Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2008., 15:29   #91
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
E da, kreirao je file veličine 240gb i pojeo mi sav slobodni prostor na hdd-u...
Znači, što trebam napravit?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 15:41   #92
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
E da, kreirao je file veličine 240gb i pojeo mi sav slobodni prostor na hdd-u...
Znači, što trebam napravit?
Sto tocno zelis mjeriti?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 15:50   #93
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
@Neo-ST:

Meni je poceo testirat tek kada sam ga prekinuo u toj pripremi nakon nekih pola sata (inace bi u nedogled tako) i ponovno pokrenuo testiranje ... tek onda on pocinje prikazivat nekakve rezultate ... iopse, MB/s itd.

Jedino ponavljam treba ga dobro isprofilirat, ovisno o tome sto se zeli testirat ... multiuser/worker, multitask, multithreading...

Broj Outstanding I/Os je proizvoljan (premda ga dosta ljudi stavlja na 20), Access Specification ide ovisno o velicini fajlova na koje zelimo testirat HDD (moze se dodatno izmijenit svaki profil, pri cemu se obavezno bira opcija All workers u Default Assignmentu, te Random/Sequential i Read/Write omjeri).

Eventualno se moze stavit naziv testa u Test Setupu kako bi se kasnije mogli procitat rezultati.

E da i trajanje testa obavezno staviti na vise od 1 min (rezultati su dosta promjenjivi na pocetku) i to je to... ostale opcije se lako skuze nakon nekog vremena koristenja.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 16:01   #94
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sto tocno zelis mjeriti?
Iskreno, nemam pojma. Ti si mi rekao da testiram raptore sa IOmeterom, pa sam to išao i napraviti...

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
@Neo-ST:

Meni je poceo testirat tek kada sam ga prekinuo u toj pripremi nakon nekih pola sata (inace bi u nedogled tako) i ponovno pokrenuo testiranje ... tek onda on pocinje prikazivat nekakve rezultate ... iopse, MB/s itd.

Jedino ponavljam treba ga dobro isprofilirat, ovisno o tome sto se zeli testirat ... multiuser/worker, multitask, multithreading...

Broj Outstanding I/Os je proizvoljan (premda ga dosta ljudi stavlja na 20), Access Specification ide ovisno o velicini fajlova na koje zelimo testirat HDD (moze se dodatno izmijenit svaki profil, pri cemu se obavezno bira opcija All workers u Default Assignmentu, te Random/Sequential i Read/Write omjeri).

Eventualno se moze stavit naziv testa u Test Setupu kako bi se kasnije mogli procitat rezultati.

E da i trajanje testa obavezno staviti na vise od 1 min (rezultati su dosta promjenjivi na pocetku) i to je to... ostale opcije se lako skuze nakon nekog vremena koristenja.
A kako ga prekineš u toj pripremi? alt-f4? ja sam označio hard disk koji želim testirati, a pod workere sam stavio all workers. Jedno pola dana je pripremao hard disk, a pola dana je pisalo "starting...nešto" i to je to
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 17:08   #95
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ima gore u izborniku ikonica Stop (ne reagira bash trenutno, ali ga zaustavi nakon par minuta), a Alt+F4 i nije opcija (izgube se postavke i zapisi)...

Ajmo ovak najjednostavnije:
1.) Oznaci disk koji zelis testirat
2.) Za pocetak stavi 1 Worker (drugog izbrisi sa Disconnect Selected Worker ikonom)
3.) Stavi 20 Outstanding I/Os
4.) Odaberi Access Specification (prvo klikni na jedan i onda Edit->Default Assignment->All Workers)
5.) Odaberi omjere Sequential/Random i Read/Write ...
6.) Dodaj taj profil u Assigned Access Specifications (<<Add)
7.) U Test Setup dodaj naziv testa i njegovo trajanje
8.) Pokreni test i pricekaj nekakvih 20-ak min da se odvrti/stvori onaj fajl, te ga onda prekini sa Stop/Stop All ikonom, kada se prekine test (ponovno se pojavi Start Tests ikona - zelena zastavica, a na odabranom disku se stvori prije spomenuti test fajl) potrebno je ponovo pokrenuti test (sada se koristi taj fajl za manipulaciju/mjerenje podataka)
9.) trenutne vrijednosti se mogu vidjeti u Results Display (moze se podesit interval osvjezavanja trenutnih rezultata) -> Total/Read/Write iops te Transactions/Connections per second
10.)Na kraju se dobiva konacni rezultat (srednje izmjerena vrijednost)
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 00:35   #96
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Evo, napravio sam po tvojim uputstvima, i ovo sam dobio:




