Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2010., 23:39   #1
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Logitech M570 Trackball

http://www.pcekspert.com/news/20100926.html#58984

Kako to funkcionira u igrama, FPSovima naprimjer?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 00:10   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Ja sam malo koristio trackball, ali bilo mi je užasno nespretno. Vjerojatno se navikneš nakon nekog vremena, ali IMHO nije trackball za FPS.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2010., 00:12   #3
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Takav miš nije za igre, i definitivno nije za FPS, inače baš me zanima kakav je miš nikad nisam imao priliku koristiti nešto slično
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 01:31   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
http://www.pcekspert.com/news/20100926.html#58984 Kako to funkcionira u igrama, FPSovima naprimjer?
Pitanje nije kako trackball funkcionira u FPS-u, vec kako ces ti funkcionirati koristeci isti.

Kvalitetan trackball ce uvijek u gotovo svemu imati bolju preciznost. A bogme kuteva upotrebe i zanimanja koje ga ne mijenjaju za ista drugo dovoljno govori i zasto. Jedino sto se neki ne prilagode tracku radu, dok drugi nakon privikavanja vise nikad ne idu nazad. Koristim i dalje misku uz trackball, ali 1:1, kad postanes udomacen, trackball ce skoro uvijek biti bolji. Kad jednom parkiras pomak na slobodnu pixel preciznost u bilo kakvom grafickom programu, vise ne mozes nikad usporediti s normalnim misem. Egonomiju i odmor ruke nije potrebno ni spominjati.

Ovaj Logi je nekakvo punjenje praznine koju je ostavio inace vrlo ugledni Microsoft Trackball mouse koji em se dobro prodavao, em je dobio prilicne pohvale. No MS ga je iz cista mira umirovio. Jedino sto naspram centralnog kormilarenja kugle (ili malo zabacenije na stranu) uvijek sam manje volio palac komilarenje kugle. Izaziva mi neki motoricki nemir, ali, to je stvar ukusa i ovisi o korisniku.

Imas dosta PCE postova na temu pa pretrazi ime + trackball ako te zanima vise.

citiram dio koji sam nedavno nekome na Jabucnjaku odgovarao : "Uzitak kontrole i jednostavno zaboravljam da ga koristim koliko je ugodan. Crtanje i opcenito "parkiranje" pomaka je sasvim drugacija dimenzija od klasicnog misa. Potreban je jedino period prilagodbe na kao i na svaki novi trackball. Mana mu je jedino cijena"

Sto ce reci da ces naci bez problema ljubitelje FPS-a koji se kunu da nikad ne bi mogli pomisliti nakon TB-a ici nazad na mis. Sve ovisi o sposobnosti korisnika kako kormilari navikom Trackball. Ako si vjest u koristenju, onda je bez premca u gotovo svemu. Ali, ne mora sve pasati svima, pa je sasvim u redu, sto ce netko ostati na misu i tamo biti i dalje tatamata.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 20:27   #5
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Ja osobno ne mogu zamjenit misa sa trackball-om za igranje, ali da je trackball zakon za crtanje, corel, i druge pametne aplikacije pa cak i za excel bome je, znam puno arhitekata koji ga korise za 3D crtanje i modeliranje koji bez trackball-a ne bi sad zanli radit.
Ja sam ga prvo uzeo zbog sina koji ima problema sa motrikom i mislio sam da ce mu on bit laksi od misa za koristelje ali se to pokazalo pogresno (za sada) pa sam ga odnia na posal i tamo se polako privkava na njega. Sad mi je super.

Ja koristim Logitech Cordless Optical TrackMan http://www.logitech.com/en-us/mice-p...ls/devices/189
Je da mi je trebalo vremena da se naviknjem na njega i da pohvatam sve cake i cakice koristenja ovakvog uredzaja ali kad se naucis nema tako preciznog misa ko sta je trackball.
Jedina mana im je ta da imaju mehanicke djelove tj kuglu koja se vrti na malim lezajevima i koliko god da ja pazim da su mi prsti cisti opet se zaprljaju nakon nekog vremena pa ih treba ocistiti da se kugla bolje kotrlja.

