Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2017., 18:57   #481
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Eto sad nema smetnji, pa opet ne može više od 25 ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	signal.png‎
Views:	2059
Size:	60.4 kB
ID:	17726   Click image for larger version

Name:	brzina.png‎
Views:	1993
Size:	124.8 kB
ID:	17727  

Zadnje izmijenjeno od: dhalan. 05.03.2017. u 23:01.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 22:50   #482
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728


Evo i mene opet na homeboxu nakon par godina.
Ovo mi je već treći homebox i mogu reć da radi solidno nakon 2 dana intenzivnog testiranja.

Brzina za moje područje je sasvim zadovoljavajuća.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2017., 08:56   #483
xarfaxus
Premium
Moj komp
 
xarfaxus's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 53
Je li netko od Vas imao problem da je zbog recimo prevelike potrošnje prometa dobio opomenu ili tako nešto slično?

Piše u ugovoru da VIP može ako se skine više od 150 gb poduzeti neke mjere...
xarfaxus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 15:40   #484
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor xarfaxus Pregled postova
Je li netko od Vas imao problem da je zbog recimo prevelike potrošnje prometa dobio opomenu ili tako nešto slično?

Piše u ugovoru da VIP može ako se skine više od 150 gb poduzeti neke mjere...
Ja prošli mjesec skinuo po dnevnom prometu 92 gb a po noćnom još 240 gb i ništa... pretprošli mj isto tako

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 00:13   #485
ReaperCRO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Čepin
Postovi: 1
Citiraj:
Autor sappy Pregled postova
Pozdrav svima na temi.., ovo mi je i prvi post i već tražim pomoć....

Imam jedno pitanje za znalce..., tj. više problem nego pitanje.., nije moj Box i moja veza već od kolege koji ima Vip HomeBox...

Ovako.., radi se o Vip HomeBoxu - uređaj je HUAWEI E5172, flat internet, brzina otkida, wifi ide oko 50mbps i još malo jače preko mrežnog kabela i sve je to u redu.., laptop preko wifi mreže radi OK, preko mobitela se može surfati do mile volje.., ma milina..

Onda je došao na red Android TVBox.., nebitno koji jer kod svih je isti problem... - bilo koji addon, Specto, Exodus.., ma bilo što iz Kodija ne radi već samo vrti, vrti.., vrti.., i još malo vrti.. i ništa...., a test brzine iz Kodija (LibreElec) ili iz Androida direkt svi pokazuju brutano dobru vezu i brzinu...

Isproban je reset modema.., reset Boxa.., novi FW na TVBoxu.. ma sve - dakle nebitno je koji TVBox, - internet brzina kida..., a ne može se gledati ama baš ništa...
Čak je kod mrežnog spajanja nakon restartanja vratio TVBox na kineski jezik.., WTF...!??? (Beelink Mini MXIII)...

Da li je itko imao sličan problem, da li je tu Vip stavio neku "rampu" za stream u Kodiju.., a iz samog Kodija (Wooki build) kad mjerim brzinu - dere ko mutavo.., sve 5, ali ne može se ništa gledati...

Vjerujem da treba nešto podesiti u konfiguraciji na HomeBoxu.., ali što...!??
Meni je kodi radii normalno donprije koji dan i isto mi se to desilo samo odjednom vrti vrtiii a nece da otvori nista.
Probao reset rutera, reinstalirat kodi drukciju verziju kodija al nista nije upalilo.
Već kad sam čačkao po opcijama od rutera skuzim da mi onaj DDNS stoji na ručno, ja prebacio na automatic i kodi proradio.
Probaj mozd je i kod tvog frenda to.
ReaperCRO je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 01:41   #486
sappy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Probam pa javim...Hvala...
sappy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 01:52   #487
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
OK, što se tiče brzine, to je riješeno. Ćelavac pokriva od Gračaca preko Sv. Roka i dalje koliko može dobacit. Znači ima tu više od 3t potencijalnih korisnika što VIPa, što tomata. Pogotovo sad kad tomato daje svima 4G na novim tarifama.
Pitao sam VIP ima li kakve šanse da se ovaj odašiljač u centru prebaci na 1800Mhz, kako bi se izbjegle smetnje zbog preklapanja signala, pa ćemo vidit šta će reć. To mi je jedina šansa da dobijem više od 20Mbps.

