Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2010., 19:18   #1
don2702
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Kako razdvojit maticnu plocu od LCD-a

Pozdrav ljudi.
Molio bih Vas za jednu malu pomoc.

Naime imam ideju ugraditi laptop u auto. Ne nisam frik, nego za manje novaca mogu dobiti puno vise nego sto nude postojeci multimedijalni sustavi.

Ideja mi je kupiti ASUS EEE PC 701(zbog velicine monitora od 7" koji mi taman pase za mjesto u autu gdje bi stavio, te ga kupujem zbog toga sto ima SSD disk). Na taj laptop bi spojio USB TV karticu, te gps antenu za navigaciju, a ozvucenje bi rjesio preko aux ulaza na zadnjoj strani autoradia. Sto se tice monitora na njega bi stavio foliju i pretvorio u touch screen.

Jedini problem na koji sam trenutno naisao mi stvara monitor. Zbog ustede bi htjeo iskoristit original 7" lcd od Asus-a. Naime LCD ce biti odvojen nekih 1m od kucista laptopa, odnosno laptop ce biti smjesten u tako zvanom "pretincu za rukavice". Pa me sada zanima na koji nacin bi ja to mogao izvesti da kuciste bude odvojeno od monitora 1m i sve funkcionira?

Ako uspijem iskoristit monitor od laptopa, za cca 2 000 kn cu dobiti 7" touchscreen u autu, navigaciju, tv, dvd, handsfree, kameru za rikverc te Internet kamo god krenem.

Uz to originalni lcd je puno kvalitetniji nego bilo koji sam do sada uspio naci, a nasao sam par koji se spajaju preko S-videa i VGA konektora. Rezolucija im je duplo manja nego na originalu.
don2702 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 19:21   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Slike su nestale, ali tu je bio jedan takav lijepi pothvat.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=148420
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2010., 08:55   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kontaktiraj korisnika TomRi. On je majstor za takve stvari. Čini mi se da je napravio nešto slično u svom Škodilaku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na