu kao i komp), e to ne znam...

Citiraj:
Ako ti je dovoljno castati pojedinu aplikaciju, možeš je dodati u Steam na kompu, te je pokrenuti preko Steam clienta na TVu koji je prije mjesec dana cirka postao dostupan na Tizen 3.0 televizorima.
Nisam siguran da razumijem... Imam Steam, ali kako se postojeća aplikacija instalirana na računalo nevezano za Steam dodaje Steamu?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 18:40   #9
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Da ti skratim posao,nema šanse da ikako šalješ sliku s PC-a na TV(osim acestreama što jaq radim te media playera što ti radiš) na TV bez donglea,to naravno govorim ukoliko TV ne podržava Miracast ili koji god protokol se sada koristi. Znači plain smart TV aka moja uboga Toshiba.

Isto probavao prije god dana sa Toshibom,probavao Smsung,probavao čuda,jedino dongle(čuvaj se jeftinih kineskih).
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 21:35   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Telka ti podržava WiDi tehnologiju, treba ti samo wifi kartica na kompu koja podržava widi i možeš šta hoćeš projectat s kompa na telku. Sve je built in u windowsima (10) i telki. Samo ti fali wifi kartica na kompu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2017., 13:32   #11
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Telka ti podržava WiDi tehnologiju, treba ti samo wifi kartica na kompu koja podržava widi i možeš šta hoćeš projectat s kompa na telku. Sve je built in u windowsima (10) i telki. Samo ti fali wifi kartica na kompu.
Samo, gledam sada wifi adaptere i ne vidim da ijedan koji se kod nas prodaje to podržava. Ili si mislio baš karticu koji bi morao utaknuti u matičnu? (To mi nije opcija jer ne mogu otvarati kućište)



Što se Samsung smart viewa na PCu tiče, mogu prijaviti da je odjednom počeo javljati da detektira TV... ali tu konekcija staje. Jer kad god kliknem da se spoji, ne spaja se već javlja "Something went wrong". Krasno.
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 17:25   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Win+K si probao? Prije koji mjesec sam se igrao s nekim Samsung TV-om i radilo je.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 13:25   #13
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Win+K si probao? Prije koji mjesec sam se igrao s nekim Samsung TV-om i radilo je.
Oprosti, ne znam što je to. Guglanje mi ne izbacuje išta smisleno o Win+K
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 17:08   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Shortcut na tipkovnici. Otvorit će ti se prozor za spajanje wireless displaya. Ista stvar se može otvoriti i kroz Control Panel, ali ne znam napamet, na mobitelu sam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 15:35   #15
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Hahaha, ne bih to nikad skužio. Hvala, ali miracast i slično mi komp ne podržava, pa mi to nije opcija. Iako me to dovodi do pitanja - zar neki kompovi podržavaju miracast samo tako, kupljeni iz dućana? Jel to stvar dodataka na matičnoj ploči?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:25   #16
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Stvar je do kombinacije Intelovog procesora, ploče (čipseta), WiFi kartice, OS-a i TV-a. Pod pretpostavkom da imaš nešto od Sandy Bridge arhitekture, pa nadalje, ostaje ti jedino WiFi kartica s Miracast podrškom.
What is needed for Miracast to work?
  • Windows 8.1 operating system
  • Supported Intel® graphics
  • Supported Intel® chipset
  • WiFi adapter that supports Miracast
  • Latest Intel® Graphics Driver installed
  • A display (e.g. TV) that supports Miracast or a TV paired with a TV adapter that supports Miracast
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 09:30   #17
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Hvala, sad mi je jasnije jer imam Ryzen. Dakle u tom je problem. E jbg. Jel mogu ikako kupiti nekakav USB hardver (koji?) ili baš mora biti nešto što se utakne u matičnu?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 10:18   #18
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Postoji i AMD Wireless Display, ali ne znam da li su došli dalje od iGPU (APU) i IGP (ploča/čipset) rješenja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 22:22   #19
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
Hvala, sad mi je jasnije jer imam Ryzen. Dakle u tom je problem. E jbg. Jel mogu ikako kupiti nekakav USB hardver (koji?) ili baš mora biti nešto što se utakne u matičnu?
Vec ti je 2-3 put odgovoreno, Windowsi 8 i 10 imaju ugradjenu Miracast/WiDi podrsku, sve novije graficke imaju podrsku (nebitno jel Intel, AMD ili Nvidia).

