Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2010., 00:54   #1
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
laptop do 4000kn

pozdrav svima, ne pratim bas laptope pa bi molio preporuku za lap do 4000kn

laptop ce se koristit za internet, filmove i slicno, nista zahtjevno ali ako se moze ugurat neka low end ne-intel grafa super

malo sam guglao i dosao do ovoga
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=NSL6LCD

bilo kakve sugestije su dobrodosle, ako ima primjedbi/pohvala na ducan takodjer
hash je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 01:31   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj laptop je ok, ali ima integriranu grafičku i samo jednu godinu jamstva.

Ako može proći i intelova integrirana, onda bi Della Vostro 1015 zbog trogodišnjeg jamstva.

Sličan, ali sa slabijim procesorom što nije toliko bitno, ali odvojenom grafičkom i više RAM-a je Dell Inspiron 15, također s trogodišnim jamstvom.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2010., 01:45   #3
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
fala na brzom odgovoru, zasad se najbolji cini ovaj inspiron 15, jel ti prosao kroz ruke mozda?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 11:58   #4
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj model ne, samo njegov manji brat. Sve je to jeftina plastika, koja je u ovom slučaju i sjajna. Ni bolje ni lošije od ostalih u klasi(ok, puno bolje od HP Probooka S serije). Ne znam komu padaju na pamet glupe ideje poput sjajne plastike na laptopima, valjda kako bi u izlogu izgledao ljepše, ali baš i nije lijepo kad ga treba održavati sjajnim.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 12:48   #5
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ok, mislim da ce bit onda taj
ako netko ima jos neki prijedlog slobodno se ubacite

redscro hvala jos jednom
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 19:34   #6
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
evo mene opet

dakle laptop je trebao bit kupljen prosli tjedan al je tokom narudzbe povucen sa cjenika, dakle trebam novu preporuku do 4000 kn


EDIT:
nasao sam nesto slicno pa ako netko kupuje slicnu stvar nek stoji
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...l?keyword=1545

i dalje su prijedlozi dobrodosli

Zadnje izmijenjeno od: hash. 23.06.2010. u 19:46.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 21:31   #7
fishBonE
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Split
Postovi: 28
Ja bas gledam nesto do 4000kn i privlacan mi je Acer Aspire 5741. Ima i3 330m procesor i 3gb ddr3 memorije. Ako ne treba za igranje, onda ce Intelova 4500 HD graficka bit dovoljna.
Sa Acerom imam pozitivno iskustvo (barem za sada ) pa bih ga ponovo uzeo.
fishBonE je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:39   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ok je taj Acer, ali bih uzeo u obzir i Lenovo G560G.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:16   #9
Rebas
kramer
 
Rebas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Rebas je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:30   #10
TrustNo1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Interesantno kako ti Toshibini laptopi do 4000kn nemaju bluetooth. Konkureniciji valjda to nije nikakav problem ugraditi, ali Toshibi valjda je :-P
Inače, i ja sam u potrazi za lapopom do 4000kn, ili bolje do 3500 i nekako su mi za sad u igri najviše gore nabrojani Dell Inspiron 1545 (fina garancija, specifikacije u projeku klase), Dell Vostro 1015 i HP Compaq 615 (jeftiniji, ima sve što mi treba, jedino mi se ne sviđaju baš tipke na touchpadu, ali ajd...). Ove Dellove sam držao u rukama i baš su fini, kompaktni, ugodnih tipki, ali ona sjajna površina napred je totalna glupost :-P I šteta što nemaju hdmi, ali to mi nije toooliki problem...
TrustNo1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2010., 00:18   #11
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Taj model ne, samo njegov manji brat. Sve je to jeftina plastika, koja je u ovom slučaju i sjajna. Ni bolje ni lošije od ostalih u klasi(ok, puno bolje od HP Probooka S serije). Ne znam komu padaju na pamet glupe ideje poput sjajne plastike na laptopima, valjda kako bi u izlogu izgledao ljepše, ali baš i nije lijepo kad ga treba održavati sjajnim.
Što probook serija ne valja? Baš mi je Frend kupija 4510S za 4000. Činilo se dobra kupnja.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 08:29   #12
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nije da ne valja, ali u pravilu nije best buy.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 09:29   #13
TrustNo1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Meni ta probook serija izgleda malo bezveze s onim razdvojenim tipkama, kao da je neki kalkulator star 20 godina... dosta retro... ali za one koji baš to traže je bombon :-)
TrustNo1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 10:28   #14
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
evo mene opet, della 1545 nema vise nigdje, frend mi je poslao pare tak da kupujem vec danas ak neko da preporuku

