Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2007., 00:55   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Post Antec P182 - recenzija (56k warning!)

Ovo bi trebalo doći na site uskoro, no evo za vas malo prije


Uvod:

Kućišta, taj vječni suputnik osobnih računala, od njihovog nastanka pa sve do danas, od prvih bezličnih bež modela kod kojih se nije posvećivalo puno pažnje dizajnu, do manje ili više uspješnih futurističkih kreacija današnjih dizajnera napravila su dalek put - kako estetski, tako i funkcionalno.

Antec, jedan od glavnih igrača na polju kučišta i napajanja podigao je veliku prašinu kod DIY računalnih entuzijasta svojim modelom P180(B).

Danas imamo priliku testirati njegovog direktnog nasljednika, Antec P182.

P18X serija je premium segment kučišta u njihovoj ponudi, s inovativnim rješenjima za što bolje hlađenje te što manje buke.




Eksterijer



Kučište dolazi u ovećoj kartonskoj kutiji, izvrsno zapakirano te zaštićeno od potencijalnih oštećenja. Nakon vađenja iz kutije ukazuje nam se monolitno zdanje Super Midi Tower formata popločano čeličnim pločama s gun-metal finšem.

Pregledavanjem prednje ploče utvrđujemo da su to velika vrata s duplim šarkama koja omogućavaju otvaranje kroz punih 270 stupnjeva rotacije te sadrže 2 mala magneta za fiksiranje kad su zatvorena.
Prednja stranica sadrži 2 USB, 1 Firewire (IEEE 1394), 3.5mm utor za slušalice i mikrofon, malu bravu za paranoične, te se svemu ovome može pristupiti bez otvaranja prednjih vrata.

Iza vrata se kriju četiri mjesta za 5.25“ uređaje, jedan 3.5“ slot , 2 poklopca s filterima zraka za opcionalne 120mm ventilatore te power i reset tipke.
U slučaju potrebe za čišćenjem, prednji filteri zraka se vrlo lako mogu ukloniti bez alata.

Stranice kučišta su načinjene od 3 sloja za što efikasniju eliminaciju buke te su poprilično debele, no u isto vrijeme fleksibilne te relativno lagane.


Sa stražnje strane nalazimo zanimljivi dodatak – dvije rupe s gumenim brtvama za korisnike vodenog hlađenja s eksternim radijatorom.
Na vrhu uz sam rub nalaze se dva prekidača koja kontroliraju brzinu dva od tri ugrađena 120mm ventilatora.
Blizu prekidača opažamo mrežu za „krovni“ 120mm ventilator koju možemo pokriti s priloženim „spojlerom“.




Interijer:




Nakon otvaranja bočne stranice prvo što ćete primjetiti jer dosta drugačiji dizajn interijera za razliku od 99% drugih kučišta na tržištu.
Napajanje se nalazi na samom dnu, te je odjeljeno od gornjeg dijela u kojem se nalazi matična ploča s pripadajućim komponentama.
Napajanje možemo orijentirati po želji što olakšava sprovođenje kablova iza držača matične ploče.
Na sredini donjeg odjeljka nalazi se čelična pregrada s nosačem za ventilator, te pripadajućim 120mm Tri-Cool ventilatorom.
Krenemo li još prema naprijed dolazimo do metalnog kaveza za 4 HDD-a koji se postavljaju vertikalno uz pomoć vijaka i slikonskih podložaka za ublažavanje vibracija, te kavez zajedno s ventilatorom i donjim odjeljkom tvori zatvorenu cjelinu stvarajući pritom efekt zračnog tunela.



Ispred donjeg kaveza za diskove nalazi se još jedan nosač za 120mm ventilator.

Jedna vrlo zanimljiva sitnica vezana za donji odjeljak su dvostruka plastična vratašca koja omogućavaju sprovođenje kablova između 2 odjeljka, te njihovo efikasno obuzdavanje.

