Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2007., 16:21   #31
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
u nove piratske pobjede . nene. istina je to sa piratlukom da to nije u redu i sve ali kada onome u njemackoj austriji ili sad-u bude windows ili ista drugo skoro pa pola place. i kada tamo jos uvijek bude isti broj kupljenih windowsa po toj cijeni e onda cu mozda ja kupiti.

svi prepisuju u skoli na testovima i svi su prepisivali kada su bili djeca. onaj ko nije laze . isto je i sa piratlukom. kada ne mozes nesto odmah sada nabaviti ili je skupo onda se piratlukom sluzis.

to ce sve tako biti dok kazne za to ne budu uvedene i to visoke kazne tako da ti je bolje kupiti orginal nego da neko skuzi da se sluzis piratskim SW-om.

p.s. za sp3 jos moram staviti pa vidjeti ali koliko cujem po vama nesto sumnjam da cu staviti.
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 12:09   #32
bigbozo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
XP se pretvara u Vistu?

Na poslu imam XP+SP2+sve kritične zakrpe !
Acad se koristi 90% radnog vremena, nikad ali nikad niti p od problema s OS !!

Doma je Vista sa svim kritičnim zakrpama, isto se vrti Acad+vizualizacije !
Problemi s OS ?? Što je to ???
Vjerujte nikad nikakvih problema ! (uopće nema igara, samo poslovne aplikacije)

Radi svega navedenoga nije mi baš jasan stav; ' .. samo XP+SP2 i nšta više' !
bigbozo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 12:17   #33
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Zato jer si radio na jednom racunalu gdje nisi imao problema.

Takodjer ovisi o kriteriju pojedinaca - neki osjete da im racunalo osjetno sporije i zagusenije radi sa updateovima, neki ne osjete niti ih zanima. Da ne govorim kako sam nebrojeno puta imao bas probleme sa updateovima, "klanje" sa HP-ovim softwareom, xerox softwareom za skeniranje itd... Isto tako, znao sam naletiti i na racunala koja su radila sasvim ok sa updateovima. Manje-vise ok. No bez obzira na ta racunala, za osobnu upotrebu cu uvijek reci Xp+SP2 only.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 14:28   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Čini se da je M$ našao originalan način kako pospješiti prodaju Viste - uništavanjem Win XP
Ista stvar i s Windows Server 2003 -> Longhorn (WS2008).

Vista - like disaster.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 17:37   #35
Ive_ri
Registered User
Moj komp
 
Ive_ri's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Kod mene xp + sp2, sad nisam načistu dal da probam taj sp3 ili ne.
Ive_ri je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 19:37   #36
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Zato jer si radio na jednom racunalu gdje nisi imao problema.

Takodjer ovisi o kriteriju pojedinaca - neki osjete da im racunalo osjetno sporije i zagusenije radi sa updateovima, neki ne osjete niti ih zanima. Da ne govorim kako sam nebrojeno puta imao bas probleme sa updateovima, "klanje" sa HP-ovim softwareom, xerox softwareom za skeniranje itd... Isto tako, znao sam naletiti i na racunala koja su radila sasvim ok sa updateovima. Manje-vise ok. No bez obzira na ta racunala, za osobnu upotrebu cu uvijek reci Xp+SP2 only.

A što misliš od kud microsoftu ideja da radi toliko patcheva?
Win su podložni hardwareu, a tu ima milion kombinacija, a njima je lakše da im registrirani korisnik pošalje opis problema i na kojoj konfi, te prema tome popravljaju te bugove.
A ti da si regani korisnik i da im prijaviš probleme koji ti se događaju ili dogode napravili bi opet neki patch da se takve stvari isprave.
Zato koristim orginalne xp i nikad problema, a imam 52,3GB igara i svakakvih gluposti na kompu.
Ipak nešto znači orginal i podrška, a postoji i razlog zašto su izjavili da budu imali podršku XP korisnicima do 2012g.

