Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2018., 18:57   #1
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
pcie black screen

Znači samo od jednom mi se pojavio black screen i kad se restarta, pri učitavanju win se opet black screena, maknuo grafičku i prebacio na internu na kojoj radi.


Sad čitao sam da bi trebalo updejtat bios, ali zadnji bios driveri za moju msi mbo su u .exe file, a na stranici piše da se obavezno m-flashaju kroz bios(što nije moguće s .exe) i da se instalira me8. Dali je sigurno flashat bios iz windowsa sa tom exe fajlom ili da idem na neku drugu verziju biosa, koju mogu flashbootat u biosu? skinuo sam i taj intel me8, neznam što bi trebao s time, navodno instalirati poslije flashanja.



Druga stvar, što je najpametnije za napraviti prije flashanja biosa, jer imam neke bitne podatke na hhd i na windowsima, ne instaliravaju mi se windowsi, ako nešto ode po krivu.


Hvala
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 19:34   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Ima više revizija te mobo, pogledaj precizno koju imaš.
Ako nisi siguran šta i kao odnesi nekom tko ima iskustva da ne bi bilo plakanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2018., 11:05   #3
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
Znači samo od jednom mi se pojavio black screen i kad se restarta, pri učitavanju win se opet black screena, maknuo grafičku i prebacio na internu na kojoj radi.


Sad čitao sam da bi trebalo updejtat bios, ali zadnji bios driveri za moju msi mbo su u .exe file, a na stranici piše da se obavezno m-flashaju kroz bios(što nije moguće s .exe) i da se instalira me8. Dali je sigurno flashat bios iz windowsa sa tom exe fajlom ili da idem na neku drugu verziju biosa, koju mogu flashbootat u biosu? skinuo sam i taj intel me8, neznam što bi trebao s time, navodno instalirati poslije flashanja.



Druga stvar, što je najpametnije za napraviti prije flashanja biosa, jer imam neke bitne podatke na hhd i na windowsima, ne instaliravaju mi se windowsi, ako nešto ode po krivu.


Hvala

Kad flashanja BIOSA,flasha se bios na matičnoj ploči,nema veze sa HDD,SSD i kompanijom dijelova za pohranu podataka ...


Odi na stranicu od MSI/suppord/download/ i nađi svoju ploču i zadnji bios, exe filek je za instalaciju i možeš fleshati preko windowsa,automatski će se pokrenuti ...


A jesi isprobao grafičku,prije fleshanja na nekom drugom kompu,meni više liči da je ona vrisnula ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 12:28   #4
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Kad flashanja BIOSA,flasha se bios na matičnoj ploči,nema veze sa HDD,SSD i kompanijom dijelova za pohranu podataka ...


Odi na stranicu od MSI/suppord/download/ i nađi svoju ploču i zadnji bios, exe filek je za instalaciju i možeš fleshati preko windowsa,automatski će se pokrenuti ...


A jesi isprobao grafičku,prije fleshanja na nekom drugom kompu,meni više liči da je ona vrisnula ...
Nisam probao. Grafa radi dok se ucitavaju win i onda vris. Koliko sam skuzio po netu nesto je sa biosom. Al imas pravo budem probao na drugom kompu iako do sad kad je grafa riknula onda je riknula, a ne na pola. Dakle.ja s grafom mogu u bios i sve vidim dok se ucitavaju win i onda blackout.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 14:27   #5
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Samo tako odjednom da bi ti bacio crni ekran, a da bi rješenje problema bilo update bios-a matične ploče - nemoguće

Probaj ući u safe mode, deinstalirati drivere od grafičke + počistiti sa DDU i nakon toga probaj normalno ući u windows i ponovno instalirati drivere
Ako ti uđe u safe mode i nakon toga bez drivera u windowse normalno pa kad opet instaliraš drivere kod restarta opet bude black screen - grafa je problem
Ako nebude niti u safe mode htio - grafa je vjerojatno problem

Nakraju svega gore opisanoga probaj grafu u neki drugi pc uštekati pa vidi što će reći
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na