Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2018., 19:18   #5131
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Volio bi vidjeti tko to može otvoriti i opet zalijepit da bude vodootporan. Mislim da će ti to samo malo počistiti. SRETNO
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2018., 07:04   #5132
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Oreo za S7 stiže u sve više zemalja EU
https://www.sammobile.com/2018/05/31...ean-countries/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2018., 07:35   #5133
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Nedavno sam se sjetio Nova launchera i kako ga nisam dugo koristio. Ajd da ga malo isprobam na S7 sa Oreo. Radi odlicno a razlika u potrosnji baterije je drasticna. Posto mi je bat na 78% healtha na Samsung sucelju traje max 2.5-3 sata a sa Nova la. bez problema do 5h.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2018., 09:20   #5134
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Nikad mi nije palo na pamet da bi louncher imao toliko drastican utjecaj na bateriju, ako uopce ima ikakav. Otkako sam uzeo s7 vrtim nova launcher i nisam primjetio da mi baterija traje duze nego nekome tko koristi stock launcher
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2018., 12:44   #5135
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Iznosim svoje iskustvo. Vec sam se pomirio da je baterija u banani ali ovo sada je cisko ok
Ako ovako ostane, super...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 12:42   #5136
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
S obzirom da sam novi korisnik samsung nakon ~10 godina LGa trebam par info - koji je vrag ovaj Bixby - jel to čemu služi, može li se kak isključiti ako ne?
Any newbie tipa and tricks dobrodošli...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:09   #5137
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
S obzirom da sam novi korisnik samsung nakon ~10 godina LGa trebam par info - koji je vrag ovaj Bixby - jel to čemu služi, može li se kak isključiti ako ne?
Any newbie tipa and tricks dobrodošli...
Bixby bi ti bio nešto poput Google Assistant-a. Meni osobno nije dobar i ne koristim ga (kada već imam od Googla). Da ga možeš samo ovako isključiti, čini mi se da ne. Nego bi trebao pomoću nekih aplikacija i prčkanja po mobu njega ugasiti, mislim da je tu negdje u temi bio stavljen i postupak kako.


A sada nešto drugo, danas ujutro sam instalirao novi update na S8 od 550mb.
Predpostavljam da su neki to dobili i dosta ranije? Sve što znam da mi neke aplikacije odmah crash-aju nakon nadogradnje
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:41   #5138
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 17:22   #5139
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pomoglo, hvala!
Kažem, ako netko još ima kakav koristan trick/tip, i'm open
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 10:47   #5140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čovjek godinama teži zaštiti mobitela na sve moguće načine. Nakon što mi se potrošila zaliha Nillkin stakala, primoran sam bio naručit pred mjesec ipo neka stakla sa eBaya. Nillkin je jedan komad 60 kuna što sam naravno odjebo, a lokalni reselleri traže po 50-70 kuna za noname stakla.

Rekoh, zajebi. Nakon istraživanja i čitanja komentara po ebayu, nakon 8 i pol minuta pala je odluka na nekog sasvim random lika: 10 komada - 7 USD. Rekoh za 5 banki, ko ga jebe.

Evo ga link

Kad sam prvi puta naručio nekakvo takvo generičko staklo svom ćaći za Moto G3, to je bio kriminal. Hrapavo, jadno, packavo... i nisam ništa bolje očekivao ni od ovoga.

A onda, jučer je stiglo. Putovalo mjesec i pol dana, već sam zaboravio na nj. Svih 10 komada došlo cijelo, fino upakirano u neki stiropor. I sad kreće poćedura instalacije (bez skidanja majce i goli zbog pasa u kupaonici) nego onako, bolimekuracmod... koristio onaj sticker za skidanje dust partikla sa šajbne, ugodno iznenađen kako to fino radi.

Skinem Nillkin i idem stavljat ovaj kad iznenađenje. Staklo malo deblje i ŠIRE. Fino od ruba do ruba ravnog dijela pokriva. Na krajevima 0,5 mm debela crta zraka ali ko ga jebe, vidim da se ne širi dalje. Glatko staklo, fino kao i Nillkin. Nillkin malo savitljiviji i mekši, ali packaju se jednako. I ovo je nešto deblje no sa fino zaobljenim rubom.

