Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2017., 14:15   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
softver za onvif kamere

pitanjce malo,
proširih si videonadzor , neke kamere su stigle neke su u fazi stizanja, ove koje imam rade, ali rade INDIVIDUALNO, no kad sve skupa dodam u isti softver onda stvar uvijek na istoj kameri - ne radi.

marke su naravno shitmedinčajna.

sve su 720p IR .

znači ovako ide stvar, trenutno imam 2 kamere na kabelu, 2 na wifiju.
kad svakoj od njih pristupan preko browsera, sve radi, 720p real time ide glatko (mada sam, zbog malog bandwidtha, podesio na 1fps, pa je to oko 512kbps).

kad otvorim milesight vms , žične kamere otvori odmah, a od 2 bežične jednu nakon cca pol minute nakon čega ide glatko, dok drugu otvori nakon možda 5 minuta, radi kraće vrijeme, pa se freeza, pa izjavi disconnect, reconnecting i tako pol sata, i u krug.
ako istu kameru spojim kabelom na mrežu, otvori ju odmah i radi.

mislio sam da je bandwidth preko wifi-ja u pitanju, no ide oko 10/10mbita.
kroz browser ide glatko 720p 25fps ako tako podesim. kroz aplikaciju - umire.

topologija: 2 kamera lan kabelima na AP koji je u client modu, koji je spojen na glavni mikrotik doma bežično. ping je uredan, no packet loss, 2ms.

prilikom podešavanja sam sve spojio na lan kabelima, default settingsi su 2mbit 720p, i sve otvori odmah. kako ih bacim na wifi, krene umirat.

nakon adaptacije kuće ide lan kabel do kamera, ili rado powerline s obzirom da napajanje ide podzemnim kabelom koji je spojen u stanu.
može i preporuka za neki drugi free softver.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 17:12   #2
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Pa obično uz kameru dođe i uputstvo, preko kojeg se spaja na AP, pa tako meni jedna radi preko Yoosee, druga preko NetCam.
Za ovu drugu postoji i hrpa sličnih app-ova, ali ni sa jednim drugim ne radi, makar su pljunuto istog sučelja.
dak0001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2017., 20:25   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
a ono, proizvođač koji piše na kutiji je "professional security camera HD camera manufacturer"

softver ih vidi kao "ipcam". nikakav cd nisam dobio s njima.
baci oko, vms ih prepoznaje, i ovu koja je spojena kabelom (dole desno) otvori odmah, dok druga koja je na wifiju (gore lijevo) yebe.
s druge strane, kamera drugog proizvođača koja je također na wifiju na istom ap-u, proradi gotovo odmah (dole lijevo).



inače, 3 kamere imaju 1/3" senzor, i jedna ima 1/4" . ta zadnja ima neopisivo više šuma u slici.

isprobao sam neki CMS kojeg mi je kolega poslao, on je kupio s ibeja 6 kamera i taj softver njegove prepozna iz prve, dok meni javlja da ne nađe niti jednu kameru.
tako da - mi možeš stavit link na softver(e) koje ti koristiš?
od funkcionalnosti, treba mi samo motion detection.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 21:54   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Osim Milesight VMS Lite / Pro, evo još nekih besplatnih VMSova:

Milestone XProtect Essential+ (Windows)
https://www.milestonesys.com/support...nload-software

Genius Vision Community Edition (Windows)
http://geniusvision.net/community-x64.html

iSpy (Windows)
http://www.ispyconnect.com

ZoneMinder (Linux)
https://zoneminder.com
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 22:05   #5
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
jesi siguran da si u CMSu dobro podedesio postavke za dodavanje kamere? (ip i port?)
proslo mi je kroz ruke bar 5 razlicitih kineskih ip kamera i sve su mi uredno radile sa CMSom.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 22:45   #6
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Za bezimene Kineskinje možeš probati i:

UC2 Network Video Surveillance Client 5.0.0.7
http://www.en.tpsee.com/tech/94-1.html

CMS Client 1.00.00.44
http://www.stamelectronics.com/downl...w_7105vsw.html
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 16:17   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ne radi niti jedan od ta 2, ne nalazi kamere.
čini se da ću vms koristit do daljnjeg...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 12:00   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
mali bump teme, imali smo "nepozvanog posjetitelja" , na svu sreću stara taman gledala live pa je skužila, nakon par tel poziva smo riješili stvar... ali sad je pitanje jedno drugo.

kako podesiti da kamera šalje mail kad skuži pokrete? to mi treba na 2 kamere samo, na jednoj (jednog proizvođača) sam elegantno riješio, i fino radi. koristio sam smtp server od iskona, koji ne pita apsolutno ništa u životu, samo pošalje mail sa random email adrese koju sam upisao u kameru, na jedan od mojih gmail accountova.

druga kamera ima drugačiji softver i druge marke je, i na njoj ne radi. pokušavao sam i slanje sa gmail accounta (port 465, ssl čekiran), sa yahoo accounta (opet 465, ssl), sa iskona, i čak sa onog čudnog gmail smtp servera koji koristi port 25, a u account opcijama sam upalio mogućnost logiranja sa "unsecure apps and devices", i svejedno me ne doživljava. log kamere javi motion detected, ali ne pošalje mail.


s obzirom da većina kineskih ima ovakav softver, možda netko od vas ima ovakvu kameru i ima podešeno slanje maila sa screenshotom.

ovo dole , sa druge kamere, uredno radi.


probao sam istu konfiguraciju gore, i nije išlo.

pa ako netko može uskočit bilo bi lijepo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na