Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2006., 10:11   #1
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Veliki problem

Ovako jučer sam išao raditi particiju sa Norton PartitionMagic-om na sekundarnom disku...ide on raditi tu particiju iz windowsa i sad u pola operacije javi neki error i prekine sve...i ja ostanem bez 100gb podataka...e sad je pitanje što da radim?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 15:40   #2
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
NE ! raditi iz windowsa !!!
tigman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2006., 15:49   #3
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor tigman
NE ! raditi iz windowsa !!!
i NE raditi sa partition magicom!
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 16:39   #4
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
zašto ne sa partitionom ??

ja sa njim već 100godina radim i sve ok
vex je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 16:43   #5
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
bas sam nedavno uvecavao 50 gb particju na 90 GB, dok sam jos koristio win, iz win-a.

Nije bilo problema.

Tebi sad nema druge nego sa nekim programom za recovery probat spasit. naravno za to trebas jedan isto veliki prazan disk. jedan od boljin programa za to u windowsima kako sam cuo je active undelete
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 17:17   #6
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
active undelete nema veze sa ovom temom...

to što tebi nije jednom zahebao, bilo koji alat sličnih namjera, ne znači da drugi puta nečeš ostati bez particije !!!

to je činjenica koju naučiš brzo , kada i sam osjetiš te radosti ...

dakle ...uvjek ima .."eto i meni to dogodilo" ...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 18:02   #7
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Već se 100 godina tuli da se takvo što Nikad ne radi iz windowsa, isto kao i bilo koje fleshanje... Nije da program neće to obavit ali nije sigurno, često nešto pođe po zlu kad se radi iz windowsa dok to nije tako čest slučaj kad se radi iz Dos-a.

@R@Z3R Nabavi si Acronis RecoveryExpert Deluxe i napravi botabilni cd. Botaj s njega i 99% će ti vratit particiju ili taj hard u stanje kakav je bio prije.
Za ubuduće, također si nabavi Acronisos Disc Director u full verziji i isto si napravi botabilni cd te šta god trebaš radit sa hardom koristiš taj program iz dos-a.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 18:31   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor stublina
Već se 100 godina tuli da se takvo što Nikad ne radi iz windowsa, isto kao i bilo koje fleshanje... Nije da program neće to obavit ali nije sigurno, često nešto pođe po zlu kad se radi iz windowsa dok to nije tako čest slučaj kad se radi iz Dos-a.

@R@Z3R Nabavi si Acronis RecoveryExpert Deluxe i napravi botabilni cd. Botaj s njega i 99% će ti vratit particiju ili taj hard u stanje kakav je bio prije.
Za ubuduće, također si nabavi Acronisos Disc Director u full verziji i isto si napravi botabilni cd te šta god trebaš radit sa hardom koristiš taj program iz dos-a.
Ajoj...ajde skinut ću taj program i napraviti što si rekao...što misliš jel će upaliti to ...ako ne upali bacit ću se kroz prozor...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 18:50   #9
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
mala ispravka...Acronis je na Linux bazi...
R@Z3R za skinuti taj program, ali imaju ljudi u tvojoj okolici sigurno Disc director ! tak se zove....

ovaj što ti nude na netu ne radi ništa...barm je tako bilo kprije pola godine...

inače ne kompresiran ima 40Mb , pa ako je frka može ti ga netko okačiti da ga skineš...nemoj mene jer sam na Bežičnom EDGE , i Upload je katastrofa

ima ovdje ljudi koji ti mogu izaći u susret..

Arconis recovery pro se inače zove samo taj modul, ali je najbolje instalirati kompletan Acronis selector, pa si na miru, za sva vremena i muke po Windowsu...

