Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2023., 10:04   #121
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Nema još nikakvog maila da su zaprimili paket, cekam da odgovore na mail...
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 10:37   #122
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Stigla je obavijest na mail da su zaprimili paket.

Sad imam pitanje u vezi mailbox-a, ima stavka u postavkama na mailbox profilu pod adresom gdje upisujete ispod početne adrese i podataka "Mailing address is different than billing address" to nista ne diram i ostavljam isto kao i ovu adresu za dostavu?

I imam pitanje tmo za dostavu pod individual requests, trebam li neku od tih opcija i hoce li oduziti proces predaje paketa GLS-u ili samo ovako kako je posaljem?

1. Removal of invoice + delivery note from the shipment (2.10 eur) - Znači li ovo da tu opciju trebam ako želim dobiti broj za pračenje pošiljke ili?

2. Stronger packaging (6.50 eur) - Trebam li ovo i uzimate li inace tu opciju kada šaljete komponenete?

Zadnje izmijenjeno od: Sauron. 04.08.2023. u 10:43.
Sauron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2023., 10:46   #123
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
To diras ako se mailing adresa razlikuje od billing adrese s kojom si se registrirao. Sve dok ti je adresa oke, ne diraj nis.

Ja sam se selio dvaput, adresa na mailboxu mi je neka xy vec godinama. Kada si zelim poslati paket onda moram pisati novu adresu u tu rubriku koju spominjes. Nazalost da bi promjenio billing/default adresu moram ih kontaktirati mailom, a to mi se ne da dok sve uredno prolazi na ovaj nacin.

Prije nego dodjes do odabira kurira i placanja - biraj GLS i placanje paypalom, nikakve banke i sl. Skrati si muke i brige
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 10:51   #124
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Da GLS mi ue po defaultu odabran i pise osiguranje 1000e, moja pisiljka je 1600e...

A sta sa ovim individual requests koje sam naveo jel to sta treba?

I do kolko sati moram uplatit da predaju danas na GLS?
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 11:05   #125
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Već si trebao. Oko 12 ili 13 šalju dalje, ali trebaju do tada odraditi. Mislim da ako ne ode danas ide tek u ponedjeljak.

Meni dođe načelno od dana kada proslijede +2 ili +3.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 11:21   #126
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Krajnji rok bi trebao pisati u faq, ali tako negdje oko 12-13 ako placas paypalom.

Individual request nije uvjet, to je nepotrebno osim ako imas dobar razlog zasto ti to treba i racunaj da to produzuje rok slanja na barem +1 dan.

Ja nisam nikad to koristio. Opcija 1 je nepotrebna, tracking GLS-a ces svakako dobiti neovisno o ovoj opciji. Opcija 2 isto nije potrebna ako je mindfactory to adekvatno zapakirao. Najcesce ne treba. Ovisi sta si narucio, ako te jako frka, jbga, to ti ne mogu reci treba li ti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 11:41   #127
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Samo da napomenem da su mi odgovorili na mail u vezi dostave onog sta sam se cimao da je predano u 2 ujutro i rekli su da DHL ima trenutno neke tehničke poteškoće i da je paket dosao u 10 ujutro, odma su rekli i da je vidljiv na profilu.

Nastavno na mailbox i slanje...

Cuo sam se sa drugim kolegom i rekao je da nikad nije doplacivao te dodatne usluge i da posaljem slobodno kako je.

Dostava je bila 17.54e oko 3.5kg, ja sam oko 11:15h preko pay pal uplatio na svoj profil 18e (neka bude) platio dostavu putem GLS (pisala je neka natuknica za slanje oko 12 vjerojatno to sta spominjes)

Sad cemo vidjeti, odma sam odgovorio ovom sa mailbox supporta koji mi je javio za paket da je vidljiv na profilu da sam platio shipping preko GLS i da cekam sljedece notifikacije.

Edit

Covjek sa mailbox supporta sa kojim sam bio u kontaktu mi je nakon sta sam javio da sam uplatio shipping sa GLS javio da ce "Your shipping will be posted today". Mail je stigao u 11:53h pa cemo vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Sauron. 04.08.2023. u 12:20.
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 13:01   #128
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Dobro su se naradili za tih 17.54
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 13:06   #129
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Evo stigao mail upravo da je paket predan GLS-u i tracking number, na mailbox-u je dostava pod "sent"
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 13:28   #130
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Eto, sada možeš sam napisati up-to-date i step-by-step tutorial za ostale iza tebe.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2023., 13:45   #131
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Tolko o Jupolu....
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 13:50   #132
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Eto, sada možeš sam napisati up-to-date i step-by-step tutorial za ostale iza tebe.
Naravno da budem, samo tek kada dobijem paket u ruke i vidim da je sve kako treba.

