Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.03.2016., 23:55   #1771
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Zasto bi se zajebavao s tim ne kuzim i onda ja ispadam skrtac kad necu platit nesto $500-600 a ovdje se rade carinski prekrsaji za 50kn lol
Svasta
Gabre je offline  
Staro 07.03.2016., 23:58   #1772
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Zasto bi se zajebavao s tim ne kuzim i onda ja ispadam skrtac kad necu platit nesto $500-600 a ovdje se rade carinski prekrsaji za 50kn lol
Svasta
slazem se, debilno je i ja ne bi nikada to napravio
buljaka je offline  
Staro 08.03.2016., 00:09   #1773
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Dosta mi je otvoriti User reviews na amazonu za popcorn da ga ne kupim.
Sto sam nabio, sto za svaki uredjaj istaknem sto mu ne valja ili mu fali, ili je u ovoj temi vrhunac pisati o M8s boxovima jer je to sada in? I kako gore instalirati openelec i custom firmware i slicno jer out of the box radi za onu stvar?
I onda se bacaju savjeti kupi nesto za 600$ a ono ta stvar gora po mogucnostima od pisljivog rpia za 30$ ili wdtva za 50$ koji btw isto koristi sigmu

Shvati: od media playera, nema ništa za tebe za 50$.
Nema niti za 100$.
Nema niti za 200$.
Nema niti za 300$, jer taj jebeni shield je isto upitan kako će funkcionirati za tvoje "potrebe", neću ulaziti u to.
NUC ti je "preskup", ni u to neću zadirati, iako mi je jebeno nevjerovatno da mi u ovoj pripizdini možemo preko oglasnika iskopati dobar deal za isti taj NUC i to unutar te iste pripizdine od par stanovnika, a tebi je čitava Sj.Amerika premalo da nađeš kakav dobar popust, polovnjak, reparirano...
Gabre...ili nađi nešto takvoga, ili složi sam kakav HTPC što ti jeste oko 300$...ili raskopaj kakav rabljeni laptop sa sjebanim ekranom za ništa novaca i uvali u/iza neke komode i neka glumi HTPC....
Ili to brate, ili (oprosti) ali ne seri više.
Jebo me svak, ja sam prvi za to da ti se spiči permaban ako ovdje više ijednom napišeš "me" ili "pre", a kamoli "media player, preporuka"...
 
Staro 08.03.2016., 00:17   #1774
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Gabre a umjesto NUC-a neki mali itx build? Bas sam nedavno sestrin komp selio u Anteca ISK110, totalno mini kuciste. Kupis rabljene komponente i ispadne max 200$.
rendula je online  
Staro 08.03.2016., 00:44   #1775
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma ja sam mu to prije 100godina govorio, AMD AM1 platforma i deri.
Koliko je meni poznato sve mu je podržano, čak i openelec može staviti ako hoće.
I nikada nije elaborirao argumentirano zašto odbacuje tu opciju, ali i dalje "pila"...

Eto na. Van teme smo...jbg,tako je to... čim ne "preporučujemo M8S ili fleš ovo-ono"
 
Staro 08.03.2016., 07:36   #1776
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pa dobro čovjek je u potrazi za sebi idealnim media playerom i to je ok.
S obzirom da na tom boxu želi i surfati i zaigrati koju igru (openelec mu ne igra) jedina rješenja su NUC ili Android box.
GoodLooker je offline  
Staro 08.03.2016., 07:48   #1777
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
kad kupis na akciji isto imas dokaz, odes pod my orders i pise koliko si platio. znam ljude koji su se zajebavali sa inspect u chrome i podesavali cijene i svejedno dobili da plate pdv a riskirali kaznu jebacku, iako su neki prosli bez icega.

Moj media player je isto zastao na carini a stavio je lik racun na 20.99 dolara i kad su me trazili SS nisam se htio zezati i poslao sam pravu cijenu, 31 dolar i gotovo. Evo danas krenuo prema meni, vidjeti cemo jesu me ozenili i koliko.