dakle, do 4000kn diskretna grafa 15'' laptop

na umu su mi
http://protis.hr/ProductDetails.aspx...sus-K50IESX069
http://protis.hr/ProductDetails.aspx...1420EM-VY531EA
http://protis.hr/ProductDetails.aspx...ellite-C65016R
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=K50IE-SX092
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 11:03   #15
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 12:32   #16
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Od navedenih, Asus k50IE bi bio moj izbor. Najjači procesor i kakva takva odvojena grafička. Posljednji navedeni Asus ima daleko najjaču grafičku, ali i najslabiji procesor. HP nema neke prednosti u odnosu na ostale, dok Toshiba ima integriranu grafičku.

Ako nije problem neznatno prekoračenje, uzmi Asusa K50ID, koji ima puno jaču grafičku i više bržeg RAM-a.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 15:24   #17
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ok, bas sam htio pitat kakav je taj procesor za tu graficku
30kn nije problem, tako da cu njega uzet onda hvala svima i nadam se da je ovo kraj ove avanture

usput, koji os da stavim na to win7 il xp, iskreno sedmicu sam koristio nesto jako sitno tak da nemam pojma jel ima kakvih bugova i slicno
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 16:52   #18
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Procesor ti je odličan. Jedino su mi rekli na forumu da grafa troši dosta struje, pa ako ćeš dosta raditi na bateriji, uzmi to u obzir.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 17:17   #19
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ma nema problema, sumnjam da ce radit uopce na bateriji
hvala svejedno
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 17:27   #20
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Win7 naravno, tko još razmišlja o XP-u uopće.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 17:48   #21
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
ok. Mozda netko ovdje ne razmslja o kvaliteti izrade, ali definitivno bi trebao...

Ja sam uzeo bratu na preporuku tu sa PCE-a lap, i razmisljao sma samo da bude hardverski jak, to sma i dobio, ali laptop je toliko jadno izrađen, nesmije se prenositi inace krepaje wireless, steka, ekranu je otisao becklight...koma. MSI sa turionom x2 je...ma koma. 4300 kn...

mislim da treba obratiti pozornost na to...
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 18:44   #22
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
ok. Mozda netko ovdje ne razmslja o kvaliteti izrade, ali definitivno bi trebao...

Ja sam uzeo bratu na preporuku tu sa PCE-a lap, i razmisljao sma samo da bude hardverski jak, to sma i dobio, ali laptop je toliko jadno izrađen, nesmije se prenositi inace krepaje wireless, steka, ekranu je otisao becklight...koma. MSI sa turionom x2 je...ma koma. 4300 kn...

mislim da treba obratiti pozornost na to...
Malo sam se raspitao i kažu mi da je ASUS vrlo kvalitetno napravljen tako da tu ne bi trebalo biti problema.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 20:47   #23
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
znam sve halos i rekao sam to frendu al ono takva je situacija, iskreno ne vjerujem da ce se taj laptop nesto prenosit niti da ce bit nesto pametno iskoristen, uglavnom surfanje netom, pokoji film serija i neka igra koju mu vec instaliram, meni je najvise zao sto znam da ce dobit skart monitor al jebiga, sve bolje je 2 soma skuplje..

