Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2018., 19:37   #5881
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Pa plaćaš 149 kn/mj. Imaš cijenu, zatim oduzmu popust od cijene i dobiješ konačnu. Ne znam, plain and simple piše baš...

Sitni tekst znači da ako ti u stan moraju uvodit žice i pizdarije da plaćaš 20 kn/mj na računu. Ako već u stanu imaš provučenu infrastrukturu ne plaćaš tih 20 kn/mj. Mislim da je to to.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 19:42   #5882
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa plaćaš 149 kn/mj. Imaš cijenu, zatim oduzmu popust od cijene i dobiješ konačnu. Ne znam, plain and simple piše baš...

Sitni tekst znači da ako ti u stan moraju uvodit žice i pizdarije da plaćaš 20 kn/mj na računu. Ako već u stanu imaš provučenu infrastrukturu ne plaćaš tih 20 kn/mj. Mislim da je to to.
A zasto su mi onda danas poslali ponudu na mail na 169 kn.

Tu sam nasao da 20 kn placas ako si na postojecoj parici.
https://www.se-mark.hr/Stranica.aspx...i-FiksneUsluge
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 19:45   #5883
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A zasto su mi onda danas poslali ponudu na mail na 169 kn.
Evo vadim kristalnu kuglu, čitam mail koji si primio, čitam ponudu, komuniciram s agentom koji ti je odgovorio na mail.

Logično zaključivanje mi kaže da su uračunali tih 20 kn u mjesečnu naknadu.

Pitaj njih navedeno pitanje, a ne nas.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 19:49   #5884
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Evo vadim kristalnu kuglu, čitam mail koji si primio, čitam ponudu, komuniciram s agentom koji ti je odgovorio na mail.

Logično zaključivanje mi kaže da su uračunali tih 20 kn u mjesečnu naknadu.

Pitaj njih navedeno pitanje, a ne nas.
Poslao sam im mail sa tim pitanjem ali dok do sutra dobijem odgovor, mislio sam mozda neko od forumasa nesto zna, valjda neko ima duo ili trio paket pa zna koliko sad placa mjesecno.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 19:50   #5885
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
A kaj ti ne koristiš već Vip?
Ili ti ugovor sad nekad ističe?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 19:52   #5886
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A kaj ti ne koristiš već Vip?
Ili ti ugovor sad nekad ističe?
Istice do kraja mjeseca ugovor koji sam imao sa Amisom na optici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 22:31   #5887
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Napokon da i mene spoje!



So far, radi ko beba! Praktički ne pada ispod 500.

ALI (mora bit neki ali) - uzeo i tv od njih, reko' mora to sad ić glatko na tim brzinama... Malo morgen! Kvaliteta slike na HD programima je meh, a i štuca non stop. Ima li neko rješenje i kakva je kod vas situacija?
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 22:36   #5888
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
Napokon da i mene spoje!

So far, radi ko beba! Praktički ne pada ispod 500.

ALI (mora bit neki ali) - uzeo i tv od njih, reko' mora to sad ić glatko na tim brzinama... Malo morgen! Kvaliteta slike na HD programima je meh, a i štuca non stop. Ima li neko rješenje i kakva je kod vas situacija?
Koji paket si uzeo i koliko ces mjesecno morati placati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 22:49   #5889
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Koji paket si uzeo i koliko ces mjesecno morati placati.
300kn - 500mbps net, tv+prošireni paket i 2 tel linije
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 09:10   #5890
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Može li se koristiti neki drugi ruter sa optičkim ulazom umjesto Amisovog/Vipovog?
Ja imam Mikrotika RB2011UiAS-2HnD-IN i rado bih koristio njeg aumjesto Elteka od amisa...
btw. koristim samo internet, dakle netrebam IPTV nit telefon
Ako na korisničkoj službi uspiješ dobit nekog pismenog, svakako!
Pripremi PPPoE user i pass i zovi u korisničku službu da ti prebace elteka u bridge mode i ugase wifi.
Nakon toga s mikrotika samo digneš PPPoE konekciju i sviraš.
Ako si mislio njihov SFP uštekat ravno u mikrotik, to nisam probao jer imam telefon i TV.
U svakom slučaju, sve mi radi puno stabilnije otkad eltek nemora radit DHCP/DNS/NAT za internet link.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 09:20   #5891
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Ako na korisničkoj službi uspiješ dobit nekog pismenog, svakako!
Vjerojatnost za to je minimalna... Ja zovem neki dan da ih pitam ima li u videoteci naslova u 4K. Kaže lik meni, gospodine to vam ne ovisi o nama nego o tome imate li vi 4K televizor! Pa ti vidi šta i kako
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 10:21   #5892
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jel ima VIP i dalje brzine za VDSL ala 60/20 ? Gledam, max. upload im je sada 10Mbps, ali glavno da su nagurali download na 70Mbps! Optiku nemam jer je to privatna kuća