Biti ce detaljne upute i savjeti od A do Ž kako šta do najmanjeg detalja, da se napokon ima pravi fool proof tutorijal a ne ofrlje i polovično pisano da se mora zapitkavat 100 pitanjca kako gdje sta zasto....
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 13:55   #133
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Sutra će ti na trackingu biti da je poslano za Češku, pa onda Budimpeštu, pa HR, i onda tebi uručenje. Kod tebe je 99% u utorak.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 14:36   #134
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Javi kad stigne nova RTX4090
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 14:46   #135
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Javi kad stigne nova RTX4090
Naravno hehe, iskusno oko odma nanjušilo šta je u pitanju za 1600e i na akciji trenutno

Jedino sta mi jos stoji u glavi je to kaj ako nebude 4090 u paketu nego nesto drugo, i kako onda dalje a kod GLS je paket na 1000e osiguran samo, sa time da ako je paket neostecen izvana i neotvaran GLS nema nista sa time. Karikiram da netko sa mailboxa podvali nesto drugo pod dostavu a uzme si moju grafu... kako bi onda istjerao taj slučaj?

Mislim posto su grafu poslali tako brzo cim su zaprimili paket od DHL valjda nitko nije ni jebavao po paketu.

Ovo hoce li grafa stic u utorak ili srijedu nebitno samo neka prođe sve kako treba.
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 14:56   #136
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Hezusmarija, sam sebe ces na kraju ureknuti sjedi mirno i cekaj hahaha
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 17:23   #137
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Sauron Pregled postova
Naravno hehe, iskusno oko odma nanjušilo šta je u pitanju za 1600e i na akciji trenutno

Jedino sta mi jos stoji u glavi je to kaj ako nebude 4090 u paketu nego nesto drugo, i kako onda dalje a kod GLS je paket na 1000e osiguran samo, sa time da ako je paket neostecen izvana i neotvaran GLS nema nista sa time. Karikiram da netko sa mailboxa podvali nesto drugo pod dostavu a uzme si moju grafu... kako bi onda istjerao taj slučaj?

Mislim posto su grafu poslali tako brzo cim su zaprimili paket od DHL valjda nitko nije ni jebavao po paketu.

Ovo hoce li grafa stic u utorak ili srijedu nebitno samo neka prođe sve kako treba.

pa naravno da je i to opcija.
nisi pratio pritužbe kupaca da su platili najnoviju grafu a dobili jeku u rangu 750ti...
nisu ni prijevoznici ludi. prate oni šta se kupuje
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 13:47   #138
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Ekipa javljam da je stigla grafička Gainward RTX 4090 Phantom danas oko 11 sati iz Mindfactory-a preko mailbox.de (GLS)

Cijena je bila 1598.98e + 17.54e dostava = 1616.52e

Grafička i sve je kako treba i radi uredno

Kasnije cu napisati detaljne upute za naručivanje i sve savjete i upozorenja.

Zadnje izmijenjeno od: Sauron. 08.08.2023. u 14:06.
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 14:47   #139
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Sutra će ti na trackingu biti da je poslano za Češku, pa onda Budimpeštu, pa HR, i onda tebi uručenje. Kod tebe je 99% u utorak.
Citiraj:
Autor Sauron Pregled postova
Ekipa javljam da je stigla grafička Gainward RTX 4090 Phantom danas oko 11 sati iz Mindfactory-a preko mailbox.de (GLS)

Cijena je bila 1598.98e + 17.54e dostava = 1616.52e

Grafička i sve je kako treba i radi uredno

Kasnije cu napisati detaljne upute za naručivanje i sve savjete i upozorenja.
Nadalje me zovite vidoviti Milan.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 15:31   #140
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Milane, nisi u redu, čudo da je GPU stigao u komadu ili da nije zamijenjen s tostom ustajalim 15 dana.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 15:48   #141
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
.
nisu ni prijevoznici ludi. prate oni šta se kupuje
Nemaju oni pojma šta voze ni šta se kupuje jer im nigdje ne piše šta se šalje, jedino šta na paketu piše su podaci primatelja.
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 15:57   #142
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Milane, nisi u redu, čudo da je GPU stigao u komadu ili da nije zamijenjen s tostom ustajalim 15 dana.
Pa šta si onda šutio do danas, mogao si garantirati i biti pametan unaprijed a ne sad kad vidis da je sve ok. Uvijek postoji mogučnost za tako nešto, doduše jako mala jer su sva skladišta i dučani pod kamerama i jedino sta mi pada na pamet je da bi mogao dostavljač tako nešto izmuljati ali opet onda bi se morao snaći za nove naljepnice koje idu preko kutije i selotejpa kao dokaz da nije otvarano (a i to ima malo vjerojatnosti jer dostavljač uopce nezna ni sta se nalazi u paketu i kolika je vrijednost, to znate samo ti i dučan)

Može se desiti i da iz dučana zabunom neko pošalje krivu grafu...

