Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2023., 12:24   #1
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Video edit program

Bok forumaši

Nadam se da nisam na krivom mjestu postavio thread!

Već dugi niz godina koristim samo dva programa za obradu videa snimljenih vlastitom kamerom za privatane svrhe. U početku sam koristio Pinnacle Studio i od 2016 godine samo GoPro Studio pošto snimam sve sa GoPro kamerom. Dakle 4k obrada i exportiranje.

Prešao bih na neki bolji program i želio bi imati taj program u vlastitom posjedu s plaćenom licencom i aktualiziranjem u budućnosti Koristim basic obradu videa. Tu i tamo koji prijelaz, fade out videa i audia. Efekti su također bitni ali nije neophodno.

Iskreno samo razmišljao o Adobe Premiere programu i preko YouTube-a sam pogledao nekoliko videa i interface samog programa mi se jako sviđa, Timeline je malen ali se nadam se da sve to malo podesiti. Netko iskustva s Adobe Premiere programom?

Trebam iskustva, mišljenja, preporuke oko različitih programa.

Hvala i živeli
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 13:36   #2
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ja sam preko 10 godina radio u premiere i prije pola godine presao na davinci resolve i preporodio se, da ne idem sad previse u detalj ovaj video jako dobro objasnjava

https://www.youtube.com/watch?v=LhONgaaLjHk

ujedno jedan od najvecih razloga je sto resolve ima sve u jednom appu i sto se licenca jednokratko plati (350 eur) dok kod adobe trebas premiere, after effects i audition za isto sve sto resolve nudi u jednom + adobe su pretplate i to tri sto je u ovom slucaju dugorocno neisplativo (3x 27 eura/mj iliti 81 eur/mj, ali u tom slucaju je onda bolje uzeti cijeli paket svim njihovih programima za 69 eur/mj i plus pdv naravno sto opet ispada oko 1000 eura godisnje)

resolve imas i free verziju, preko 80% stvari je dustupno u njoj tako da se mozes uciti besplatno pa ako vidis da ti treba studio verzija lako kupis licencu...najveci nedostatak free verzije je sto ne podrzava GPU hardware acceleration pa ti je graficka tu beskorisna tako da sav teret nosi procesor i radi dosta sporije kada treba obraditi efekte za real time playback ili za izvoz, ali i osobno sam jos uvijek na free verziji dok mi ne ulete neki veci projekti pa cu onda uzeti studio

imas i dosta plugina za raznorazne animacije, vecina je free i jako korisna pa je i to veliki plus itd itd da ne duzim dalje

btw da ne ispadne da sam skroz protiv adobe, nisam, placam njihovu photography pretplatu (photoshop i lightroom) 15 eur/mj

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 01.11.2023. u 16:13.
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2023., 15:36   #3
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,251
takodjer preporuka za Davinci Resolve !
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 18:18   #4
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
> Tu i tamo koji prijelaz, fade out videa i audia. Efekti su također bitni ali nije neophodno.

Takve stvari pokriva i avidemux. Learning curve 30 minuta us par piva
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 18:42   #5
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
wondershare filmora je isto dobar.
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 20:06   #6
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Za nobrainer app - CapCut (free video editor, ima sve a vrlo jednostavan)

https://www.youtube.com/watch?v=BWHljAdcs5w
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 22:11   #7
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
al pazite i koji app ima x265 codek ..
ja sam se sa time zahebavao, snimio kanal sa tim kodekom, i onda muko moja sa čime obradit
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 13:59   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kdenlive je isto dosta dobar free editor...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 14:53   #9
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
preporuka premier pro...ionako većini ne treba after effects za amaterske potrebe editiranja gopro materijala

tko želi napravit video kak spada osim prijelaznih tranzicija treba svladat i color correction i audio editing u istom
gdje got zapneš ima na YT tutorijala kako napraviti nešto
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 16:43   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Jel imaš tablet? Ako da, Lumafusion kupi.