Inace je super za zahebanciju kolega kad sjenu za moj komp, a ja uzmem trackball (bezican je) pa ih sa strane jebuckam sa njime, a oni ne znaju zasto im mis stalno bjezi
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 23:30   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Ja osobno ne mogu zamjenit misa sa trackball-om za igranje
Ne igram nista na PC-u - zadnje odigrano je najdraza PC igra LBA1 i LB2 i to jos, ne usudim se ni datuma pisati. Ali vjerujem da je to zbog nekog dinamickog poimanja misa. Nekako je zivlje micati ramenom i pokretati mis dok igras nesto, nego staticno iz jedne tocke sve ostvarivati. Moguce da je to razlog, ali rekoh, nisam kompetentan ista pricati za PC igre, jer iskustvo mi je jad i bijeda sa iole novijim naslovom.


Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Ja koristim Logitech Cordless Optical TrackMan http://www.logitech.com/en-us/mice-p...ls/devices/189
Da, to je i moj najdrazi. Jedina mana moguci piling gume koji se moze odma pojaviti nakon kupovine. Desilo se i meni nazalost. Ali tome je kriva novije Logi kvaliteta pa ga valjda odma mijenjati. Nadam se da se tebi to nije desilo.

Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
pazim da su mi prsti cisti opet se zaprljaju nakon nekog vremena pa ih treba ocistiti da se kugla bolje kotrlja.
Ionako alkoholom predjem tjedno preko mobitela, tastatura, pa i ne razmisljam vise o tome. Inace sama kugla (tako kaze Logitech) cak i treba malo kozne masnoce da radi glatko

A buduci da su humanodi ionako najveci generatori sobne prasine (epiderm) onda ti ne gine brisati puno vise stvari od kuglice, kako god da okrenes

Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Inace je super za zahebanciju kolega kad sjenu za moj komp, a ja uzmem trackball (bezican je) pa ih sa strane jebuckam sa njime, a oni ne znaju zasto im mis stalno bjezi
Odlicno, svidja mi se razmisljanje

Uz laptop je uvijek jedan u torbi i samo ga spojis nekome skrivecki i onda mices u djepu. Ali onako zauzetim stavom kao da si na drugoj planeti i nesto citas ili gledas, a masiras vlasnika masine do uzasa. Hahaha, koja je to zabava. Pa onda slusas nesto kao :

Pa kaj se to danas desava? Pa kakav je to mis, hebem ti MS, Logi, zar sam zato dao pare da me nafukava ovako... a kunem ti se nikad, ma nikad mi nije ovo radio!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 01:20   #7
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Lega Visage trebas vidit kad amateri krenu vozit sa doticnim trackballom po stolu misleci da je to obican mis
I jos se bune da ne radi i da sta mu je ta crvena kugla + kako mu to tipke stoje naopako
Amateri
Je si li proba spojit doticni logitechov trackball preko univerzalnog USB logitechovog risivera koji dolazi sa novom bezicnom periferijom, jer je originalni risiver (kao sta znas) malo veci komad koji je zbog toga malo teze skriti

Fala bogu nije mi se poceja ljustit, tj guma se nije pocela ljustiti.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 28.09.2010. u 01:26.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 21:49   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Dosao mi je m570 prije desetak dana, naručen s ebaya za 40$+13$ (rabljeni, lik je prodao 4 komada u manje od 24 sata). Zamijenio je Cordless Optical Trackmana kojem se kuglica nazalost ne kotrlja lagano kako bi ja htio, valjda su ga godine stigle.

Miš mi je fantastičan. Na kuglicu na palcu sam se odmah priviknuo i više mi paše ta kombinacija, inace me lijevi klik palcem dosta zezao, nikad mi nije do kraja "sjeo". Kuglica klizi jako lagano, precizan je, miš ne klizi po stolu. Jedina stvar koja me dosta smeta je prilicno tvrdi scroll button.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 02.04.2011. u 21:57.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 12:43   #9
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Ima li ovog čuda za kupiti još kod nas?
Bilo je u protisu i takvim trgovinama jedno vrijeme, ali sada je nedostupno

Ili da uzmem Trackman Wheel-a?
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:16   #10
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Nema nijedan od ovih ducana? Za neke pise da je raspolozivo par komada..
http://www.nabava.net/trazilica.php?...=logitech+m570
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2011., 13:24   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da niste probudili temu, uopce ne bi zna da sam propustija odgovorit.

Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Je si li proba spojit doticni logitechov trackball preko univerzalnog USB logitechovog risivera koji dolazi sa novom bezicnom periferijom, jer je originalni risiver (kao sta znas) malo veci komad koji je zbog toga malo teze skriti
Nisam, jer nemam nista od Logija s tom minijaturicom. Malo sam skeptican prema toj estetici i vise volim na stolu vidjeti resiverchinu, posebno kad je u razini pogleda. Prijatelj je morao igracku na produzni staviti, jer mu nije dobro fermalo s masine ispod stola. Ali opet, cujem inace radi dobro.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Dosao mi je m570 prije desetak dana, naručen s ebaya za 40$+13$ (rabljeni, lik je prodao 4 komada u manje od 24 sata). Zamijenio je Cordless Optical Trackmana kojem se kuglica nazalost ne kotrlja lagano kako bi ja htio, valjda su ga godine stigle.
Da, jos si javio kad si kupio i opet propustio temu. Hm, "kotrljanje" se znalo pojaviti medju nekim korisnicima, ali na mojih pet komada svi rade bez greske. No citao sam o tome na Amazonu davno, covjek pise kao da mu je "u masini opran" i smanjen za broj utor kugle - jednostavno zapinje a nista ne moze unutra naci kao prepreku. Ne znam, stvarno nisam imao takvih problema.


Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Miš mi je fantastičan. Na kuglicu na palcu sam se odmah priviknuo i više mi paše ta kombinacija, inace me lijevi klik palcem dosta zezao, nikad mi nije do kraja "sjeo". Kuglica klizi jako lagano, precizan je, miš ne klizi po stolu. Jedina stvar koja me dosta smeta je prilicno tvrdi scroll button.
Dizajn palca je bio uvijek jako precizan, samo ne lezi svima. No dobro, to je zbilja stvar ukusa ili navike. Ali zet cu i ja jednog, prvom prilkom kad mi dodje pred nosom na polici negdje vanka. Cisto da ga isprobamo, pa mozda i ostane kad dobijem priliku barem tjedan dana koristenja.

Dal je scrool tvrdji ili meksi od COTa? Ima li isti "greb greb" zvuk dok pomices? Jer na jednom, kad sam cistio, iz znatizelje maknuh "okvir" koji ga drzi precizno na pomake i dobio glatko okretanje bez zvuka. Vrlo zabavno ako imas jos koji mis na stolu. Jer losa strana je u tome sto vise nemas "parkiranje" potvrdu preciznog pomicanja (slika po slika ili mi po mic) pa ako si na samo na njemu - moze ti falit striktnost scrolla.

Kakvo je stanje signala? U kojem ti polozaju stoji kuciste? Na stolu ili ispod stola?

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Ima li ovog čuda za kupiti još kod nas? Bilo je u protisu i takvim trgovinama jedno vrijeme, ali sada je nedostupno Ili da uzmem Trackman Wheel-a?
Ostaje subjektivan dojam i ne moze ti nitko reci koji ce tebi najbolje pasati. Ali Optical Trackman je u samome vrhu po onome sto bi trebao traziti. Stare zicane i bezicne Trackman ulješure su dosta ruzne na stolu za vidjeti.

Za M570 pitaj neki bolji ducan da ti ga naruce ako mogu. HG spot je prije mogao normalno narucivati (Danijel) trackball modele.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:24   #12
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Čekam telebit web da vidim hoće li kod njih biti promjena od "stiže danas", a za ostatak piše da je nedostupno.

Tu ne računam nepoznati "NH" i preskupi Optimum.

@rendula: imaš iskustva s trackman wheelom? recimo neka usporedba (znam da je žica vs non-žica, al opet...)

EDIT: ne brine me eventualna ružnoća
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:31   #13
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Nemam sa trackman wheelom, ali imao sam Marble mousea prije, pa cordless optical trackmana pa sada M570. Cordless trackman nema bas neki domet pa sam se zezao di staviti onaj prijemnik, a M570 mi je prijemnik u usb hubu od monitora i ne vidim nikakvu razliku u odnosu na Marblea.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:36   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Cordless trackman nema bas neki domet pa sam se zezao di staviti onaj prijemnik, a M570 mi je prijemnik u usb hubu od monitora i ne vidim nikakvu razliku u odnosu na Marblea.
COT ide bez trzanja preko 3 metra kod mene. Nije da mi treba toliko, ali radi bez greske. Ali stoji slobodno na stolu duboko iza monitora. Ajde jednom zahaklaj u masinu prijemnik (ako ti je ispod stola) pa mi javi kako radi tako.