Gornji odjeljak sadrži drugi izvlačivi kavez za diskove sa sustavom ladica koje sadrže silikonske podloške, a ukoliko se ladice uklone moguće jer ugraditi dodatni 120mm ventilator uz pomoć priloženih metalnih nosača, no onda nije moguće koristiti taj kavez za držanje tvrdih diskova.
Zanimljiv detalj vezan za drugi kavez za diskove je mala plastična kutijica pričvršćena s druge strane u koju je moguće odložiti sitnice poput vijaka i matica za kasnije korištenje.

Ispred drugog kaveza za diskove nalazimo još jedan nosač za 120mm ventilator.

Oba kaveza se mogu u potpunosti izvaditi uklanjanjem thumbscrew-a te povlačenjem metalnog prstena.

5.25“ uređaji ugrađuju se uz pomoć kliznika koji se prvo montiraju na uređaj, a zatim vrlo jednostavno ukližu kroz prednju masku u samo kučište.

U blizini procesorskog ležišta nalazimo dva 120mm ventilatora koja pomažu odvođenju toplog zraka.

Iza držača matične ploče nailazimo na pametno osmišljen sustav za obuzdavanje kablova uz pomoć kojega je vrlo lako sakriti skoro sve kablove, te napraviti uredno složeno računalo.
Kreiranju urednog računala umnogome pomažu dodaci poput plastičnih kopči, samoljepljivih držača kablova i sl.

Kvaliteta izrade je na visini, bez oštrih rubova, a vrlo čvrsta konstrucija ne pruža mjesta sumnji.

Mogućnosti hlađenja su iznimne, uz tri priložena 120mm ventilatora, moguće je ugraditi još četiri komada.
Tišina je na visokoj razini, a iako priloženi Tri-Cool ventilatori nisu najtiši na tržištu, pri najmanjoj brzini ventilatora računalo je moguće čuti samo ukoliko u prostoriji vlada potpuna tišina.


Instalacija:


Ugradnja komponenti u računalo nije pretjerano komplicirana, a za sve nedoumice možete riješiti uz pomoć priloženog manuala.
Nosači za matičnu ploču su već instalirani te ju je samo potrebno zašarafiti, optičke uređaje instalirate uz pomoć prije spomenutih kliznih nosača, dok se tvrdi diskovi učvrste uz pomoć priloženih vijaka.
Napajanje se instalira u poseban nosač obložen silikonskim trakama koje bi trebale pridonjeti smanjenju vibracija, te shodno tome i buke.
Također, napajanje možemo postaviti u dva položaja za što bolji cable management te efikasnije hlađenje.

Upravo nakon što postavimo hardver u kučište nailazimo na genijalno riješen cable routing sustav koji nam omoguća gotovo potpuno uklanjanje kablova iz vidokruga, te se svi kablovi od napajanja mogu sprovesti iza matične ploče, a posebne rupe na limu omogućavaju jednostavno prikapčanje 24 i 4-pinskog naponskog konektora.



Samo kučište je dovoljno duboko za instalaciju bilo kakve grafičke kartice, no neki vlasnici su naveli nemogućnost korištenja tvrdih diskova u gornjem kavezu u slučaju korištenja ekstremno dugačkih GeForce 8800GTX grafičkih kartica.

Sama instalacija je duža nego uobičajena, no tome umnogome pridonosi kompleksnost interijera, obilate mogućnosti personalizacije prilikom ugradnje komponenti, te izvrstan cable routing sustav koji će vas tjerati da promislite i efikasno se riješite viška kablova.




Performanse:

Antec P182 zahvaljujući svojoj dvodjeljnoj konstrukciji, fizički odvojenom prostoru s napajanjem i HDD-ovima od ostatka računala, te obilatim korištenjem ventilatora spada među hladnije na tržištu.
Međutim, P182 nastoji privući kako zahtjevnije korisnike s high-end konfiguracijama, tako i ljubitelje tišine, a tome pridonose vrlo solidni Tri-Cool ventilatori s varijabilnom brzinom vrtnje (1200-1600-2000 rpm) koju biramo uz pomoć jednostavnog prekidača.
Sami ventilatori imaju popriličan protok zraka, a iako nisu potpuno nečujni, na low postavkama su vrlo tihi te dostatni za veliku većinu ljubitelja tišine.