Razmišljamo bi li ostali kod njih ili išli dalje. Prošli mjesec su gurnuli 800kn više na račun jer kao nismo vratili uređaj za TV. Sreća da je stari sačuvao papir od tehničara koji je napisao da taj uređaj nije nađen, već uređaj sa drugim serijskim brojem i da je taj uzet i vraćen. Ne bih ništa rekao da u 9-om mjesecu nisam vodio sličan razgovor sa njihovom tehničkom službom koja me uvjeravala da joj krivo čitam serijski broj sa uređaja jer ona ovoga nema u bazi.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 10:31   #5893
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
300kn - 500mbps net, tv+prošireni paket i 2 tel linije
Koji router si dobio.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 13:11   #5894
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Koji router si dobio.
Huawei neki, nisam gledao koji točno. Zar ima više modela koje postavljaju?
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 13:27   #5895
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Imaj vise modela ali u zadnje vrijeme postavljaju Huawei HG8245.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:29   #5896
big smoke
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Je li netko uspio riješiti problem sa port forwardiranjem na optici ?
Ja sam dobio Huawei HG8245 i muku mučim sa portovima. Znači sve super šljaka no kada se nakon 2 dana dodijeli nova wan adresa, port je zatvoren i jedina solucija je izgleda reboot routera.
Na vipovom forumu kažu da si pogledam za dyndns servise ako ne želim zakupiti IP adresu.
Na THR-u kolega kaže kako je uspio dobiti statičku wan adresu bez plaćanja i da nakon toga radi sve kako treba.

Zadnje izmijenjeno od: big smoke. 16.02.2018. u 20:40.
big smoke je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 09:06   #5897
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Ako na korisničkoj službi uspiješ dobit nekog pismenog, svakako!
Pripremi PPPoE user i pass i zovi u korisničku službu da ti prebace elteka u bridge mode i ugase wifi.
Nakon toga s mikrotika samo digneš PPPoE konekciju i sviraš.
Ako si mislio njihov SFP uštekat ravno u mikrotik, to nisam probao jer imam telefon i TV.
U svakom slučaju, sve mi radi puno stabilnije otkad eltek nemora radit DHCP/DNS/NAT za internet link.
e al nebi ja da mi je eltek u bridge modu. Ja bi SFP drito u mikrotik
a glede PPPoE, što njihov ruter se spaja preko PPPoE po defaultu? Jer inače ne trebam ostvarivati nikakvu takvu vezu, to sam trebao dok sam bio na carnetu...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 14:14   #5898
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Dali u ponudi VIP-a postoje paketi za optiku. Jer kada potražim za moju lokaciju, nema ponude, a ja sam na (AMIS) VIP optici, no službeno u cjeniku za tu lokaciju ne nude optiku.

Trenutno je 3u1 paket od Amisa. No zanima me što i po kojoj cijeni VIP nudi na optici.

1500 besplatnih minuta u fiksnoj i mobilnoj mreži prema cijeloj EU ne nudi nitko u RH u svom paketu i po toj cijeni koju ima bivši Amis i što i dalje imamo u svojim paketima kao i simetričnu vezu na internet 100/100, TV programi više manje, jer je kvaliteta istih na 4K TV loša, jer jako komprimiraju TV signal.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 14:40   #5899
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
SVE Trio paket (internet + telefon + TV) iznosi 219 kn (PDV uključen) sa brzinom do 70 mbit/s, ako oces uzeti brzinu 500/120 onda dodatno jos 25 kn.
Fiksni telefon u novom paketu ima neograničene pozive prema svim fiksnim mrežama i prema svim mobilnim mrežama u RH.

Moras ih nazvati i pitati jel mozes sa Amis optike preci na VIP optiku.