bit ce to ok sve, kad frend kroz 2 godine skuzi kaj mu treba i malo se ufura u to sve kupit ce ono sta mu treba, do tad ce ovaj posluzit sasvim ok

ak ulovim vremena bacim neki review il bar kratki osvrt da se zahvalim
narucio sam sutra u analogbitu, imam sutra ispit, a onda ostatak tjedna sljakam pa kak ulovim vremena, slobodno me pm-nite ak zaboravim

inace sto se tice osa, ja sam na ubuntu 99% vremena, a na dual bootu imam xp koji je star jedno 3 godine i radi ko prvi dan, znate onda kolko ga koristim, nadam se da sedmica nema nekih svojih suludih caka, ustvari dobro ce mi doc da malo uhvatim korak s vremenom
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 22:40   #24
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
znam sve halos i rekao sam to frendu al ono takva je situacija, iskreno ne vjerujem da ce se taj laptop nesto prenosit niti da ce bit nesto pametno iskoristen, uglavnom surfanje netom, pokoji film serija i neka igra koju mu vec instaliram, meni je najvise zao sto znam da ce dobit skart monitor al jebiga, sve bolje je 2 soma skuplje..

bit ce to ok sve, kad frend kroz 2 godine skuzi kaj mu treba i malo se ufura u to sve kupit ce ono sta mu treba, do tad ce ovaj posluzit sasvim ok

ak ulovim vremena bacim neki review il bar kratki osvrt da se zahvalim
narucio sam sutra u analogbitu, imam sutra ispit, a onda ostatak tjedna sljakam pa kak ulovim vremena, slobodno me pm-nite ak zaboravim

inace sto se tice osa, ja sam na ubuntu 99% vremena, a na dual bootu imam xp koji je star jedno 3 godine i radi ko prvi dan, znate onda kolko ga koristim, nadam se da sedmica nema nekih svojih suludih caka, ustvari dobro ce mi doc da malo uhvatim korak s vremenom
Ajde molim te prenesi mi iskustva iz Analogbita, planiram i ja isti model uzeti i to baš kod njih. Ovaj HP što sam imao prodao sam, nije me oduševio.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 23:46   #25
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
evo uzeo laptop, narucio jucer preko maila, danas dosao po njega platio i pokupio, ekipa u analogbitu vrlo susretljiva

ne znam sta da vam kazem za laptop osim da sam zadovoljan, instalirao sam win7 gore, s njim dodje cd sa driverima za win7, ima jedno tona drivera i aplikacija i sve sam instalirao jer nemam pojma sta je sta i iskreno ne isprobava mi se 2 dana sta je sta ugl sve sljaka, 2 sata posla, mozda sam i puno rekao jer se svi driveri instaliraju jednim klikom

sad treba nakrcat software i stavit ubuntu na drugu particiju, mozda neku igru instalirat, ima neka single player pucacina da preporucujete? kolko pratim aktualan je cod2-4 al to je samo multiplayer ak se ne varam, koji od njih mogu instalirat na ovu graficku?

sto se tice kvalitete zadovoljan sam vise manje svime, ekran bljesti i mala mi je rezolucija al takvi su svi u toj klasi, sve se sjaji i ostaju packe, tastatura i touchpad 3.5/5 (ocjena je mozda niza od zasluzene jer ne volim bas te plitke tipkovnice), nis ne skripi nitne klima se, jedino malo dvd visi na jednu stranu i ima 2-3 milimetra lufta, plastika se ne uvija nit najmanje ali imam osjecaj da ga malo jace stisnem na dijelu di je LCD da bi mogla puknut, klasa laptopa kao one glossy toshibe satellite, vrlo vrlo slicno i za tu cijenu vrlo vrlo ok

ocjena hmm 7/10 (imajte na umu da dosta cesto koristim ibm t500 pa je ocjena mozda malo niza nego od prosjecnog korisnika)

u par rijeci: topla preporuka ali imajte na umu da laptop imam pola dana kod sebe i nemam pojma kako ce se ponasat kroz mjesec dana sto bi bio neki razuman rok za testiranje kvalitete izrade
takodjer ovo ne ukljucuje snagu konfiguracije, za to guglajte benchmarke

ako ima jos kakvih pitanja slobodno, laptop je kod mene bar do petka
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 11:35   #26
fafarikula
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
evo uzeo laptop, narucio jucer preko maila, danas dosao po njega platio i pokupio, ekipa u analogbitu vrlo susretljiva