Testna konfiguracija:

Intel Core 2 Duo E6400
Abit AB9 Pro (Intel 965P, ICH8R)
2x1GB Kingmax DDR2 667
ATI All-in-Wonder X1900
Seasonic S12-380
Western Digital WD5000AAKS

Temperature:




*CPU je hlađen Thermaltake Sonic Tower hladnjakom s Xilence 120mm ventilatorom pri 900rpm.
**GPU je hlađen Zalman VF900Cu hladnjakom pri 1000rpm.


Zaključak:

Antec P182 je sigurno jedno od najboljih kučišta za računalne entuzijaste koji žele kvalitetno, tiho i elegantno kučište.
Vrlo dobro riješeno hlađenje koje nastoji ispraviti nedostatke ATX standarda predstavlja pravi mamac za overclockere, a pametno riješen dizajn i kvaliteta izolacije idu na ruku ljubiteljima tišine.

Nažalost, kao i kod većine drugih premium komponenti Antec P182 dolazi po visokoj cijeni koja se trenutno kreće oko 1000kn, međutim ukoliko u obzir uzmemo kvalitetu izrade, dizajn, upotrebljene materijale i činjenicu da s njim dolaze 3 vrlo fleksibilna ventilatora cijena se više ne čini toliko visokom jer P182 pruža uistinu puno, te mu je nemoguće naći veću zamjerku.


Za:

Kvaliteta
Dizajn
Kvalitetno riješeno hlađenje
Tišina u radu
Dodaci
Tri priložena ventilatora
Water-cooling friendly
Mnošto utora za 3.5 i 5.25“ uređaje
Velika mogućnost personalizacije
Filteri za prašinu

Protiv:

Vrlo duga napajanja mogu imati problema s središnjim ventilatorom na dnu
U slučaju korištenja vrlo dugih kartica (8800GTX ili duže) može doći do problema s instalacijom svih diskova u gornji kavez
Nemogućnost korištenja diskova i ventilatora u sklopu gornjeg kaveza istodobno

Ocjena: 96%

Slike:





__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 01:17   #2
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Svaka ćast na reviewu! Case je stvarno dobar, za trud.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 01:22   #3
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Odlicna kutija, ali i cijena je visoka (~1000kn), mada bi se i o tome dalo raspravljati obzirom da se dobiju 3 vent.

Ne bi bilo lose da ste naveli temperaturu prostorije kad ste radili mjerenja.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 02:44   #4
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
mar super review evo bas mi je pomogao oko slaganja jedna konfe za kolegu... mali nedostatak po meni je samo 4 mjesta za hard diskove....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 03:35   #5
tool_eye
Banned, vrijeđanje korisinika
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
eto ja se prije 1h odlučih za ovo kućište definitivno! gledao, čitao reviews'e i odlučio! pa ima puno mjesta za hd... 4 vertikala i 2 horizontala. a ako ćeš staviti vent na ovaj gornji case onda gubis ta 2, al opet neznam tko danas ima 6 hard diskova u svome case-u. tako da ti je ovih 4 sasvim dovoljno. barem po meni! svaka čast na trudu!
tool_eye je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 05:51   #6
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Svaka čast na review-u, a jedino je šteta što nije bilo mjerenja razine buke (al vjerujem da je case u radu vrlo tih )
Sve u svemu jako lijepo kućište
TNX
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 08:17   #7
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Evo ja sam neki dan kupio P182SE i mogu reći da je kućište zbilja odlično,po mogućnostima da i ne govorim ali i po estetici...kad stavim vodeno i sve sredim postat ću neke slike
lipi014 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 11:36   #8
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Kaj da ti velim? Imas moje kuciste iz snova. Ak bus ikad prodaval javi se. Dobar reviev jedino steta kaj slike nisu origigi tvoje (osim ove tri na kraju).
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 13:18   #9
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Dobar review
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 14:22   #10
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
i ja bi jednoga samo mi je malo puno dati 1000+ kn za kuciste ...barem za sad
xPsycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 17:48   #11
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Odličan review, odlično kućište Vrijedi svake lipe.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 18:09   #12
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor xPsycho Pregled postova
i ja bi jednoga samo mi je malo puno dati 1000+ kn za kuciste ...barem za sad
Košta, no i vrijedi pogotovo kad vidim one Thermaltake-ove i Gigabyte čija je cijena otprilike ista.

