Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2019., 00:18   #9001
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Možda pokušati sa masovnim pritužbama sa upitom HAKOM - u ?
Naknadno mijenjanje uvjeta JE razlog za raskid bez penala + potencijalno kazna operateru.
Ako se šuti onda će im proći, ako se masovno bunite i HAKOM će (morati) reagirati.
Mogli bi možda ovako nešto napraviti u Austriji, kako da ne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 03:09   #9002
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Kada im zafali love onda treba izmisliti nešto poput ove naknade:


Poslovni sam korisnik, na koje se pakete usluga naknada odnosi?




AMIS 1 (internet), AMIS 1 Paket Osnovni, AMIS 2u1 (internet+telefon), AMIS 2u1 (internet+TV), AMIS 2u1 Midi, AMIS 2u1 paket B, AMIS 3u1 (internet+TV+telefon), AMIS 3u1 Maxi, AMIS 3u1 Total, AMIS 1 - FTTH (internet), AMIS 2u1 (internet+telefon) paket B, AMIS 2u1 FTTH (internet+telefon), AMIS 2u1 FTTH (internet+TV), AMIS 2u1 FTTH (TV+telefon), Amis 2u1 - FTTH, Amis 3u1 - FTTH, AMIS 3u1 (internet+TV+telefon) Total, AMIS 3u1 FTTH (internet+TV+telefon), Fiksna telefonija, kabelski priključak, Fiksni Internet, kabel TV usluga, Vip duo paket (Fiksna telefonija+ Internet), Vip duo paket (Fiksna telefonija+TV), Vip duo paket (Internet+TV), Vip trio paket (TV+fiksna telefonija+ Internet,) Fiksna telefonija, Vip duo paket (ADSL+ IPTV), Vip duo paket (Fiksna telefonija+ ADSL), Vip duo paket (Fiksna telefonija+ IPTV), Vip trio paket (Fiksna telefonija+ ADSL + IPTV), Internet L, Internet M, Internet S, Telefon M, Telefon S, Vip Duo (Internet L + TV M,) Vip Duo (Internet L + TV S), Vip Duo (Internet M + TV M), Vip Duo (Internet M + TV S), Vip Duo (Internet S + TV M), Vip Duo (Internet S + TV S), Vip Duo (Telefon M+ Internet M), Vip Duo (Telefon M+ Internet S), Vip Duo (Telefon S+ Internet L), Vip Duo (Telefon S+ Internet M), Vip Duo (Telefon S+ Internet S), Vip Duo (Telefon M + TV M) Vip Duo (Telefon M + TV S) Vip Duo (Telefon S + TV M) Vip Duo (Telefon S + TV S) Vip Duo (Telefon M+ Internet L) Vip Duo (Telefon + Internet M) Vip Trio (Telefon M+ Internet L + TV M) Vip Trio (Telefon M+ Internet M + TV M), Vip Trio (Telefon M+ Internet M + TV S), Vip Trio (Telefon M+ Internet S + TV M), Vip Trio (Telefon M+ Internet S + TV S), Vip Trio (Telefon S+ Internet L + TV M), Vip Trio (Telefon S+ Internet L + TV S), Vip Trio (Telefon S+ Internet M + TV M), Vip Trio (Telefon S+ Internet M + TV S), Vip Trio (Telefon S+ Internet S + TV M), Vip Trio (Telefon S+ Internet S + TV S), Vip TV M, Vip TV S, Vip Duo Internet + TV M, Vip Duo Internet + TV S, Vip Duo Internet + TV Super M, Vip Duo Telefon + Internet M, Vip Duo Telefon + Internet S, Vip Duo Telefon + Internet Super M, Vip Duo Telefon + TV M, Vip Duo Telefon + TV S, Vip Trio M, Vip Trio S, Vip Trio Super L, ADSL usluga, IPTV usluga, Vip Duo Telefon + Internet S, Vip Duo Telefon + TV S, Vip Trio M, SVE Duo paket (Internet + Telefon), SVE Duo paket (Internet+TV), SVE Duo paket (TV + Telefon), SVE Duo paket (TV mini + Telefon), SVE Fiksni Internet, SVE Fiksni Telefon, SVE Fiksni TV, SVE Fiksni TV mini, SVE Trio paket (Internet + TV + Telefon,) SVE Trio paket (Internet + TV mini + Telefon), 2D paket (TV + telefon), B.net Turbo 2D (Internet + telefon), B.net Turbo 2D (TV + Internet), B.net Turbo 2D (TV + telefon), B.net Turbo 2D CARNet (Internet + telefon), B.net Turbo 2D CARNet (TV + Internet), B.net Turbo 3D, B.net Turbo 3D CARNet, B.net Turbo CARNet Internet, B.net Turbo Internet, B.net Turbo Novi osnovni paket, B.net Turbo Telefon, Flat 1D, Flat 2D (TV + telefon), Mega 16, Mega 25, Net VIP Osnovni paket, Super 2D (internet + telefon), Super 2D (TV + internet), Super 2D (TV + telefon), Super 2D CARNet (internet + telefon), Super 2D CARNet (TV + internet), Super 3D (TV + internet + telefon), Super 3D CARNet (TV + internet + telefon), Super CARNet internet, Super internet, Super telefon, Super+ 2D (internet + telefon), Super+ 2D (TV + internet), Super+ 2D (TV + telefon), Super+ 2D CARNet (internet + telefon), Super+ 2D CARNet (TV + internet), Super+ 3D (TV + internet + telefon), Super+ 3D CARNet (TV + internet + telefon), Super+ CARNet internet, Super+ internet, Super+ telefon, SUPERBRZI 1D, SUPERBRZI 2D (internet + telefon), SUPERBRZI 2D (TV + internet), SUPERBRZI 3D (TV + internet + telefon), SuperCARNet 1D, SUPERCARNet 2D (internet + telefon), SUPERCARNet 2D (TV + internet), SUPERCARNet 3D (TV + internet + telefon), Telefon Turbo, Osnovni paket

