Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2010., 15:29   #91
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Oprosti brate Vuče sto nisam napisao smislenu radnju,zaplet i vrhunac u mojoj kratkoj pripovjetci kulta štovatelja LC napajanja ,ali ta oznaka LC POWER u meni izaziva probadanje u predjelu donjeg stomaka kad moras na WC .Dopustite mi da budem malo vulgaran i precizan u konstataciji kad kazem da mi se sere od njih.Nazalost ne raspolazem tocnim informacijama o modelima tih nenapajanja jer vec duze nisam sreo to djubre,ali i pomalo zato jer ga izbjegavam u debelom luku.

Da sad skratim pricu i opet ne napisem gomilu nesmislenog teksta sazet cu svo svoje znanje i umijece u jednu recenicu da pomognem svim kolegama koji citaju pcexpert forum.
"Ne kupujte LC POWER jer je to najvece smece koje postoji ili nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".

Mozda moja konstatacija ne stoji jer su se u medjuvremenu popravili,ali ne zelim vise nikad da riskiram.Eto,a sad ode na post od Corsair i Seasonic napajanja jer mi je tamo ugodno i dobro se osjecam :P
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 15:55   #92
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Nikakav kult stovatelja Lc-a ne postoji, ali napajanja su im pristojne kvalitete, pogotovo kad se stave u odnos sa cjenovnim razredom u koji spadaju pojedini njihovi modeli. Onih njihovih najosnovnijih modela(oko 400w,sa 12cm ventom) sam poprilicno(50tak) ugradio zadnjih godina po nezahtjevnim konfama i niti jedan nikad nije se pokvario. Takodjer Silent Giant modeli za oko 330kn su odlicna kupnja, nekoliko sam probao i pogone solidne konfe, buka minimalna. Za koga su namijenjena, ta napajanja su dobra. A za probavne smetnje kod doktora, Lc sa tim nema sigurno veze.
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2010., 15:56   #93
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Prvo nisam ti nikakav brat

Drugo, ne razumijem zašto se, čim netko navede nešto pozitivno o bilo kojem brandu, nabacuje etiketa nekog kulta štovanja? Jeste li zbilja toliko ograničene osobe da ne razumijete normalan konstruktivan post od nekog zadrtog pogleda na trenutno stanje?

Treće ako ne raspolažeš konkretnim činjenicama onda radije nemoj ni započinjat raspravu posebice ne tu toliko zadrtom i negativnom tonu.
Činjenica je da su startali s vrlo lošim napajanjima no to se uvelike popravilo novijim serijama.

Ovo je tipičan primjer primitivnog i zadrtog razmišljanja koji je na žalost vrlo raširen na našem području.

Je li osoba koja se opekla jednom na šrot seriju Anteca i od onda sere po Antecu razumna? Je li Seasonic sranje kad je cijela prva X-serija bila takvo smeće da to nije bilo normalno? Da li je Seasinic sranje kad kupiš S12 600 koji bude mrtav out of the box, ili kad dobiš jedinicu koja nije niti zašarafljena dobro?

Zbilja ne vidim potrebe za ovoliko neargumentiranog pljuvanja po nećemu za što i sam kažeš da nisi imao dodira duže vrijeme.
Prestanite vadit zaključke iz jedinica starih par godina jer ovdje govorimo o novim serijama koje nit su jednako dizajnirani nit im je OEM isti.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
sazet cu svo svoje znanje i umijece u jednu recenicu da pomognem svim kolegama koji citaju pcexpert forum.
"Ne kupujte LC POWER jer je to najvece smece koje postoji ili nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".
A to se tvoje opsežno znanje temelji na

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Nazalost ne raspolazem tocnim informacijama o modelima tih nenapajanja jer vec duze nisam sreo to djubre,ali i pomalo zato jer ga izbjegavam u debelom luku.


A sad odi i kupi Corsair CX430 i uvjeravaj se kako si kupio odlično napajanje jer na njemu piše Korsejr.