Što se tiče kvalitete i proširivosti, objektivno barem 20g može potrajati , no naravno kučište se mjenja iz zasićenosti istim, a ne realne potrebe.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 21:42   #13
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
u kvalitetu ne sumnjam .....
evo malo prije sam ga bas gledao u Linksu ***eno kuciste ............
konacno stigla 8800GT juuuuuhu
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 01:59   #14
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Dakle planiram novi PC uzet i ovo kućište je u ozbiljnom razmatranju i to SE verzija. E sada želio bih neko kvalitetno i tiho napajanje za punit nekakav četverojezgreni prockas, 4GB rama i dvije HD 3870 plus standardna aparatura. Cijena nije bitna, ne kužim se baš pa mi treba pomoć. I da PC planiram da traje tri godine, pošto mi je to standardan ciklus. A kućište i napajanje planiram imat poduže vremena pa na njima ne štedim.
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 08:15   #15
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor tool_eye Pregled postova
eto ja se prije 1h odlučih za ovo kućište definitivno! gledao, čitao reviews'e i odlučio! pa ima puno mjesta za hd... 4 vertikala i 2 horizontala. a ako ćeš staviti vent na ovaj gornji case onda gubis ta 2, al opet neznam tko danas ima 6 hard diskova u svome case-u. tako da ti je ovih 4 sasvim dovoljno. barem po meni! svaka čast na trudu!

hehehe ja imam 5 hardova i 2 snimaca tj 6 SATA konektora tako da ima ljudi koji imaju hrpe diskova.... mogu reci samo jednu stvar isplati se kupiti takvo kuciste jer za normalnu upotrebu je odlicno!! a svida mi se monolith crna boja....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 11:00   #16
dzura
bla bla...
Moj komp
 
dzura's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
svaka cast na reviewu!!koja je razlika između p180(b) i ovoga p182, naime ja imam 180 i opce ne vidim neku novost...
__________________

dzura je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 12:13   #17
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Stipe Pregled postova
Dakle planiram novi PC uzet i ovo kućište je u ozbiljnom razmatranju i to SE verzija. E sada želio bih neko kvalitetno i tiho napajanje za punit nekakav četverojezgreni prockas, 4GB rama i dvije HD 3870 plus standardna aparatura. Cijena nije bitna, ne kužim se baš pa mi treba pomoć. I da PC planiram da traje tri godine, pošto mi je to standardan ciklus. A kućište i napajanje planiram imat poduže vremena pa na njima ne štedim.
uzmi Corsair 450W VX (550W VX ak bas moras) ili 520W modularni
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:56   #18
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Stipe Pregled postova
Dakle planiram novi PC uzet i ovo kućište je u ozbiljnom razmatranju i to SE verzija. E sada želio bih neko kvalitetno i tiho napajanje za punit nekakav četverojezgreni prockas, 4GB rama i dvije HD 3870 plus standardna aparatura. Cijena nije bitna, ne kužim se baš pa mi treba pomoć. I da PC planiram da traje tri godine, pošto mi je to standardan ciklus. A kućište i napajanje planiram imat poduže vremena pa na njima ne štedim.
Imaš u diskontu Se za 1000kn s time da je prije tjedan dana bio 1300kn
lipi014 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 15:23   #19
tool_eye
Banned, vrijeđanje korisinika
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Stipe Pregled postova
Dakle planiram novi PC uzet i ovo kućište je u ozbiljnom razmatranju i to SE verzija. E sada želio bih neko kvalitetno i tiho napajanje za punit nekakav četverojezgreni prockas, 4GB rama i dvije HD 3870 plus standardna aparatura. Cijena nije bitna, ne kužim se baš pa mi treba pomoć. I da PC planiram da traje tri godine, pošto mi je to standardan ciklus. A kućište i napajanje planiram imat poduže vremena pa na njima ne štedim.
4gb rama ti netreba jer ti ih windowsi neće prepoznati. napajnje corsair hx. uzmi rađe 2 8800 ako pare nisu problem. ta konfa će ti trajati i više od 3 godine btw
tool_eye je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 15:54   #20
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor tool_eye Pregled postova
4gb rama ti netreba jer ti ih windowsi neće prepoznati. napajnje corsair hx. uzmi rađe 2 8800 ako pare nisu problem. ta konfa će ti trajati i više od 3 godine btw