Malo su mi čudne ove brojke, pogotovo MB/s.
Vjerovatno sam nešto krivo napravio...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 05:15   #97
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Da kao sto rekoh, rezultati znaju bit promjenjivi (ponovi par puta mjerenje, a ako treba izbrisi fajl i opet pusti pripremu da napravi drugi)...

Ovi iops-i i nisu previse cudni, uzevsi u obzir dva Raptora u RAID 0 kombinaciji (oko 400-500 bi trebalo bit u singlu ovisno o odabranom profilu - velicini fajlova).

Eto to ti je sva znanost, a sa praksom ces skuzit sta i kako postavit profile, te koje rezultate uzimat u obzir...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 15:24   #98
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 15:30   #99
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
evo malo cituckam na poslu pa da ozivim temu

dal bi zakljucak iz anandtechove analize onda bio da je cim veci stripe size bolji za svakodnevnu upotrebu, ubrzanje i prakticki bez bottlenecka?

stavis cca 1Mb stripe size, i osiguras se da ce sve manje fileove pisat i citat brzinom jednog harda, a sve vece duplo brze...

jel mi logika drzi vodu ili?

mislim da je max koji mi je bios dopustao bio 128kb stripe size koji sam i stavio... moje lamentiranje na tu temu je bilo u sjajnoj Fera_os raid temi koja neznam zasto nije postala sticky http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=103
Iceman11 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 12:53   #100
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
evo malo cituckam na poslu pa da ozivim temu

dal bi zakljucak iz anandtechove analize onda bio da je cim veci stripe size bolji za svakodnevnu upotrebu, ubrzanje i prakticki bez bottlenecka?

stavis cca 1Mb stripe size, i osiguras se da ce sve manje fileove pisat i citat brzinom jednog harda, a sve vece duplo brze...

jel mi logika drzi vodu ili?
Logika drzi vodu, ali samo donekle. Imas tri osnovne razine koje mogu biti problem: diskovi, kontroler i stripe size. Diskovi imaju svoje fizicke limite, koji su problematicni kod IO intenzivnih procesa, ali ne toliko i kod kontinuiranih transfera. Kontroleri (ovi jeftini koje masovno koristimo) imaju svoje limite, jedan od cescih jest nacin citanja podataka u mirror pojima (obicno cita samo jedan disk), kao i nacin zapisa (da li ima ili ne pravi write cache itd.).
Stripe size je prica za sebe: da, ako je mali pomaze kod citanja / pisanja manjih kolicina podataka, no ako je premali, radi probleme u nepotrebnom radu vise diskova kod zapisa / citanja manjih podataka (posebno ako nije dobar aligment); ako je prevelik, radi samo jedan disk tako da ni to nije dobro.

Generalno, drzanje oko 64/128 je standardna stvar, najcesce koristena u praksi i kod ozbiljnih sustava.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2009., 01:06   #101
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
RAID 0 diskovi - koji su brži?

Sada imam 2x410AS u RAID0, i zadovoljan sam njima.

Naime, zanima me što bi se desilo ako piknem još jednog 6400WD, pa ta dva stavim u RAID0 i zamijenim Speedije s njima.