A tek kada im čovjek pogleda opće uvjete i cijenik pa to je opsežnije od Ilijade i Odiseje po broju stranica, čini mi se više od 700 stranica treba se tu snać i naći ono što se na tebe odnosi.

Sada kada se toga dosjeti vodovod, elektra, plinara i ostali prodavači magle koju svi u principu imaju jako lošu uslugu i koji malo do gotovo ništa ne ulažu u infrastrukturu već raubaju dokle ide odnosno dok ne pukne magistralna vodovodna cijev pa imamo jezero usred grada ili plinska cijev pa ode cijela kuća u zrak ili se zapali i izgori trafostanica, gdje će nam biti kraj? Netko reče 1 piva, ali tu pivu ćeš plaćati uskoro i ovima ostalima po istom principu, tako da će to najmanje biti gajba ili dvije na kraju. Odvoz smeća smanjili, cijena ista, kod HEP-a svake godine izmisle neke nove nadoknade (zelena energija), a i plinara će uskoro nešto vjerojatno izmislit.

A ovo što je uveo A1 uskoro će i ostali telekomi. Sjetite se samo kako to ide kod milih nam banaka svaku godinu dižu naknade barem dva puta godišnje a da se ništa konkretno nije promjenilo, a nesmiješ niti doć na šalter da te ne nutkaju sa paketima od osiguranja do jeftinog majstora za kućne popravke, hebeno je raditi na šalteru banke, još samo fali da prodaju i nude srećke i loto, a mogli bi i usluge erotske masaže.

No sve je to tako jer naši ljude šute, vani poskupi kruh i odmah nastaje revolucija, a mi slegnemo ramenima i kažemo to je samo jedna piva, nije to ništa i voziš dalje.

Ovo sada je čisto poskupljenje na mala vrata, jer ovo što je sada izdvojeno kao posebna stavka do sada je to bilo u osnovnoj cijeni i podrazumijvalo se. Jer njima je u interesu da grade mrežu i dođu do korisnika. Ako je mogao Amis graditi optiku i imati jeftiniju uslugu, onda mogu i ovi koji su praktično dobar dio optike naslijedili od DCM-a i Amisa.

I što je najvažnije odobrenje za kopanje po zgradama je dobio DCM i Amis od suvlasnika stambenih zgrada uz obećanje da će cijene biti stabilne i neće se mijenjati na više, a ovi nemaju čak niti ugovor sa vlasnicima zgrada, a po zakonu bi im i mi mogli naplatiti korištenje našeg vlasništva. Jer se njime služe u svrhu ostvarivanja zarade. Jer ima i suvlasnika koji ne koriste njihove usluge pa imaju pravo na nadoknadu za korištenje zajedničkih djelova stambene ili poslovne zgrade. Pila se uvijek može okrenuti i naopako. Pošaljite i vi njima račun za korištenje vašeg vlasništva i nazovite to naknadom za korištenje privatne imovine u komercijalne svrhe od strane telekoma.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.07.2019. u 03:18.
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2019., 03:31   #9003
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ima na kraju i ona opcija da kada dođe račun da se plati samo ono što je bilo u ugovoru, tj. umanji račun za 20 kuna+PDV i da se onda natežemo kod Hakoma i na kraju i na sudu.