______________

@Zvone2772

Ako proucis sve linkove koje vode iz teme, naci ces sve modele opisane. Svi su mi prosli na stolu i svi su komentirani.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:46   #15
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
COT ide bez trzanja preko 3 metra kod mene. Nije da mi treba toliko, ali radi bez greske. Ali stoji slobodno na stolu duboko iza monitora. Ajde jednom zahaklaj u masinu prijemnik (ako ti je ispod stola) pa mi javi kako radi tako.

______________

@Zvone2772

Ako proucis sve linkove koje vode iz teme, naci ces sve modele opisane. Svi su mi prosli na stolu i svi su komentirani.
Meni je znalo stekati na oko 2m udaljenosti, ali kako komp stoji u ormaru na donjoj polici, mislim da ga je zezalo sto je jos kroz stol isao signal signal, morao sam dizati receiver u visinu stola da bi proradilo kak spada.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:57   #16
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Meni je znalo stekati na oko 2m udaljenosti, ali kako komp stoji u ormaru na donjoj polici, mislim da ga je zezalo sto je jos kroz stol isao signal signal, morao sam dizati receiver u visinu stola da bi proradilo kak spada.

Iz ormara?

To moram vidjeti kako izgleda

Meni je COT cak radio cak na bivsoj komadini metala bez trzaja! A bio sam siguran da cu morati barem jednu podlogu staviti da smanjim probleme. Ali nista. Spojio ga, odmah ga je prepoznao i radio bez jednog trzaja. Da nemas mozda neku radio-stanicu u tom ormaru?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 14:09   #17
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Iz ormara?

To moram vidjeti kako izgleda

Meni je COT cak radio cak na bivsoj komadini metala bez trzaja! A bio sam siguran da cu morati barem jednu podlogu staviti da smanjim probleme. Ali nista. Spojio ga, odmah ga je prepoznao i radio bez jednog trzaja. Da nemas mozda neku radio-stanicu u tom ormaru?
Budem poslikao i stavio u temu o multimonitor setupima, sad imam dva Della za pokazati Inace, ugradjeni ormari - dusu dalo za natrpati sve unutra, pogotovo zimi kad moze biti 24/7 zatvoren ormar, sada ga danju ipak drzim otvorenog jer je dosta vruce na tavanu.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 17:07   #18
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
8.

Konacno sam zeo M570 da ga mogu staviti u kolekciju i koju reci iz prve ruke. Posebno u slucaju istom otpakiranog modela.

Postrojavanje uz David Icke-ov prototip Trackballa iz 4-te dimenzije

M570 je moguce los izbor za nekoga tko nikad nje koristio trackball, buduci da ga moze uvjeriti da je s njime "dokucio" zasto mu ne lezi trackball. Posebno los, ako ga nece imati doma barem nekoliko sati, nego ce mu dojam ostati tezak svega nekoliko minuta koristenja. U takvoj inicijaciji prepoznavanja forme naspram klasicnog misa, M570 ima opasnost uvjeriti neukog promatraca da je Trackball neukrotiva spravica.

Mada ce zakljucak biti jako pozitivan, puno stvari na M570 vodi na dvije strane necijeg afiniteta. Gabariti su u isto vrijeme fenomenalni, ali i premaleni, posebno ako M570 mislimo koristiti za crtacu aktivnost. Gasenje odozada je svakako pohvalna i korisna stvar.

Najbolja stvar mi je sto nema gumu, ne zbog gume same koja je super stvar ako nije ostecena, vec zbog bolnog pilinga koji se desava kod velikog broja Logi gumificiranih uredjaja. Druga stvar je liliputanac resiverko. Stvarno je gust ukljuciti kod nekoga na nosu kucista malu igracku i odmah koristiti bez ikakvih kutija i dodataka. Signal je stvarno da bi rijec rekao! Bez greske kao i sa svim dosadasnjim trackball bezicnjacima. Lista podrzanih uredjaja je ocekivano u tandemu s novim aparaturama, tako da stariji Trackball bezicnjaci nece imati koristi.