Da li bi to bilo brže ili sporije rješenje, jer 410AS su singleplatteri?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 01:16   #102
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
S čime se ti zamaraš
Mislim da ne bi osjetio razliku, kakva god bila
Više ti znači kvalitetniji kontroler i naštimavanje strip sizea...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 01:34   #103
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Prvo probaj samo jedan speedy staviti kao sistemski disk, pa onda lijepo svima kazi jel ti osjecas razliku izmedju single diska i raid-a 0, i ako moze gdje to tocno

naravno prilikom odgovora pozeljno je sto manje onih shema tipa :"pa... pa osjeti se... u... u svemu... pise u visti 140mb/s prilikom transfera nekih fileova na par sekundi pa mora znaciti da je to puno brze"
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 03:53   #104
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Itekako se osjeti razlika izmedju single i "0" polja (u svakom otvaranju foldera i fajlova, pokretanja programa, radu s zatjevnijim aplikacijama, a ponajvise u multitasku) ... ako ne vjerujes probaj.
Razlika se sa vremenskim odmakom jos vise osjeti (odnosno, sa "starenjem" OS-a), a i nije samo promjena u MB/s (hint IOPs).

BTW sto se tice razlike izmedju WD-a i Seagatea ... neisplativo.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 08:19   #105
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Prvo probaj samo jedan speedy staviti kao sistemski disk, pa onda lijepo svima kazi jel ti osjecas razliku izmedju single diska i raid-a 0, i ako moze gdje to tocno

naravno prilikom odgovora pozeljno je sto manje onih shema tipa :"pa... pa osjeti se... u... u svemu... pise u visti 140mb/s prilikom transfera nekih fileova na par sekundi pa mora znaciti da je to puno brze"
LoL
Diskovi su oduvijek usko grlo...
A to gdje se točno diskovi koriste probaj zaključiti sam.

@IcyTexx Dodaj još dva kakva imaš ak trebaš još dodatne brzine.
Ili se jednostavno isprsi i uzmi ovo kad bude dostupno http://guru3d.com/news/ocz-demos-1-t...idstate-drive/
"and you’ll easily reach transfer speeds at up to 712 MB/s read, 500 MB/s write as well as almost zero access time, a dream come true"

Zadnje izmijenjeno od: Melani. 06.03.2009. u 08:40.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 08:42   #106
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Itekako se osjeti razlika izmedju single i "0" polja (u svakom otvaranju foldera i fajlova, pokretanja programa, radu s zatjevnijim aplikacijama, a ponajvise u multitasku) ... ako ne vjerujes probaj.
Razlika se sa vremenskim odmakom jos vise osjeti (odnosno, sa "starenjem" OS-a), a i nije samo promjena u MB/s (hint IOPs).

BTW sto se tice razlike izmedju WD-a i Seagatea ... neisplativo.

jel se ovdje opet misli da netko random govori nakon sto je cuo na nekom forumu takve price?

Kad se vratim doma cu ti probat iskopat screenshotove bencheva raid 0 polja upravo tih western digitala 640gb i ovih novih raptora 300gb (uzeto od Sa_Stilom tu na forumu) u vishe razlicitih polja (sa ICH9R i sa pci-e 1x raid karticom), tako da ne bi bilo da pricam napamet. Sve je to proslo pod ruku, a nesto je i dalje tu - samo vise ne u raid0 polju na obicnom desktop racunalu.

A ovo za IOPs-e mi je smijesno, jer je jedina istina da gdje ce jedan mehanicki disk "stekati", tu ce i raid0 polje u home izradi (ovako primitivno slozeno, i to jos od 7200 diskova), a tko zeli sto vise stvari odjednom raditi trebao bi gledati ssd-ove.

@Melani- moj post se odnosi i na tebe, posebno boldan dio. Preporucio bih i posjetu topica u kojem je Sa_Stilom pisao recenzije mitron ssd slc diskova, a zatim dao i rezultate ovih istih raptora u raid0 polju i dojmove posebno vezane uz multitasking
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 08:57   #107
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
A ovo za IOPs-e mi je smijesno, jer je jedina istina da gdje ce jedan mehanicki disk "stekati", tu ce i raid0 polje u home izradi (ovako primitivno slozeno, i to jos od 7200 diskova), a tko zeli sto vise stvari odjednom raditi trebao bi gledati ssd-ove.
Dodji do mene jedan dan pa cu ti u labu pokazati stvarnu razliku jednog diska i par diskova u RAID 0 polju.

RAID polja itekako imaju smisla, svaki ozbiljan rad s diskovima zahtijeva iste. S druge strane, SSD ima par nedostataka koji jos sprjecavaju njihovu ozbiljnu primjenu u profi svrhe bez dodatne opreme koja poprilicno kosta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 09:08   #108
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dodji do mene jedan dan pa cu ti u labu pokazati stvarnu razliku jednog diska i par diskova u RAID 0 polju.