A onda ima i ona opcija da ih se zamoli da uklone svoju infrastrukturu iz naših privatnih objekata, pa da vidimo tko je jači. Jer ne drže se onoga što smo dogovorili sa tvrtkama koje su tu infrastrukturu uvele u privatne zgrade i koje su za to dobile dopuštenje suvlasnika stambene zgrade, već sada odstupaju od dogovora, a oni su pravni sljednici.


Imam bratića na moru i provukao mu telekom kabel ispred prozora tako da ga nije mogao otvarati. Kumio i molio mjesecima no oni kažu da se ne može to pomaknuti, i na kraju uzeo škare i prerezao, isti dan su došli i pomaknuli tamo kamo treba. Dakle ponekad se treba i sam znati pomoći.


A tko voli plaćat pivce po pivce evo i ja bih jedno ako je besplatno.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 08:04   #9004
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 91
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova


Imam bratića na moru i provukao mu telekom kabel ispred prozora tako da ga nije mogao otvarati. Kumio i molio mjesecima no oni kažu da se ne može to pomaknuti, i na kraju uzeo škare i prerezao, isti dan su došli i pomaknuli tamo kamo treba. Dakle ponekad se treba i sam znati pomoći.

Samo motorka i bager spasavaju
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 08:20   #9005
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Pitanje, jel bi se moglo sad raskinut ugovor, ali koristiti i dalje usluge samo bez ugovora?

Ugovorna A1 optika na jednom mjestu, telka+telefon na drugom i sad dižu cijenu, baš lijepo
EDIT: Može, da se zahtjev u poslovnici i plaćate cijenu bez popusta

Zadnje izmijenjeno od: sipe. 31.07.2019. u 09:26.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 09:28   #9006
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Taman htio napisati da može ali skuplje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:09   #9007
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A ništa,neka neko pametan sastavi mail hakomu, pejsta ovde pa ćemo svi poslat
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:15   #9008
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nisam siguran da vidim svrhu o tome.
Imaš sva prava raskinuti ugovor i preći drugdje ili ukinuti ugovornu obvezu i nastaviti koristiti uslugu ali bez promo cijene.

A na ove kilometarske postove kolege smora "blebećem da blebećem i ništa ne kažem" nemam komentara. Samo ću ponoviti da ovaj forum nije poligon za dizanje ustanaka potlačenih kukom i motikom niti teren za ispoljavanje vlastitih frustracija.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:20   #9009
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ionako nemam alternative. Tj imam. Dobijem manje od onog što imam za puno više novaca što moram platiti.
Ovo je point cijele priče.
2019. u gradu Zagrebu je ovakvo stanje, ne u nekom selu na vrhu Biokova, nego u skoro milijunskom gradu.
Naravno da novi oblik život to zna i naravno da se zato usude uvesti ovu banana naknadu.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:23   #9010
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tak jasno. Zato mi i nije jasno čuđenje ko bula qrcu tom poskupljenju. Vide da mogu tj da imaju prostora.
Ljudi će njorgati mjesec dana i kasnije kao da ništa nije bilo.

Ugovor će raskinuti možda 1% korisnika. Možda.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2019., 10:39   #9011
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Proteklih godina ljudi trio pakete imali po 135, duo po po 120 i solo internet po 90 kn i sad nikome više to ne daju, nego je trio 220, duo 200, a solo internet 150, ali ne, ni to nije dovoljno, nego još 20 kn moraju dići cijene.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:43   #9012
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ocito previse usera svi imaju pa se pocinju bahatit.
a ko sto brko kaze niko ih nece kaznit tak da im raskine.
zvao sam jutros heldesk i moro sam izlacit iz nje prilicno snazno da mi potvrdi da imam pravo raskinut. prvo je pocela da je proslo vise od 15 dana bla bla (potpisali pred cca mjesec dana mozda 2, za trio coax).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:45   #9013
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Netko reče, promašaj zvan PlanetSport i Liga Prvaka košta jako jako puno (15 mil EUR). Ljudi nisu prešli sa Tekoma i Arene kako se očekivalo. ArenaSport je i dalje tata mata glede sporta naspram tog Planeta i ljudi su jednostavno rekli "a kaj, gledaćemo LP srijedom na HRTu".