Imam ga na ipadu i ista kupovina mi omogućava da radi na macu. Koliko vidim, ima ga i za android.
Nikakav video više ne obrađujem na kompu otkako sam ovo probao. Daleko sam brži s prstima na tabletu.

6 godina stari iPad veselo žvače 4k, tako da ne bi trebao imati problema ako i imaš stariji tablet.

Adobeu ne dam ni kune zbog pederskog subscription sustava, a alternative su sasvim dobre ako ne i bolje
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2023., 20:13   #11
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
wondershare filmora je isto dobar.
+1
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 20:53   #12
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
6 godina stari iPad veselo žvače 4k,
Ovo mi ne ulazi u glavu. iPad veselo obrađuje 4k video?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 01:53   #13
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
wondershare filmora je isto dobar.
70€ za doživotnu licencu je bagatela, al za 45€ za godinu nema logike

Dal si samo čuo da je dobar ili koristiš? Jer imam par pitanja

Citiraj:
Program je super, ali podrška katastrofa. AI uopće ne radi, stalno dobivate odgovore koji nemaju veze s pitanjem.
Najviše me ljuti što se ne ističe da se GIF-ovi, zvučni efekti, videi, glazba itd. koje daje Filmora očito ne mogu koristiti za YouTube. Barem je takav status mog istraživanja. Jasne odgovore vjerojatno nikada neću dobiti. Sada sam već objavio nekoliko videa. Moram li sada sve izbrisati? Samo baciti sav posao u kantu za smeće?
Očito Filmoru možete koristiti samo za privatne videozapise.
Možeš li mi barem ovako konačno reći mogu li koristiti npr. GIF-ove, a da ne krše autorska prava? Uostalom, ja sam platio program.
Evo jedan review koji me malo sputava od kupnje licence, gramatički netočno jer je prevedeno s njemačkog. Pošto su mi datoteke prevelike, ja sve video uradke uploadam privatno na YouTube da šira obitelj može pristupiti tome. Ako je to istina onda nema smisla kupovati taj program

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
preporuka premier pro...ionako većini ne treba after effects za amaterske potrebe editiranja gopro materijala

tko želi napravit video kak spada osim prijelaznih tranzicija treba svladat i color correction i audio editing u istom
gdje got zapneš ima na YT tutorijala kako napraviti nešto
Pošto sam u švabiji i iskreno mi se neda kršiti neka vladajuća piratska pravila, zanima me dal postoji neka jeftinija verzija kupnje? Ekipa prodaje licence po ebayu za 20-40€ i neznam koliko je to provjereno...
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 09:31   #14
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ovo mi ne ulazi u glavu. iPad veselo obrađuje 4k video?
Tako je, ne gunđa, ne plače, ne vuče se po podu od muke itd. Sve radi s osmijehom

Ljudi kupuju tablete za čitanje vijesti na WC-u, nisu ni svjesni da imaju ozbiljan komad hardvera doma.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 10:48   #15
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ovo mi ne ulazi u glavu. iPad veselo obrađuje 4k video?

Potvrđujem... Kratke video uradke (gopro 4k) obrađujem na ipadu devete generacije i radi izvrsno!!!
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 10:51   #16
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor mirtek10 Pregled postova
Pošto sam u švabiji i iskreno mi se neda kršiti neka vladajuća piratska pravila, zanima me dal postoji neka jeftinija verzija kupnje? Ekipa prodaje licence po ebayu za 20-40€ i neznam koliko je to provjereno...
To nisu licence nego precrack verzija iliti piratska, ako to platis onda mozes i sam skiniti sa torrenta...ali kraj svih opcija adobe ima najmanje smisla vise koristiti

Pogledaj si davinci resolve, 12 min traje tutorial i znas koristiti sve editing i basic effects funkcije
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 11:07   #17
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Pogledao sam detaljno o programu i full mi se sviđa. Ali za moju običnu obradu videa, 350€ mi je malo previše.