RAID polja itekako imaju smisla, svaki ozbiljan rad s diskovima zahtijeva iste. S druge strane, SSD ima par nedostataka koji jos sprjecavaju njihovu ozbiljnu primjenu u profi svrhe bez dodatne opreme koja poprilicno kosta.

Sve 5 Old Iggy i ja sam u svakom svom postu napomenuo o kakvom raid0 polju ja pricam (dakle za prosjecnog usera, sa obicnim 7200o/s diskovima) i u koje namjene, a ne o serverskoj ulozi istog.

Nadalje ove ostale informacije su mi poznate, jer je raid0+1 nesto s cime se jako cesto susrecem u svojoj branši.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 09:20   #109
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Sve 5 Old Iggy i ja sam u svakom svom postu napomenuo o kakvom raid0 polju ja pricam (dakle za prosjecnog usera, sa obicnim 7200o/s diskovima) i u koje namjene, a ne o serverskoj ulozi istog.

Nadalje ove ostale informacije su mi poznate, jer je raid0+1 nesto s cime se jako cesto susrecem u svojoj branši.
Pa ne mozes reci da se i tu ne osjeti. Naravno da neke stvari nece biti osjetno brze (u smislu da ces ostati zapanjen), ali treba i znati da ne ovisi uvijek sve i o diskovima. Ja zadnju poprilicnu kolicinu godina (i to 7 do 8) doma vrtim RAID 0 polje koje se pokazalo cisto OK u odnosu na obican disk (pazi, tu su bila dva stara IBM Deskstara od 20 GB, kasnije zamijenjena s dvije Barracude od 40 GB).

Recimo, ja upravo petljam s nabavom novog prijenosnika (s tim da ja ni ne placam isti) pa jos uvijek SSD ne smatram prihvatljivom solucijom jer price / performance omjer istih ne smatram dovoljno dobrim da bi prihvatio manji kapacitet u odnosu na nesto vecu brzinu (koja je vidljiva ako u 1% ukupnog rada na prijenosniku).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 09:33   #110
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa ne mozes reci da se i tu ne osjeti. Naravno da neke stvari nece biti osjetno brze (u smislu da ces ostati zapanjen), ali treba i znati da ne ovisi uvijek sve i o diskovima. Ja zadnju poprilicnu kolicinu godina (i to 7 do 8) doma vrtim RAID 0 polje koje se pokazalo cisto OK u odnosu na obican disk (pazi, tu su bila dva stara IBM Deskstara od 20 GB, kasnije zamijenjena s dvije Barracude od 40 GB).
Sve istina, ali si se fakat uhvatio jedne moje recenice izvadjene iz konteksta, sasvim ignorirajuci uvodni post u kojem je kljucno pitanje:
"dal ce biti razlika izmedju speedy raid0 i wd640 raid0?" na najobicnijem onboard raid polju.
Ja i dalje tvrdim da nebi bilo nikakve razlike koju bi on mogao osjetiti i vidjeti, a isto tako da nebi vidio razliku i izmedju raid0 polja koje spominje i single diska iz iste serije - naravno ako ovdje zanemarimo razlicite sinteticke benchmarkove (i ono sta vista prikazuje pod mb/s kad transferira fileove, a i tamo velke brzine traju svega prvih sec transfera) za koje svi govore da nevaljaju a onda ih se love kao ludi prilikom davanja misljenja.
Serveri (raid 0+1, cak i 5 ili kombinacije na adekvatnom kontroleru) i zahtjevan rad prilikom kojeg je potrebno dohvatiti s odredjenog mjesta xxx podataka u odredjenom vremenu (evo kod mene je primjer toga oracle baza) su nesto sasvim drugo.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Recimo, ja upravo petljam s nabavom novog prijenosnika (s tim da ja ni ne placam isti) pa jos uvijek SSD ne smatram prihvatljivom solucijom jer price / performance omjer istih ne smatram dovoljno dobrim da bi prihvatio manji kapacitet u odnosu na nesto vecu brzinu (koja je vidljiva ako u 1% ukupnog rada na prijenosniku).
Eto, ovdje se slazemo kad je u pitanju price/performance, ali ako se to i natrenutak zanemari, rabljen jeftin slc je ovdje way to go ako se zeli dobiti nesto sto ce dati velikog oduska samom laptopu.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 09:53   #111
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Sve istina, ali si se fakat uhvatio jedne moje recenice izvadjene iz konteksta, sasvim ignorirajuci uvodni post u kojem je kljucno pitanje:
"dal ce biti razlika izmedju speedy raid0 i wd640 raid0?" na najobicnijem onboard raid polju.
Aaaaaa, sorry, krivo sam shvatio.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Eto, ovdje se slazemo kad je u pitanju price/performance, ali ako se to i natrenutak zanemari, rabljen jeftin slc je ovdje way to go ako se zeli dobiti nesto sto ce dati velikog oduska samom laptopu.
Mo's mislit' sto cu trpati rabljeni slc u sluzbeni prijenosnik.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 10:21   #112
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
razlika se osjeti, bas to da se ne osjeti su obicna sranja s foruma a ne obrnuto
do prosle godine sam imao dva WDa 160 u raid0. Trebao mi je hitno jedan disk tako da sam se rjesio podataka s njih i ostavio samo 1...moze mi 15 likova pricati kako je to bezveze i da nema razlika u performansama ali znam da sam ja to osjetio poprilicno.
Ipak budala odem i kupim ovoga kojeg imam danas. Gledano po sintetici isti k kao ona dva, nema razlike. Cak je ovaj kao malo i brzi. Opet, to nije ono sto sam imao.
I eto opet vrtim neke kombinacije kako sloziti raid0 s time da ce vjerovatno ici dva manja diska dok ce ovaj ostati zasebno kao storage i kakav-takav backup za onih par sitnica koje sam lijen traziti okolo u slucaju da bez njih ostanem
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 10:25   #113
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
razlika se osjeti
a gdje si ti to tocno "osjetio"?