Ili se hvataju streaminga.

Hrpa ljudi koje znam koji imaju birtije, i dalje svi imaju Arenu i Tcom. Ne znam je li itko prešao na A1. Možda su neki samo dodali A1 TV, ali Tcom nitko nije otkazao, barem ovi koje znam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 31.07.2019. u 10:55.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:59   #9014
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nisam siguran da vidim svrhu o tome.
Imaš sva prava raskinuti ugovor i preći drugdje ili ukinuti ugovornu obvezu i nastaviti koristiti uslugu ali bez promo cijene.

A na ove kilometarske postove kolege smora "blebećem da blebećem i ništa ne kažem" nemam komentara. Samo ću ponoviti da ovaj forum nije poligon za dizanje ustanaka potlačenih kukom i motikom niti teren za ispoljavanje vlastitih frustracija.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kolega uopće nije frustriran sa ničime i kolegi je jako dobro, voda mi je tek do gležnja ali ne volim šutjeti jer bi se moglo dogoditi da jednog dana dođu i po mene baš zato što sam šutio.


Pola posta je copy paste sa njihove strane i pokazuje na koje pakete se ta naknada odnosi, to je radi potpunije informacije


S obzirom da voliš plaćati pivo i miriš se sa sudbinom preporučujem se za jedno hladno pivce za živce.

A to što blebećem samo sam pokazao da ima još primjera poput ovoga i po običaju ljudi se mire sa sudbinom jer misle da to tako mora biti, a to što ljudi neznaju čitati što tamo piše je već postao problem u razumijevanju našeg jezika.


Ja sam od onih koji kada se javi problem razmišljam kako da ga riješim, a ne da to svaki puta rješavam plaćanjem dodatnog besplatnog piva onome tko je napravio problem a to je A1. Zato smo ovdje pa da vidimo možemo li što poduzeti?


Kao što rekoh ove instalacije koje koristi A1 postavljene su u privatnu stambenu zgradu u dogovoru sa vlasnicima te zgrade i uz određeni dogovor u vezi cijene usluge (ne poskupljivnja usluge u odnosu na ono što su nam prije dogovora o postavljanju ovih svjetlovoda odnosno kabela ponudili), tako da nam sada još A1 dodatno naplaćuje ono što je u svoju korist (DCM i AMIS) postavio uz obostrani sporazum je izvan svake pameti.


DCM je 20 godina u Zgradi, a Amis oko 12, dakle svoju investiciju su višestruko naplatili i isplatili, a sada bi kruha preko pogače. No pasaran pa i po cijenu uzimanja škara u ruke kao što je to učinio moj bratić iz Dalmacije.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:05   #9015
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Netko reče, promašaj zvan PlanetSport i Liga Prvaka košta jako jako puno (15 mil EUR). Ljudi nisu prešli sa Tekoma i Arene kako se očekivalo. ArenaSport je i dalje tata mata glede sporta naspram tog Planeta i ljudi su jednostavno rekli "a kaj, gledaćemo LP srijedom na HRTu".

Ili se hvataju streaminga.

Hrpa ljudi koje znam koji imaju birtije, i dalje svi imaju Arenu i Tcom. Ne znam je li itko prešao na A1. Možda su neki samo dodali A1 TV, ali Tcom nitko nije otkazao, barem ovi koje znam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Zaboli me neka stvar za majmune na planetsportu ili areni.....
Ugovor i postoji da se obadvije strane drže cijene, bilo je i drugih opcija kad su oni nudili svoju uslugu.
Ne nude oni nikakvu pogodnost raskidanja ugovora....
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:14   #9016
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@sakomako

Fascinantno je da ti u svakoj temi koje se dotakneš (Office keyevi sa ebaya i legalnost istih, procesori, mobiteli) obogatiš priču što bi trebalo i kako bi trebalo pristupiti problematici iz više sfere te postaješ borac za ljucka prava tako da Mahatma Ghandi uz tebe izgleda kao boy scout.

Spominješ HEP, vodu, smeće i banke i uspoređuješ ih sa A1 fiksnim uslugama. Sorry, totalno promašeno IMHO. Nije ni blizu usporedba.

Struju doma moraš imati. Vodu također. Smeće ti isto netko mora otpeljati. Poslodavac/privatnik ili s druge strane zaposlenik mora imati bankovni račun. Dakle, ako nisi hipi, ove stvari za život su neophodne.