A piratstvo nam je u krvi, i nemreš to istri***iti zakonom, jer da policija za takve stvari počne koristiti drastične kazne državica bi nam se pretvorila u zatvor!!!
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 20:09   #37
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Vatreni branitelj M$
Gle, da se krivo ne razumijemo - ja sam definitivno za to da se nečiji intelektualni napor naplati, kao što ćeš platiti građevinarcu da ti sazida kuću. To ti sigurno neće pasti na pamet da krekneš ciglu ili blok
No, s druge strane, Microsoft i njegovo ponašanje, od krađe patenata do monopola kojeg isfurava prema korisnicima, definitivno stvara otpor u ovakvim zajednicama, gdje većina ne želi platiti legalne windowse ako ništa drugo - iz inata.
No, da se vratimo na temu Xp, Vista i sve po redu. Kućni korisnik si može dopustiti suhe windozw ili samo SP2 gore, bez zakrpa itd...no daj to probaj isfurati u poslovnom okruženju. I tu ne govorim o Barici koja svom šefu Mireku kucka u wordu pismo za njegovu ljubavnicu, već o većim poslovnim sistemima zasnovanim na M$ rješenjima, koje barataju bazama podataka, imaju milion printera i sličnih perifernih uređaja - tamo ova priča ne prolazi. Radiš sve kako ti M$ kaže ili uloži milijune i prebaci sustav na neku drugu platformu pa traži tko će to održavati itd...
Iako, jedno vrijeme sam doma na jednom kompu pokušavao isfurati suhe windoze bez zakrpa i radilo je. Onda sam počeo redovno updejtat te windoze i viola, radi i dalje jednako...Onda sam stavio Vistu, updejtao nju i sve je otišlo u krasni racku No ne budi ljen, digo je ponovo, napravio update i sad radi - sve se na kraju svodi na jedno - korisnik, korisnik i samo korisnik.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 20:17   #38
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Uvijek ce biti ljudi koji ce imati piratske verzije softwarea. jedan od glavnih razloga je u standardu zemalja. Recimo u americi je minimalna placa veca od nase prosjecne. A cijena softwarea je ista ili cak i veca kod nas??
Ja sam prije par mjeseci htio kupiti vistu, i skupljao pare i kad ono procitam da ce za godinu dvije novi win?! Dakle da dajem 1000kn za nesto sto nece ni 2 godine biti zadnji krik softwarea? ma fuj.
Jos jedan primjer filmovi u SADu kostaju oko 10$. Kod nas kostaju 50$. I onda kada kazu podrzite nase filmove kupovinom dvda. Da bas. ono jasno mi je da i trgovci moraju zaraditi, ali kada uzmemo u obzir da recimo proizvodaci filmova dobiju od 10$ u americi recimo 5$, to bi onda znacilo da sam ja 5$ dao proizvodacima, a 45$ onima koji nemaju veze s filmom. no sad odoh u OT...

Mislim da proizvodaci kvalitetnog softwarea zasluzuju podrsku. I oni uspijevaju i zaraditi. Ali recimo netko ko svake godinu dvije izbaci novu verziju i onda ocekuje da je ponovo kupis?? A bugove iz prethodne nije ni pomislio popraviti.

A da nepricam ni o onima koji izdaju software za koji se zna da ima bugova, pa onda ispada da si im ti beta tester (EA)
raf je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 21:23   #39
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
A da nepricam ni o onima koji izdaju software za koji se zna da ima bugova, pa onda ispada da si im ti beta tester (EA)
A koji software nema bugova? I to je činjenica i, izgleda, prihvaćena kao takva. Software ima bugova. I što sad ? Ništa. Budu pokrpali.
Zamisli da ti gore spomenuti građevinac "zaboravi" zazidat nekoliko desetaka, isto gore spomenutih, cigli. Pa ti svako malo dolazi pokrpat rupe.
Na piratstvo proizvođači softwera gledaju isključivo kao na lovovluk. Je, to je krađa. Ali je, barem u jednakoj mjeri, i indikator kvalitete njihovih proizvoda.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 21:26   #40
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 11:30   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
A što misliš od kud microsoftu ideja da radi toliko patcheva?
Od tuda sto im produkt ima brdo bugova.

Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Win su podložni hardwareu, a tu ima milion kombinacija, a njima je lakše da im registrirani korisnik pošalje opis problema i na kojoj konfi, te prema tome popravljaju te bugove.
A ti da si regani korisnik i da im prijaviš probleme koji ti se događaju ili dogode napravili bi opet neki patch da se takve stvari isprave.
Sansa da ce ista napraviti po pitanju pojedinog korisnika je apsolutno nikakva. Kad im se desi brdo problema u vlastitoj kuci vrlo cesto ne mogu nista. Nije samo problem na MS strani vec u kompleti HW + driveri + MS. A to je iznimno kompleksna stvar.

Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Zato koristim orginalne xp i nikad problema, a imam 52,3GB igara i svakakvih gluposti na kompu.
Ipak nešto znači orginal i podrška, a postoji i razlog zašto su izjavili da budu imali podršku XP korisnicima do 2012g.
Zato jer bi ih korisnici ubili da nemaju, a prodaju poluprodukt kao sto je Vista.

Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
A piratstvo nam je u krvi, i nemreš to istri***iti zakonom, jer da policija za takve stvari počne koristiti drastične kazne državica bi nam se pretvorila u zatvor!!!
Mozes mozes. Samo polako. Jos malo pa cemo doci do nivoa zapadnih zemalja, a ako mislis da se MS zabrinjava radi pojedinaca za kucnu upotrebu prvo bi prorostali po SAD, a kasnije okolo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 12:41   #42
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Mozda je nekima stara vijest - izasao je XP SP2c, koji se prodaje samo kao nova verzija, jer sve sto omogucava je veca baza product keyeva. Postojeci max. broj licenci je pri kraju, i ovaj zadnji fix samo podize taj max. broj. Nema drugih ispravaka, i ne moze se instalirati na vec postojecu, aktiviranu XP instalaciju.

http://microsoft.blognewschannel.com...ndows-xp-sp2c/

"Malo" su se sje*ali u predvidjanju broja prodanih XPa. Valjda su mislili da ce do sada Vista biti mainstrean, a XP povijesna relikvija. Jea rajt.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 14:07   #43
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
A što misliš od kud microsoftu ideja da radi toliko patcheva?
Win su podložni hardwareu, a tu ima milion kombinacija, a njima je lakše da im registrirani korisnik pošalje opis problema i na kojoj konfi, te prema tome popravljaju te bugove.
A ti da si regani korisnik i da im prijaviš probleme koji ti se događaju ili dogode napravili bi opet neki patch da se takve stvari isprave.
Zato koristim orginalne xp i nikad problema, a imam 52,3GB igara i svakakvih gluposti na kompu.
Ipak nešto znači orginal i podrška, a postoji i razlog zašto su izjavili da budu imali podršku XP korisnicima do 2012g.

A piratstvo nam je u krvi, i nemreš to istri***iti zakonom, jer da policija za takve stvari počne koristiti drastične kazne državica bi nam se pretvorila u zatvor!!!
Ne znam po cemu si zakljucio da govorim o ne_originalima?

I btw, nema tog supporta koji ce mi pomoci putem maila ili izraditi novi patch kada mi isti dan pukne 5 windowsa radi patcha kojeg su oni par dana naknadno povukli. Sigurno mi MS nece napraviti backup ili ponovno podignuti sustav. A to nije mojom krivicom, vec radi updateova. I da - windowsi su originali kao i na ostalim racunalima.

Nisam ti pojedinacno na sve odgovarao jer je vecinu kolega gore fino obrazlozio...
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2007., 19:19   #44
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Legalno je legalno, i uvijek tako bude, a to što svakih nekoliko godina izlazi novi OS...
prošla su vremena kada je OS izlazio svakih 10 godina!
cijena microsoft proizvoda se kreira na temelju us standarda.
A daj mi sad reci kolko ljudi na forumu kupilo orginalne windowse ili office za home upotrebu?
a kod nas se piratstvo neće nikad iskorijeniti osim ako se ciljani proizvodi počnu prodavati po nekoj simboličnoj cijeni koje bude pristupačna svakom PC korisniku!
Vista home premium 980kn.
Xp professional 1220kn.
navedene cijene bi išle da je prosječna plača 5500kn a ne 2500!
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2007., 22:27   #45
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ali je, barem u jednakoj mjeri, i indikator kvalitete njihovih proizvoda.
E to si dobro rekao. I sad recimo da si kupio neki software cim je izasao, i trpio te bugove da bi za godinu dana cijena softwarea pala, a kvaliteta se poboljsala. To nema logike.
Ono ako je platim da taj software radi onda bi on trebao raditi onako kako je i receno da ce raditi kada sam ga kupovao.
raf je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na