Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2019., 09:18   #9121
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jeste probali terminirat ugovor i onda sklopiti novi pa traziti jos bolju ponudu od postojece?

To bi vjerojatno uzrokovalo plaćanje 1 mjeseca po full cijeni, sumnjam da bi mogao raskinut ugovor pa odmah pregovarat o novom.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 09:25   #9122
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,885
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Je to poskupljenje vrijedi i za homebox korisnike ili samo za fixne?
Ne vrijedi za HB i Sat TV.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 10:26   #9123
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Koja glupost ja da im dajem za optiku koju necu nikad imat, ma daj, ne znam sta cu, mozda iskon nazovem pa vidim sta oni nude, ovo je bas bezobrazluk i da za fiksne korisnike
  Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 10:42   #9124
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nisam ja dobio popust. Samo sam prenio sliku da se vidi da neki dobivaju popust.
Sorry, krivo sam zaključio iz napisanog. Onda znam samo za sebe da sam dobio popust no i dalje ne znam po kojem ključu to daju ili ne.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 10:53   #9125
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Samo da prijavim, firma di i ja radim isto dobila popust makar nismo pod ugovorom ima vjerojatno 5+ godina, taj bnet kabelski net koristimo samo kao nekakav backup tako da nas nije ni briga baš za to.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 11:57   #9126
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Sorry, krivo sam zaključio iz napisanog. Onda znam samo za sebe da sam dobio popust no i dalje ne znam po kojem ključu to daju ili ne.
Popust su dobili ljudi koji nisu dobili nikakve popuste do sad, ja sam kao dobila, no dobro..nude mi za istu cijenu mrvicu brzi internet i 50 programa vise
  Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 12:47   #9127
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Poznanik ima 24mj po 50% nižoj cijeni bnet 3d paket pa je dobio popust od -20kn 24mj, nema pravila.
Očajno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 13:01   #9128
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Poznanik ima 24mj po 50% nižoj cijeni bnet 3d paket pa je dobio popust od -20kn 24mj, nema pravila.
Očajno.
Pa raskini ugovor. Besplatno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 13:57   #9129
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Popust su dobili ljudi koji nisu dobili nikakve popuste do sad, ja sam kao dobila, no dobro..nude mi za istu cijenu mrvicu brzi internet i 50 programa vise
Pa ne baš jer sam prošli mjesec ishodio sa početnih 280 kn na 212 kn (sapunicu što je sve bilo i kako, opisao sam prije par stranica) i sad su dodali još i 100% na ovaj novi namet tako da nema pravila.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 21:02   #9130
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Mije im dugo trebalo. Sve jr to ista banda


''I HT je digo cijene, za sve nove korisnike.

Najniza cijena MAX2 paketa je po nov 209 kn, do sas 149, nova cijen MAX3 299 do sad 209.

To je bez M1 popusta, SD ponude.

Sa M1 popustom su MAX2 169, MAX3 249''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 22:09   #9131
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ovo ce proci kod vecine.

Jer za 200-tinjak kn nitko ne daje toliko programa i takvu brzinu neta.
Da ima slicno rjesenje, otisao bi iz principa.

Supci, ali kad to znaju i mogu, jbg.

Da stvar bude gora je to sto su neki izuzeti. Navodno oko 5000 korisnika ima oslobodjenje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 22:32   #9132
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,885
Vi koji ste dobili popust, imate li mogućnost optike kod HT-a pa da vam možda zato daju popust?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 22:38   #9133
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Vi koji ste dobili popust, imate li mogućnost optike kod HT-a pa da vam možda zato daju popust?
Postovani bertone koji je dobio popust sto je vidljivo iz njegovog posta iznad ima jedino osim A1 kabela alternativu u HT-ovoj zici - parici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 23:13   #9134
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Vi koji ste dobili popust, imate li mogućnost optike kod HT-a pa da vam možda zato daju popust?

Ja sam već pisao. Imam optiku do stana s mogučnosti HT-a i Ikona. Kod njih sam od DCM-a, B-neta, VIP-a i sad A1. I nisam dobio popust. I ja bi volio znati koji je kriterij.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 23:55   #9135
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Vi koji ste dobili popust, imate li mogućnost optike kod HT-a pa da vam možda zato daju popust?
Nemam mogućnost optike iako mi nije jasno zašto jer HT ima ogromnu centralu ni 100 metara od moje zgrade.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 00:13   #9136
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemam mogućnost optike iako mi nije jasno zašto jer HT ima ogromnu centralu ni 100 metara od moje zgrade.
A valjda zato jer je u zgradi 50 m do HT centrale, svojevremeno Amis (VIP - A1) napravio svoju svjetlovodnu centralu i iz nje pokrio optikom pola naselja Trnsko, dio Trokuta i dio Savskog Gaja kao I faza.
Nazalost kupnjom Amisa od strane VIP-a nije ostvarena i II fazu kojom bi se pokrio optikom ostatak tih naselja.
A za uspredbu kad je optika usla u moju zgradu od 52 stana optiku je uzelo samo 6 vlasnika.
Vjerojatno su relevantne podatke imali i u HT-u pa nisu htjeli provoditi svoju optiku po naselju jer im se vjerojatno nebi isplatilo.
Inace ta polovina naselja u kojoj je Amis proveo optiku davno je vec bila kompletno pokrivena koaksijelcem od strane Adriatic kabela (B.net-a), a doljnji dio naselja gdje si i ti koaksijalcem je pokrio DCM (B.net)