Sve se da izlazirati, odes u chrome, desni klik na zeljenu vrijednost, inspect, ili provjeri na hr, i editiras kako hoces, i napravis SS , prilagodis da odgovara bankovnom ispisu, ili paypalu tako da se sve slaze, ali ako je sa ebaya upisuju broj aukcije pa vide da li je istina

ovisi koliko je guzva i kako im se da zajebavati

Radim u IT-u tako šta se tiče dokaza, mogu im smislit cijeli gearbest site sa lažnim cijenama, račune koji izgledaju origigi i prodat im fintu al što rekosmo ne da mi se zajebavat za sitno kuna
cyrus je offline  
Staro 08.03.2016., 07:48   #1778
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Pa dobro čovjek je u potrazi za sebi idealnim media playerom i to je ok.
S obzirom da na tom boxu želi i surfati i zaigrati koju igru (openelec mu ne igra) jedina rješenja su NUC ili Android box.
Wetek Core ili noviji s Kodi 16?
http://forum.kodi.tv/showthread.php?...152#pid2234152

Zadnje izmijenjeno od: Mikeyy. 08.03.2016. u 08:11.
Mikeyy je offline  
Staro 08.03.2016., 08:17   #1779
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor cyrus Pregled postova
Radim u IT-u tako šta se tiče dokaza, mogu im smislit cijeli gearbest site sa lažnim cijenama, račune koji izgledaju origigi i prodat im fintu al što rekosmo ne da mi se zajebavat za sitno kuna
WraGG je offline  
Staro 08.03.2016., 08:37   #1780
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Dosta mi je otvoriti User reviews na amazonu za popcorn da ga ne kupim.
Sto sam nabio, sto za svaki uredjaj istaknem sto mu ne valja ili mu fali, ili je u ovoj temi vrhunac pisati o M8s boxovima jer je to sada in? I kako gore instalirati openelec i custom firmware i slicno jer out of the box radi za onu stvar?
I onda se bacaju savjeti kupi nesto za 600$ a ono ta stvar gora po mogucnostima od pisljivog rpia za 30$ ili wdtva za 50$ koji btw isto koristi sigmu
Onda si kupi pišljivi Rpi i čitaj si user reviewe prije spavanja, šta hoćeš od nas više. Šta god ti kažemo ništa ne valja. Kad si tako pametan izmisli si sam na Kickstarteru player kakav tebi treba.
9800pro je offline  
Staro 08.03.2016., 09:32   #1781
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@Gabre, ako moram i ako ćemo mjerit ku..e.

Zdrobio sam više para na HT od tebe, imam Shield TV (..i Dune D1) i zadovoljan sam.

Kupi Shield, stavi ovo:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252852

i šuti

NHF.
sodom je offline  
Staro 08.03.2016., 09:58   #1782
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Zasto bi se zajebavao s tim ne kuzim i onda ja ispadam skrtac kad necu platit nesto $500-600 a ovdje se rade carinski prekrsaji za 50kn lol
Svasta
Ne ispadaš škrtac... ispadaš tvrdoglavi panj koji ne može shvatiti da ne postoji uređaj koju ispunjava tvoje zahtjeve, a da je "jeftin"...

Mada ja osobno već pomišljam da ti je dosadno i da jednostavno trolaš temu...
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.03.2016., 10:15   #1783
soto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Ja sam totalni pocetnik i nisam bas sto posto skuzio sta je problem kod Gabre.I ja imam malo skuplje kucno kino i kako on kaze da se ne mogu preko Android boxa i Kodija gledati filmovi u surroundu 5.1 ili sam nesto krivo shvatio.
soto je offline  
Staro 08.03.2016., 11:21   #1784
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor soto Pregled postova
Ja sam totalni pocetnik i nisam bas sto posto skuzio sta je problem kod Gabre.I ja imam malo skuplje kucno kino i kako on kaze da se ne mogu preko Android boxa i Kodija gledati filmovi u surroundu 5.1 ili sam nesto krivo shvatio.
Krivo si shvatio.