Ne da mi se zavlaciti ispod stola i iskljucivati Trackmanove baze, ali volio bih znati: mogu li dva M570 raditi u isto vrijeme, a da ne guse pomacima kugle? Jer kod ostalih bezicnjaka, pomak kugle na manje od pola metra redovito oduzima "akciju" prvog istog modela Trackballa u blizini. @Rendula,

moramo prvom prilikom spojiti oba i vidjeti kako stoje stvari kod M570. U svrhu nauke, morat cemo i do Purgera navratiti, da uspostavimo hipoglikemijsku predpostavku kvalitetnog testiranja

Usporedjujuci kuglu M570 i Optical Trackmana, zamalo je usporedba ping-pong loptice i bilijarske kugle. Ni jedna kugla do sada nije imala ovako gustu i posebnu pigmentaciju, i to prilicno nepravilnih nijansi. Sve ocigledno u sluzbi brzine. Jer brzina je upravo ono sto M570 stavlja na tron. Horizontalni pomaci su imaginrani a ne brzi. Posebno za iskusnije vlasnike. 2-3 centa pomaka i vec sam presao 3 monitora! Tesko je opisati dok ne probate sami na licu mjesta, ali recimo da se mis cini kao starinska i nedorasla naprava usporedbom. Kad motorika poprimi automatizam koristenja, brzina skakanja na izbornike je zadivljujuca! Tad se Trackman svakim prelaskom cini kao da su mu baterije pri kraju. Ovaj dojam traje pokoju minutu, prvi svakom prelasku s M570.

E sad, u crtanju, palcani modeli nikad nisu bili jaki. U tome ni M570 nije savrsen. Zasto?

Recimo, najobicnije kloniranje kistom postaje dosadno nakon jedne minute! Tek donekle bih mogao nazvati superiornijim od obicnog misa. Kompletna kretnja je opet iskljucivo na palcu i jednostavno ne daje "predah" dok se pomice. Drugi prst, u isto vrijeme mora drzati lijevi klik, a svi ostali prsti su besposleni i nista na sebe ne preuzimaju. Kod Optical Trackmana, cak tri prsta sudjeluju u kretnji (velike) kugle, i odmor/razmak, koji ide do slobodnog palca je druga dimenzija grafickog rada. M570 sigurno nije za crtace, odnosno nikakvu znacajnu odliku trackballa ne donosi naspram kvalitetnijeg misa. A to je prilicna uvreda za nesto sto se zove trackball.

Optical Trackman u isto vrijeme moze koristiti svaki prst na ruci. Od lijevog klika koji suvereno pokriva palac i tek mali pomak na gore za < > tipke, i onda superiorni skok na desni klik koji moze (ovisno o velicni ruke) pokriti cak i najmanji petak. Ruka je na Trackmanu stalno u odmoru, buduci da svaki prst ima svoju zonu koju savrseno pokriva, a intinuitivnost lijevog i desnog klik polozaja, po meni je jedan od najboljh ikad pogodjenih. Cak da nije trackball, bio bi savrsen polozaj na bilo kojem misu.

Da me mozete u potpunosti shvatiti sto pricam, evo jedan primjer koji sam slozio da vidite koliko prstiju dangubi na M570 : Prstomet Optical Trackman protiv M570

Vertikalni pomaci jednostavno nisu superiorni u kontroli i opustenosti kao kod velike kugle koja ima centralni polozaj. Jedan prst se jednostavno ne moze natjecati s tri prsta i velikom kuglom. Rezulat moze po brzini biti skoro jednak, ali osjecaj je neusporedivno lagodniji s velikom kuglom i srednjim polozajem. M570 je u brzim vertikalnim pomacima (za crtanje i precizno "pixel parkiranje") kao bolid na celavim gumama.

Takodjer, M570 se ne moze ugodno koristiti ako ga se koristi stojeci nad stolom. Trackmanova srednja pozicija kugle tu nema problema. Sam izgled i funkcionalnost dizajna M750, vrlo malo je evoluirao naspram prijasnjih palcanih modela. Izuzetak je spomenute brzina. Govorimo o jako visokim kriterijima i kvalitativnim pomacima u kategoriji trackballa. Da netko ne bi krivo shvatio kritiku, posebno iz kategorije miseva.