E.O.D.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 27.11.2010. u 16:02.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 16:32   #94
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
E jebiga,sad cemo se jos posvadjati zbog napajanja.Naravno da necu kupiti CX430 jer je ta serija takodjer napravljena zbog niskih troskova izrade,tj oni rade suprotno.Umjesto da ostanu tradicionalno dobri i prepoznat brend,pohlepa je napravila svoje.Mozda cu za par godina i njih popljuvati.

Mozda sam zadrt,ali tradicionalno mi je ostalo usadjeno da je LC los,zbog losih iskustava sa njima.Kao i sa Codegenom i MS Industrial i slicno.

Prije svake kupovine pogledam informacije i recenzije i onda odlucim.
Da ja tebi postavim pitanje.
Da li bi ti prije kupio recimo klimu Toshiba ili Vivax iako si procitao na netu da su im zadnje serije dobre?
Naravno da imas malo vise love.
Ili recimo LCD TV od firme Beko ili Sony,Panasonic?
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:03   #95
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hm, tja. moram reci kako stajem iza ovdje jos par ljudi sto se tice Lc Powera, jer frend drzi IT trgovinu u Sisku preko nekoliko godina (6-7, nisam siguran), i u posljednjih ~godinu dana dila Lc Powera da je to strasno . uglavnom ako treba @Romano - pitam bas frenda da li moze kako izvuci iz baze koliko je napajanja nabavio, koliko ih je prodao, i koliko mu se vratilo na reklamaciju. jer vjeruj mi - jako mali broj, inace mu se nebi isplatilo drzati ih (jer je Sisak jako mali, i potraznja je minijaturna naspram jednog Zagreba/Osijeka/Splita, i jako je lako propasti ).

inace istina jest, i to nitko ovdje ne tvrdi, da se moze LcPower nositi sa nekim jacim brand imenom, barem ne kroz sve modele. ali zato jest jeftiniji od Fortrona, Gigabytea, Chiefteca, Sharkoona i slicnih ~medium brand napajanja. zato ljudi podosta i uzimaju Lc Power, mozda ne za skuplje masine, ali za budget je - taman .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:26   #96
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Jučer ugradio LC green power 560W v2.3 u konfu: q6600, 5770, 6gb ram, 5hdd ( raptor, 2*500gb raid radni, 1tb, 500gb ), 1 optika, 3 vanjska diska stalno upaljena/sišu.... radi najnormalnije i pritom pušika hladan zrak za 390kn prezadovoljan!

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
E,vidis ja bi recimo dodao jos 100 kuna i uzeo Seasonic S12II 520W,a ne bi mi palo napamet da uopce razmisljam o LC-u. 100 kn za miran san je neprocjenjivo.
100kn za miran san je ( još uvjek 100kn ) nimalo me nemuči što nisam potrošio još 100kn, mučilo bi me da sam naišao na još 100kn jeftinije napajanje danas

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
A tih 100 kuna bih rodio ako treba.A za 30 kn vise imas 430 S12II koji je majka™ naspram tog LC-a.Ako grijesim neka me netko ispravi.Zar je stvarno doslo vrijeme da se cicijasi za 20-30 kn ,a kvaliteta je neusporediva.[/COLOR]
Kad vidim dokaz negdje da je to loše napajanje onda ću priznati da sam cicija, na osnov čega možeš kazati da je kvaliteta neusporediva?

Zadnje izmijenjeno od: 6Finger. 27.11.2010. u 18:21.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:34   #97
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Da ja tebi postavim pitanje.
Da li bi ti prije kupio recimo klimu Toshiba ili Vivax iako si procitao na netu da su im zadnje serije dobre?
Ako bi se osobno uvjerio da baš taj model iz te serije radi kvalitetno bi uzeo bi baš zato što nisam zadrt i podložan etiketiranju već sam otvorena pogleda i bmk što sused balkanac misli da sam budala koja nema pojma kaj valja. Kao što bi i sad kupio nove serije ASRock ploča jer znam da valjaju iako sam donedavno kategorički odbijao sve što je nosilo naziv ASRock.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ili recimo LCD TV od firme Beko ili Sony,Panasonic?
Imam BEKO vešmašinu i iznimo sam zadovoljan tako da ako bi taj TV imao neki dobar dizajn, kvalitetan panel i normalnu cijenu uz odgovarajući support zašto ne? Po čemu bi on bio lošiji od, hipotetski govorim jer nemam pojma kaj je unutra ni kakvi su, jednog LG-a koji koristi isti panel i elektroniku?


