Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2010., 01:49   #241
33cent
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: HR
Postovi: 1
Citiraj:
Autor tgudlek Pregled postova
Pozdrav svima.

Imam Thomson ST780, T-Comov modan gay rozi firmware, 2 kompa WLANom spojena i jedan kabelski te MaxTV.

Pojavio mi se problem pinganja i tracert-anja. Unutar mreze sve radi odlicno, ali prema WAN nikako. Probao s Win7 i Linux Minta 9, isti rezultat. Javljaju timeout.

Malo sam googlao i nasao da neki tip negdje ima isti problem na tom routeru. Cak mu se dogadja isto sto i meni - ne moze pristupiti izWANa preko No-Ip-a iako su portovi uredno fw-ani na routeru. Na tom su siteu zakljucili da je problem u routeru.

Otiđi u Broadband connection - Internet services, pa provjeri jel ti možda upaljena Voice usluga.. to ćeš lako prepoznati po tome što će ti u tom slučaju biti dodjeljena neka IP adresa tipa 172.xx.xx.xxx

Ajde pa nam javi, živo me zanima. Ja sam imao isti taj problem, neće ping prema van, neće portfw prema unutra, i kad su mi konačno disejblali to smeće od VoIP usluge, stvar je proradila ponovno.
33cent je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 02:52   #242
tgudlek
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor 33cent Pregled postova
Otiđi u Broadband connection - Internet services, pa provjeri jel ti možda upaljena Voice usluga.. to ćeš lako prepoznati po tome što će ti u tom slučaju biti dodjeljena neka IP adresa tipa 172.xx.xx.xxx

Ajde pa nam javi, živo me zanima. Ja sam imao isti taj problem, neće ping prema van, neće portfw prema unutra, i kad su mi konačno disejblali to smeće od VoIP usluge, stvar je proradila ponovno.
VoIP enablean
tgudlek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2010., 18:39   #243
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
jeli moguče na ovom ruteru isključiti određenu liniju unutar LAN-a,mislim ono ima nas 5 kompova na tom ruteru a uvjek se nađe netko pametan pa bi cuclao prije 24 sata unatoč dogovoru.
Svaki odgovor bi bio od velike pomoći.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 19:00   #244
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Možeš blokirati Mac adresu tog računala... Dodaš sva računala i po potrebi pališ/gasiš zabranu...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 00:50   #245
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Možeš blokirati Mac adresu tog računala... Dodaš sva računala i po potrebi pališ/gasiš zabranu...
ako nije problem pojasniti kako to napraviti,odnosno isključiti pojedinu adresu odnosno korisnika.
hvala.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:12   #246
postar1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: zagorje
Postovi: 32
Najjednostavniji način za "blokiranje" nekog (ako se spaja preko Wirelessa) je da odeš na Home network -> ime PC-a -> Configure -> isljkučiš Allowed on WLAN

(moraš biti logiran kao administrator)
postar1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:11   #247
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor postar1 Pregled postova
Najjednostavniji način za "blokiranje" nekog (ako se spaja preko Wirelessa) je da odeš na Home network -> ime PC-a -> Configure -> isljkučiš Allowed on WLAN

(moraš biti logiran kao administrator)
ma svi smo spojeni žično preko 8 portnog sviča koji onda ide u ruter.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 13:28   #248
strasilo
Premium
Moj komp
 
strasilo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: pozega
Postovi: 152
kako napraviti da svi portovi mogu na internet ?!?

Sad mi portovi 1 i 2 mogu na internet, a 3 i 4 ne ... ista stvar mi je i sa mrežnim printerom ... ako je ukopćan u port2 (a moj comp u port1) mogu normalno printati, ali ako ga ubodem u port 3 ili 4 ne mogu printati ...

može neki bezbolni help ...

imam t-com firmware
strasilo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 16:29   #249
norecx
Registered User
 
norecx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 19
Citiraj:
Autor strasilo Pregled postova
kako napraviti da svi portovi mogu na internet ?!?