Uvijek ima mala mogučnost za sve, i treba ju imati negdje u podsvijesti kod ovakvih narucivanja koja nejdu direktno od ducana do tebe nego preko posrednika pa se komplicira nacin dokazivanja tko je zajebao jer ce u takvoj situaciji prebacivati lopticu jedni na druge (Mindfactory i Mailbox) a ti iz HR se onda slikaj i glumi istražitelja na daljinu i dokazuj.

Također može se i desiti sudar a narudžba ima osiguranje do 1000e, i samim time si odma popušio sve pare koje su u vrijednosti stvari preko tog iznosa.

Nije bas praksa bez rizika i ne treba se praviti da je, zato kažem ako nije velika ušteda batalite ovakvo narucivanje preko posrednika i ducana koji ne šalju u HR direktno. Posebice je rizik za sve iznad 1000e jer samo toliko ce GLS nadoknaditi u pitanju nestanka paketa ili štete.

Ja sam uštedio 220e sa ovom kupnjom spram cijena kod nas u HR i ostalih njemačkih ducana koji bi poslali grafu za priblizan iznos našim cijenama kada bi se uracunalo 6% poreza i dostava. Bome sam teže spavao tih par dana koliko je trajalo sve dok nisam dobio paket ali na kraju je dobro sve prošlo.

Zadnje izmijenjeno od: Sauron. 08.08.2023. u 16:05.
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 16:12   #143
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Sve je to istina, može se desit recimo i pogodak meteora šoferu kombija u oko, pa ti dokazuj kod osiguranja kad kažu da to nije pokriveno. Pa može srna izletit na cestu, razbit šajbu i samo tvoja grafa ispadne. Pa ti dokazuj da je bila u kombiju. Sve to treba držat u podsvijesti i skratit si život za 2 godine zbog uštede od par sto evrića.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 16:25   #144
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Šta imam ja tu dokazivat ako je GLS preuzeo paket? Ili ste ga dostavili ili niste, dalje snosite naknadu štete i to je to, koji su događaji prethodili cemu totalno nebitno. Tvoj problem je jedino max 1000e odštete ako si imao skuplju pošiljku.

A da ima slucajeva di su se izgubili paketi ima i previse
Sauron je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 17:06   #145
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Zbog svih ukljucenih, pa i nas samih na forumu mi je drago da je ovo proslo bez problema
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 17:15   #146
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Sauron Pregled postova
Šta imam ja tu dokazivat ako je GLS preuzeo paket? Ili ste ga dostavili ili niste, dalje snosite naknadu štete i to je to, koji su događaji prethodili cemu totalno nebitno. Tvoj problem je jedino max 1000e odštete ako si imao skuplju pošiljku.

A da ima slucajeva di su se izgubili paketi ima i previse
Ispravak netocnog navoda:

Naknada štete - međunarodni promet

Citiraj:
Paket s deklariranom vrijednosti (DeclaredValueInsuranceService) - do visine iznosa označene vrijednosti, ali ne više od 663,61 eura /5.000,00 kuna
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 17:17   #147
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Imam jedno 30ak narudžbi s mailboxa, od gramofona koji je bia 15ak kila, do sitnih gluposti ko šta su firestickovi i nikad nikakakvih problema.

Poslano sa mog Pixel 4a (5G) koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 17:39   #148
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Imam jedno 30ak narudžbi s mailboxa, od gramofona koji je bia 15ak kila, do sitnih gluposti ko šta su firestickovi i nikad nikakakvih problema.

Poslano sa mog Pixel 4a (5G) koristeći Tapatalk
eto meni stiglo pol kubika i 25kg woofera. reko bi čovek da se takvi paketi šutaju i guraju po zemlji, ali ne, kutija je ko nova :mailbox.de stvarno pazi na te detalje - i sitno je bitno
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 17:47   #149
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ispravak netocnog navoda:

Naknada štete - međunarodni promet
I to je samo još jedna u nizu informacija koja se nalazi na FAQ, a koju je teško pročitati prije korištenja usluge

https://gls-group.com/HR/hr/odredbe-uvjeti

S GLS-om dosad stvarno nikakvih problema nisam imao, a svašta su mi nosili kroz godine izvana. Od skupih pizdarija s mailboxa do sirovine za kuhanje pive
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 18:13   #150
Sauron
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Mordor
Postovi: 78
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ispravak netocnog navoda:

Naknada štete - međunarodni promet
Još gore ako je tako.

Inače, na Mailbox.de prilikom odabira dostave GLS ispod piše natuknica za osiguranje od 1000e...

EDIT:

Neznam postoji li mogucnost osiguranja paketa ako se plati na željenu sumu?
Sauron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na