Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2011., 19:21   #1
Bruno Mikec
Registered User
Moj komp
 
Bruno Mikec's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OSIJEK
Postovi: 3
DX58SO i Corsair XMS3 8GB @ 1600MHz

Poz @ all,

imam malo nezgodnu situaciju sa intelovom pločom i corsair memorijom koja nece da proradi na 1600mhz..

naime gledao sam po netu malo, googlo :) i naiše na razne postove s foruma od koji neki govore da 1600mhz ne može ta ploča vrtit s i7 cpu, do postova da se mora ručno ''OC'' memoriju da radi na 1600Mhz. Stoga molim malo pomoć oko svega tog.

naime;
* Proc je i7 930 bloomfield, et pogledat sliku, proc je samo stavljen u mbo i to je to, plug and play :), inaće dok je 'idle' radni takt se spusti na 1.5Ghz..



* Mbo je Intelova serija DX58SO, zadnji datum BIOS-a dignut, optimalni config povucen.
http://www.intel.com/products/deskto...o-overview.htm



* Memorija Corsair XMS3 CMX4GX3M2A1600C9 4x2Gb




* te slika koja mozda će netkom pomoći, naime utility od intela s kojim se nist ne moze uradit, jer se srusi, al et bar se vide neke info..



e sad prvo što bih htio da se iskoristi deklarirana brzina memorije,
u biosu sam namjestio profil koji je mbo ponudila za memoriju koju je prepoznala, XMP-1600, čim se postavi/apply napravi na promjenu, ide rr i opet se postavke za memoriju vrate na neke ''njemu optimalne'' znaci brzina oko 1080Mhz umjesto 1600Mhz.
ako idem na ručno uređivanje timeinga memorije, ne nudi mi se multiplier za 1600mhz (x12) max mogu odabrat x8, što i odgovara za brzinu 1080mhz.. Stvarno nemam pojma kako sredit da memorija proradi na 1600Mhz kako bi i trebalo bit.. Jel ploća sranje (Intel se peserava sa extreme serijom il šta...)

druga stvar koju bi volio probat je ta da probam podići radni takt cpu-a, tek toliko da vidim otprilike koliko moze povući.. imam coolermaster 600W napajanje i mugen2 vent na cpu, ne mislim peglat proc na nekoj velikoj frekvenciji, tek da vidimo dal moze npr. do 4Ghz :) znaći za 1/3 gore.

Molim neki savijet il neku smjernicu kako i šta :)
hvala!

evo slika i biosa


Zadnje izmijenjeno od: Bruno Mikec. 12.01.2011. u 19:53. Razlog: dodane slike biosa.
Bruno Mikec je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:39   #2
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ako hoćeš dobiti samo 1600 MHz radnog takta memorije, spusti množitelj proca i digni base clock. Nadji pravi omjer toga dvoje da dobiješ otprilike defaultni radni takt proca (ili više ako želiš OC-ati proc) i 1600 MHz radnog takta memorije. Postavi DRAM voltage na 1,65 V i to ti je manje više to.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2011., 22:40   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
I malo mi je 3ch sa 4 sticka meme cudno na toj ploci. Provjeri dal ti sve radi, stickovi i utori i pogledaj u win koliko je memorije iskoristivo. Onaj zadnji crni bolje nemoj ni koristit . Razliku izmedu 6 i 8 gb nebus vidio, sa 3 sticka ces imat 3ch i manje ces opteretit maticnu pa ce i mema mozda bolje ic.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 15:00   #4
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Imao sam skoro identicnu sitaciju.Isto intelova ploca i corsair rami.Dok mi spu radi na stock 2.6 rami rade na 1333mhz,a ukoliko hocu 1600mhz rame moram ga kloknut na 3.2
A sto je najbolje ploca podrzava 1800mhz ali o.c. al pitanje je kolko bi tek onda mora dic cpu.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na