Sad mi portovi 1 i 2 mogu na internet, a 3 i 4 ne ... ista stvar mi je i sa mrežnim printerom ... ako je ukopćan u port2 (a moj comp u port1) mogu normalno printati, ali ako ga ubodem u port 3 ili 4 ne mogu printati ...

može neki bezbolni help ...

imam t-com firmware
stavi firmware 6.2.2.9
http://www.novisf.com/wbb3/ostalo/ko...mware-upgrade/
norecx je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 23:22   #250
strasilo
Premium
Moj komp
 
strasilo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: pozega
Postovi: 152
i to je to ?

pass i to mi ostaje isto ?
strasilo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2010., 11:20   #251
bbarac03
Darth Grejder
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
da li postoji način da ovaj thomson posluži kao AP?
__________________
Svaki Englez, pa makar bio sam, odmah formira pravilan red.
bbarac03 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 11:58   #252
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Da, samo ga odspoji sa neta i postavi Wlan i radit će kao AP
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 19:14   #253
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Imam kratko pitanje: Što znači kad na tom modemu ne svijetli samo INTERNET lampica?

U zadnja dva mjeseca mi su se počele dešavati diskonkcije po par puta na dan, ali t-com nema to zabilježeno. Ima samo zabilježeno kad mi ne svijetle lampice DSL-INTERNET. Modem se sam natrag konektira nakon minute-dvije.


Ispričavam se unaprijed, jer sam več to pitanje postavila na temi Mreže, nisam vidjela da postoji ova tema.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 21:17   #254
rroobbii
Registered User
 
rroobbii's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: HR
Postovi: 2
Bok Nikky! Naletio sam na ovu temu tj.na nešto što se tiče thompsonovog modema od t-coma pa ako nije problem(vidim da si online)da pitam-nevezano uz ovu vašu raspravu:mogu li se umrežit u kučnu mrežu-stolni komp(1) i laptop(2) preko bežične veze pošto tak koristim i internet u kući?
rroobbii je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 23:54   #255
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ukoliko netko zeli na ovom routeru upalit 14 kanal na wlan-u, moze to napraviti preko cli-a tj. telneta. Komanda je ":wireless locale Japan" (bez navodnika).
Ovime ste upalili 14 kanal, ali samo da napomenem da njega nije dupusteno koristit u HR ( mada mislim da je legalno ako imate neku dozvolu za tu frekvenciju ali neznam sad tocno kako se zove).
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 19:49   #256
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
evo mene još uvijek sa istim problemom. Zvala SKZ, dolazili dva puta kooperanti i govore da je sve u redu. A mene još uvijek hebe isti problem. S obzirom da je ISDN linija rekli su mi nek tražim T-com tehničara jer da oni imaju uređaj za mjerenje ISDN linije. Zvala ih dva puta, a oni se nisu udostojili niti javiti, a kamoli doći. Stavljam slikice da vidite da li je to u redu. Ako netko zna. Kaj znače ovi errori i zašto u t-comu ne vide moje diskonekcije? A koliko je videti po slici i stvarno kod Interneta meni konekcija traje ali kod DSL-a ne. Oni vide diskonekciju jedino kad mi se ugase lampice i DSL i INTERNET na modemu. Počelo me ovo pomalo živcirati. Primjetili smo doma da se to obično javlja kad mi krči u telefonskoj slušalici. Ali u t-comu tvrde da je sve u redu. Ista stvar mi se dešava i na stolnom kompu (XP) i na laptopu gdje je sedmica. Par dana je sve u redu i onda u jednom danu i po par puta mi se gasi lampica INTERNET i diskonektira me. U par sekundi natrag se samo konektira.

Evo linka od slikica jer su malo prevelike:

http://yfrog.com/74internetiej

http://yfrog.com/74internet2yj
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 20:43   #257
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
99% da je do tvog profila na centrali, moraš se jednostavno izboriti kod t-coma da ti to riješe. Ili je to ili modem lagano rikava, slična stvar je mene morila pa kad sam zamjnio modem - sve proradilo ko zmaj.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 21:53   #258
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
99% da je do tvog profila na centrali, moraš se jednostavno izboriti kod t-coma da ti to riješe. Ili je to ili modem lagano rikava, slična stvar je mene morila pa kad sam zamjnio modem - sve proradilo ko zmaj.
Zadnji put (prije godinu dana) kad sam se izborila za nešto u t-comu bilo je pod prijetnjom potrošačkog koda i novina i da me prestanu zajebavati. Više nemam snage za njih. Ovi tutleki u SZK ionako rade kak im piše u uputstvima, ponekad me znaju tak šokirati idejama (informatičar sam po struci) da nebrem dojti k sebi satima. A neznaš kak dojti do nekog voditelja ili nekog stručnog. Kvar sam prijavila prije 4 dana (po peti put) i nikog niti da se javi (čak niti ona njihova automatska sekretarica po rješenju kvara), a kamoli da dođe.

