Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2012., 21:03   #1
HR_The_Butcher
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 56
Pomoć s routerom za bolji ping

Koristim Iskonov internet, bez TV-a i telefona, a router je njihov, Thomson ST780.

Sve radi dobro i ping u igrama je dobar, osim kad se koriste druga računala u mreži za surfanje. Već i male količine prometa (otvaranje web stranica) čine da ping prema serveru na kojem igram skoči s npr. 40 na 200, 300 i 700 milisekundi, a zna se dogodit i da se izgubi cijeli paket. Problem se javlja bez obzira jesu li računala spojena žicom ili bežično.

Čini mi se da bi rješenje za ovo bila nabava nekog boljeg routera s QOS-om, pa zagledam neki od modela koji podržavaju Tomato firmware.

Ima li smisla prije toga tražiti od Iskona zamjenu Thomsona za neki drugi router (npr. Enkom), ili da odmah Thomsona prebacim u bridge mode i spojim na njega neki bolji router?
HR_The_Butcher je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 14:04   #2
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
nemoj se baktat s zamjenom routera kod iskona, neces dobit nista sto iole posteno odraduje qos.

Najjednostavnije i vjerojatno najefikasnije rjesenje je stavit router s tomato ili ddwrt firmwareom iza ovoga i pustit mu qos da radi. Gledaj da ima cim vise memorije samo, 16MB nece bit dosta (iako toga vjerojatno vise ni nema za kupit). Za vrijeme studija smo imali 3-5 racunala u upotrebi stalno na dir300 s ddwrt + download i ostalo, al igrama nikad nije pretjerano smetalo posto su puno visi prioritet od interneta (sve sto ide u to, http, ftp, smtp, pop3, imap, ...) i pogotovo torrenta.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2012., 14:10   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
jap, to ti je jedino "normalno" rješenje, a i kasnije si miran s eventualnom promjenom operatera, modema ili nečeg trećeg
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 19:54   #4
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Meni dobro funkcionira sx763 sa ddwrt-om. Čak i pomalo ekstremne situacije (uključeni torrenti) bivaju dosta dobro ishendlane - iako ih gasim jer mi ping sa npr 40 naraste na cca 70. Vrlo sam zadovoljan, probaj. Možeš ih nabaviti za 100 kn pa ako i ne bude OK za iste pare ga prodaš dalje...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 04:08   #5
HR_The_Butcher
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 56
Ok, hvala na savjetima, napravit ću tako.
HR_The_Butcher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na