Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2016., 18:38   #91
mat123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1
Poštovanje svim članovima foruma.

Nedavno sam se registrirao radi jednoga problema koji imam. Nadam se da cete mi pomoci.


Situacija je ovakva:
imam problema sa susjedom (kao i vecina ljudi koji imaju susjede), pa sam odlucio kupiti video nadzor da bi sprijecio nezeljene situacije, ili ako do njih dodje da za sve to imam dokaze (iako znam da policija to nece prihvatiti).

Malo sam citao po forumima o specifikacijama kamera koje se koriste u video nadzoru.. pa sam naisao na puno detalja..
720p vs 1080p
poe kamere
800 tvl, 1000 tvl, 1800 tvl ...
fps (frames per second)
leće 3.6mm 6mm, 8mm
IR udaljenost : 10m, 15m, 25m...

i tako dalje (da ne nabrajam dalje).

Procitao sam neke recenzije ali buduci da nisam ekspert za ovakve stvari odlucio sam pitati vas na forumu da mi ukratko objasnite ove gore navedene pojmove jer sam iz postova na ovoj temi primijetio da znate o cemu govorite.

Dakle, moja zelja je kupiti 8 kamera sa DVR Video Recorder-om... Imam kucu, i zelim pokriti svaki metar kvadratni oko kuce.
Hocu vasu preporuku za kupnju.

Zelim nesto sto je best buy (kao i svi), da je vidljivost po noci ok, samim tim vidljivost po danu ne bi trebala biti problem. Na ebay-u sam nasao itema po cijeni od cca 300 $
npr. http://www.ebay.com/itm/ANRAN-8CH-10...0AAOSw-kdX179L


Molim vas da mi bacite par komentara sto, kako i zasto kupiti?



Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i prijedlozima.
mat123 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 21:19   #92
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
sve ti ide koliko para toliko muzike
okani se ebaya za to..

moja preporuka osobno. http://www.genius.com.hr/

Imaju pakete.. 4-5 kamera.. snimač i 5k kn..
garant ima i za 8 kamera.. zvrcneš i sve ti oni preporuče..
Da sad budeš reko.. ali 300$ i soma eura nije isto.. e nije nit slika.. ma šta ebay i mali kinez pisali.. to ti govorim iz iskustva
Ja isto bio naivan, pa kupio kineza za 100$ ebay.. i slično.. i opet se pokajao
Hdvision, D@hul, foscam
Fosam je više home made.. ja koristim 9900 model i to je super slika.. radi 24/7
A prava stvar su ove prve 2 marke.. kupiš, montiraš i zaboraviš..
Sve na 1 snimač od 2 TB i bok..

P.S.
biraj kamere na kabel i da je hd full .. može i poe
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 17:36   #93
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da li ima tko iskustva sa Tinycam aplikacijom na androidu i Xiaomi Yi IP kamerama?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 08:08   #94
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Zna li netko (sa više iskustva u ovoj problematici) kakvo je stanje na tržištu glede h.265/hevc IP kamera ?
Viša reza sa puno manje zauzeće diska je odlična stvar, ako razlika u cijeni nije drastična, naravno.

Da li se isplati uopće gledati takve stvari za neku "normalnu" upotrebu ?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 14.12.2016. u 08:13.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 20:45   #95
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Bilo je pitanje par stranica unazad o kameri na gradilištu (nisam našao odgovor) a meni trebaju 2-3 kamere za radne strojeve (bageri, kamioni), noćno snimanje do 5 m, paljenje i javljanje na mail po detekciji pokreta, sms-om ili kako već.

Druga stvar trebam 3 vanjske kamere (bile bi natkrivene), paljenje na pokret, noćno snimanje, udaljenost cca 20 m'.

Ako se netko bavi nabavom i prodajom, može i na PM pa javim mail za službenu ponudu.
Tražim nešto kvalitetom između.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 21:30   #96
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Foscam 9900 i rijeseni problemi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 12:01   #97
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Ekipa, mene zanima video nazdor na jednom imanju na selu gdje nema interneta, ali ima struje i ima jedan komp. Ideja je da sa recimo 4 kamere pokrijemo neke bitnije stvari i da se moze u stvarnom vremenu pratit slika na kompu, a kad se komp ne gleda da se snima u pozadini naravno.

Gledao sam ovako nesto: http://www.genius.com.hr/bezicni-40m...P+SET/product/

Jel to overkill za moju namjenu? Imate neku drugu preporuku i funkcionira li to uopce ako nema interneta? I dalje bi trebo to sve moci spojit sa kompom, a kamere preko wifija.