-->
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Dali u ponudi VIP-a postoje paketi za optiku. Jer kada potražim za moju lokaciju, nema ponude, a ja sam na (AMIS) VIP optici, no službeno u cjeniku za tu lokaciju ne nude optiku.

Trenutno je 3u1 paket od Amisa. No zanima me što i po kojoj cijeni VIP nudi na optici.

1500 besplatnih minuta u fiksnoj i mobilnoj mreži prema cijeloj EU ne nudi nitko u RH u svom paketu i po toj cijeni koju ima bivši Amis i što i dalje imamo u svojim paketima kao i simetričnu vezu na internet 100/100, TV programi više manje, jer je kvaliteta istih na 4K TV loša, jer jako komprimiraju TV signal.
Kabel i optika ti je ista cijena, SVE Trio paket (internet + telefon + TV) iznosi 219 kn (PDV uključen) sa brzinom do 70 mbit/s, ako oces uzeti brzinu 500/120 onda dodatno jos 25 kn.
Fiksni telefon u novom paketu ima neograničene pozive prema svim fiksnim mrežama i prema svim mobilnim mrežama u RH.

Moras ih nazvati i pitati jel mozes sa Amis optike preci na VIP optiku.

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 19:23   #5900
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ne vjerujem ono, sad sam zvao informacije i sad mi kažu da mogu ubrzat na 500/120 presmiješno, ne kužim zašto su me odkantali prvi put da kao nije ista infrastruktura...
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 19:55   #5901
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
70 mbit/s, za 169 kn, i dodatno za brzinu interneta 500/120 Mbit/s jos 25 kn, znaci sveujupno 194 kn.
Na moje pitanje mailom zasto ne placam SVE Duo paket (internet+telefon) brzine do 70 mbit/s, za 149 kao sto pise na njihovoj stranici:

+ brzina 500/120 Mbit/s:

Znaci da bi cjena sve zajedno trebala biti 174 kn

Dobio sam cudan odgovor mailom:

"Dodatan popust od 20 kuna se ostvaruje povezivanjem različitih usluga i ostvarivanje promotivnih benefita. Povezati se mogu mobilne govorne i podatkovne pretplatničke tarife, te fiksni paketi, neovisno o tarifnom modelu. Usluge koje se povezuju mogu i ne moraju nužno pripadati jednoj platežno odgovornoj osobi, ako imate mobilnu liniju na Vip pretplatu slobodno zatražite pogodnost Poveži sve , kako biste ostvarili dodatni popust"

Koji po meni dubi na glavi.
-->
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pitanje za bivse Amisovce, imam taj stari paket FTTH 2U1 (internet+telefon (optika)) od kad je presao totalno pod VIP na njemu ni danas nikakvih problema, ovih dana izaslo mi ugovorenih 24 mjeseca, prvo moze li se preci na VIP-ovu optiku (spominje se da ta optika nije kompatibilna), ako moze, moze li se uzeti ona vecu brzina 500 Mbit/s (ili se mora mjenjati router, sad imam GENEXIS Live Titanium-Hybrid).
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Koji tocno mjesecni iznos placam ako ugovorim "Duo paket (Internet + Telefon)" na 24 mjeseca:


Moze li mi neko protumaciti, sto tocno znaci tekst naveden (ajmo reci sitna slova) na dnu VIP-ove stranice:
http://www.vipnet.hr/slagalica-paketa
"Navedene cijene vrijede za usluge na vlastitoj kabelskoj i optičkoj infrastrukturi. Za korištenje usluga preko postojeće linije, plaća se dodatna mjesečna naknada za tehnologiju realizirane usluge u iznosu od 20 kn."
Dobio ponudu od VIP-a na mail za SVE Duo paket (internet+telefon) brzine do 70 mbit/s, za 169 kn, i dodatno za brzinu interneta 500/120 Mbit/s jos 25 kn, znaci sveujupno 194 kn.
Na moje pitanje mailom zasto ne placam SVE Duo paket (internet+telefon) brzine do 70 mbit/s, za 149 kao sto pise na njihovoj stranici:

+ brzina 500/120 Mbit/s:

Znaci da bi cjena sve zajedno trebala biti 174 kn

Dobio sam cudan odgovor mailom:

"Dodatan popust od 20 kuna se ostvaruje povezivanjem različitih usluga i ostvarivanje promotivnih benefita. Povezati se mogu mobilne govorne i podatkovne pretplatničke tarife, te fiksni paketi, neovisno o tarifnom modelu. Usluge koje se povezuju mogu i ne moraju nužno pripadati jednoj platežno odgovornoj osobi, ako imate mobilnu liniju na Vip pretplatu slobodno zatražite pogodnost Poveži sve , kako biste ostvarili dodatni popust"

Koji po meni dubi na glavi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:00   #5902
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja si uzimam sutra 500/120, pa to sam čekao 100 godina, sad isprobavanje ovog android box-a šta sam uzeo sa listama i ako sve bude kako treba odkantam oba IPTV-a i riješio sam si tv za telefon koji krči još uvijek možda nešto se pomakne kad novi router donesu jer kolko sam čuo na 500/120 moraju huawei donjet ako se ne varam, makar mi nije ni bitan tolko telefon bitno da net dobro radi
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:19   #5903
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja si uzimam sutra 500/120, pa to sam čekao 100 godina, sad isprobavanje ovog android box-a šta sam uzeo sa listama i ako sve bude kako treba odkantam oba IPTV-a i riješio sam si tv za telefon koji krči još uvijek možda nešto se pomakne kad novi router donesu jer kolko sam čuo na 500/120 moraju huawei donjet ako se ne varam, makar mi nije ni bitan tolko telefon bitno da net dobro radi
Kaj si sad bez ugovorne obaveze, uzeti ces Trio paket + brzinu 500/120.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:39   #5904
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kaj si sad bez ugovorne obaveze, uzeti ces Trio paket + brzinu 500/120.
Nisam još sam pod ugovornom obvezom, ali bi samo digao brzinu, pa bi me to ispalo 280+kolko telefona potrošim+50 nadoplata za 500/120.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:49   #5905
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Znaci ta cijena od 280 kn ti je jos po Amisu, oce ti dozvoliti dignuti samo brzinu na 500/120, jesi tako pitao danas SZK.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:55   #5906
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci ta cijena od 280 kn ti je jos po Amisu, oce ti dozvoliti dignuti samo brzinu na 500/120, jesi tako pitao danas SZK.
Zvao sam informacije i ženska me stavila na čekanje nakon pitanja i rekla je da ne vidi razlog zašto mi nebi mogli podić brzinu samo da vlasnik linije mora dat oib i potvrdit telefonski valjda i to je to. Možda onaj huawei router nešto bolje radi od ovih trenutnih
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 14:53   #5907
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Zvao sam informacije i ženska me stavila na čekanje nakon pitanja i rekla je da ne vidi razlog zašto mi nebi mogli podić brzinu samo da vlasnik linije mora dat oib i potvrdit telefonski valjda i to je to. Možda onaj huawei router nešto bolje radi od ovih trenutnih
Meni je krčalo i rušile mi se aplikacije na LAN-u kao i smart TV i konačno nakon 6 mjeseci zamjenili modem, isti je ali sada sve radi kako treba. Radi se o ELTEK modemu. Podrška im je koma i dok dođeš do stručne osobe koja nešto zna je lutrija, dok je Amis bio Amis to se rješavalo u roku par sati, a ja bio bez kompletne usluge ukuno 15 dana.

Ovako su tvrdili da je s njihove strane sve u redu i da je problem kod mene i moje opreme i gle čuda oprema ista a modem novi i sada sve radi.

Što se tiče brzine i ovih 100 je i više nego dovoljno, jer se sve skine za kraće vrijeme nego što se stigne pogledat, a kada odem kod familije i kada vidim koliko plaćaju za brzinu od 10 kod telekoma, a imaju jedva 5 onda mi polako krenu suze radosnice na oči.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 15:23   #5908
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Meni je krčalo i rušile mi se aplikacije na LAN-u kao i smart TV i konačno nakon 6 mjeseci zamjenili modem, isti je ali sada sve radi kako treba. Radi se o ELTEK modemu. Podrška im je koma i dok dođeš do stručne osobe koja nešto zna je lutrija, dok je Amis bio Amis to se rješavalo u roku par sati, a ja bio bez kompletne usluge ukuno 15 dana.

Ovako su tvrdili da je s njihove strane sve u redu i da je problem kod mene i moje opreme i gle čuda oprema ista a modem novi i sada sve radi.

