Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2008., 21:30   #1
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
Yate Loon ili Red Wing

Tribaju mi 2 x 120mm za mog čifteka, a da su tihi i da imaju kakav-takav protok. Sad, znam da je bilo ovakvih tema vec, ali nigdi ne pise definitivno sta valja. Uglavnom, uvik se neko pojavi i kaze da mu je sve to previse glasno i da triba neke nexuse ili papast. Ako bi gleda po specifikacijama onda ovaj Yate Loon (rebrandiran u čiffteka) je glasniji i ima manji protok, ali s obzirom da san vidia masu preporuka valjda u praksi nije tako, isto san vidia i dosta preporuka za Red Wing, ali i dosta ljudi ga kudi.

BTW je li iko prova ovog Zelmana - prijatelj mi ga ima i kaze da je dobar, ali ga nisan cua/vidia uzivo ...
kundak je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 21:47   #2
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Zalmanovi ventovi su po meni OK. Imao sam par Xilencea i imam te Zalmane i meni je to više manje isto. Kad ga spustiš na 7V i jedan i drugi su tihi.

Vjerojatno su cooleri koji su skuplji nešto i bolji ali meni su i više nego u redu ovi i ne bi baš dao 100 ili više Kn za jedan ventilator
dubravkol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 22:04   #3
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Glacialtech Silent Blade. Oko 45kn ali je jako kvalitetan i tih.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 11:53   #4
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Na 12V nije niti jedan tih, a na 7V su dosta tihi svi navedeni (YL, GT i RW).

Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Vjerojatno su cooleri koji su skuplji nešto i bolji ali meni su i više nego u redu ovi i ne bi baš dao 100 ili više Kn za jedan ventilator
Kaj se ovog tice, jedan nexus 120 ipak vrijedi ~100kn, jer je puuno tisi na 12V od navedenih vent, dok ga se na 5-7V ne cuje uopce.
Kod 120mm jos nije velika razlika, dok kod 92 mm nisam uspio naici na vent koji se nebi cuo na 5.5V sve dok nisam nabavio nexusa 92mm.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na