To kaj je uvriježeno mišljenje, ti ga nazivaš tradicionalnim, da ak je nekaj bio šrot ranije da je šrot i sada je problem nas i naše kulture/mentaliteta. Kod nas vrijedi ono valja samo švabo i samo švabu kupujem jer znam da švabo valja. A kad ga pitaš dal je u zadnje vrijeme probal nekaj kaj nije švabo odgovara ne jer samo švabo valja.

I onda se toj osobi vjeruje jer ona zna kaj valja :facepalm:

Ta analogija vrijedi za elementarne stvari tipa ako si pred 3g gurnul ruku u vatru i opeko se opeći ćeš se i nakon 3g. Kod malo kompleksnijih stvari ta analogija ne drži vodu, a neke od primjera sam naveo u ranijem postu.

Nije problem u LC-u ako brandu nego u našem mentalitetu.

Ne kažem da ću LC preporučit prije, ili da ga svrstavam uz bok, kvalitetnih primjeraka Anteca, Enera, Corsaira, nego govorimo jednostavno da se novim primjercima uzdigao iznad šrot klase kakva je MS, Codegen, JNC, i sl.

A sad, da danas-sutra MS za OEM uzme Seasonic, CWT, Enhance ili nekog igrača takvog ranga pa da složi koju dobru seriju - kupio bi je bez obzira kaj gore piše MS Industrial i što je dugo vremena bio sinonim za jeftino upakiran šrot.
No vidim da čim netko i pokuša započet pričati u pozitivnom smjeru odma ga se etiketira ko štovatelja klana tog branda što je opet problem našeg mentaliteta.

Jer kako vele da se pamet može kupit na placu, svak bi kupio svoju!
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 27.11.2010. u 17:45.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 18:05   #98
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Jučer ugradio LC green power 560W v2.3 u konfu: q6600, 5770, 6gb ram, 5hdd ( raptor, 2*500gb raid radni, 1tb, 500gb ), 1 optika, 3 vanjska diska stalno upaljena/sišu.... radi najnormalnije i pritom pušika hladan zrak za 390kn prezadovoljan!
E,vidis ja bi recimo dodao jos 100 kuna i uzeo Seasonic S12II 520W,a ne bi mi palo napamet da uopce razmisljam o LC-u. 100 kn za miran san je neprocjenjivo.A tih 100 kuna bih rodio ako treba.A za 30 kn vise imas 430 S12II koji je majka™ naspram tog LC-a.Ako grijesim neka me netko ispravi.Zar je stvarno doslo vrijeme da se cicijasi za 20-30 kn ,a kvaliteta je neusporediva.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 18:31   #99
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Hm, imao sam u zadnje cca. 2 godine prilike ugraditi i raditi sa nekoliko (4-5) LC powera. I to su bili ugl slabiji modeli. Ne sjećam se onih prvih dobro; Taurus 500W ili tako nešto (taj još radi kod kolege u kompu). I da osim što ni jedno nije pokazalo niti jedan problem za sad, primjetio sam izuzetno tih rad. Npr. OVO je nečujno (slika ne odgovara), vjerujte, jer sam svojevremeno bio dosta opterećen bukom računala. I stvarno sam se iznenadio. Ja bih LC power bez straha ugrađivao u jeftinija i manje zahtjevna računala. One puno jače modele nisam imao prilike isprobavati jer mi je za većinu konfiguracija odgovarao uvijek povoljan kvalitetan i jak CX400 (sad treba naći dobru price/performance zamjenu), a u novije vrijeme i kod većih potrošaća ss 520/620GB.