Nije sad to neko idealno staklo, rekao bi sve je to isti klinac, ali je šire od Nillkina, što je plus. I prst mi nikako više ne zapinje za rub stakla kao što je zapinjalo na Nillkinu.

Evo i izmjere stakla:

Nilkin: 60 mm


Čang Šlang Džirlo: 64+ mm


Međusobni odnošaj:


Kako izgleda na mobitelu mogu postaviti kasnije kad mi se napuni baterija na diđitalcu
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Evo ga druže, fotkano sa Moto G4


Evo ako nekoga zanima, reklama za ovo staklo:

I dalje je isto kako izgleda ovdje na slikama. Niti se zavukla prašina u ovo bijelo gdje nema kontakta, niti se staklo oćohalo, niti se počelo odljepljivati.

Kako sam nabavku novog mobitela odgodio za "kad mi S7 rikne", imam još 9 ovakvih šajbi pa sam miran.

Drkario sam po S8, drkario sam po S9+, drkario sam po ostalim konkurentnim uređajima i došo do zaključka - isti qrac samo drugo pakiranje tako da ćemo se S7 i ja družiti još neko vrijeme (a i fond za mobitel ošo na monitor )

Počeo sam koristiti Samsung Cloud za kontakte i neke dokumente (slike i multimediju ne jer to syncam sa kompom) i isto mi se sviđa. Oreo nakon mjesec dana, isto nemam nikakvih zamjerki, sve uredno radi. Baterija i dalje drži jedan dan sigurno kad ga rokam u području slabijeg 4G signala. Na WiFi potegne i dalje 2 dana.

Garancija ističe za 6 dana, a onda bi mogo i Knox okinuti. Jel ima što vrijedno spomena u kuhanim ROM-ovima, ispao sam iz tog štosa još od HTC Desirea tamo davno 2013
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2018., 11:11   #5141
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Rootao bi ga jedino zbog manje zajebancije s reklamama. Mada, Radije bi dobivao update dok ide pa se i malo namucio s tim reklamama i sabs/adhdell aplikacijama.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 11:24   #5142
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Otkada sam na preporuku kolege Torrente-a utovario Disconnected Pro, nikad više nisam čuo ni za taj apk niti sam vidio ijednu reklamu u bilo čemu. Set and forget do bola.
Malo ju je problem naći na netu jer ima gro fejk sajtova, tako da ako nekome treba nek se javi sa mailom na PM i dobije instant access
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 11:54   #5143
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Je li Oreo za S7 službeno došao u Hrvatistan? Prešao sam na S9 pa ne pratim, a S7 se ne mislim riješiti još neko vrijeme.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 11:55   #5144
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Je.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 11:57   #5145
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Ako je vjerovati sammobileu, za vipnet se pojavio.

Zanimljivo, SEE jos nije dobio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 13:02   #5146
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Je li normalno da mi je zadnji patch na s7 December 1, 2017. S7 tele2, bonbon kartica unutra..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 13:19   #5147
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Je li normalno da mi je zadnji patch na s7 December 1, 2017. S7 tele2, bonbon kartica unutra..
Nije sala
https://www.sammobile.com/firmwares/...S1DQLC/203264/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 13:26   #5148
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Znaci normalno je da tele2 ne izdaje android zakrpe od 12.mj.?? Vidim da za VIP ima nekoliko u 2018.g. Ma čekam taj Oreo ko ozeblo sunce, trebam napraviti kompletan restore i posloziti sve ispocetka a nikako mi se ne da to raditi dok ne izađe 8.0.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 13:29   #5149
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Po ovome sto vidim to je zadnji update. A zasto je tako, nemam pojma.

Ako ces vec raditi factory reset razmisli da puknes neku normalniju verziju (BTU ili gorenavedeni vip rom...). Mislim da svi mi koji smo presli na BTU dijelimo misljenje kako sve radi ok, nisam citao o problemima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 13:31   #5150
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo tako nema teorije da flešam natrag na VIP FW. BTU radi ko majka i to je to. A i garanciju još imam 96 sati na mobitel tako da me BK

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 14:23   #5151
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Po ovome sto vidim to je zadnji update. A zasto je tako, nemam pojma.