Zadnje izmijenjeno od: tigman. 29.07.2006. u 21:17.
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 18:56   #10
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Baš gledam ovaj koji mi je Stublina preporučio nisam našao samo verziju std znači ne deluxe...a taj koji sam skinuo ima mogućnost samo raditi s particjama...anyway sad idem potražiti taj disk director...jel bi to onda trebalo biti u tom paketu...ili da skidam taj cijeli acronis selector?
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2006., 19:15   #11
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
cjeli pacet se zove Acronis diskdirectorsuite 9...barem ova moja verzija za koju imam broj...
u njoj je sve instalacija na win, do izrade OS selectora, kao i recue diska i cd.-a

e sada ako ima noviji ne znam dal ima isti kod...pa kako i ova ima sve možda da potražiš po netu baš to...negdje valjda ima...

ako ne nađeš javi pa da smislimo kako ti to dostaviti...no najranije u ponedjeljak...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 20:04   #12
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Evo nabavio sam program...inače verzija 10 ...probat cu pa cu javiti rezultate...inače hvala svima na pomoći : cheers2
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 20:29   #13
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
nego sa čime ima veze active undelete nego sa ovom temom? Ato je spasavanje onoga sto se izgubilo.

http://www.active-undelete.com/

"Recovers files from deleted, damaged, formatted or reformatted partitions"

Kaj to nije taj slucaj koji se sad dogodio? Nego je partition, damaged, deleted ili nesto slicno tome?Ti si tigman jako pametan .

Razor polako i oprezno sa recoveryjem, imo mi je frend slicnih havarija i jedini je active undelete vratio sve u prave foldere itd.Onda jos nije bilo ovog acronisa 10 cini mi se , mislim da je bio 9.Do duse kod njega je bilo malo slozenije rusenje, bilo je stavljanje diska veceg od 160 GB na WINXP bez SP1, koji ne podrzava te diskove , pa je na kraju particija samo bila nestala.



Citiraj:
Autor tigman
active undelete nema veze sa ovom temom...

to što tebi nije jednom zahebao, bilo koji alat sličnih namjera, ne znači da drugi puta nečeš ostati bez particije !!!

to je činjenica koju naučiš brzo , kada i sam osjetiš te radosti ...

dakle ...uvjek ima .."eto i meni to dogodilo" ...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 30.07.2006. u 00:42.
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 21:06   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Ja preporučam Final Data Enterprise ili Easy Recovery, meni najpouzdaniji programi u zadnjih godinu-dvije.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 21:06   #15
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
treba si na vrjeme pomoći čovjeku...i objasniti kako će to i napraviti...

samo i dalje uživaj u active -undelete...ja ću ga i dalje koristiti za čupanje "smeča" iz košare (evo da samo vidiš da ga čak nudim besplatno okolo ljudima i zagovarm da sa njime spašavaju izgubljne fajlove... ovo je "user verzija bez obzira na ime" http://www.cnc-project.com/POWERSHAPE.html )..., a poslove oko MFT-a ipak prepštam alatima kao Partition recovery da i easy recovery, acronis ili neki od paragonovih alata...

usput evo data recovery alata besplatnih...http://www.getdata.com/

Zadnje izmijenjeno od: tigman. 29.07.2006. u 21:30.
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 21:12   #16
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor R@Z3R
Evo nabavio sam program...inače verzija 10 ...probat cu pa cu javiti rezultate...inače hvala svima na pomoći : cheers2

Verzija 9 ili 10, svejedno. Uglavnom ništa ne radi iz windowsa nego si napravi botabilne cd-ove.