Prvi kooperanti koji su mi došli, držali su ruke u džepu i govorili da oni ništ neznaju, mjerenja su u redu. Drugi kooperanti koji su došli rekli su da oni nemaju uređaj za mjerenje ISDN linije.......

Ako je kod mene smetnja, ok, prihvaćam, ali nek dojde netko pogledati a ne govoriti napamet.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 22:02   #259
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ah, bez uvrede i nemoj me krivo shvatiti - daj nek neki muški nazove i prijavi kvar. Nažalost, balkanijada u puno smislu riječi i u ovom slučaju vjerojatno koči bilo kakav progres
Čim se žensko javi, automatski ti je drugačiji stav kod ovih tutleka na SZK-u, a da ne pričam i za dalje kad stvar dođe do ovih guzonja više. Daj nekom muškom slušalicu, nek se malo zaprijeti i podigne glas - to izgleda jedino pali u ovakvim slučajevima.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 22:39   #260
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ah, bez uvrede i nemoj me krivo shvatiti - daj nek neki muški nazove i prijavi kvar. Nažalost, balkanijada u puno smislu riječi i u ovom slučaju vjerojatno koči bilo kakav progres
Čim se žensko javi, automatski ti je drugačiji stav kod ovih tutleka na SZK-u, a da ne pričam i za dalje kad stvar dođe do ovih guzonja više. Daj nekom muškom slušalicu, nek se malo zaprijeti i podigne glas - to izgleda jedino pali u ovakvim slučajevima.
hahahahahaha, ova ti je dobra. znam ja biti i tekako glasna kad moram. stari mi je zadnji put zatvaral vrata od sobe da me ne čuje kak se prijetim.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 12:31   #261
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor jasmina1969 Pregled postova
evo mene još uvijek sa istim problemom. Zvala SKZ, dolazili dva puta kooperanti i govore da je sve u redu. A mene još uvijek hebe isti problem. S obzirom da je ISDN linija rekli su mi nek tražim T-com tehničara jer da oni imaju uređaj za mjerenje ISDN linije. Zvala ih dva puta, a oni se nisu udostojili niti javiti, a kamoli doći. Stavljam slikice da vidite da li je to u redu. Ako netko zna. Kaj znače ovi errori i zašto u t-comu ne vide moje diskonekcije? A koliko je videti po slici i stvarno kod Interneta meni konekcija traje ali kod DSL-a ne. Oni vide diskonekciju jedino kad mi se ugase lampice i DSL i INTERNET na modemu. Počelo me ovo pomalo živcirati. Primjetili smo doma da se to obično javlja kad mi krči u telefonskoj slušalici. Ali u t-comu tvrde da je sve u redu. Ista stvar mi se dešava i na stolnom kompu (XP) i na laptopu gdje je sedmica. Par dana je sve u redu i onda u jednom danu i po par puta mi se gasi lampica INTERNET i diskonektira me. U par sekundi natrag se samo konektira.

Evo linka od slikica jer su malo prevelike:

http://yfrog.com/74internetiej

http://yfrog.com/74internet2yj
Posudi router i splitter od nekog kome radi.

1. Ukoliko je veza stabilna, znaš da je do tvog modema/routera ili splittera - zamijeni ga.
2. Ako puca po istom patternu, znači da je do linije / DSL centrale. Onda lijepo ih zovi opet i objasni im kaj si radila, prijeti, pa će se netko udostojit to provjerit i riješit.

Pozdrav,
juky
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 22:53   #262
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor jasmina1969 Pregled postova
evo mene još uvijek sa istim problemom. Zvala SKZ, dolazili dva puta kooperanti i govore da je sve u redu. A mene još uvijek hebe isti problem. S obzirom da je ISDN linija rekli su mi nek tražim T-com tehničara jer da oni imaju uređaj za mjerenje ISDN linije. Zvala ih dva puta, a oni se nisu udostojili niti javiti, a kamoli doći. Stavljam slikice da vidite da li je to u redu. Ako netko zna. Kaj znače ovi errori i zašto u t-comu ne vide moje diskonekcije? A koliko je videti po slici i stvarno kod Interneta meni konekcija traje ali kod DSL-a ne. Oni vide diskonekciju jedino kad mi se ugase lampice i DSL i INTERNET na modemu. Počelo me ovo pomalo živcirati. Primjetili smo doma da se to obično javlja kad mi krči u telefonskoj slušalici. Ali u t-comu tvrde da je sve u redu. Ista stvar mi se dešava i na stolnom kompu (XP) i na laptopu gdje je sedmica. Par dana je sve u redu i onda u jednom danu i po par puta mi se gasi lampica INTERNET i diskonektira me. U par sekundi natrag se samo konektira.

