Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2018., 14:45   #1
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
X96 tv box / usb konzola za igranje / tipkovnica itd.

Htio sam uzet neki jeftiniji tv box s primarnom idejom da djeca mogu gledat youtube na tv. Uzeo sam x96 mini za 30tak usd i imam par pitanja.

- prvo je za tipkovnicu, nisam je uzeo prilikom kupnje jer sam zaboravio na to, a daljinski je zeznut za upisivat u youtube tražilicu. Računao sam da sigurno ima toga u softverskom obliku, progoglao i skinuo cetus play, i klijent i na tv box, ali radi čudljivo, nekad ne želi poslat text, nestaje kursor miša itd.. pa sam ga izbrisao. Nakon toga stavio Yatse, njega nije htio prepoznat, ali nakon upisivanja ip itd.. to sam sredio, samo koliko vidim yatse vrijedi isključivo za kodi, ne i za tv box općenito?? Skinuo sam još neke za kodi, ali mi yatse izgleda najbolji za to. Za tv box općenito sam skinuo peel koji me inače nervira na samsung tab-u (podvalili su ga bez pitanja), ali tab ima ir pa radi uparen s tv box. Koju bi aplikaciju preporučili za tipkovnicu/misa, ali da radi na tv box i kodi?

Iako sam tudum za tv box kužim da je u tv boxu instaliran android (kao u mob), te da je kodi aplikacija, ali opet čemu stavit youtube na tv box i onda opet u kodi? U review-i govore da je x96 podešen "out of the box" i time prilagođen i bakicama koje ga spoje i to je to, gledaju tisuće programa. Ja ga spojim na tv, odem u kodi i koji god program da kliknem - ne radi. Idem googlat i nađem da treba dodat fusion iz repozitorija, napravim to, a onda ispadne da ni to ne radi. Od hrpe toga ponuđenog radi možda 1/10 i to jedva. Po dosadašnjem iskustvu lakše mi je skinut film s torrenta i uštekat usb u tv, nego se zajebavat s tv boxom. Ili još nisam otkrio sve tajne. Čitajući forum odlučio uzet xiaomi 4k mi MDZ-16-AB, da bude dobar za sve, i za djecu da se igraju i za nas da gledamo programe i možda pokoji film (iako rijetko imamo vremena), ali sad više ne znam čemu.

Kaže žena da skinem neke igrice djeci da se igraju. Nađem usb gamepad (neki generički, ali na pc radi uredno), idem ga podesit kad ono - šipak. Čim ga spojimmogu upravljat tv box-om, znači prepoza ga i radi nekoliko tipaka (lijevo desno i prihvati). Odem u kodi da ga i tamo podesim jer sam negdje pročitao da ima tu opciju, ali ne želi. I u igrama radi samo dio tipaka. Ok, jasno mi je da nisu sve igre prilagođene za konzolu, mnoge su prilagođene touchscreen, ali našao sam i neke stare (sega itd) i svejedno ne radi ili radi samo dio tipaka.

Da li moram skinut još nešto u kodi (upravljački program, za 5-6 konzola već postoji, ali ova moja jednostavno ne surađuje)?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na