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 03.08.2019. u 00:25.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 00:48   #9137
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Vezano za ovu novost o povecanju cijene od 20 kn za korisnike fiksnih linija Bneta, i ja sam zapao u male probleme. Naime, u toj obavijesti stoji da imam pravo raskinuti ugovor pa odlucio nazvati sluzbu za korisnike da vidim koje su mi opcije.
Imam 2D, tj net do 50mbita i tv prosireni paket. Ionako sam planirao odustati od opcije tv-a jer od 80-ak kanala, ja tu i tamo bacim oko na - 3.
Dakle nazovem ja sluzbu i pitam ako mogu raskinuti postojeci ugovor no ostati kod njih samo na internet opciji (do 150 mbita) ali bez ugovorne obaveze (jer postoje neke price da bi mooozda u 2020-oj u mojem kvartu mogli dobiti i optiku pa da mogu prijeci bez placanja penala).
Kaze meni teta operaterka da mogu aaali....aktivacija nove usluge, bez ugovorne obaveze bi me kostala, pazite ovo: 1500kn!?!
Kao....promjena opreme, konfiguracija iste...sve to kosta.
E ovdje bi mi dobro dosla pomoc strucnijih od mene pa me slobodno poklopite ako sam si umislio da znam vise no sto stvarno znam.
Dakle, vec sam bnet korisnik, imam provucen koaksijalac u stan, taj koaksijalac je spojen na neki tip splittera iz kojeg jedan koax ide u tv box a drugi u modem.
Cisto logicki zakljucujem da, ako zelim odustati od tv-a i ostati samo na netu, dovoljno je da iskopcam tv box i splitter, vratim te uredjaje bnetu, koaksijalac spojim direktno na modem i to je...to. Sve to mogu napraviti - sam.
A na bnetu je da sa par klikova sa svoje strane daljinskim putem konfigurira modem na vecu propusnost neta (sa 50 na 150 mbita).
Dakle nema potrebe za dolaskom tehnicara, zamjenom opreme i kabela, dovoljno je samo povecati brzinu neta.
Tih par klikova na daljinu mi nekako tj. nikako ne opravdavaju spomenutu cifru od 1500kn :/
Ako sam nesto krivo zakljucio, slobodno me ispravite i educirajte jer....planiram nastaviti prepirku s bnetom, ako imam osnove za to.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 01:13   #9138
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni je tako bilo kad smo prelazili sa 3d na samo net. Ako ne želiš ugovor onda kao tih soma i nesto kn a ako ide ugovor onda bez toga. Supski ali mislin da je to standardno kad prelazis na manji paket.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 01:48   #9139
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Znači....gamad.
Razmišljam da se baš zainatim pa da inzistiram na njihovom objašnjenju što to točno košta 1500 kn kod prebacivanja na slabiji paket, stavku po stavku.
Pretpostavljam da Bnet ne nudi besplatnu promjenu paketa jednom tokom trajanja ugovorne obaveze?
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 01:57   #9140
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Ne košta ih ništa, ali u uvjetima poslovanja ti piše da prelazak na niži paket znaći kao novi ugovr. Nemaš popusta i ako ne želiš potpisati na 24 mjeseca moraš platiti 1500 kn ''instalaciju''. Odavno je to tako u njihovom cijeniku. Vjeruj mi , sve sam to prošao sa prelaskom sa 3D na 2D kad sam isključio telefon. Ništa nije pomoglo.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 01:58   #9141
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ništa ne košta. Njihova politika (a vjerojatno i drugih operatera) je da promjenom postojećeg opsega usluga prema dolje ili gore oni to zovu sklapanjem novog ugovora i raskidanjem starog.

Onda po novom ugovoru imaš dvije mogućnosti:
  • ili ići na ugovorenu uslugu na xy mjeseci kad je uvođenje priključka freeili neka simbolična naknada tipa 1 kn,
  • ili plaćaš puni iznos kojeg su oni odredili.
To što ti imaš postojeću i funkcionalnu instalaciju njima ne znači ništa, odnosno ne znači ništa niti jednom operateru.