@Romano.Cule

Meni se čini da imaš ozbiljnih problema s mrežom kad ti toliko rikavaju napajanja općenito, napose LC power, i zašto si ustrajao kupovati LC nakon što ti je prvo iznenada puklo? Ja znam da ja nebih. Ja sam imao pozitivna iskustva i nastavio kupovati LC iako je svojevremeno bilo ok napajanja kao što su sharkoon, fortron/gigabyte, chieftec po sličnim cjenama.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 27.11.2010. u 18:42.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 18:58   #100
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma to je bilo prije 4-5 godina kad si mogao birati izmedju napajanja od 100,150 ili 200 kn ili 1200 kn napajanja.U rangu do 200 kn zna se sta si mogao kupiti.MSI,LC,Codegen itd.Sjecam se da su dva doslovno eksplodirala.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2010., 19:11   #101
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
primjetio sam izuzetno tih rad. Npr. OVO je nečujno (slika ne odgovara), vjerujte, jer sam svojevremeno bio dosta opterećen bukom računala.
Te verzije imaju odlične YateLoon ventilatore.
Imam doma jednog starog 550 vatnog
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 16:05   #102
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Da, vidim da je recenzija korektna ali za 400kn 560W mi je bilo malo nevjerovatno i kad sam kupovo. hehe. V2.0 je taj moj i ukoliko da netko zeli nek ga nosi samo da mi ne skuplja prasinu.

Nemoj me krivo shvatit, nisam imao novaca i kupio sam LC power. Nisam jedini koji je tako napravio. Mozda neke serije napajanja njihove proizvodnje i jesu dobre ali po meni nije tu stvar low ili high end napajanja nego je stvar u tome da ako nesto pise onda se to i ocekuje od napajanja u ambalazi sa tim natpisom.

Isto tako reko bi nesto da je krepalo nakon sto mu je istekla garancija. Ali nije! Jos uvjek radi sto je najgore ali i dalje cvili. Naravno otkrio sam rijesenje problema vristanja a to je da ne vristi kad je spojen samo jedan 4-pin connector za proc. Ali ovo s diskovima, ma jednostavno sramotno. Nije da ih je bilo 10. Bila su jadna 2 diska koja nije mogo zavrtit kako spada.


Osobno mislim da je model koji sam ja kupio zadnje smece....i da jednostavno ne vrijedi dat ni 200kn za njega a kamoli 400. Naravno, moguce je da su se malo popravili sa novim serijama, ali ja necu bit taj koji cec rec jesu li ili nisu. Dovoljno je jednom napisat nesto iza cega se ne stoji da bi se izgubilo povjerenje kupca. Ali isto tako mi je jos jednom doslo do glave "kolko para tolko muzike" i ma sta god rekli to je tako.

Naravno da postoji zadovoljnih kupaca LC powera. pitajte moju sestru, ona je jako zadovoljna
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 17:00   #103
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo ja sam zadovoljan kupac LC Power 560W modela V2.3.Napajanje tiho i hladno ni neoznoji se sa hardwerom u kanti.Do sada nikakvih problema.
Nasjeo sam i sam jednom prilikom na lijepo plavo napajanje sa super kutijom na kojoj piše 500W(radi se o Fortron BlueStorm I).Toliko o poznatim markama i napisima po kutijama.Ima malo brand name proizvoda koji su cijelo vrijeme imali odlične serije napajanja koja su radila bez greške uvijek se neka serija potkrade i bude shit Tako da smatram da cijene tih LC Power-a opravdavaju uloženo/dobiveno 460/560W modeli Giant Green power serije.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 18:19   #104
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Jako mi je drago da si zadovoljan. Po meni bi i trebala bit takva ponuda. Mora se moc za male pare dobit napajanje koje radi. Ali samo ocekujem da ono sto pise i bude istina.