Radi skoro sve, ono što još nije 100% implementirano je DTS-HD. Obični DTS recimo radi bez problema.

Po meni možda 2% ljudi može čuti razliku između njih, kao da nekog pitaš da čuje razliku između mp3 i CD-a...

Pogledaj OVDJE što se preporuča od hardware-a za Kodi, i vidi koje su im mogućnosti i ograničenja.
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.03.2016., 11:43   #1785
soto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Krivo si shvatio.

Radi skoro sve, ono što još nije 100% implementirano je DTS-HD. Obični DTS recimo radi bez problema.

Po meni možda 2% ljudi može čuti razliku između njih, kao da nekog pitaš da čuje razliku između mp3 i CD-a...

Pogledaj OVDJE što se preporuča od hardware-a za Kodi, i vidi koje su im mogućnosti i ograničenja.

Vec sam se prepao.Hvala na odgovoru
soto je offline  
Staro 08.03.2016., 11:48   #1786
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Za Android je trenutno najbolje nabaviti filmove sa Dts-om i AC3-em te izbjegavat HD audio jer podrška nije potpuna da se kulturno izrazim. Po specifikacijama dosta njih podržava HD audio ali i na plotu piše.....pa nije.
9800pro je offline  
Staro 08.03.2016., 12:37   #1787
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Meni stigao m8s sa Alija , onaj Za 31 dolar. 110 kn davanja
buljaka je offline  
Staro 08.03.2016., 12:43   #1788
doksa
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: krk
Postovi: 17
Meni isto. 109 kn davanja.
doksa je offline  
Staro 08.03.2016., 12:47   #1789
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Kak tak puno davanja? Ja sam isto tolko platio na 45$ player :S Moguce da ignoriraju to da je kupljen za 31$ i lupaju istu carinu kao da je kupljen po normalnoj cijeni.

Ste dobili papiric s detaljima ili jos niste? Po mojim racunicama trebalo bi biti cirka 75-80kn.
rendula je online  
Staro 08.03.2016., 13:00   #1790
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Kak tak puno davanja? Ja sam isto tolko platio na 45$ player :S Moguce da ignoriraju to da je kupljen za 31$ i lupaju istu carinu kao da je kupljen po normalnoj cijeni.

Ste dobili papiric s detaljima ili jos niste? Po mojim racunicama trebalo bi biti cirka 75-80kn.

Previše je to davanja. Koliko sam shvatio plaća se PDV od 25 posto plus 30 kn? Što znači cca na cijenu koju ste platili još trećina toga ide dodatno (za ove androide (30-60 dolara)
cyrus je offline  
Staro 08.03.2016., 13:03   #1791
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mda, malo pretjeruju... ja sam računao da će biti oko 85kn... Idem popodne do pošte, pa javim za koliko su me oženili..
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.03.2016., 13:07   #1792
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
S obzirom da na tom boxu želi i surfati i zaigrati koju igru (openelec mu ne igra) jedina rješenja su NUC ili Android box.
Ne, android mu otpada jer on ima nekakve duhove u mreži, a i velika većina u startu otpada poradi specifičnih zahtjeva za zvukom.
On, zapravo, u media player/android/openelec temi traži HTPC/windows/linux soluciju jer mu doslovno treba "Katica za sve".

PC/NUC/HTPC i i tako sve do nekih svemogućih boxeva iz budućnosti, jasno, za bagatelnu cifru...
 
Staro 08.03.2016., 13:15   #1793
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ne, android mu otpada jer on ima nekakve duhove u mreži, a i velika većina u startu otpada poradi specifičnih zahtjeva za zvukom.
On, zapravo, u media player/android/openelec temi traži HTPC/windows/linux soluciju jer mu doslovno treba "Katica za sve".

