Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2015., 14:01   #271
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Trebat cu mozda ekran i zadnju stranu za iPhone 5S. Dali ima netko neke provjerene ebay shopove ili slicno koji imaju normalne cijene i originalne dijelove ? Ne kupuju mi se smeca sa Ebaya pa da moram kupovati ponovo ali nisam nesto lud ni za tim da placam "i" shopovima kod nas cijene ako ne moram.



Tnx
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 17:38   #272
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Maloprije se razbilo staklo na Samsungu S3. Ekran i digitizer su ok. "Samo" je staklo u kutu puklo, na kojem je folija.
1. Moze li se zamijeniti samo staklo? Ili je to sve ujednom staklo/ekran/touch? - ok, može se, razlikuje se bijeli, crni i crveni model od ostalih...
2. Ukoliko se moze zamijeniti samo staklo ili se mora sve, koliko je cijena stakla/svega?
3. Ima li koga s foruma u Zagrebu da radi zamjenu, ima rezervne dijelove, moze dati kakav savjet ili preporuku "servisa"?
4. Koja je preporuka kod trazenja rezervnih dijelova, na sto se mora paziti ako se uzima odnekud neispravan mob za dijelove, ili samo trazene dijelove?

Ima se trenutacno premalo vremena i zivaca da se samostalno istrazi sve zato se nadam da cete pomoci.

Hvala unaprijed svima!
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.

Zadnje izmijenjeno od: Los Sam. 12.07.2015. u 18:07.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2015., 13:38   #273
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Imam problemčić vezano uz display na galaxy s5. Jučer sjedim i gledam u telefon i kužim da mi je jedna strana display-a viri lagano iznad bazel-a... Kad ono micem ga i skužim da se otkeljio... Kako? Pojma nemam telefon cijelo vrijeme u s-view masci doslovno nema ogrebotine nigdje niti je padao. Moje pitanje za vas sve dobre momke koji servis to brzo i efikasno složi jer mobitel ima garanciju i ne elim se uplitat u to. Hvala
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2015., 15:32   #274
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako ti je u prednjem džepu od hlača i sa njim sjediš, ustaješ se, hodaš... od piganja se lagano odvojilo na mjestu gdje je bilo najslabije zalijepljeno.
A servis... e sad, to sam odluči, da nebi kasnije bilo "vi ste me nagovorili"
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 18:27   #275
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Fazon je što nisam nikad u životu dao nekom da mi slaže išta pa tako i mob... vidim da mi izbacuje mobis na heinzlovoj... taj mi je najbliži pa ću tamo prvo
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 15:18   #276
Krex001
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Ako mi je mobitel pao u vodu, normalno se pali ali dok se upali zablokira, i ponovno se pali, imam račun i garanciju, jer bi ga uzeli na servis pod garancijom?
Krex001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 15:19   #277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako nije detektor vlage promjenio boju - bi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 15:22   #278
Krex001
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Kako to mislite da nije promijenio boju, da je ekran otišao ili?
Krex001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 15:35   #279
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ne. Svaki, ili bar vecina novijih mobitela ima u sebi markere (naljepnice koje mijenjaju boju ako dodju u dodir s vlagom/vodom). E sad, ako su ti markeri promijenili boju tada ce vrlo lako vidjeti da je mob bio pod vodom i jamstvo onda ne vrijedi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 18:19   #280
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Jel zna netko tko zna odvojiti ekran od digitizera (zaljepljeno kompletno, ne trakice) i ponovo zalijepiti novi digitizer
Rijec je o Vivaxu i Prestigio mobitelima
Moze i na PM
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 21:41   #281
antekn
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: split
Postovi: 3
http://www.aliexpress.com/store/prod...235737977.html

Pozdrav kada bih narucio ekran sa alija koji ide iz Kine bi li mi obračunalo PDV i carinu? Hvala
antekn je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 21:00   #282
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
imam jedan 5s sa puknutim staklom... imate li preporuku nekog servisa da mijenja SAMO staklo i koliko da očekujem troškova za navedeno? Koliko dođe kompleta zamjena sa ekranom i staklom u odnosu na samo staklo?
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2015., 15:57   #283
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Preporuka kvalitetnog a jeftinijeg alata :)

Pozdrav, evo već par godina se bavim popravcima na elektronici i do sada su to bili uglavnom kompjuteri i laptopi. Dakle utvrđivanje kvara i postupanje po istom, od lemljenja, zamjene nekih chipova i slično, nije mi navedeno struka više hobi, ponekad uspijem stvar riješiti, ali naravno ponekad ne.

Međutim u zadnje vrijeme su mi pod ruke došli i mobiteli a sve u smislu da bi me netko zamolio da bacim oko i na mobitel jer ne radi itd...uglavnom su to bile greške na matičnim plocama bilo da su korodirali kondenzatori, chipovi i ostalo.... Problem je za razliku od matičnih ploca kod kompjutera da su navedeni puno manji kod mobitela. Recimo kod iphone 5 neki kondenzatori su toliko mali da ih skoro okom na vidiš

Gledao sam dosta videa po netu, youtube na navedenu temu... kako i šta postupiti kada je potrebno promjeniti tako mali kondenzator, ali i dalje ostaju brojna pitanja.... Ima li netko iskustva vezano za navedeno i koji mi alat sve treba? Treba mi nekakva preporuka šta kupiti naravno da mogu odlučiti koliko je uopće isplativo u sve to ulaziti. Naravno alat bi trebao biti funkcionalan odnosno svrsihodan a ne da kupim nešto što će mi samo "poluslužiti". Dakle, znam da mi treba mikroskop usb? Imate li preporuku? Lemna stanica odosno lemilica i koja? i šta ja znam šta još sve? koji flux bi bio najkvalitetnij? puhalica?....i da li je to isplativije kod nas kupiti ili ebay?

Hvala svima!

Zadnje izmijenjeno od: prowler. 11.08.2015. u 16:04.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2015., 23:46   #284