Da, cuo sam i ja mnogo o problemima sa blue stormom I, ali isto tako sam cuo da dvojka poprilicno opravdava cijenu
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 18:55   #105
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Pa mislim da neopravdava cijenom od 500kn+ glede BlueStorm-a II kad Seasonic 520W košta 520Kn odlično napajanje i glede kupnje 1. izbor. barem meni.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 19:36   #106
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Da se samo ubacim, ovo napajanje je drzalo bez problema konfu iz mog kompa, klokanu, ne klokanu, you name it, sve bez ikakvih problema + kaj je stvarno necujno, pa ti vidi...
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:40   #107
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Da, vidim da je recenzija korektna ali za 400kn 560W mi je bilo malo nevjerovatno i kad sam kupovo. hehe. V2.0 je taj moj i ukoliko da netko zeli nek ga nosi samo da mi ne skuplja prasinu.

Iamo si staru verziju, a mislim da smo već elaborirali da stare serije nisu nešto bajne. Mi prvenstveno govorimo o novim serijama.
A ova recenzija je V2.2 koja je nešto novija.


Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
stvar u tome da ako nesto pise onda se to i ocekuje od napajanja u ambalazi sa tim natpisom.
Pisalo na plotu p...
Kad bi svi slijepo vjerovali marketingu di bi nam bio kraj. Zato postoje forumi i recenzije. Nije to samo kod LC-a već kod svih ali baš svih brandova.

Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Isto tako reko bi nesto da je krepalo nakon sto mu je istekla garancija. Ali nije!
I kakve to veze ima? Pa vidio sam gomile napajanja poznatih brandova koja su crkla unutar garantnog roka a neka su i out of the box bila ili mrtva ili neispravna.


Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Naravno da postoji zadovoljnih kupaca LC powera. pitajte moju sestru, ona je jako zadovoljna
Pa mislim da recimo kolega dh41400 ima barem nešto opširnije znanje i iskustvo o napajanjima od tvoje sestre a i tebe, a ima posve normalno mišljenje o tom brandu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:56   #108
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Sve je uredu dok netko nema lose iskustvo sa pojedinom markom. Na svu srecu trziste nam je puno raznih brandova napajanja i mislim da kad tad svatko nadje svog.

Isto kao i moja sestra, kao kolega dh41400 i moj kolega s faksa je jako zadovoljan LC napajanjem. Daleko od toga da svi dijele moje misljenje po tom pitanju ali isto tako ima onih koji dijele.

Daj protu argument ako nisam upravu ali malcice je neozbiljno izaci na trziste sa losim proizvodom. Stvarno mi je drago da su se recenzije po pitanju novih modela bolje ali jako je tesko vratit povjerenje nakon "bacenih" 400 i kusur kuna.

Neznam, mozda sam imao srece sa corsairom i fortranom a mozda su zaista to dobra napajanja. kao sto rekoh malo iznad, brandova je pregrst i svatko ce si nac neki koji mu odgovara

Lurker
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 22:30   #109
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Uvijek gledam samo bang for the buck, prije kupovine bilo kojeg komada hardwarea dobro proguglam šta se najviše isplati u cjenovnom razredu koji sam spreman potrošiti te koliko je trajanje garancije. Činjenica je da su LC napajanja sada OK i da dobiješ 560 W napajanje za 390kn sa 24mjeseca gare. Realno gledajući malo koja konfa troši wiše od 150-200 wata.
Ako nešto radi na pola snage logično je da se komponente unutra nebi trebale kuhati ida će vjerovatno raditi i dulje nego je očekivano, barem je to moje mišljenje. Znači prije odabirem ovo nego neki brand 400W za iste pare jer mi je za očekivati da će ovo dulje istrajati.
Ovo nepišem samo radi LC napajanja, u ovoj teškoj financijskoj situaciji koja pogađa valjda 99% Hrvata glupavo mi je da ljudi bacaju na prosječnu kofiguraciju cca 500 kuna samo zato jer su ljeni proguglati sat vremena što je best buy i zato jer ih jednostavno imaju
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 23:13   #110
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Vidim da se spominju negativna iskustva vezana za LC Power napajanja, sto je ok jer svatko ima pravo na svoje misljenje (iako su moja iskustva, kako sa starim tako i sa novim modelima pozitivna).

Ova rasprava ne bi bila potpuna da se ne spomenu iskustva i sa drugim, nazivno kvalitetnijim proizvodjacima.