E sad me muči jedna druga stvar...
Iako upload uvijek dobro funkcionira, svejedno na kojem odašiljaču, na PS4 ne mogu dobit više od 4Mbps up u onom njihovom testu. Browser mi dadne nešto više, ali bi to trebalo ići u full.

Čitao sam po forumima da je to možda zbog MTU veličine.
Pa kad odem tu:
http://www.speedguide.net/analyzer.php?
piše da imam 1448 MTU

kad pingam preko CMD: ping www.yahoo.com -f -l 1472
dobijem rezultat bez fragmentacije

jel još netko provjeravao MTU?
kako vam radi PS4 na homeboxu?
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 10:39   #488
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
MTU bi trebao postavit (ako imas mogucnost podesavanja) na 1500 za sve 3/4G modeme/routere da dobijes optimalni protok podataka.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 17:18   #489
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Nisam nigdje u 4G routerima vidio da se može podesit.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 19:57   #490
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Zato jer je u 90% slucajeva ta vrijednost (1500) "hardkodirana" i moze se mijenjat samo sa tvornickim softverom koji (uglavnom) nije dostupan izvan servisne mreze.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2017., 12:44   #491
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
Pitao sam VIP ima li kakve šanse da se ovaj odašiljač u centru prebaci na 1800Mhz, kako bi se izbjegle smetnje zbog preklapanja signala, pa ćemo vidit šta će reć. To mi je jedina šansa da dobijem više od 20Mbps.
Mislim da od toga ne budes imao neke koristi. Vrlo je moguce tj. postoji vjerojatnoca da je Vip sa svojim firmware-om onemogucio
primanje LTE-a na drugim frekvencijama i da se cjelokupna homebox turbo platforma/tarifa temelji iskljucivo na 800MHz spektru.

Ne mogu to decidirano tvrditi medjutim neke logike ima jer su tako djelomicno razdvojili homeboxe od svih ostalih uredjaja a time i manji
pritisak na samu mrezu odasiljaca. Svi ostali uredjaji tipa telefona i raznih LTE stickova/tableta u kombinaciji sa govornom uslugom i nekim
paketom prometa ce se spajati tamo gdje im je signal jaci ili tamo gdje je band manje opterecen.

Orange Mf283+ firmware to ljepo prikazuje ali taj firmware nije moguce naci jer nadogradnja ide iskljucivo putem automatskog preuzimanja
i nema ga za skinuti tj. nije moguca manualna instalacija.

Mozda grijesim medjutim jos nisam uocio neki primjer 3wg3 watch-a od svih koji su tu okacili a da nije na 800MHz... nije vam to cudno ?




Trenutno sam u pregovorima za jedan MF283+ i ako se uspijem dogovoriti ide detaljno rastavljanje uredjaja, TS-9 na SMA konektore sam nabavio...
budem cjeli uredjaj raskupusao doslovce i da se konacno vidi gdje je sta i cime spojeno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 17:30   #492
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Ma ništa od njih. Dobio sam onako generički odgovor kao učinili smo sve što se može i to je to.
Pa sad googlam može li se ikako natjerat neki router da se spoji na određenu ćeliju.
Na ovaj mali huawei mogu slat AT komande preko terminala pa možda nešto i uspijem.
Samo da mi se spojit na 1149010 i prema njemu okrenit antene, mislim da bi dobio preko 50 Mbps.

I onih 100% u programu je CSQ, koji ovisi o RSSI i SINR
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 06:36   #493
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
evo mojeg ispisa. zakaj sam ja na 1800 MHz?

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	s.jpg‎
Views:	279
Size:	14.7 kB
ID:	17736  
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 14:21   #494
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
zakaj sam ja na 1800 MHz?
Cestitam, ti si prvi

Nekako sumnjam da si presretan gledajuci vrijednosti signala, jel ide preko 30Mbps ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 05:53   #495
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Ide i do 65 dok mu "puhne".. Torrent večinom skida oko 5 MB/s, nekad manje, nekan, velim, ide i prek 6MB/s.

BTW, kolko je vama račun? Meni danas dođe 168kn-168kn, točnije samo 10kn za radijsku frekvenciju.