ne znam sta da vam kazem za laptop osim da sam zadovoljan, instalirao sam win7 gore, s njim dodje cd sa driverima za win7, ima jedno tona drivera i aplikacija i sve sam instalirao jer nemam pojma sta je sta i iskreno ne isprobava mi se 2 dana sta je sta ugl sve sljaka, 2 sata posla, mozda sam i puno rekao jer se svi driveri instaliraju jednim klikom

sad treba nakrcat software i stavit ubuntu na drugu particiju, mozda neku igru instalirat, ima neka single player pucacina da preporucujete? kolko pratim aktualan je cod2-4 al to je samo multiplayer ak se ne varam, koji od njih mogu instalirat na ovu graficku?

sto se tice kvalitete zadovoljan sam vise manje svime, ekran bljesti i mala mi je rezolucija al takvi su svi u toj klasi, sve se sjaji i ostaju packe, tastatura i touchpad 3.5/5 (ocjena je mozda niza od zasluzene jer ne volim bas te plitke tipkovnice), nis ne skripi nitne klima se, jedino malo dvd visi na jednu stranu i ima 2-3 milimetra lufta, plastika se ne uvija nit najmanje ali imam osjecaj da ga malo jace stisnem na dijelu di je LCD da bi mogla puknut, klasa laptopa kao one glossy toshibe satellite, vrlo vrlo slicno i za tu cijenu vrlo vrlo ok

ocjena hmm 7/10 (imajte na umu da dosta cesto koristim ibm t500 pa je ocjena mozda malo niza nego od prosjecnog korisnika)

u par rijeci: topla preporuka ali imajte na umu da laptop imam pola dana kod sebe i nemam pojma kako ce se ponasat kroz mjesec dana sto bi bio neki razuman rok za testiranje kvalitete izrade
takodjer ovo ne ukljucuje snagu konfiguracije, za to guglajte benchmarke

ako ima jos kakvih pitanja slobodno, laptop je kod mene bar do petka
jesi uzea ovaj:

http://protis.hr/ProductDetails.aspx...sus-K50IDSX090

?
fafarikula je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 17:16   #27
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
tocno taj, u analogbitu za 4014 kuna

edit: laptop ima neku foru da se onaj dio di se drze ruke ne zagrijava i to vrlo dobro funkcionira
hash je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2010., 00:38   #28
fafarikula
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 3
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
tocno taj, u analogbitu za 4014 kuna

edit: laptop ima neku foru da se onaj dio di se drze ruke ne zagrijava i to vrlo dobro funkcionira

Uzet cu ga i ja vjerovatno tamo.
fafarikula je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2010., 15:22   #29
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ovako, mala nadopuna

baterija traje oko 2 sata s iskljucenim wirelessom, i ekranom na minimalnom osvjetljenje, za to vrijeme su se skidali i instaliravali programi, ugl. ne prezahtjevne aplikacije
bilo kakvo igranje na bateriji mozete zaboraviti

dio za ruke se zagrijava s desne strane dok se puni ili koristi baterija jer se baterija nalazi na tom dijelu, nista pretjerano ali se ipak osjeti

tipkovnica je zbilja prezbijena i jos uvijek se navikavam
hash je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2010., 16:56   #30
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
da ne otvaram novu temu, a nadam se da se autor ove teme nece ljutiti:

Dvoumim se izmedju ASUS K50ID-SX090 koji se spominje u ovoj temi i HP ProBook 4510s, VQ739EA.

E sad, cuo sam da se HP dosta grije i da ima problema sa pregrijavanjem te da se svako malo mora cistiti od prasine. A i mislim da mi ASUS djeluje bolje sto se tice karakteristike jer ima jacu grafu.

ASUS: http://protis.hr/ProductDetails.aspx...sus-K50IDSX090
HP: http://www.svijet-medija.hr/article....=23556&sid=154

Sto bi bilo na kraju bolje po vasem misljenju?
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na