Treba ti "samo" WiFi kartica koja podrzava istu.

Problem je sto ces tesko nac takvu karticu na USB.
Citiraj:
The problem, for desktops anyway, is almost always the network card because finding a network card with NDIS 6.3 support in the driver (other than ones that come in many laptops) is very difficult. This information is simply not available from the manufacturers or stores, so it's a case of buying adapter after adapter until you find the rare one that works.
Usput, ne znam jesi ikad koristio Miracast?! Ako nisi probaj prvo sa nekim novijim prijenosnikom ili tabletom (sve unazad zadnje 3-4 god bi trebalo radit).

Latencija tj kasnjenje je osjetno... za nekakve PowerPoint prezentacije i gledanje filmova je OK (kad film krene latencija je nebitna jer su slika i zvuk u syncu), ali za nekakav "normalan" rad neprihvatljivo.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 02.10.2017. u 22:31.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 14:45   #20
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Ok, hvala na odgovoru. Sad barem znam koje su mi točno šanse da to natjeram da radi. Idem tražiti alternativna rješenja...
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 21:40   #21
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Pozdrav. Evo mene s novim pitanjem. Naime, nakon što sam odustao od castanja ekrana s kompa i zadovoljio se raznim servisima koji se povežu s Teveom - par mjeseci je sve bilo ok.

Uglavnom sam koristio Plex i Serviio servise. I sve je to radilo kako treba. (Osim što Plex nikako nije htio natjerati titlove koje bih imao u folderu s video materijalom da se prikazuju kako treba, pa sam tu pribjegao Serviiu koji bi sa istim tim video i titl fajlovima radio bez greške)

No. Zadnjih tjedan-dva je sve iz čista mira prestalo raditi kako spada. Dakle svi uređaji mi se spajaju preko iste wifi mreže, preko bnetova modema. I svaki od uređaja normlano pristupa netu. Dakle i TV može pristupiti netu. ALI. Sam od sebe komp prestaje vidjeti TV. Uopće ga ne nalazi. Ista stvar se događa s mojim android telefonom, koji se donedavno isto bez problema spajao sa teveom - sad ga uopće ne prepoznaje.

Mogu nakratko riješiti problem tako da modem resetiram. No nakon dan-dva ista stvar.
Da bude još čudnije, iz nekog čudnog razloga Serviio kao da prvi rikne i uopće ga ne nalazim kao opciju na teveu. Dok istovremeno Plex radi normalno još neko vrijeme i može se preko njega gledati stvari na teveu. No neminovno se dogodi da i njega TV prestane vidjeti i onda dolazim opet do toga da se modem mora restartati.

Do čega je tu točno problem, ako TV može ići na net? Pretpostavljam ipak do bnetovog modema, ali ne mogu baš troubleshootati niti znam kako riješiti problem.
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 23:12   #22
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
sto se tice titlova na plexu probaj ih prebaciti u .ass format i nebi trebalo praviti probleme. Ja sam prestao koristiti plex jer je jednostavnije zapravo shearati folder sa filmovima i na tv-u fino vidis PC i sa originalnim playerom u tv-u pustas filmove, meni brze radi nego plex.
sto se tice problema, ja bih prvo probao svu opremu spojiti kablom ili barem tv i modem. i onda prati hoce sve biti ok ili ce opet pucati veza izmedju uredjaja. mozda ti je u okolici velik broj wifi mreza i onda ti se izgubi veza sa routerom. provjeri na kojim kanalima rade ostali i na kojem je tvoja mreza pa promijeni kanal ako treba
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 09:09   #23
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
mozda ti je u okolici velik broj wifi mreza i onda ti se izgubi veza sa routerom. provjeri na kojim kanalima rade ostali i na kojem je tvoja mreza pa promijeni kanal ako treba
Ali ako je do gubitka veze, ne bi li onda neki od uređaja trebao biti skroz odsječen od neta? Ponavljam, svaki od uređaja, dakle komp, telefon pa i TV se u svakom trenutku bez problema spajaju na net. Ja mogu preko TV web browsera ići na net bez problema, sve aplikacije koje idu na net rade kako treba, TV kaže da je normalno spojen na wifi mrežu. Tako i svi drugi uređaji.

No međusobno se TV i uređaji ne vide.
Totoro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na