Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2003., 23:52   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Question FillRate

Znate li Vi da ATi 8500 64MB ima veći FillRate od RadeON 9500 sa 128MB na istim konfiguracijama. To sam ustanovio danas kada smo frendu softwerski išli 9500 pretvratai u 9700 (ona shema iz BUGa sa Safirovim 9500 sa 128 pa se uz pomoć fill ratea vidi da li je uspjelo instaliranje drivera koji otvaraju sve "cjevovode"), uglavnom šijem ga za nekih 200 u onom drugom testu i to kada ovog pretvorimo u 9700, dok je 9500 vulgaris derem ga za skoro 1000 !!!
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2003., 01:26   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: FillRate

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Znate li Vi da ATi 8500 64MB ima veći FillRate od RadeON 9500 sa 128MB na istim konfiguracijama. To sam ustanovio danas kada smo frendu softwerski išli 9500 pretvratai u 9700 (ona shema iz BUGa sa Safirovim 9500 sa 128 pa se uz pomoć fill ratea vidi da li je uspjelo instaliranje drivera koji otvaraju sve "cjevovode"), uglavnom šijem ga za nekih 200 u onom drugom testu i to kada ovog pretvorimo u 9700, dok je 9500 vulgaris derem ga za skoro 1000 !!!
Joj, BD pa to svi znaju
Ti još nisi ni svjestan kakvu pilu od grafičke imaš u kanti

Naše pile obrađuju 2 teksture po prolazu,a ova 9500 jednu...

Joj...jadničak se je negdje požderal od jada...

Ma ja još do 5-6 mjeseca ni ne pomišljam gledat nove grafičke,R8500 dela čist fino.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.02.2003., 02:03   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ma me znam ja ...

... ja sam ti dosta skeptičan prema onome što netko kaže, vjerujem ali sve želim i provjerit (ne bi ja dokrtore bio paranoik da me ne slijede ). Nije se samo zato iznervirao, muče ga i neke rupe na ekranu kada omogući svih 8 cjevovoda, nije strašno ali iritira. Bu sutra (tj. danas) u skladište jednog renomirano HR dobavljaća i jednu po jednu karticu u komp dok ne nađe koja dela. Drivere ima instalirane kao za 9700, tak da samo pika unutra dok ne nestanu rupe sa ekrana, valjda bu našao
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2003., 19:43   #4
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: FillRate

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Znate li Vi da ATi 8500 64MB ima veći FillRate od RadeON 9500 sa 128MB na istim konfiguracijama. To sam ustanovio danas kada smo frendu softwerski išli 9500 pretvratai u 9700 (ona shema iz BUGa sa Safirovim 9500 sa 128 pa se uz pomoć fill ratea vidi da li je uspjelo instaliranje drivera koji otvaraju sve "cjevovode"), uglavnom šijem ga za nekih 200 u onom drugom testu i to kada ovog pretvorimo u 9700, dok je 9500 vulgaris derem ga za skoro 1000 !!!
Ovo kaj ti veliš za filrejt je samo djelomično točno. 8500 ima manji filrejt od 9500 u singletexturingu, dok ima nekaj malo veći u multitexturingu.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2003., 23:09   #5
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Nego kaj se još tiče onog modanja 9500 u 9700 na digit lifu je pisala još jedan caka u vezi toga. Naime moguće je otklonit one artefakte koji ti se pokazuju na ekranu kad omogućiš svih 8 cjevovoda. Treba samo u drajverima isključit Fast Z-clear i Hierarchial Z čini mi se i tada više nema problema s glupostima po ekranu. Naravno nije sigurno da djeluje kod svih kartica ali vrijedi probat. To možeš napravit sa rage 3d ili radeonatorom.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2003., 23:17   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking Ima ono što mu treba

Zabukso se čovjek u skladište, pripremio se za kampiranje kad ono već prva odma proradila iz 9500 u 9700, beba, lomi, kolje i ubija po kućama sa vlastitim priborom. I nema nikakvih artefakata i ostalih smetalica, leeeeettiiiiiii
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2003., 12:35   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ajd nek i meni jednu takvu nabavi, sam nek veli kolka je cijena i nema frke!!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 15:10   #8
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
hahah. ludara! bravo dragon! covjece, taj mod. je stvarno super ideja, i jako isplatljiva, eh...ali nece bas svakom biti bez arteFAKATA.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 15:55   #9
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Mene zanima kaj znači onaj BBA proed imena kartice.
K.
__________________
ASUS Crosshair V Formula
Processor AMD FX-8320E
Corsair Vengance Pro DDR3 2133 2x4 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
feelgood je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 18:39   #10
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Wink BBA je ...

... kratica za Bilt baj ATi (znači karticu je napravio sam ATi, to je ono kaj nVidia nema, vlastiti pogon za montažu), a druge su Powered by ATi ili ti netko kupio GPU od ATi, a ostalo od najpovoljnijeg nabavljača pa to sklepao u više ili manje uspiješnu karticu koristići generički ili vlastiti dizajn.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na