PC/NUC/HTPC i i tako sve do nekih svemogućih boxeva iz budućnosti, jasno, za bagatelnu cifru...
Ma vjerojatno mu ni NUC nije dobar, jer ne podržava HDMI CEC, nema HDMI 2.0 pa 4K sadržaj može gledati samo u 30Hz,...
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.03.2016., 13:45   #1794
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Meni stigao m8s sa Alija , onaj Za 31 dolar. 110 kn davanja
Citiraj:
Autor doksa Pregled postova
Meni isto. 109 kn davanja.

Tolko sam i ja platio, a moj M8S je dosao 42$...racunali su mi 25% PDV-a i oko 30-ak kuna nekih dodatnih troskova...tecaj dolara 7 i nesto sitno !
On1X je offline  
Staro 08.03.2016., 13:48   #1795
soto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Sad bas idem provjeriti Kodi na kompjuteru.Probao sam bar 15-ak filmova sto starijih i novijih i na svima je audio stereo pa moje pitanje glasi ima li uopce filmova u surround-u 5+1
soto je offline  
Staro 08.03.2016., 13:53   #1796
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nemojte ljudi na Gabru toliko. Grabber je baniran jer mu je sugerirao da "kaka" sa svojim prohtjevima i zahtjevima, pa se ne bih čudio da i vas baniraju
Uglavnom, nemojte se truditi jer lik ignorira bilo kakvo sugeriranje i savjet i ide po svome. Samo gubite vrijeme i živce.
WraGG je offline  
Staro 08.03.2016., 14:49   #1797
soto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pa ljudi moji svi fimovi su u STEREO-u Do sada nisam nasao niti jednog u surroundu.Ne znam zasto se je Gabro ovoliko mucio
soto je offline  
Staro 08.03.2016., 15:07   #1798
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nemojte ljudi na Gabru toliko. Grabber je baniran jer mu je sugerirao da "kaka" sa svojim prohtjevima i zahtjevima, pa se ne bih čudio da i vas baniraju
Uglavnom, nemojte se truditi jer lik ignorira bilo kakvo sugeriranje i savjet i ide po svome. Samo gubite vrijeme i živce.
Nije zato bannan, nego jer je bio bezobrazni idiot.

Ajmo umjesto pametovanja probat skupa s gabretom naci nesto sto mu odgovara pa da covjek bude zadovoljan
rendula je online  
Staro 08.03.2016., 15:09   #1799
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor soto Pregled postova
Pa ljudi moji svi fimovi su u STEREO-u Do sada nisam nasao niti jednog u surroundu.Ne znam zasto se je Gabro ovoliko mucio
O cemu ti pricas? Hoces reci da ne postoje filmovi sa 5.1 zvukom?
Gdje je onaj sto ovakve na Facebooku objavljuje?

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nije zato bannan, nego jer je bio bezobrazni idiot.

Ajmo umjesto pametovanja probat skupa s gabretom naci nesto sto mu odgovara pa da covjek bude zadovoljan
Eto pa mu ti trazi kad ga toliko volis. Sve ostale je vec raspi*dio i izbacio iz takta svojim ponasanjem. Grabber nije bezobrazni idiot nego covjek jednostavno tako reagira na takvo bahato ponasanje. Reagiram i ja jos gore uzivo, ali ovako virtualno se suzdrzim
WraGG je offline  
Staro 08.03.2016., 15:21   #1800
soto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
[QUOTE=WraGG;2900652]O cemu ti pricas? Hoces reci da ne postoje filmovi sa 5.1 zvukom?
Gdje je onaj sto ovakve na Facebooku objavljuje?

Oprosti nisam naglasio da sam gledao u Kodiju ali stvarno ja nisam nasao niti jedan ili mozda nesto krivo radim
soto je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na