Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2006., 14:16   #1
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
par pitanja prije kupnje o SATA HDD

Evo ovako:
Kupio bi si 200GB SATA,i sad imam IBM-a pa sam mislio nastavit tradiciju i kupiti Hitachi, vidio sam da ima SATA II model sa 200GB sad me zanima da li se moze prebaciti na obican SATA (vjerojatno moze) ali da li to ide preko Jumpera ili se mora preko boot diskete koju je netko spomenuo koji post nize?
Ako se mora sa boot disketom da li je potrebno svaki put kada totalno formatiram cijeli HDD trpat disketu u komp i namjestit to na obican SATA?
Da li se disketa dobije sa HDDom ili se mora skinut programcic i stavit na disketu?
Koliko se GB odbije od ukupnih 200GB na nekom HDDu? Prckao sam malo po Hitachijevoj stranici al nisam nista nasao pa ako ko zna ili otpilike zna koliko se odbije od 200GB?
Kolko sam malo prckao po netu cini mi se da Hitachi nije los, al zanima me što drugi misle? Ima li koji drugi da je posebno bolji tak nesto pa da ne kupim sad to i onda skuzim da nis nevalja?
Procitao sam negdje da se Hitachi ne grije jako,jel to istina il sam ja procito glupost?
Osobno me tisina ni malo ne zanima jer mi mjuza konstatno dere pa to malo buke u kučištu mi niš ne znači,više mi znači temperatura,i nekava dugotrajnost rada tak da sam zadovoljan neko posteno vrijeme.

Eto, im tu dosta pitanja jer slabo pratim HDDove a i ovo bi mi bio prvi susret sa SATA om pa bi htio da bude dobar ,pa eto recite kaj mislite o svemu ovome tak da si kupim posten Hard
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 17:09   #2
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Što se tiče prebacivanja diska iz SATA2 u SATA mod moraš skinuti taj program sa Hitachijeve stranice, jer sa diskom ne dobiješ ništa. Kada formatiraš disk, postavke o SATA i AAM ostanu zapamćene. Ako imaš samo SATA konektor na ploči,onda će ti se disk automatski prebaciti u SATA način (tako je bilo kod mene). Skinuo sam taj program i išao promijeniti brzinu a vidi ono, već je disk u SATA
Istina je da se Hitachi jako malo grije. Razlika između njega i mog PATA WD-a je čak 8°C
Proizvođaći diskova 1 Gb računaju kao 1000 Mb,a zapravo je jedan 1 Gb 1024 Mb. "Gubitak" će ti biti mal, oko 5 Gb (Windowsi će reći da disk ima 195,3 Gb)
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2006., 20:01   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
dobiti ces 200 000 000 000 bytova sto je tocno 186,27 Gb
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na