Ako ces vec raditi factory reset razmisli da puknes neku normalniju verziju (BTU ili gorenavedeni vip rom...). Mislim da svi mi koji smo presli na BTU dijelimo misljenje kako sve radi ok, nisam citao o problemima.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Upravo tako nema teorije da flešam natrag na VIP FW. BTU radi ko majka i to je to. A i garanciju još imam 96 sati na mobitel tako da me BK

Sent from Usreo Mobara
Vec sam mislio prebaciti na Britance ali nisam prckao odinom od s4 no imate pravo, idem na BTU. E sad, sto s onim CSC kodom, treba li to dirati ista? Hocu li trebati podesavati 3g/4g postavke? Jel taj BTU čisti software? Može neki link sa detaljnim uputama i pojasnjenjima (kako ne bih okinup KNOX) i ako ima negdje za skinuti FW a da ne traje 10h
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 16:16   #5152
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Skini obavezno odin 3.13.1 sa xda (na sluzbenom sajtu ga nije bilo). Zadnji sluzbeni baca errore kod fleshanja btu orea.

Nabavi zadnji oreo (ja ga skidao sa updato sajta, spori dl )

Na updato sajtu imas i upute kako fleshati.

Nakon svega ces morati napraviti i FR jer iz nekog razloga ne bude resetiran iako je ukljucena kvacica u odinu.

Prije nego krenes fleshati makni sve otiske prstiju i lock screen zastite s moba.

Vidi napomenu za bonbon (i za ostale):
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3192963

Mislim da je to visemanje sve...

EDIT:
Vezano za CSC, ja sam flashao home_csc ako se ne varam, te mi mob zbog toga nije bio wipean. Postoji home_csc i csc fajl, a razlika je:
Home_CSC: Flash the firmware without wiping the data (if you just want to update the ROM)
CSC: Flash the firmware along with a complete wipe including data (mostly used in cases like bricked phones or Go-Back-To-Stock situations)

Meni mob uredno pokazuje BTU CSC, nista neobicno ne primjecujem...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 11.06.2018. u 16:23.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 20:28   #5153
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Thx, na info, odradit cu to jos vcrs ili sutra. Samo da pitam kako funkcionira samsung restore nakon cistog apdejta. Znam da je prije taj dio odradivao google..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 11.06.2018. u 20:49.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 21:58   #5154
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Restora uredno call log, app-ove (ali ne postavke appova), wifi mreze i postavke moba (settingsi). Meni to bilo dovoljno.

Moze i sms, ali nisam se htio zezati pa sam to odradio na provjeren nacin preko nekog sms backup/restore appa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 01:11   #5155
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Riješio, sad još samo da skužim kako maknuti Samsung pay da mi ne iskace stalno odozdo??

EDIT: Nije ni meni radio 4g bez tvojih modifikacija postavki. Kako si skuzio sto treba promijeniti tj. upisati?

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 12.06.2018. u 03:42.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 08:33   #5156
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Samsung pay ces morati ugasiti preko nekog package disablera ili promjeniti launcher (Nova nema samsung pay na dnu). Mozes probati u NFC and payments poigrati se s opcijama ali to brijem nece ugasiti pay.

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Nije ni meni radio 4g bez tvojih modifikacija postavki. Kako si skuzio sto treba promijeniti tj. upisati?
Ne sjecam se tocno, mislim da sam usporedjivao APN sa nugata i orea... Bitno da dela. Welcome to the club!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 11:40   #5157
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Oreo dostupan na S7, tele 2. A taman mi stigao novi mob. Da sam prije kupio prije bi i oreo stigao
cic je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 11:57   #5158
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Oreo dostupan na S7, tele 2. A taman mi stigao novi mob. Da sam prije kupio prije bi i oreo stigao
A sta da ja kazem, nocas stavio BTU, slagao do 04h jer mi se vise nije dalo cekati
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 12:22   #5159
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pay se ubija samo package disablerom (plaća se 20 kn) ili nekim launcherom. Osobno kupio disabler i ubio pizdarije.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 12:27   #5160
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Moze i free sa SABS-om, opisano prije nekoliko stranica (Cuky slao link s uputama)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na