E sad znam da je prva 3 mj. "besplatno", zato samo 10kn.

Ali brine me ovih 168kn, a na ugovoru piše lijepo 150kn.

u vrijeme pisanja poruke.

Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 11:20   #496
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Ali brine me ovih 168kn, a na ugovoru piše lijepo 150kn.

u vrijeme pisanja poruke.

S obzirom da je to jutro kad nema bas nekog zauzeca mreze to je dosta lose, pogotovo upload.

Evo sad ce podne...



Za racun si odes na Moj Vip korisnicke stranice i tamo imas detaljnu specifikaciju tarife, pozivi itd... prvo tamo pogledaj sta ti pise zasto je 168kn.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 16:09   #497
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Sna dodatnoj specifikaciji su sve 0 (nule) osim radijske frekve 8kn i naknade za homebox turbo od 168kn. Kao i na računu što sam priložio. S tim da se 168 opet oduzima jer su prva 3 mjeseca.

Ono što ja pitam zašto je 168, a ne 150, kak piše na ugovoru koji sam potpisao.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg‎
Views:	258
Size:	125.7 kB
ID:	17760  
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 17:26   #498
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Kod mene ovaj mjesec točno 150 kn za homebox turbo i neka sića za telefon. Jel bilo nekih poteškoća jutros do 08.00 sa signalom? Meni je bio skroz pao download na 4-5 mbps, upload je bio ok, jačina signala se iz -70 dBm popela na -75 dBm. Nakon 8.30 sati opet normalno stanje.

www.speedtest.net/my-result/a/2700761117

Ping 23 ms, 53/30 mbps /preko mobitela/

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 14.03.2017. u 18:03.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:50   #499
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Ono što ja pitam zašto je 168, a ne 150, kak piše na ugovoru koji sam potpisao.
Zato jer sama tarifa je 168kn, tek kada se ukljuci akcija "Popust uz ugovornu obvezu" onda ispada 120kn u konacnici, bez PDV-a.

Posto si produzio ugovor ili presao iz druge mreze onda imas svoju akciju prva 3mj da ne placas nista osim mjesečne naknade za korištenje mreže.

Kada ti istekne ta 3 mjeseca u ovisnosti dali i koju promociju si ukljucio kada si zasnivao ugovor onda popust nece biti 168kn nego xx kuna + PDV =150kn
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 23:21   #500
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Poslije će ti pisati na računu ovako
naknada za homebox 168 kn - 56 kn popusta = 112 kn + pdv = 140 kn i uz to još 10 kn za korištenje mreže što je ukupno 150 kn
Jer inače pretplata za homebox turbo bez tih popusta i promocija što se dobiju uz ugovornu obvezu je 168 kn + pdv = 210 kn
selk je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 05:55   #501
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Hvala na objašnjenju Točno to me zanimalo.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 23:54   #502
sappy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Citiraj:
Autor ReaperCRO Pregled postova
Meni je kodi radii normalno donprije koji dan i isto mi se to desilo samo odjednom vrti vrtiii a nece da otvori nista.
Probao reset rutera, reinstalirat kodi drukciju verziju kodija al nista nije upalilo.
Već kad sam čačkao po opcijama od rutera skuzim da mi onaj DDNS stoji na ručno, ja prebacio na automatic i kodi proradio.
Probaj mozd je i kod tvog frenda to.
Nisam taj DDNS dirao... No odjednom je Kodi proradio...samo sam stavio da je konekcija uvijek aktivna i eto radi...
sappy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 08:33   #503
Novi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Labin
Postovi: 27
Evo, uzeo i ja homebox turbo...čini mi se fer ponuda.
Do sad sam bio dugogodišnji stick2carnet korisnik, nekad se isplatilo, ali postali su full nekonkurentni.
Zanima me, da li se čačkanjem po postavkama može povećati brzina, vjerojatno ne..Ali pitati nije grijeh :-)
Zanima me i da li bi dobio na brzini kad bih karticu prebacio na drugi ruter ili 4g stick,
probao netko?
Vipov 4G mi je na speedtestu puno brži na mobitelu, možda zato što kućna kutijica radi isključivo na 800 mhz....Ili se varam?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	brzina_21_03_17.png‎
Views:	233
Size:	31.5 kB
ID:	17797   Click image for larger version