Da li biste vjerovali da recimo jedan 850W Seasonic M12D serije (koja se moze pronaci i u popularnim XFX modelima) uz konfiguraciju Q6600/GTX285, nije sposoban pokrenuti vise od 2 tvrda diska (gasi se pri dodavanju treceg)?

Da se ovo dogadjalo (kod raznih korisnika) i sa jos nekim serijama, poput nove S12-ice (SS-520GB) uz relativno nezahtjevne konfiguracije?

Da je npr. jedan Corsair HX 1000 uredno otapao ATX konektore na skupim plocama uz konfiguracije nazivne potrosnje od 500W?

Ili da su se kod recenzenata jednog od poznatijih HW sajtova u svijetu przila Corsairova VX 550 napajanja u serijama od 5+ komada?

Da su XFX napajanja (Seasonic 650W) crkavala u parovima na recenzijama raznih renomiranih stranica?

Da jedan Antecov (400+$) top model True Power Quattro 1200w (OC Version) ima veliku stopu reklamacija?

Da je hrpa Corsairovih TX modela (750/850W) ostavila dusu na testovima?

Da su takodjer skupocjeni PC Power & Cooling modeli takodjer imali sudbinu gore navedenih kod raznih korisnika?

Ili da je su iz Corsairovih AX 1200 modela ispadali dijelovi unutrasnosti, dok su ventilatori zvucali poput mlinaca za kavu, a zavojnia svirale simfoniju u D duru?

Da je nekolicina (poprilicno skupih 1000+W) Silverstone modela, nakon odredjenog loada jednostavno odbijala suradnju i digla bijelu zastavu?

Da li ovo znaci da su ta napajanja dreq i da ih treba izbjegavati u sirokom luku?

Naravno da ne, jer su to jednostavno neki od problema s kojima se proizvodjaci svakodnevno susrecu i to je neizbjezno ... a logika nalaze da se ti problemi povecavaju kako se smanjuje cjenovna klasa, no ono sto je najbitnije - ukoliko i odapnu ta low-end napajanja, ne smiju povuci za sobom jos pokoju komponentu za sobom.

Upravo ovdje LC Power drzi vrlo pristojnu bilancu i u rijetkim slucajevima povlaci za sobom maticnu, grafu ili nesto trece. Ovo je jedan od njegovih, vjerojatno glavnih, pluseva u klasi <250kn.

S druge strane, pojavom novih (i nesto skupljih) GP modela, LC Power je dodao jos pokoji plus i samim time postao dobar kompromis u klasi do ~400kn.

Ovo se ne moze reci za jedan ultra-popularni brand poput Corsaira koji je nedavno promijenio pricu i zagrizao u low-end dio trzista, gdje jedan LC Power ima visestruko vise iskustva i godinama sakuplja feedback s trzista.

U ovoj trenutnoj situaciji i navedenom segmentu (~50€), proizvodjac poput Corsaira nemogu ponuditi dobru alternativu.

Kada se za kraj uzme u obzir koliko ljudi stedi na budzetu za napajanje i ne planira dodati tih 100-200 kuna ekstra ... izbor se namece sam po sebi
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 23:50   #111
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Vjerujem da je sve ovo sto si napisao istina. Isto tako i ovo zadnje sto si rekao je dobro. Corsair nemoze ocekivat da ce iz prve uspjesno zadrist low end trziste. Isto tako, modeli do 50€ su jaaako rijetki i u pravilu se radi o OEM napajanjima te ako itko zeli uzet neko retail napajanje za oko 300 kuna odlucit ce se za LC power.

Sto se tice povlacenja komponenti za sobom, neznam. Moje (premda nije krepalo) nije povuklo nista ili mozda cak zarazilo ostale komponente zanimljivim cvililom.

Takodjer OCZ napajanje od kolege koje je kostalo visestruko vise je takodjer cvililo (malo tise ali opet).

Zato postoje modeli koji se jako dugo i jako dobro drze na trzistu.

VX450 i 550, TX650 odredjene chiftec serije i mnogobrojni fortrani su nekolicina koja se moze pohvalit dobrim uspjehom.