Koja aplikacija je bila u pitanju, kakav rad? Podijeli iskustvo s nama, da sve ne ostane na prici da se "osjeti"
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 11:08   #114
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
cek, trazis od mene sintetiku i sirove brojke? a gore pljujes po takvim rezultatima...svasta

Osjeti se svakim klikom i pokratanjem programa. Ali cu ti skratit i pojednostavit - osjeti se kada nesto kopiras/prebacujes i zatim ti recimo padne na pamet upaliti web browser da malo prolistas forum dok se to ne prebaci. Probaj to s ovim jednim WDom kojeg ja sad imam i sa dva stara u raid0. Neces vise imati sta pitat.

Glupo je ocekivati da ce sve biti duplo brze (recimo samo pisanje ponekad moze stvarno biti gotovo duplo brze ali cesto ce biti samo 15% brze) ali razlika je svima koji su probali jasna. Osim....pada mi na pamet jedan covjek, mislim cak i mod ovdje, koji je probao i opekao se i od tada ima misiju ukidanja raid0 po svijetu . Cudim se da se jos nije javio
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 11:21   #115
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
cek, trazis od mene sintetiku i sirove brojke? a gore pljujes po takvim rezultatima...svasta
ne, ali sad me zanima gdje si ti to vidio u mojem postu?
Lijepo sam upitao da mi das konkretnu aplikaciju i neki primjer gdje se to osjeti "ubrzanje"

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Osjeti se svakim klikom i pokratanjem programa.
Ovdje bih ti sada mogao nadrobiti sto stvari, ali cu se zasad sudrzati i odustati od ove rasprave (prije medjusobnog raspucavanja) i ukljuciti se natrag tek ako se netko drugi ukljuci i netko od modova dopusti da ovaj topic zivi.