Evo linka od slikica jer su malo prevelike:

http://yfrog.com/74internetiej

http://yfrog.com/74internet2yj
Evo tek sam sad vidio, a možda si već riješila. Uglavnom ja sam imao problem u par navrata da me odjedanput počelo izbacivat sa neta. To je bilo povezano sa ovim krčenjem u slušalici. Zvao SZK i rekao da mi krči što se ujedno i čulo kod njih te su rekli da će doć popravit. Došli nešto riktali na stupu, nazvali jeli sve u redu i od tad ne izbacuje. To mi se dogodi barem 1 put godišnje, ali barem brzo poprave.

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 05.12.2010. u 23:16.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 12:36   #263
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
sorry , krivo poslano
__________________
he,he

Zadnje izmijenjeno od: zlatko. 06.12.2010. u 13:03.
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 00:53   #264
gogss
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Nova gradiška
Postovi: 1
Imam jedno pitanje koje neznam je li direktno vezano za ovu tema ali...
Uglavnom nešto sam prčkao po postavkama modema i sad nemogu pristupiti ruteru kada je ip adresa podešena na automatsko internet ide ali ne i pristup ruteru a kad unesem ručno 192.168.1.2 onda pristupam ruteru ali internet neide.
gogss je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 13:52   #265
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
pozdrav!
ovako, imam problem sa ovim ruterom.
pokušavam naime namjestit port forwarding za apache, ali mi nikako ne uspijeva i već doista frustrira...
dakle, prvo sam na netu vidio da treba otvorit port80 za apache, pa sam to i napravio. podesio u konfiguratoru rutera "create new game or application" sljedeće: protocol: TCP, port range: 80 - 80, translate to: 80 - 80, trigger protocol: TCP, trigger port: 80. i dao joj neko ime...
onda sam dodijelio to pravilo kompu na kojem imam instaliran apache (stavio sam statički ip tom kompu)...
i, probao sam otvorit stranicu na način da upišem svoj vanjski IP u browser (i trebalo bi se kao otvorit ista stvar ko kad upišem "localhost" ),
no međutim ništa se ne događa, ispisuje onu poruku "...is taking too long to respond.".
onda sam pak pročitao negdje da je problem u tom što t-com taj port blokira, pa sam pokušao prebacit na neki drugi random port, no opet ista stvar...
(stavio sam u apache conf. fajlu da osluškuje taj drugi odabrani port i restartao sam server)

ima tko kakav prijedlog kaj da na pravim ?

EDIT: i pokušavao sam sa www.canyouseeme.org pregledavati portove i nisu bili otvoreni...

Zadnje izmijenjeno od: Getriba. 03.02.2011. u 14:01.
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 15:26   #266
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Već utvrđeno da PortForward ne radi ili radi loše dok su u uređaju T-Koma fw i njihove postavke. Problem su njihove postavke za Remote Managment. Rješenje je:
- kompletni de-branding stavljanjem origigi univerzal fw + konfig
ili
- detaljno "čišćenje" postojeće konfiguracije
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 16:45   #267
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
ma sve mi se onda čini da ću kupit neki pošteni router, recimo linksys
imam maxtv, pa baš nebi htio skidat oriđiđi fw...
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 00:39   #268
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
I opet ćeš bit u problemima jer tada treba složit Bridge mode kako bi drugi router ostvarivao konekciju.
MaxTv može radit i na origigi univerzal fw samo se treba malo potrudit konfigurirat.
Ako se "pročisti" postojeći konfig mogao bi postići željeno.
Možda da ti pomogne netko od kolega i Zg.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2011., 00:33   #269
Markometallica
Registered User
 
Markometallica's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
Znate li kako natjerati dotični ruter da služi kao mrežna kartica?
Markometallica je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2011., 09:58   #270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
O čemu ti to? Kakva mrežna kartica?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na