Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2016., 08:33   #1
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Raptoxx napajanje problem,popravak kako?

Vidim da je bilo tema o raptoxxu ali su stare tako da ih nisam htio dizat,problem mi je sljedeči da mi se komp gasi prilikom igranja,a u leru kako bi se reklo može radit vječno,da nebi bilo grafa je ovo je ono je,odmah sam posumnjao na njega jer je staro 9 godina i do pred par mj je radilo ok,ali se nisam dosad bavio s kompom jer imam lap koji sam koristio(nedostatak vremena),ubacio sam napajanje od frenda i komp se ne restarta,tako da je definitivno do njega.

Napajanje je 500w,služilo me zbilja dobro svih ovih godina,nikad iz struje nije bilo ištekavano kad je grmlo,sjevalo,padale sekire ili bilo šta.

Rastavio sam ga ispuhao kompresorom ista stvar,makar preventivno komp ispušem svakih par mj,tako da do prašine nije,vizualnim pregledom su svi kondenzatori u redu,everest sve voltaže pokazuje ok,tipa 3.31 , 5.21 , 12.30 bubam napamet,voltaže ne padaju prilikom pokretanja programa,igrica i stabilne su + - 0.1.

Jednostavno nisam pametan šta bi moglo bit,nisam nešto pretjerano elektrotehnicki potkovan,mogao bi kondenzator zamjenit i izmjerit sa multimetrom šta treba.

Da li je moguče da su kondenzatori oslabili ili nešto jer velim iznutra izgleda uredno ništa nije niti crno niti napuhnuto...
__________________
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 10:51   #2
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Raptoxx napajanja se popravljaju teškim čekićem. Kupi pošteno napajanje od 350-400W.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2016., 16:33   #3
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
i mislio sam da cu dobit takav nekakv odgovor,ali zbilja smatram se cak mjerodavnim da stanem u njegovu obranu,ovo napajanje koje ja imam je kupljeno davnih dana prije cca 8-9 godina u magazinRS-u,i brat bratu ima valjda 30 000h rada,samo cod2 je tjeralo jedno 7000,cod4 1500+,cod5 i slicnih igrica isto masu sati,i nikad problema nije bilo niti jedna komponenta mi nije izgorila u tom kompu vec jednostavno je zamjenjena zbog dotrajalosti,HDD zbog bad sektora,grafa jer je se pocela pregrijavat i kenjkat,makar je bila popravljena u pecnici i jedno vrijeme je jos radila dok je nisam odlucio zamjenit novom,mozda sam i emotivno vezan za njega

Zao mi ga bacit nije da nemam 400 kn za drugo pisljivo napajanje ali jednostavno sluzilo me je ok,ako jos netko kaze da se ne isplati popravljat i da ga bacim tako cu i napravit,ili ga mozda poklonit nekom ko ima slabiju konfu od moje.(U sto cisto sumnjam da je moguce u danasnje vrijeme imat slabi kom od 3000 dual core )
__________________
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 16:51   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor gogo2409 Pregled postova
....ako jos netko kaze da se ne isplati popravljat i da ga bacim tako cu i napravit,ili ga mozda poklonit nekom ko ima slabiju konfu od moje.(U sto cisto sumnjam da je moguce u danasnje vrijeme imat slabi kom od 3000 dual core )
Pridruzujem se zeljama, cestitkama i pozdravima.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 20:04   #5
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ima li ovdije itko ozbiljan
__________________
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 20:08   #6
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Kakvo pitanje takav odgovor


Sent from my iPhone using Tapatalk
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 22:23   #7
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kontaktiraj forumaša Alvina, on se bavi popravcima elektronike, a mogao bi ti i neke stvari pojasniti vezano uz šroteks napajanja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 08:46   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Da si pročitao koju temu o Raptoxxu, shvatio bi da imaš napajanje koje je dno dna po kvaliteti. Ono ne vrijedi novaca za koliko si ga kupio, a kamoli da uložiš još koju kunu u njegov popravak.
I zato poslušaj iskusnije kolege, baci Raptoxx u EE otpad i kupi si poštenije napajanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 10:25   #9
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Nemojte Alvina maltretirat sa Raptoxxom, taj covjek ima pun inbox ziher..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 20:22   #10
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ok poslusat cu vas savjet.Ocito vise glava bolje misli THX.
__________________
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na