Ali superbrzi kabelski internet sa telefonom i TVom ne moraš imati. Kao ni ja. Samom činjenicom da plaćam nešto što mi za život nije prijeko potrebno, u samom startu 158.40 kn plaćam previše (razlika do 0) pa neću plakati za dodatnih 20 kn. Svi imamo mobitele sa milijunima minuta, LTE brzinama i tisućama gigabajta pa baš teranjem maka na konac, može se i tako živjeti jelda?

A ti trošiš vrijeme dizanjem pobune kmeta Janka na PCE forumu i koračaš polako i sigurno u mrske mi političke vode na koje sam ekstremno netolerantan, dok bi mogao povesti nekakav marš na Markov trg pod parolom "Čabe lnternet svima a ne samo njima"

Nakon toga navratiš na hladno pivce, ja častim, nije bed, kako ni za 20 kn više za Bnet uslugu tako ni za pivce možemo i čevose ubit usput


@flash1

Ne kužim ovo da nema pogodnosti raskida ugovora? Pa piše da od 02. do 31. kolovoza 2019 tko želi može bez penala raskinuti ugovor zbog poskupljenja.
Slična stvar je bila 2014 u lipnju kad su mobilni operateri dizali cijene za 10 kn (naknada za pristup mobilnoj mreži).

Kao što rekoh, i sam bi raskinuo ali pošto kvalitetnije usluge nemam, poklapam se po ušima i plaćam tih 20 kn/mj više. Dostupan mi je Iskon, HT i Optima preko bakra, VDSL propusnost parice je jedva 35 Mbps, a najjeftinija varijanta sa TVom je preko 200 kn. A ovo sa poskupljenjem bude 179 kn sada. Nije da sam u nekoj super poziciji za kurčenje i pregovaranje. Onaj tko je, go 4 it

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 31.07.2019. u 11:22.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:18   #9017
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Kolega uopće nije frustriran sa ničime i kolegi je jako dobro, voda mi je tek do gležnja ali ne volim šutjeti jer bi se moglo dogoditi da jednog dana dođu i po mene baš zato što sam šutio.


Pola posta je copy paste sa njihove strane i pokazuje na koje pakete se ta naknada odnosi, to je radi potpunije informacije


S obzirom da voliš plaćati pivo i miriš se sa sudbinom preporučujem se za jedno hladno pivce za živce.

A to što blebećem samo sam pokazao da ima još primjera poput ovoga i po običaju ljudi se mire sa sudbinom jer misle da to tako mora biti, a to što ljudi neznaju čitati što tamo piše je već postao problem u razumijevanju našeg jezika.


Ja sam od onih koji kada se javi problem razmišljam kako da ga riješim, a ne da to svaki puta rješavam plaćanjem dodatnog besplatnog piva onome tko je napravio problem a to je A1. Zato smo ovdje pa da vidimo možemo li što poduzeti?


Kao što rekoh ove instalacije koje koristi A1 postavljene su u privatnu stambenu zgradu u dogovoru sa vlasnicima te zgrade i uz određeni dogovor u vezi cijene usluge (ne poskupljivnja usluge u odnosu na ono što su nam prije dogovora o postavljanju ovih svjetlovoda odnosno kabela ponudili), tako da nam sada još A1 dodatno naplaćuje ono što je u svoju korist (DCM i AMIS) postavio uz obostrani sporazum je izvan svake pameti.


DCM je 20 godina u Zgradi, a Amis oko 12, dakle svoju investiciju su višestruko naplatili i isplatili, a sada bi kruha preko pogače. No pasaran pa i po cijenu uzimanja škara u ruke kao što je to učinio moj bratić iz Dalmacije.
koliko ja znam, to sto je postavljena instalacija u dogovoru s drugima, nema veze s ovim.

Na svima nama je da vidimo hocemo li nesto uzeti ili nećemo.

Uglavnom, svako ima svoju politiku poslovanja.

Tržište jbga.

__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:48   #9018
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@sakomako

Fascinantno je da ti u svakoj temi koje se dotakneš (Office keyevi sa ebaya i legalnost istih, procesori, mobiteli) obogatiš priču što bi trebalo i kako bi trebalo pristupiti problematici iz više sfere te postaješ borac za ljucka prava tako da Mahatma Ghandi uz tebe izgleda kao boy scout.