Naravno, i svako od tih napajanja je spalilo pokoju plocu, pojelo graficku ili unakazilo diskove ali s obzirom koliko ih je prodano nije ni cudno.

Po meni je LC power uzeo zamah kod nas zato sto uz podosta niske cijene nudi nesto sto moze upalit racunalo i drzat ga upaljenog danima/mjesecima/godinama.

Isto tako links je prvi (koliko ja znam) koji je poceo dilat ta napajanja. A posto su druga dva "velika" HG spot i Vemil umrli nije ostao preveliki izbor.

Pogledajte samo napajanja do 400 kn u linksu. Pokoji chiftec i jedan corsair u tom cjenovnom razredu. Mali izbor ako se mene pita.

Ali dobro, ako kazete da su novije serije bolje i ako se manje kvare od onih starih onda odlicno. Napokon se onda moze dobit ne OEM brandirano retail napajanje za 300-tinjak kuna.

Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 00:10   #112
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
LC je savršeno napajanje za budget konfu, ma za te pare je i predobro.Tko stavlja proc i grafulju od 3K+ kn, jbg neće uzeti LC.
Ovaj model od 560w nema sleevane kabele ili ja to ne vidim baš?
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 00:48   #113
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
... Ovaj model od 560w nema sleevane kabele ili ja to ne vidim baš?
Testni primjerak koji je bio u mojim sapama je imao ... nisu do kraja, ali vecim dijelom ... slikica
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 29.11.2010. u 00:55.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 14:40   #114
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da je nekolicina (poprilicno skupih 1000+W) Silverstone modela, nakon odredjenog loada jednostavno odbijala suradnju i digla bijelu zastavu?
Sad si me sjetio da sam pred kojih godinu ili više na testu imao Silverstone Strider 1200W (ST1200) inače brat blizanac mog Cooler Mastera Real Power Pro 1250 iz siga (oba made by Enhance) i sve kod oba napajanja radi perfektno osim jedne ''sitnice''.

Naime kod oba se napajanja nakon par mjeseci korištenja javi neobičan problem koji se ranije nije manifestirao. Prilikom pokretanja napajanje jednostavno ne daje dovojan inicijalni napon za ventilator i on se ne može pokrenuti što jedno vrijeme generira nevjerojatno iritirajuću zvučnu kulisu. Najjednostavniji način da se to riješi jest fizički lagano zavrtjeti ventilator. To nije problem ukoliko napajanje stoji na stolu, no velik je problem ako je u kućištu koje još k tome smješta napajanje na donju stranicu.

Nešto što ne želiš da se dešava kod napajanja čija maloprodajna cijena prelazi 2000 kuna.




Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Isto tako, modeli do 50€ su jaaako rijetki i u pravilu se radi o OEM napajanjima

Napokon se onda moze dobit ne OEM brandirano retail napajanje za 300-tinjak kuna.
Moram priznati da ne znam što si ovime htio reći


Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
mnogobrojni fortrani su nekolicina koja se moze pohvalit dobrim uspjehom.
Fortron ne Fortran, odnosno FSP grupacija. Nisam te mislio ispravljati ali vidim da stalno ponavljaš istu grešku.

BTW moram priznati da si loš primjer uzeo ako misliš na brand koji ima konstantnu razinu kvalitete. FSP je jako šaren. PNF -> THN -> GLN -> APN serije jako odskaču jedna od druge. BS1 vs BS2 također. Da ne velim o šarenim rezultatima Epsilon serije kod koje su neke jedinice nudile izvrsnu regulaciju napona dok bi već druga jedinica bila osjetno lošija. O problemima prvih jedinica iz Everest serije ne želim ni početi, najbolje da baciš oko na link.