cemu dvije 8800?! mislim em sto je tesko doc do jedne a do dvije uffff da ne pricam... i govorimo o 4000kn!!!! mislim to je previse!!! a nece dobit toliko koliko bi dobio sa CF.om sigurno... gledao sam neke testice i CF sa ati 3870 su cist pristojni...da ne govorim da su maticne sa SLI.em u najbolju ruku lose tesko se clockaju itd... a svi intel chipseti prihvacaju CF a o plocama ne trebam trosit rijeci jer gotovo 90% foruma koji imaju C2D ima intela tako da...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:39   #21
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
hehehe ja imam 5 hardova i 2 snimaca tj 6 SATA konektora tako da ima ljudi koji imaju hrpe diskova.... mogu reci samo jednu stvar isplati se kupiti takvo kuciste jer za normalnu upotrebu je odlicno!! a svida mi se monolith crna boja....
Kanta ima mjesta za 6x3.5 diskova, 1 floppy i 4 optike.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:50   #22
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
no naravno kučište se mjenja iz zasićenosti istim, a ne realne potrebe.
Iz zasićenosti kažeš

Onda probaj u Centurion 532 zgurat sve iz mog siga, i posložit da se ne vide kablovi

Btw. lijepo kučište i zgodan review
Samo što meni smeta je to što nema 3,5'' slot vidljiv pa ga mogu preskočit
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:47   #23
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Btw. lijepo kučište i zgodan review
Samo što meni smeta je to što nema 3,5'' slot vidljiv pa ga mogu preskočit
Kako ne? Ima između dva filtera zraka 120mm venta (vidi prvu sliku na kraju).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:52   #24
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Dugo me nesto nije ovoliko odusevilo kao ovo kuciste , mozda zato jer inace ne gledam kucista za tu cijenu , ali kad sam bacio oko na ovaj review - dodje mi da ga uzmem pa da mi kuciste vrijedi gotovo 50% konfe pravo fin review i pravo fin odabir kucista ova zadnja slika sa svim slozenim unutra me malo strecnula kad vidim koliko uredno moze biti u kucistu
Router je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 18:34   #25
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Kako ne? Ima između dva filtera zraka 120mm venta (vidi prvu sliku na kraju).
Neću stalno imat otvorena vrata.

Treba mi za daljinac, za njegov senzor, pa mi je jako mali izbor kučišta koja bi došla u obzir..
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 18:41   #26
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Dobar review, a i iz prve ruke znam da je case mrak.
No, testna konfa - Abit AB9? Na slici Gigabyte?
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 18:44   #27
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Svaka čast Mar, very najs
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 18:52   #28
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Dobar review, a i iz prve ruke znam da je case mrak.
No, testna konfa - Abit AB9? Na slici Gigabyte?
Ma ima sam jedno vrijeme Gigabyte, ali sam ga promjenio, a nakon toga nisam ponovno slika unutrašnjost (recenzija je malo starija).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 19:04   #29
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
odlicno kuciste,premda je cijena malo prepaprena za mene,posebno mi se svidja raspored unutar kucista....inace za review
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 20:19   #30
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
taj antec uzrokuje valove orgazma,svršavam i točka!
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na