Spominješ HEP, vodu, smeće i banke i uspoređuješ ih sa A1 fiksnim uslugama. Sorry, totalno promašeno IMHO. Nije ni blizu usporedba.

Struju doma moraš imati. Vodu također. Smeće ti isto netko mora otpeljati. Poslodavac/privatnik ili s druge strane zaposlenik mora imati bankovni račun. Dakle, ako nisi hipi, ove stvari za život su neophodne.

Ali superbrzi kabelski internet sa telefonom i TVom ne moraš imati. Kao ni ja. Samom činjenicom da plaćam nešto što mi za život nije prijeko potrebno, u samom startu 158.40 kn plaćam previše (razlika do 0) pa neću plakati za dodatnih 20 kn. Svi imamo mobitele sa milijunima minuta, LTE brzinama i tisućama gigabajta pa baš teranjem maka na konac, može se i tako živjeti jelda?

A ti trošiš vrijeme dizanjem pobune kmeta Janka na PCE forumu i koračaš polako i sigurno u mrske mi političke vode na koje sam ekstremno netolerantan, dok bi mogao povesti nekakav marš na Markov trg pod parolom "Čabe lnternet svima a ne samo njima"

Nakon toga navratiš na hladno pivce, ja častim, nije bed, kako ni za 20 kn više za Bnet uslugu tako ni za pivce možemo i čevose ubit usput

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slažem sa da ono nabrojano moramo imati, samo kod smeća su ukinuli jedano odvažanje tjedno a zadržali cijenu. Plaćamo vodu jako skupo po m3, iako su troškovi kod toga mali u odnosu na postupak desalinizacije kao u Singapuru a imaju krajnju cijenu od 7 kn/m3 iako je taj postupak znatno skuplji od ovoga kod nas gdje je trošak struja za pumpu i malo a ponekad i previše klora. Da ne širim priču na ostale uhljebe u komunalnim službama.


A što se tiče neta i kablovske točno je da to ne moramo niti imati. No isto tako je točno da su u našoj privatnoj zgradi njihove instalacije uz obostrani dogovor (ja sam to dogovarao i za DCM i za AMIS u ime stanara) jer nismo ih bili obavezni pustiti u zgradu barem u to vrijeme. Sada nam te instalacije koje su do sada višestruko isplatili žele dodatno naplaćivati i to na mjesečnoj bazi što i nije tako mala stavka i to predstavlja kršenje dogovora kao i poskupljenje na mala vrata. Primjer 206 stanova u zgradi po 20 kuna mjesečno iznosi 12x20x206=49640 kuna godišnje (teoretski maximum) samo u mojoj zgradi, realno stanje je oko 70% od toga. Mora se priznati da je to jako solidna lova bez kruha i motike, a praktično ta je instalacija izgrađena od ovih dviju tvrtki koje je kupio VIP. Koliko godišnje troše na održavanje te instalacije? Mogu samo reći 0 kuna, jer je kod Amisa i DCM održavanje instalacije bilo uključeno u cijenu usluge, a praktično tu se nema baš nešto održavati, jedino ako brišu radovno prašinu sa svjetlovoda i kabela koji su ionako u kanalicama. To kada dođu i priključe kojeg novog korisnika ili odspoje onog tko je od njih otišao to se ionako posebno naplaćuje kao usluga ako nema ugovor na 24 mjeseca i to nije održavanje.


Dakle žele i oni živjeti kao HT od rente na instalaciju koju u principu nije niti HT a niti A1 izgradio za svoje novce a ta instalacja je višestruko do sada vratila novac koji je u nju uložen. Povrat investicije uložen u svjetlovod je oko 7 godina, no s obzirom na koncentraciju pretplatnika u zgradi u odnosu na količinu utrošenog materijal kao i rada na postavljanju to je barem dvostruko kraći rok.