Ali samo ukratko - server i baze, rad s ogromnom kolicinom podataka (intenzivni video editing, intenzivna grafika) != obican svakodnevni rad i raid0 na onboard kontroleru (bez ikakvog znanja o ulozi stripe-a) i polju od 1280 gigabajta.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 14:33   #116
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
ne, ali sad me zanima gdje si ti to vidio u mojem postu?
Lijepo sam upitao da mi das konkretnu aplikaciju i neki primjer gdje se to osjeti "ubrzanje"
Daj molit te koji se ... praviš ...
osjeti se u svemu i svačemu od loadanja većih scanova u photoshopu,otpakiravanju bilo kakvih kompresiranih arhiva,pretraživanju, loadanju par k mp3 u winamp listu,instalaciji bilo kakvog softwarea s diska na disk,duplo bržem loadanju warcraft 3 mape na b.netu itd.
A ubiti znaš i sam samo kaj mi se čini da si neke pil pa neznaš kaj bi nek zahebavaš bezveze...
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 15:06   #117
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
jel se ovdje opet misli da netko random govori nakon sto je cuo na nekom forumu takve price?
Nope ... btw baci oko u sig

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Kad se vratim doma cu ti probat iskopat screenshotove bencheva raid 0 polja upravo tih western digitala 640gb i ovih novih raptora 300gb (uzeto od Sa_Stilom tu na forumu)
WD6400 - ~500kn, WD3000GLFS - ~1900kn (u ducanu naravno)

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
u vishe razlicitih polja (sa ICH9R i sa pci-e 1x raid karticom), tako da ne bi bilo da pricam napamet. Sve je to proslo pod ruku, a nesto je i dalje tu - samo vise ne u raid0 polju na obicnom desktop racunalu.
OB i PCIe x1 ... ne zna se koji je gori (x1 je izuzetno limitiran svojom propusnoscu).

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
A ovo za IOPs-e mi je smijesno, jer je jedina istina da gdje ce jedan mehanicki disk "stekati", tu ce i raid0 polje u home izradi (ovako primitivno slozeno, i to jos od 7200 diskova), a tko zeli sto vise stvari odjednom raditi trebao bi gledati ssd-ove.
Nope, ali cak i na OB kontroleru je relativno linearan porast IOPs specifikacije (do 3-4 diska u "0" polju).

BTW povecana IOPs specifikacija je jedino sto i omogucuje, da disk ne "shteka" u radu (random read i write).


Sve navedene tvrdnje su isprobane u praksi, a svom iskustvu najvise vjerujem. Eto ... zivio
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 06.03.2009. u 15:23.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 15:27   #118
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Nope ... btw baci oko u sig


WD6400 - ~500kn, WD3000GLFS - ~1900kn (u ducanu naravno)


OB i PCIe x1 ... ne zna se koji je gori (x1 je izuzetno limitiran svojom propusnoscu).


Nope, ali cak i na OB kontroleru je relativno linearan porast IOPs specifikacije (do 3-4 diska u "0" polju).

BTW povecana IOPs specifikacija je jedino sto i omogucuje, da disk ne "shteka" u radu (random read i write).


Sve navedene tvrdnje su isprobane u praksi
Evo sve lijepo obrazlozeno (s time da ovo za slucaj IOPs-a nije bash linearan porast i kad je on ionako nizak kod tih diskova, raid0 nece skorom nista donijeti u prosjecnim aplikacijama) i sa svime se slazem.
Medjutim kao i kod Old Iggya, uputit cu te na moj post (recimo gdje sam njemu odgovorio) i da se ne izvlace stvari iz konteksta u kojem sam pisao

Mislim da se mozemo sloziti da je odgovor na OP - ne, na onboard raid kontroleru nece osjetiti razlike izmedju speedy raid0 polja i wd640gb raid0 polja, s time da cu ja biti dosadan i tu opet ubaciti da nebi osjetio razliku ni izmedju single diska i raid0 u svakodnevnom radu.

btw, ovo za random usera je islo na mene , kao da se mene poklaplja i smatra da govorim o necemu sta nisam isprobao uzivo/pratio razlike (pa i benchao jer jedan prosjecan "gamer" ovdje je zaludjen sintetickim benchevima pa onda i dobijem odgovore u stilu sta se koji k. pravim pametan... kad neki programcek drugacije veli), nego pokupio na nekom random forumu i onda pametujem.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 15:35   #119
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
kuzim kaj hoces reci
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 17:11   #120
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
raid0 je za curice.

Pravi muskarci rabe velke brojeve.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na