Za to što program nudi je 350€ dobra cijena ali uz posao i obitelj jednostavno nemam vremena naučiti sve o programu. A bilo bi glupo kupiti takav program i ne moći naučiti sve.
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 11:52   #18
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 169
Pa Resolve je besplatan. Sasvim dovoljno za amatersko korištenje.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 11:55   #19
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Evo, nekakvog malog iskustva imam sa go pro programom i Filmorom, a i probao sam sa Da vinci, ali mi je bio prekompliciran. Isto mi je trebalo nešto jednostavno, ko za mobitel ali opet da mi da malo više slobode i tu mi se je filmora pokazala super. Skroz jednostavna i laka za naučit a da se i neke naprednije (barem za moje potrebe) kerefeke napravit... Kupio sam onu tj tad nije bilo godišnje ili doživotne licence nego samo ova trajna... Pa su probali sjebat prošle godine postoječe korisnike da ako žele novu verziju da moraju platiti novu, ali sam popustom, licencu. Nije im prošlo i dobili smo nadogradnju bespaltno, onako kako je i pisalo kad smo kupovali filmoru. Išli su se ciganit ali jebiga... program je stvarno super.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 12:06   #20
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor mirtek10 Pregled postova
Pogledao sam detaljno o programu i full mi se sviđa. Ali za moju običnu obradu videa, 350€ mi je malo previše.

Za to što program nudi je 350€ dobra cijena ali uz posao i obitelj jednostavno nemam vremena naučiti sve o programu. A bilo bi glupo kupiti takav program i ne moći naučiti sve.
Ja profi spotove trenutno radim u free verziji, to su spotovi od cca 400-500 eura vrijednosti, nisam jos imao potrebu za studio verziju i tek cu ju uzeti kad mi uleti neki 1000+ eura posao

Tako da nemas razloga placati ista za to sto tebi treba
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 12:33   #21
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor mirtek10 Pregled postova
70€ za doživotnu licencu je bagatela, al za 45€ za godinu nema logike

Dal si samo čuo da je dobar ili koristiš? Jer imam par pitanja



Evo jedan review koji me malo sputava od kupnje licence, gramatički netočno jer je prevedeno s njemačkog. Pošto su mi datoteke prevelike, ja sve video uradke uploadam privatno na YouTube da šira obitelj može pristupiti tome. Ako je to istina onda nema smisla kupovati taj program



Pošto sam u švabiji i iskreno mi se neda kršiti neka vladajuća piratska pravila, zanima me dal postoji neka jeftinija verzija kupnje? Ekipa prodaje licence po ebayu za 20-40€ i neznam koliko je to provjereno...
Sve što sam radio sa filmorom, uploadao sam na svoj YT isto tako za familiju i prijatelje i nikakvih problema sa gifovima ili bilo kojim drugim vizualizacijama nije bilo.
Nemam pojma o čemu taj švabo priča 🤔😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 22:56   #22
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Koristim Shotcut - free, open source, cross-platform video editor for Windows, Mac and Linux - za osnovno editiranje obiteljskih videa i sasvim sam zadovoljan. Nakon par jubito tutoriala sam pohvatao što mi je trebalo. Ne znam kako radi sa 4k, ali HD mi radi skroz ok bez rušenja ili nekih problema.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 02:07   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jel imaš tablet? Ako da, Lumafusion kupi.

Imam ga na ipadu i ista kupovina mi omogućava da radi na macu. Koliko vidim, ima ga i za android.
Nikakav video više ne obrađujem na kompu otkako sam ovo probao. Daleko sam brži s prstima na tabletu.
Probaj ovo (uz njega dobijes i licencu za Davinci Resolve Studio/Fusion tako da cijena editora ispadne 100$ jer Resolve studio je inace 295), tek onda vidis sta je brza ali i precizna montaza .

https://www.youtube.com/watch?v=26OfvGXGezw

https://www.youtube.com/watch?v=imGKA5kz1TI&t=0

__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 04.11.2023. u 02:13.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 18:51   #24
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Pa Resolve je besplatan. Sasvim dovoljno za amatersko korištenje.