Malo sam ipak upućeniji u odnose koji su bili kod postavljanja ove instalacije u zgradi i zakone koji su tada važili. Ovo što A1 sada radi je izvan okvira svih dogovora koje smo imali sa bivše dvije tvrtke, a koje je kupio VIP odnosno današnji A1 i koji je njihov pravni slijednik i zato kažem da se pila može okrenuti naopako i da stanari koji nisu korisnici A1 mogu zahtjevati nakanadu za korištenje zajedničkih dijelova zgrade od strane tvrtke A1 jer oni korištenjem zajedničkih dijelova zgrade za svoje instalacije ostvaruju neku dobit na štetu ovih vlasnika.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:52   #9019
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Evo meni ugovor ističe 15.11.2019., znači da ga imam pravo produžiti 15.08.2019. Zvat ću ih da želim otkazati ugovor radi ovih 20 kn, pa ćemo vidjeti šta će ponuditi ne bi li ostao.
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:52   #9020
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Trebalo bi sastaviti nekakav pametan mail hakomu.
Ja imam prvu godinu 120kn, drugu 220kn probušili mi stan prije 2 mjeseca, potpisao ugovor i nekako zakonski bi trebali samo tek kada istekne ugovorna obveza svojevoljno povećati cijenu, staviti tu naknadu, a dok sam na ugovoru se ne bi smjelo ništa dirati.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:57   #9021
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor spilice Pregled postova
Evo meni ugovor ističe 15.11.2019., znači da ga imam pravo produžiti 15.08.2019. Zvat ću ih da želim otkazati ugovor radi ovih 20 kn, pa ćemo vidjeti šta će ponuditi ne bi li ostao.
apsolutno nista.
zvao sam ih jutros i jos su bezobrazni bili nakon sto sam poceo spominjat raskid. reko sam im nek mi izadu u susret pa skinu 2g ugovor na 1g. nema sanse. ni cut.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:26   #9022
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Slažem sa da ono nabrojano moramo imati, samo kod smeća su ukinuli jedano odvažanje tjedno a zadržali cijenu. Plaćamo vodu jako skupo po m3, iako su troškovi kod toga mali u odnosu na postupak desalinizacije kao u Singapuru a imaju krajnju cijenu od 7 kn/m3 iako je taj postupak znatno skuplji od ovoga kod nas gdje je trošak struja za pumpu i malo a ponekad i previše klora. Da ne širim priču na ostale uhljebe u komunalnim službama.


A što se tiče neta i kablovske točno je da to ne moramo niti imati. No isto tako je točno da su u našoj privatnoj zgradi njihove instalacije uz obostrani dogovor (ja sam to dogovarao i za DCM i za AMIS u ime stanara) jer nismo ih bili obavezni pustiti u zgradu barem u to vrijeme. Sada nam te instalacije koje su do sada višestruko isplatili žele dodatno naplaćivati i to na mjesečnoj bazi što i nije tako mala stavka i to predstavlja kršenje dogovora kao i poskupljenje na mala vrata. Primjer 206 stanova u zgradi po 20 kuna mjesečno iznosi 12x20x206=49640 kuna godišnje (teoretski maximum) samo u mojoj zgradi, realno stanje je oko 70% od toga. Mora se priznati da je to jako solidna lova bez kruha i motike, a praktično ta je instalacija izgrađena od ovih dviju tvrtki koje je kupio VIP. Koliko godišnje troše na održavanje te instalacije? Mogu samo reći 0 kuna, jer je kod Amisa i DCM održavanje instalacije bilo uključeno u cijenu usluge, a praktično tu se nema baš nešto održavati, jedino ako brišu radovno prašinu sa svjetlovoda i kabela koji su ionako u kanalicama. To kada dođu i priključe kojeg novog korisnika ili odspoje onog tko je od njih otišao to se ionako posebno naplaćuje kao usluga ako nema ugovor na 24 mjeseca i to nije održavanje.


Dakle žele i oni živjeti kao HT od rente na instalaciju koju u principu nije niti HT a niti A1 izgradio za svoje novce a ta instalacja je višestruko do sada vratila novac koji je u nju uložen. Povrat investicije uložen u svjetlovod je oko 7 godina, no s obzirom na koncentraciju pretplatnika u zgradi u odnosu na količinu utrošenog materijal kao i rada na postavljanju to je barem dvostruko kraći rok.


Malo sam ipak upućeniji u odnose koji su bili kod postavljanja ove instalacije u zgradi i zakone koji su tada važili. Ovo što A1 sada radi je izvan okvira svih dogovora koje smo imali sa bivše dvije tvrtke, a koje je kupio VIP odnosno današnji A1 i koji je njihov pravni slijednik i zato kažem da se pila može okrenuti naopako i da stanari koji nisu korisnici A1 mogu zahtjevati nakanadu za korištenje zajedničkih dijelova zgrade od strane tvrtke A1 jer oni korištenjem zajedničkih dijelova zgrade za svoje instalacije ostvaruju neku dobit na štetu ovih vlasnika.

znači po tvome ako si dopustio da se instalacija izvrši u zgradi bi trebao imati sve beneficije?