Bilo bi dobro i nesto sto jeftinije Mozda idealno ako se mogu kupit samo kamere posebno, wifi router imam neki pa da se kamere spoje na taj wifi koji je spojen LANom na komp pa da sa nekim programom mogu gledat sto kamere snimaju + na neki lokalni hard da se sprema.

Evo ne znam - sta vi mislite?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 12:51   #98
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ja nebih isao na bezicni set. Ako imas WI-FI router radit ce, ali sada pitanje koliko dobro i dali ces morati dokupiti jos range extendera da fercera kako spada. Ja bih uzeo zicu i miran si.

Ima za 2999 kuna koliko vidim zicni set sa FHD kamerama. Oprema je ok, tako da nema problema sto se toga tice.
Ako bas zelis nesto vise onda uzmes varifokalni set za 3999 kn ali ne znam sada dali ti je bas to potrebno.

P.S. Ako nema interneta, a zelis pregledavati na mobu, uvjek mozes uzeti neki 3g router stavis nutra bonbon 5gb za 50 kn mjesecno.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 14:23   #99
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
To je ok ideja. Imam alficu koju mogu zakacit na router pa vjerujem da bi delalo Takva je konfiguracija terena da nazalost zica nije opcija.

Znaci ako imam router, samo kupim neke 4 kamere i to je to? Moze preporuku koje stand alone kamere?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 14:28   #100
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ne mozes kupit samo kamere, mislim mozes uzet IP kamere s mogucnosti snimanja na microSD karticu. Kada to sve zborojis izaci ce te jednako ili vise od kompleta koji si linkao, osim ako neces spustat rezolucija na HD, sto mislim da je bezveze. Takoder morao bi svaku kameru gledati zasebno.

Bolje onda uzeti onaj gore komplet 4MP kamere, snimac sa hard diskom.Dulja pohrana + mozes pregledavati sve kamere istovremeno.

P.S. Nemoj zaboravit da pored svake kamere moras imat struju gdje ces ustekat kameru.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:00   #101
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Ok hvala, mislim da si u pravu...A za struju cemo se snaci. tnx

Taj set koji sam linkao, jel to vrijedi ista po noci? Tj ima svjetla ali naravno puno smanjena vidljivost.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 19:27   #102
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Naravno, ima domet IR do 20 metara u potpunom mraku. Kamere nisu uopce lose, to je 4MP set, koliko vidim i H265 se koristi umjesto H264, drugim rjecima vise snimke na manje mjesta.

Ako bude negdje nesto stekalo javi pa cemo rjesit.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 19:10   #103
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Pozdrav, kupio bi set wireless kamera no zanima me da li vi to imate i da li je jako stetno zbog zracenja?

Naime, jednu kameru bi trebao staviti na vanjski zid, a preko tog zida je odma moj krevet, da li to smeta previse za zdravlje?
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 19:16   #104
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ma nesmeta jako, samo moraš omotat alu foliju oko jajca



Šala ono za alu foliju.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2017., 16:11   #105
juzernejm25
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Požega
Postovi: 23
zanima me snimanje skladišta s ovim kompletom:

http://www.genius.com.hr/ip-komplet-...DARD4/product/

spojio bi kamere s ethernet kablom u router/switch koji vec imam tamo, cca 20-30m kabla sto nebi trebao biti problem, zatim bi na skroz drugom kraju gdje mi je server ustekao snimac u drugi router i tamo snimao

ima kakvih potencijalnih problema ili slicno? moze li se na kamerama postaviti staticka ip adresa?
juzernejm25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2017., 17:17   #106
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Nebi trebao imati problema s time, svi novi snimači automatski dodjele IP adresu kamerama, tj, unutar snimača trebaš uključiti DHCP server opciju. Ako se nevaram kod ovog tipa snimača nije potrebno podešavati port-forwarding u routeru, nego se daljinski spajaš preko Cloud-a... putem serijskog broja uređaja. Cjena za ovaj komplet je više nego dobra... ja već duže vremena radima sa Geniusom i nisam imao preblema. Ako se odlučiš za kupovinu reci da ti to treba za daljnju prodaju tj. da radiš instalaciju za klijenta... jer onda odobravaju rabat do 20%.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2017., 17:28   #107
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Cini mi se da ce ti trebati i poe switch za napajanje kamera, osim ako planiras kupovat adaptere i razvlacit kabele za napajanje
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na