Logi je preko noci modificirao cijenu vanka za postojece modele. Ocigledno je da Trackman ceka nasljednika. Ebay i pogled u nasu ponudu, ne prati Logijev putokaz cijene. Jer svi i dalje opravdano cijenom rangiraju Trackman Optical. Sto je i razumljivo, buduci da je znatno kompleksniji iznutra i prilicno masivniji. Svima koji traze deluxe ugodu za HTPC, veliku stetu si rade ako ga ne kupe!




+


Najbrza akcija na trzistu od svih Trackballa. Uz nesto prakse, moguce je dostici munjevitu brzinu i preciznost.
Za sve osim crtanja pun pogodak.
Za surfere i ljude od desktopa, uz malo navike, daje drugu dimenziju naspram i najskuplje ponude miseva.
Odluka Logitecha da ne riskira s bolnim pilngom gume.


-


CAD i ostali crtaci trebaju gledati na Optical Trackman
Vidljiva stednja na pojedinim dijelovima - prvenstveno <> gumbima.
Cijena ne prati kompletno izradu
Ergonomija nije iskoristena do kraja i previse prstiju sjedi na klupi zamjenskih igraca

nemogucnost postavljanja slika u temi, cine moj osvrt izgledom poput natjecaja iz Narodnih novina, u kojemu Syssu mislim prodati kamion Karbon lepka


_______

.8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 18.10.2011. u 17:47. Razlog: addendum kupusa linkova
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 08:37   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Svaka čast, mislim da sam korak bliže investiciji u isti
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 18:44   #20
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da probudim temu, jer maticnu od generalne trackball rasprave ne nalazim.

Koliko vas koristi i dalje trackball? Koje modele?

__________________

Pretrazivanjem foruma, nalazim da je nekolicina forumasa trazila trackball na trznici, sto je indikativno za problem, kojeg je Logi olako promatrao zadnjih nekoliko godina. Naime, ne da nije drzao preporucenu cijenu, te barem malo reda u formiranju iste, nego je bilo uobicajeno naci razlike i po 50 eura za isti model. Tako da nije bilo posebno tesko naci izvore koji su M570 prodavali i preko 80 eura sto je van pameti. Da ne spominjem EU/US izvore, koji dugo drze na skladistu, pa uopce ne osvjezavaju ponudu. Kod nas sam nasao na webu, domaceg prodavaca, koji je prije koju godinu trazio gotovo 700 kn za M570.



__________________

Pojavila su se i neka nova imena trackball ponude, vrlo viskih ambicija, ali niti jedno me jos nije uvijerilo u kontinuitet kvalitete - za sada

M570 je dobio nasljednika M575, a tu je i zavodljivi Mx Ergo. Mx Ergo u ruci, ostavlja dojam, mozda i jednog od najbolje slozenog Trackballa iz kuce Logija, uz Optical Trackmana. No, moram priznati, da mi se nije svidio. Preporucena ergonomija, vise dizajnerski, ostavlja taj kut, barem za moj ukus, prevelikim. Takodjer, uz sve sprecifikacije, nisam bio odusevljen preciznoscu. Bluetooth opcija me ne zanima, citajuci komentre korisnika, samo je jos problematicnija.



__________________

Mx Ergo cijena i realizacija (sto je steta) po nicemu me ne bi odvela od M570 i osjetno boljeg M575. M575 je zapravo najbolje u smislu cijene i realizacije u praksi. Vidno je precizniji, stavise, moze opcijom otici u krajnost, koje i nece odgovarati iskljucivo desktop web korisnicima, pa se i ne trebaju zamarati dodatnom preciznoscu.




__________________

Ono sto Logija muci neko vrijeme kod M570 je kontrola kvalitete. Od pet postojecih, reklamirao sam 3x i nikad lakse dobio nove. Od temperamentnog senzora koji cudno manifestira vertikalne pomake, do zmijolike osebujnosti kugle, na trenutke. I to se desavalo cak i kod jedne nove zamjene.

Nadam se, da su podigli kvalitetu kod M575, preciznije, da ne ce biti oscilacija kao kod M570. Logi sad kao komparativnu prednost navodi i kvalitetu mikroprekidaca i satnicu zivota, sto je ocigledno i priznanje, koliko su problema (mogli/imali) modeli 57x revizija.

Toliko od mene, da cujem vas.