EDIT:
Evo, Stipest je bio brži

PS.
A ja sam mislio da se samo meni ne spava
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 02:22   #9142
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Kad se podvuče crta, na stranu logika - ugovor je ugovor i tu se više ništa ne može.
Onda odoh na raskid postojećeg ugovora (4 mjeseca prije isteka) i potpisivanje novoga - samo internet opciju. Imam mogućnost i bakrene parice, istina ali....50mbita na bakru (60 čak...ako sam par metara od centrale) ili 150 na koaksijalcu...
Mislim da ste shvatili
A optika....jednog dana, tko zna.
Ostaje mi tješiti se da ću im raskidom postojećeg ugovora 4 mjeseca ranije, izbiti cca 200 kn iz džepa.
Ekipa, hvala na informacijama.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 02:30   #9143
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ništa ne košta. Njihova politika (a vjerojatno i drugih operatera) je da promjenom postojećeg opsega usluga prema dolje ili gore oni to zovu sklapanjem novog ugovora i raskidanjem starog.
Mislim da to ovisi jesi pod ugovorom ili nisi. Dakle na Optimi nisam bio na ugovoru, usluga TO10Mbps i zatrazio sam iskljucivanje interneta te da samo ostane telefon.
Nesto su poceli prtljati/petljati da to ne moze, da mora novi ugovor za bilo koji paket telefona ili ako nisam na ugovoru da moram platiti prikljucak, jeeeaa... mos misliti

Dobro, iskljucite SVE i javite mi datum iskljucenja SVIH usluga kod vas s time da zelim zadrzati telefonski broj u registru kada se jednog dana odlucim kojem operateru cu prenjeti telefonski broj OK ? Ok...

Sutradan zovu oni... moram ista dalje pisat ? Telefon po mom izboru ( paket ), nema ugovora ni pod razno, 0kn troskovi. Netkome je doslo tamo iz guzice u glavu da bolje da njima placam tih 50-tak kuna nego drugom ISP-u.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 08:47   #9144
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,885
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
/cut
Raskini sve i podnesi novi zahtjev za samo internet bez ugovorne obveze.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 10:18   #9145
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Raskini sve i podnesi novi zahtjev za samo internet bez ugovorne obveze.
I platim tih 1500kn aktivaciju nove usluge??
Ne kuzim te...
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 10:22   #9146
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ne nego raskines potpuno ugovor, budes kratko bez ikakve usluge i onda odes opet u Bnet i potpises internet bez ugovorne obveze (kakvog i reklamiraju na webu) kao novi korisnik, ali za svaki slucaj neka ugovor ide na ime koje nije na aktualnom ugovoru.

Ako i tada treba platiti 1500 kn, e onda nema izbora. Ali mislim da novi korisnici ne placaju tu naknadu. No, provjeri.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 10:49   #9147
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Pitao sam ih nesto u tom smjeru, tipa kako ocekuju privuci nove korisnike ako ce im naplatiti spajanje 1500kn na sto je odgovor bio: ako u tom periodu nemamo akciju prikljucenja za neki simbolicni iznos, cijena je takva kakva jest.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 11:40   #9148
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Mislim da to ovisi jesi pod ugovorom ili nisi ...
Općenito sam napisao da je tako vjerojatno kod svih (računanje kao novi ugovor).

Isto tako niti jedan operater danas neće ponuditi nikakvo kompromisno rješenje dok im korisnik ne pokaže ozbilnju namjeru raskida postojećeg ugovora jer izjave na telefon bum prešao kod drugog ne shvaćaju ozbiljno (jer najčešće korisnici i nisu ozbiljni), ali kad im pošalješ pisani zahtjev za raskid zovu nakon dan dva i ponude nešto što prije nije bilo moguće ponuditi i tu onda kreće kocka jer ako imaš "ososo" da može ići još niže ili možeš dobiti još više odbiješ i tu prvu ponudu i ostaješ pri zahtjevu za raskid pa onda zovu ponovno s još boljom ponudom... naravno kao i u svakom kockanju postoji šansa da si donio krivu procjenu i da popušiš prethodno ponuđenu povoljniju ponudu.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 11:41   #9149
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Zvao sam da pitam zašto nemam popust za ovih 20 kn. na vjernost kad sam tu od DCM-a tj. od 1997. Kaže radi popusta od 40 % na zadnjem ugovoru.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 12:01   #9150
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Zvao sam da pitam zašto nemam popust za ovih 20 kn. na vjernost kad sam tu od DCM-a tj. od 1997. Kaže radi popusta od 40 % na zadnjem ugovoru.
A vjerojatno imaju pripremljene odgovore koje onda samo govore pojedinim grupama korisnika koji traže informaciju jer:

Popust na zadnjem ugovoru od prošlog mjeseca (nakon što sam poslao dopis da želim raskinuti uslugu).



... i prije par dana su mi poslali obavijest da me oslobađaju i ove naknade od 20 kn.

bertone je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na