Citiraj:
Razor polako i oprezno sa recoveryjem, imo mi je frend slicnih havarija i jedini je active undelete vratio sve u prave foldere itd.Onda jos nije bilo ovog acronisa 10 cini mi se , mislim da je bio 9.Do duse kod njega je bilo malo slozenije rusenje, bilo je stavljanje diska veceg od 160 GB na WINXP bez SP1, koji ne podrzava te diskove , pa je na kraju particija samo bila nestala.
Pa ja se nemam šta žalit na program, spasio mi je cjeli hard uključujući i systemsku particiju. Cjeli hard mi se formatiro jer sam ga greškom priključio u ide za raid i čim sam upalio komp on se automatski formatirao misleći da ću pravit neki raid. Kad sam skužio, partition expert ga je vidio samo kao "prazan prostor". Stavio bot cd od RecoveryExpert Deluxe i vratio mi cjeli hdd od 120GB ! Za mene dovoljno dojmljivo da se držim samo njega.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 19:46   #17
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Pošto sam zatrpan sa drugim stvarima...nisam još ovo pokušao napraviti, štzo onda da učinim?= Koji program? Ne želim ostati bez podataka zato jer sam koristio krivi program za spašavanje...
@Bruno_zg - nisam probao taj active@undelete...jel to nije samo za spašavanje podataka koje si obrisao, a ne cijelih particija?
@domy_os - nikad nisam čuo za taj Final Data Enterprise ili Easy Recovery jel dobar išta?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 19:52   #18
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Mozes probat i sa acronisom, bitno je da NISTA ne pises po disku.

Active undelete vraća podatke koje si obrisao, sa obrisanih particija, ostecenih particija itd..., ali to zadi i acronis, Treba ti drugi disk za spremit spasene podatke.napiso sam gore.

Ne bi sad ruku u vatru, al mislim da je velika sansa sto ti se to dogodilo grdi overclock koji imaš u sigu.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 19:55   #19
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor BrunoZG
Mozes probat i sa acronisom, bitno je da NISTA ne pises po disku.

Active undelete vraća podatke koje si obrisao, sa obrisanih particija, ostecenih particija itd..., ali to zadi i acronis, Treba ti drugi disk za spremit spasene podatke.napiso sam gore.
Nisam ništa pisao po disku, a imam drugi disk ali ima prazno samo 80gb...a meni je onaj imao 90gb podataka, što kad nema mjesta na tom disku sto onda? Jel ide onda na dvd?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 20:02   #20
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Mislim da bi morao imat disk berem iste veličine.

Osobno nemam iskustva sa vracanjem jel nisam nikad ni izgubio jos, al kazem ti frend mi je sve gore navedene programe probao, jedino je acronis bio stariji, i jedino mu je active undelete vratio. To ne znaci da tebi nece i neki drugi, zavisi od Crasha, al svejedno je dobra preporuka kad znas da je ne sta radilo i to prije godine, godine i pol.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 30.07.2006. u 21:52.
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 21:45   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor R@Z3R
@domy_os - nikad nisam čuo za taj Final Data Enterprise ili Easy Recovery jel dobar išta?
Meni dosad najbolji od svih isprobanih programa. Final je vratio podatke s par puta formatiranog diska, brisanja particija... Lik je čak i usred formata gasio komp kad je vidio šta je napravio. Pokazao se i kad je trebalo spasit pobrisane slike sa xD kartice od fotoaparata...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 23:29   #22
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hm...čudno...sad kad sam išao vraćati podatke sa Acronis Recovery Expert modulom ...on je tražio samo one prazne particije...tj neformatirane...a ja sad na tom disku imam dvije particije...jedna manja koja je napravljena tijekom dijeljenja i ona veca koju sam dijelio...e sad moji podatci očito nisu na manjoj particiji (5gb) već na većoj (110gb-koja je formatirana). e sad pitanje je ovo - jel da ja sad tu vecu obrisem (jer part. expert pretražuje samo obrisane (neformatirane particije)...nadam se da ste shvatili....
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2006., 23:35   #23
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Evo screenshota da malo pojasni - http://img66.imageshack.us/img66/8743/screendf3.jpg
Znači mogu odabrati ovo što je crveno zaokruženo - zato jer je to neformatirano (vjerojatno on to vidi kao oštećenu particiju...?)...a pošto je ova veća formatirana...nju nemogu odabrati...hm...jel da onda brišem tu veću particiju?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 08:10   #24
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
tek sam sad vidio kaj si u stvari pitao...

uzmi si undelete (imaš na onoj stranici koju sam zakačio prioje)
pokreni i označi disk taj od 120 Gb i tu prarticiju od 108 Gb, desni klik i pretraži standardnim načinom...