...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 29.01.2021. u 18:57.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 20:02   #21
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Počeo zezati lijevi klik na m570, ne sjećam se nakon kolike vremenske upotrebe, znam da nije bilo pretjerano dugo, ali sjećam se da sam baš bio vidno razočaran u kvalitetu. Stoji u ladici...

Da li je netko mijenjao mikroprekidač za lijevi klik te ako jeste može naziv istog.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 22:25   #22
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
To ti je Omron (D2FC-F-7N) mozes uzeti koji par, da ti bude backup ako ti ponovo zatreba. Oni su meksi, kvalitetniji, ali nije obavezno da moras njega staviti.
Imas li neku Logi misku starudiju koja je za otpis, radit ce ti isto, mozda ti se posreci, pa ti bude nesto cvrsi na pritisak, nekoga to smeta, nekoga ne. Tezi u finom osjecaju, ne u smislu da ce ti raditi probleme.

A mozes i do nekog IT servisa, ma sigurno ih imaju po ladicama.

Jednom sam se zainatio, pa sam ga isao otvarati i uvjeriti se da cu polugicu sam sanirati. Uspio sam i radilo je pola godine, a onda je opet pocela biti bezivotna. Ali finalno pozicioniranje i zatvaranje u sendvic tog kucista, to su igre zivaca i uzrujavanja.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 15:48   #23
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da probudim temu, jer maticnu od generalne trackball rasprave ne nalazim.

Koliko vas koristi i dalje trackball? Koje modele?

__________________

Pretrazivanjem foruma, nalazim da je nekolicina forumasa trazila trackball na trznici, sto je indikativno za problem, kojeg je Logi olako promatrao zadnjih nekoliko godina. Naime, ne da nije drzao preporucenu cijenu, te barem malo reda u formiranju iste, nego je bilo uobicajeno naci razlike i po 50 eura za isti model. Tako da nije bilo posebno tesko naci izvore koji su M570 prodavali i preko 80 eura sto je van pameti. Da ne spominjem EU/US izvore, koji dugo drze na skladistu, pa uopce ne osvjezavaju ponudu. Kod nas sam nasao na webu, domaceg prodavaca, koji je prije koju godinu trazio gotovo 700 kn za M570.



__________________

Pojavila su se i neka nova imena trackball ponude, vrlo viskih ambicija, ali niti jedno me jos nije uvijerilo u kontinuitet kvalitete - za sada

M570 je dobio nasljednika M575, a tu je i zavodljivi Mx Ergo. Mx Ergo u ruci, ostavlja dojam, mozda i jednog od najbolje slozenog Trackballa iz kuce Logija, uz Optical Trackmana. No, moram priznati, da mi se nije svidio. Preporucena ergonomija, vise dizajnerski, ostavlja taj kut, barem za moj ukus, prevelikim. Takodjer, uz sve sprecifikacije, nisam bio odusevljen preciznoscu. Bluetooth opcija me ne zanima, citajuci komentre korisnika, samo je jos problematicnija.



__________________

Mx Ergo cijena i realizacija (sto je steta) po nicemu me ne bi odvela od M570 i osjetno boljeg M575. M575 je zapravo najbolje u smislu cijene i realizacije u praksi. Vidno je precizniji, stavise, moze opcijom otici u krajnost, koje i nece odgovarati iskljucivo desktop web korisnicima, pa se i ne trebaju zamarati dodatnom preciznoscu.




__________________

Ono sto Logija muci neko vrijeme kod M570 je kontrola kvalitete. Od pet postojecih, reklamirao sam 3x i nikad lakse dobio nove. Od temperamentnog senzora koji cudno manifestira vertikalne pomake, do zmijolike osebujnosti kugle, na trenutke. I to se desavalo cak i kod jedne nove zamjene.

Nadam se, da su podigli kvalitetu kod M575, preciznije, da ne ce biti oscilacija kao kod M570. Logi sad kao komparativnu prednost navodi i kvalitetu mikroprekidaca i satnicu zivota, sto je ocigledno i priznanje, koliko su problema (mogli/imali) modeli 57x revizija.

Toliko od mene, da cujem vas.





...
Eto, imam sad već mjesec dana M575 i nemam apsolutno nikakvih zamjerki osim možda za nepostojanje mag-scrolla. To mi je prvi trackball ikada.
Prešao sam s MX mastera 3 koji je sad ostao za backup no kad sam vidio da ni skuplji MX ergo to nema, pomirio sam se.