Screenshot-2023-11-05-174934

Predpostavljam studio ili?
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 18:56   #25
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Studio se plaća $295. Onaj koji nije studio je besplatan.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 19:11   #26
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Evo, nekakvog malog iskustva imam sa go pro programom i Filmorom, a i probao sam sa Da vinci, ali mi je bio prekompliciran. Isto mi je trebalo nešto jednostavno, ko za mobitel ali opet da mi da malo više slobode i tu mi se je filmora pokazala super. Skroz jednostavna i laka za naučit a da se i neke naprednije (barem za moje potrebe) kerefeke napravit... Kupio sam onu tj tad nije bilo godišnje ili doživotne licence nego samo ova trajna... Pa su probali sjebat prošle godine postoječe korisnike da ako žele novu verziju da moraju platiti novu, ali sam popustom, licencu. Nije im prošlo i dobili smo nadogradnju bespaltno, onako kako je i pisalo kad smo kupovali filmoru. Išli su se ciganit ali jebiga... program je stvarno super.
u početku kao noob, svaki je kompliciran no Filmora još 7 ili 8 verzija je mene tad privukla jer je imala gotove template za tranzicije, text, efekte i sl. samo je trebalo izabrat i stavit na time line.
ali onda sam vidio na YT "velike" VLOGere kako rade color correction jer ovo osnovno iz Filmore nije dovoljno za detaljniji rad. i tad sam "prešao" na Premier pro i to onu jogurt verziju sa svim featurima enejbalima. naravno 100x kompliciranija ali puno više opcija.

i tad je Filmora dosta zaostajala no polako su uhvatili korak i sad Filmora X ima puno opcija ali su mijenjali nešto i kad recimo hoću split isječka, filmora odma desni dio isječka (koji zadržavam) spaja sa predhodnim iako ja to neću. premier ostavi blank dio pa ja onda odredim šta dalje. i tak ima nekih čudnih rješenja. ali i dalje je jedostavnija za povremeno korištenje bet gubitka na kvaliteti kod recodinga. imam ju kao sekundarni Si za kraj ono njavažnije : nijedam program nema bugova,freezova ili sudden death. rade stabilno.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 19:17   #27
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Ok još jedno pitanje prije nego što predam svoje osobne podatke da mogu skinuti program

Dal je exportiranje ograničeno, tj. dal mogu exportirati 1080p i 4k?

EDIT

Pitanje se odnosi na DaVinci Reslove program...
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 20:38   #28
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 20:59   #29
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Izvrsno, hvala
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 12:13   #30
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
Bok forumaši

Moram oživjeti ovu temu jer imam još par pitanja oko da vinci reslove programa.

Program je super, oduševljen sam. Nedavno sam završio video od 46 minuta i program nije niti jednom riknuo, vrhunski. Timeline je tak jednostavno i pregledno sastavljen. Koliko toga je for free, ludnica...

Završio sam video i jedna stvar mi nije jasna oko konvertiranja / renderiranja.

Folder sa svim slikama, muzikom i video datotekama koje sam prije pripremio za video ima 21 gb a završeni video 35gb.

Datoteke su većinom 1080p na 120FPS, 2.7k na 120FPS i 4k na 60FPS.

Završni video je napravljen sa 1920 x 1080 HD na 60FPS.

Dal postoji mogućnost konvertiranja pripremljenih video datoteka prije uređivanja, tako da uradak bude manji?

Tipa sa GoPro Studio sam sve datoteke prije uređivanja mogao konvertirati i uradak je uvijek težio oko 5-10 giga za okvirno pola sata videa (1920x1080 na 120FPS).
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na