ako ti pronađe podatke upali ti se RECOVERY ikona i sve je onda lako...ako ne ide, ...e ond amoraš advansed načinom probati , a probaj i sa drugim MFT-om (imaš opciju isto na desnom kliku)
ovo sve možeš raditi iz windowsa i nije opasno

ako ni tada ne možeš pronači ništa...e onda trebaš acronisa ili navedene programe...i biti strpljiv

koliko sam te shvatio, mislim da tebi i Undelete može iz prve u normalonom sceniranju particije da pronađe sve što trebaš
što ispada da je Bruno ovaj put u pravu...
probaj pa javi dal je uspjelo, ako ne...e onda češ morati uzeti neki od navedenih i drljati po disku za ostacima signala...

Zadnje izmijenjeno od: tigman. 31.07.2006. u 08:33.
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 09:46   #25
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Evo sad sam nabavio Active Undelete pa ću to probat odmah iz Windowsa...
EDIT1: simple scan nije našao ništa osim system restore foldera i recycle bina...sad idem pokušati sa advanced scanom...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 10:05   #26
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
...ne zvuči baš ljepo...

baci se i u potragu na cjelom disku...(zapamti u kojem sektoru i trgu su ti folderi koje je pronašao , pa traži druge !)editiraj disk ručno pa vidi dal ima išta gore osim tih podataka...(mislim dal ima išta zapisano ne kao organizirano stablo jer to je nestalo, no kao hrpa podataka bez veze i reda...)
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 10:41   #27
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hm...evo screenshot da vidiš što kaže nakon advanced scana.... http://img450.imageshack.us/img450/3142/screen2zo1.jpg ...kako si rekao tone podataka bez ikakve veze i reda : nono : ...joj ...pa jel ima način da se to napravi drukčije - da se vrati sve to skupa sa strukturom foldera? Ako ništa drugo barem znam da podatci nisu obrisani...tj da se mogu spasiti
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 11:10   #28
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
čuj ako možeš i imaš mjesta na drugom disku prebaci (recover) te podatke tamo jer na ovome možeš oštettiti podatke ako snimaš po njemu...
vidi dal je ostalo išta od stabla ...može se dogoditi da je struktua u folderu OK, a međusobne veze nisu ...pa ako su to data podaci, moglo bi se izvuči dosta toga...

prvo spasi na sigurno na drugi disk te foldere, iako nemaju veze...uvjek se možeš njima pomoći poslje...

i onda napravi recocovih i vidi što je sve učinjeno...

automatski način bojim se neće više biti moguć...jer su oba MFT-a očišćenja...
jesi li probao preko drugoga MFT-a da skeniraš ?
probaj još to ...to je jedina šansa za kakvu takvu automatiku u povraćanju
obavezo snimi podatke prije nego išta počinješ raditi po njemu...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 11:26   #29
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
I još mi je jedna stvar malo čudna u tom što je našao očitao je veličinu 156GB, a taj je disk od 120GB...hm kako sad to...
A ovo za drugi MFT...jel to pod onim ''Edit/Active Table/MFT Mirror'' ?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 12:51   #30
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
da...Miror MFT probaj ništa te ne košta

greška koju sada imaš ti se manifestira tako jer je u MFT zapisan krivi volumen, prve particije i tome pridodan nelociran onaj kojeg je zeznulo...
sada Acronisom ako gledaš svjetli crveni križ na disku...
hmmm...mislim da bi editiranjem i ručnim mjenjanem volumena mogao izvuči cjelu particiju..., ali moraš biti siguran što radiš

to možeš Acronisom...

prije na netu skini da si 100% siguran koliko sektora, tragova ima disk, i onda mu jednostavno ručno promejni veličine i za tu particiju pukneš da je od početka do kraja u komadu...dakle sve sektore do poslejdnjeg dodjeliš prvome i sejvaš na disk... kad rebootaš budeš imao samo jednu veliku particiju...
tigman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na