Prekasno mi je reći za neke probleme s prekidačima, ali što se kugle tiče - za sada ne vidim da nešto zapinje ili da se ponaša čudno.

Kad izbace Mx Ergo s mag scroll fičrom, kupujem
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 16:10   #24
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Imamo temu i o Ergu Kod mene je sad vec 8mj s perixx kuglicom
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299433

Kotacic maltene niti ne koristim, ali da je los, los je. DragToScroll skripta radi odlicno, linkovi su u Ergo temi pa probaj.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 16:24   #25
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Nisam upoznat s mag scroll-olom. Pa da ne trazim po webu, sto on tocno radi? On cini finocu samog scroll mehanima u preciznosti/finoci izvrsavanja, ili pricamo o softverskom dijelu daje tu opciju pokretanja, koju M570 nema u Setpointu?

Setpoint nisam instalirao, koristio sam uvijek samostalno, uz znatniju podesnu brzinu pomicanja.





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 17:34   #26
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam upoznat s mag scroll-olom. Pa da ne trazim po webu, sto on tocno radi? On cini finocu samog scroll mehanima u preciznosti/finoci izvrsavanja, ili pricamo o softverskom dijelu daje tu opciju pokretanja, koju M570 nema u Setpointu?



Setpoint nisam instalirao, koristio sam uvijek samostalno, uz znatniju podesnu brzinu pomicanja.











...
Kotačić je moguće prebaciti u mod rada bez osjetnih podjela i klikova i jednim prstom ga zavrtiti kao zamašnjak (disk) te ga po volji zaustaviti iz vrtnje dodirom prsta.

Dakle, hardverski je riješeno prekidačem. Pretpostavljam da je magnetski aktuator pa su ga zato tako nazvali

Na taj način možeš u sekundi preletjeti cijelu stranicu i/ili se tu i tamo zaustaviti gdje ti odgovara. Meni izuzetno ubrzava rad s dugim dokumentima ali snalazim se sad i bez toga tako da nije deal breaker.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 18:27   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Vjerujem da znas, da pritiskom na scroll mod (<>) s kuglom mozes isto to raditi? Onda kugla postaje scrool koja ti isto daje trenutne skokove i letenje gdje god zelis. To je obiljezje prakticno svih trackball uredjaja, neki Kensingtoni su ga ucinili i posebnijim, modeli koj nisu imali scroll na sebi kao zasebi gumb.

Naspram takvog "letenja" nudi li mag scroll preciznije kocenje na mjestu?




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 18:40   #28
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Jednom sam se zainatio, pa sam ga isao otvarati i uvjeriti se da cu polugicu sam sanirati. Uspio sam i radilo je pola godine, a onda je opet pocela biti bezivotna. Ali finalno pozicioniranje i zatvaranje u sendvic tog kucista, to su igre zivaca i uzrujavanja.

Radio to nekoliko puta na MX Revolutionu. Samo onu polugicu treba malo savit i radi ko novo. No što veliš, izgubim živaca za godinu dana dok to namjestim.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 18:45   #29
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Vjerujem da znas, da pritiskom na scroll mod (<>) s kuglom mozes isto to raditi? Onda kugla postaje scrool koja ti isto daje trenutne skokove i letenje gdje god zelis. To je obiljezje prakticno svih trackball uredjaja, neki Kensingtoni su ga ucinili i posebnijim, modeli koj nisu imali scroll na sebi kao zasebi gumb.



Naspram takvog "letenja" nudi li mag scroll preciznije kocenje na mjestu?









...
Isprobao, ali nije mi to to. Na MXu mogu trenutno zakočiti scroll i nekako mi je sve skupa mehanički intuitivnije. No, velim, cjepidlačim sada.
Sam uređaj je za tu svoju cijenu, kad se sjetim da je M570 bio preko 500 kuna, super napravljen.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 19:34   #30
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Radio to nekoliko puta na MX Revolutionu. Samo onu polugicu treba malo savit i radi ko novo. No što veliš, izgubim živaca za godinu dana dok to namjestim.
I ja na mx performanceu to radio par puta, nakon cega me prosla volja za zivotom pa sam mu mijenjao switcheve... Dvaput za zivotnog vijeka. Eno ga u ladici jos stoji s razj* switchevima. Previse Diabla, nemam sto drugo reci
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na