Zgradu si ti podizao?

ovo sve je jedan bullshit

kukamo oko cijena interneta, a kad nas vlada zahebava onda nas nigdje nema .


molila bih da si svi pročitate ugovore i ono sitnim slovima , a onda pišite hakomu.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:47   #9023
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nisam siguran da vidim svrhu o tome.
Imaš sva prava raskinuti ugovor i preći drugdje ili ukinuti ugovornu obvezu i nastaviti koristiti uslugu ali bez promo cijene.

A na ove kilometarske postove kolege smora "blebećem da blebećem i ništa ne kažem" nemam komentara. Samo ću ponoviti da ovaj forum nije poligon za dizanje ustanaka potlačenih kukom i motikom niti teren za ispoljavanje vlastitih frustracija.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
svrha upučivanja pritužbe HAKOMU bi bila da ih se prisili pokrenuti postupak protiv A1 to se neće desiti ako svi vrtite palčeve u đepovima uspjet može jedini ako bude masovni odaziv,jer obrazloženje zašto +20kn je prilično labavo da nekažem nelegalno,doduše poznavajuči HAKOM osim što će prisiliti A1 da mučne glavom i složi malo bolje obrazloženje brijem da se neće nešto drugo desiti ,konzekvence koje bi nedajbože bile korisne za korisnike.

p.s HAKOM-ova osnovna dužnost i svrha postojanja je upravo ta da sprečava samovolju operatera(moguće da se varam)
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 31.07.2019. u 12:55.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:56   #9024
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
doduše poznavajuči HAKOM osim što će prisiliti A1 da mučne glavom i složi malo bolje obrazloženje brijem da se neće nešto drugo desiti
Pa ni ne moze se nesto drugo desiti, da pilaju granu na kojoj sjede ? 99% sastava hakoma su ljudi iz raznih isp-ova koji ih ujedno i placaju tj. novci za njihove place u hakomu dolaze od svih isp-a tak da

Drzava je osnovala hakom jer je morala a trosak, place itd... prevalila na operatere, ne doslovno ali ovi daju novac da bi drzava isplacivala
place i narod je zasticen - sve legalis. Onaj 1% ako ljudi nisu iz isp-a je za uhljebe po potrebi, u ovisnosti koja politicka opcija je trenutno vladajuca. To je hakom.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 13:50   #9025
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Najbolje ugasit jednu uslugu koju ne kroistimo, ja ću ugasit TV, i smanjt si račun oko 100kn, ostavit cu si samo net. A TV ako mi baš bude trebao jednog dana ponovo ga uzmem, lako je sa manje uskuge prijeći na veću, obrnuto je teško, pogotovo kad si pod ugovorom.


Oni kojima baš sve usluge trebaju će vjerojatno sami sebi reći da je to jedna piva više i prihvatit to poskupljenje.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 13:52   #9026
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
s druge strane ako se ne proba neće se nikada sa sigurnošću znati,samo za uspleh je potrebna masovnost,a nekako imam osječaj da je to probni balon,koji bi A1 u slučaju
velikog negodovanja bio spreman i povuć
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 14:03   #9027
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
... za uspleh je potrebna masovnost,a nekako imam osječaj da je to probni balon,koji bi A1 u slučaju
velikog negodovanja bio spreman i povuć

nebudi smješan. ipak pricamo o rvackoj gdje se na ulicu izlazi samo za fuzbal .

kak ono Holling Vincoeur reče, grown men playing with small ball il tak nekako .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 14:05   #9028
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nego kojom poslovnom logikom i pravilnikom su odlučili dati samo 26 dana za mogućnost raskida kada će računi s time doći tek u listopadu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 14:06   #9029
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Kad dođem doma ću im poslat mail jer smo se jednom već popičkarali preko mail pa su shvatili da su u krivu.
A ovo je jedna od rečenica koju su mi poslali u tim mailovima: Osim toga, do isteka ugovorne obveze mjesečna naknada za ugovoreni paket pod šifrom korisnika 1.XXXXXX iznosit će 214,00kn.
Budem ih priupitao po kojoj logici imaju pravo dizat ugovorenu cijelu kak im se sprdnulo, pa ću dalje ovisno o odgovoru. Frend odvjetnik voli takve gluposti pa ćemo vidjet.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 14:20   #9030
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
neću tvrditi da je 100% tak ali mislim da HAKOM prima žalbe samo u papirnatom obliku
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na