Stoga uzeti FSP kao primjer proizvođača s velikim konstantim uspjehom je na žalost fail. Niako ne kažem da ne valja, naprotiv vrlo je dobar no da ima neku konstatntu u kvaliteti - baš i nema.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 29.11.2010. u 14:58.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 17:11   #115
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Frendu crklo napajanje,pa ga zanima moze li lc power 420w privremeno pogoniti e8400,4x1gb ram,p35 ds3p,ati x550,1hdd,1 vent samo da moze na internet?
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 17:22   #116
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Bokygs Pregled postova
Frendu crklo napajanje,pa ga zanima moze li lc power 420w privremeno pogoniti e8400,4x1gb ram,p35 ds3p,ati x550,1hdd,1 vent samo da moze na internet?
Moze trajno pogoniti bez da se uznoji.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 14:14   #117
Gwin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
glede LC powera i 80Plus certifikata mogu se samo nasmijat.
LCP Green modeli 560W i 650W
http://www.lc-power.de/index.php?id=203&L=1
http://www.lc-power.de/index.php?id=197&L=1
su dobili 80plus certifikat samo zato kaj su na testovima prijavljeni kao 500W odnosno 600W model. pa ih Ecos nije uopće testirao na marketinškim vrijednostima, nego na prijavljenim vrijednostima. što znači da su rezultati nerealni i da vjerojatno ne bi uopće smjeli imati 80plus Bronze certifikat.

dokaz:
http://www.plugloadsolutions.com/psu...00W_Report.pdf
http://www.plugloadsolutions.com/psu...00W_Report.pdf
__________________
"Don't hit a man when he's down. Kick him. It's easier" R.R.Piper

transakcije: 1, 2, 3, 4

Zadnje izmijenjeno od: Gwin. 04.12.2010. u 15:37.
Gwin je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 17:29   #118
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pa, nasmij se . tko ti brani?

uostalom, niti ti jos nisi uvijek skuzio za LC Power napajanja da su od nazovimo ih ne-brand napajanja - ona mozda najbolja? dobar omjer ulozenog-dobivenog oko 200/250 kuna?

plus, nhf, ali kad mi ovakav post kakav je tvoj napise netko tko ima triput jace napajanje u svojoj konfi s obzirom na njezine potrebe, meni je to malo smijesno. malo i zalosno, ali nema veze .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 17:46   #119
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Vidim da se bacaju svakakve informacije i ismijavanja nekih LC proizvoda ... pa pogledajmo kakva je realna situacija (gledajući efikasnost napajanja fkors):



Kao što se vidi sa grafova (80Plus.org), usporedbom LC Powera sa ostalim daleko skupljim napajanjima vidimo jednu neobičnu situaciju - LC Power GP3 doslovce "dere" sve ostale proizvođače.

Ukoliko se složimo da prosječno napajanje radi uglavnom na 50% svoje snage, može se zaključiti sa slike da je LC Pwer u prosjeku bolji 2-3% od konkurencije.

Kao napomenu treba dodati da je Chieftec testiran na 230VAC što bi značilo da njegove brojke treba umanjiti za ~2%, pa u stvari on niti ne zaslužuje osnovni 80Plus certifikat.

Što se tiče testiranja LC Power napajanja na njihovim nazivnim vrijednostima, gledajući krivulju, čak i da se opterećenje podigne za tih 50W, vjerojatnost da će napajanje "izgubiti" 5-6% efikasnosti u tom dodatnom loadu je gotovo ravna nuli - stoga, naravno da nije toliki problem tih 50W.

E to je smiješno
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 04.12.2010. u 17:51.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 20:16   #120
Gwin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
@burko. To kaj ja imam u kompu je najmanje bitno. Nije ti palo na pamet da su u konfi bile puno zednije komponente? Ili da takve komponente tek dolaze?
@dh41400. A nije ti smijesno kak netko na svoj proizvod stavlja certifikat koji proizvod mozda cak i zasluzuje, ali dokazano nije testiran kako bi trebalo?
Nema teorije da vjerujem proizvodjacu koji moze na takav nacin svjesno lagat kupcu.. Jedno su testiranja i prikaz rezultata dobiveni u labu, u idealnim uvjetima itd, u odnosu na RL situacije, ali ovo mi je ipak malo previse za prozvakat
__________________
"Don't hit a man when he's down. Kick him. It's easier" R.R.Piper

transakcije: 1, 2, 3, 4
Gwin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na