Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2017., 13:23   #1
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Misteriozni problem s grafickom

Ovako frendu na kompu su krenuli iz cistog mira bsod-ovi koji bacaju neki error vezan uz grafu (inace se radi o MSI GTX 560 + Am2 platforma), posto kratko guglanje je izbacivalo probleme s driverima, rekao sam mu da odradi cisti format windowsa, stavi najnovije drivere i vidi kako ce ici medutim problem je jos gori.

Uzeo sam komp kod sebe stavio ciste windowse gore, i sad nema apsolutno nikakvih problema dok ne krenem instalirati drivere za grafu, svaki put pri pocetku instalacije baci BSOD s laganim artefaktima i nvlddmkm.sys errorom.

Pošto sam naletio da je moguce da i napajanje radi ovakve probleme, prebacio sam graficku u svoj komp i naravno isti problem, sve radi ok dok ne krenem instalirat drivere i onda ista prica.

Ono sta meni nije jasno ako nesto s grafom hardverski nije u redu, kako je moguce da radi najnormalnije bez ikakvih drivera?

Ako netko ima ikakav savjet ili sljedeci korak sta probati bio bih zahvalan.
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 13:26   #2
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
napredne funkcije se ukljuce instalacijom drajvera...i dobijes ful spid grafe....sa microsoft basic adapterom kao drajverom neces dobiti ocekivane performanse u igrama, niti 10%...pretpostavljam da je garancija istekla kad je to stara grafa, pa ono, morat ce se dat u nabavku nove grafe...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2017., 13:29   #3
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
bez drivera se koriste windowsovi standardni driveri koji pružaju vrlo limitiranu, ali sigurnu podršku za desktop korištenje, dok za 3d stvari i nisu tako bajne.

kad snimiš driver, on pokušava dići stvar na "višu" razinu i očito takne neki dio kod kojeg je nastao kvar i onda počne bacati BSOD

Prije nego preporučim pečenje grafičke u pećnici i slične operacije, možda netko ima i bolji prijedlog
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 13:32   #4
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Uh nadao sam se da nije najgore da je grafa otisla, jedno podpitanje ako je takav slucaj je li moguce kako natjerati grafu da radi na svim rezolucijama (konkretno full hd) bez instalacije drivera? Posto se na kompu ionako ne vrte igre, iskljucivo net filmovi itd.. Samo pitanje i koliko bi to bilo dugorocno rjesenje
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 13:53   #5
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ako već ne vrti igre onda nek uzme neku PCI-E grafu do 100kn i bok, najjednostavnije i najbezbolnije rješenje
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 13:54   #6
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
ili da se prebaci na integrusu, ako je ima, jos jeftinije...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na