Što se tiče brzine i ovih 100 je i više nego dovoljno, jer se sve skine za kraće vrijeme nego što se stigne pogledat, a kada odem kod familije i kada vidim koliko plaćaju za brzinu od 10 kod telekoma, a imaju jedva 5 onda mi polako krenu suze radosnice na oči.
Ma sve OK, ali kad usporedis da na Amisu 2u1 FTTH 100/100 Mbps (internet + telefon) sad placam 199 kn, a prelaskom na VIP FTTH SVE Duo paket (internet + telefon) dodje 149 kn + za dodatnih 25 kn dobis brzinu 500/120, znaci ukupno 174 kn na 24 mjeseca.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 16:00   #5909
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ma sve OK, ali kad usporedis da na Amisu 2u1 FTTH 100/100 Mbps (internet + telefon) sad placam 199 kn, a prelaskom na VIP FTTH SVE Duo paket (internet + telefon) dodje 149 kn + za dodatnih 25 kn dobis brzinu 500/120, znaci ukupno 174 kn na 24 mjeseca.
Ovisi 1500 besplatnih minuta u sve pokretne i nepokretne mreže unutar EU vrijedi cca 3000 kuna na mjesec, onda ima i to svojih prednosti ako ti nešto tako treba, a naročito radi posla. Imaš komfor normalnog telefona i ne moraš se hebat sa raznim servisima ili tražit od sugovoronika da bude na nekom servisu kako bi telefonirao povoljnije ili besplatno.

Do isteka ugovora imam još godinu i nešto i do tada me to košta 220 kuna jer je popust 25%. Nakon toga ide redovna cijena paketa 3u1, brzina pada na 50/50. Mogu po punoj cijeni nakon toga i dalje koristiti ovaj paket, ovisi samo o meni.

Ima samo jedan problem ako želim neku promjenu u paketu, npr. povećanje brzine, onda to više nije taj paket i postoji mogućnost gubitka ovih 1500 minuta unutar cijele EU, jer je to stvarno bogat paket što se tiče telefoniranja. Kada bi mi po isteku ugovora ostao ovaj paket 100/100 po sadašnjoj cijeni i ovim pogodnostima za telefon mislim da bi to i dalje bilo vrlo povoljno.

A koliko znam i ti na ovom paketu imaš 1500 minuta prema svim pokretnim i nepokretnim brojevima unutar cijele EU besplatnih, tako da ti telefon nosi više od nešto malo jeftinijeg ukupnog paketa. Dobro razmisli, jer ovakvu pogodnost za telefon nećeš nigdje više imati, jer se Amis tu jako zaletio s ponudom.

Prekid tog paketa ovisi samo o tebi, jer dok ga god plaćaš dužni su poštovati ugovor, od sada pa do vjećnosti ako to ti želiš. Mnoge tvrtke bi suhim zlatom platile ovakav paket i bilo bi jako loše izgubiti ponudu iz tog paketa za neke sitne probitke.

Osim toga prelaskom na VIP paket dobivaš na brzini, ali gubiš na telefoniranju prema EU, a to vrijedi puno više od samog paketa, naravno ako ti to treba i ako to koristiš!

Prije nego pronmijeniš paket, radije ga prepusti nekome kome treba, da se ne ugasi samo tako, a ti onda od VIP-a uzmi novi paket, jer bi ga stvarno bila šteta ugasiti za sitne novce, jer mnogi ljudi nisu ni svjesni vrijednosti ovih 2u1 i 3u1 paketa, a ona je u ovih 1500 minuta prema cijeloj EU i svim pokretnim i nepokretnim mrežama, to će teško netko ponovo ponuditi u RH. osim Amisa dok je bio Amis. A ovo ti samo pokazuje koliko nas telekomi deru na telefoniranju i koliki profit ostvaruju na tome. A štos je u tome da paket vrijedi onoliko dugo dok redovno plaćaš i ne tražiš promjenu paketa, do onda se moraju držati sklopljenog ugovora, to mi je kazala i referentica u Amisu i da pazim što radim.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 18.02.2018. u 16:24.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 17:09   #5910
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Svako ima svoje razloge zasto mu je nesto bolje ili losije, telefon mi nije jako bitan ne zovem u EU, ono razgovora sto obavljam uglavnom su u RH i to mi je bitnije nego EU.
A kod VIP-a:
  • Neograničene minute prema fiksnim i mobilnim mrežama u HR!
  • Bez uspostave poziva!
Cilim je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na