Name:	2017-03-21_073536.png‎
Views:	205
Size:	52.2 kB
ID:	17798  
Novi je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 10:37   #504
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Bilo bi zanimljivo provjeriti s vipom kako objašnjavaju to da mobitel radi brže nego homebox
Probaj vidjeti na koju frekvenciju i odašiljač ti se spaja mob.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 12:06   #505
juju
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: ZD
Postovi: 24
Pozdrav, evo razmišljam o prelasku na vip homebox turbo (150kn) pošto mi je postojeća infrastruktura od t-coma katastrofa i veza stalno puca. Signal od vipa je odličan (4G). Što se tiče prometa više od 100GB/mj na t-com nikad nisam prešao.
Jedino me zabrinjava obračunska jedinica od 1MB pošto su stalno spojeni min 3 androida i jedan laptop. Kakva su iskustva postojećih korisnika, gomila li se podatkovni promet brže nego na standardnom -telefonskom priključku?
juju je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 15:03   #506
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Novi Pregled postova
Evo, uzeo i ja homebox turbo...čini mi se fer ponuda.
Do sad sam bio dugogodišnji stick2carnet korisnik, nekad se isplatilo, ali postali su full nekonkurentni.
Zanima me, da li se čačkanjem po postavkama može povećati brzina, vjerojatno ne..Ali pitati nije grijeh :-)
Zanima me i da li bi dobio na brzini kad bih karticu prebacio na drugi ruter ili 4g stick,
probao netko?
Vipov 4G mi je na speedtestu puno brži na mobitelu, možda zato što kućna kutijica radi isključivo na 800 mhz....Ili se varam?
Po onim podacima trebao bi imati i veću brzinu, probaj se spojiti LAN kablom pa onda izmjeriti brzinu. Da nisu neke smetnje preko wifi, ili je na kompu ili laptopu mrežna wifi kartica na "g" modu umjesto "n" i u postavkama rutera promijeni frekvencijski pojas sa 20 MHZ na 20/40 MHZ
selk je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 17:36   #507
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Po onim podacima trebao bi imati i veću brzinu, probaj se spojiti LAN kablom pa onda izmjeriti brzinu. Da nisu neke smetnje preko wifi, ili je na kompu ili laptopu mrežna wifi kartica na "g" modu umjesto "n" i u postavkama rutera promijeni frekvencijski pojas sa 20 MHZ na 20/40 MHZ

meni bolje radi recimo kad je na 20 nego na 20/40. Postižem veću brzinu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 00:36   #508
donatello
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Neki dan sam mijenjao wlan key i skuzim da su se svi uredaji koji su bili spojeni na homebox opet automatski spojili bez obzira sto sam promijenio wlan key i naziv mreze.
Kako je to moguce?
Na nekim starijim routerima se to nije nikad dogodilo.
donatello je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 18:14   #509
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Ovaj VIP ZTE router je smeće. Brzina mi je pala za 50% i tako je stabilna već dva tjedna, neovisno o dobu dana, opterećenju itd., nije mi se dalo s time gnjaviti. Danas izmjerio brzinu, isto. Restartam ZTE, brzina se vrati natrag na normalu :-)
Izmjerio sam s onim 3wg watchom, isti parametri, isti CellID, isti postotak, sve isto, čak nakon restarta isti i vanjski IP.
Ima kakva shema da ga u cronu s linux mašine restartam povremeno, neki URL, nešto?
Telnet i SSH konekcije naravno ne prihvaća :-)
Zovem frenda par km dalje, njegov je na drugom odašiljaču i ista priča, nakon reboota, skočila brzina za duplo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 16:27   #510
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Jučer sam otrkrio jedan novi 4G signal u kući sa drugim CELL ID brojem, malo sam pomicao ruter da bi dobio što bolji signal i uspio sam izvući
-91/92 dBm i iznenađen sam sa rezultatima brzine. Download dobio oko 50 Mbps a prije se kretao od 30-35 Mbps a Upload dobio oko 30 Mbps a prije imao 18. Zato dobro provjerite sve položaje u kući, jer ima dosta signala sa različitih baznih stanica, kod mene je ovo sada treći i najbolji.
selk je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na