Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2009., 11:22   #31
Neki Deseti
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Ogulin, Croatia
Postovi: 4
napravio sam ovo gore.....i što se dogodilo....
sad kad boota hdd piše invalid partition table

edit: i ne desava se cesto..prvi put da se dogodilo nakon 2 god od kad imam komp
Neki Deseti je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 12:31   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
AHCPI? To neki klon između AHCI-ja i ACPI-ja? Šala mala...

Neki Deseti, ako kažeš da si "čačkao" po kabelima, pogledaj jesi li sve vratio na svoje mjesto, pogotovo ako imaš dva ili više HDD-ova. Ako je to OK, pogledaj boot priority u BIOS-u. Ako je i to OK, ja bih se dalje bacio na repair Windowsa ili ovo što je rekao Imitator.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2009., 20:33   #33
Sacred
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Metkovic
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
Da bi instalacija vidjela disk.....u biosu od lapa isključi "native mode" ili "AHCPI"....
Sto se tiće NTLDR-a......bootaj Win cd....stisni prvi "R" koji se pokazuje....(Rec. Console)...za tim upiši....."chkdsk /r"...i pričekaj dok završi.....to bi moglo riješiti boot wina.....ako to ne riješi.....u Rec.konzoli upiši FIXMBR......pa zatim FIXBOOT...

Pozz

EDIT:

Izmešu ostalog.....ako se to desava cesto....mogao bi biti problem s diskom ili kako je gore netko napisao..možda i napajanje...



Hvala stari dobro si mi pomog, nisam znao sta cu
Sacred je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2009., 18:29   #34
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Evo jedno vrlo jednostavno riješenje, cca 5-10min.

Skine se s neta boot cd: Spotmau_PowerSuite_2009.iso
Pokrene se, pokrene se recovery, on popravi sve, resetira se, i sve šljaka.

Ovog trena isprobano i radi.
__________________
MC
Sa_Stilom je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 22:57   #35
strikas
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
e ljudi ja nisam bas neki pc expert al mislim da mi nijedni od ovih vasih savjeta nisu poomogli! ja opce nemrem uc u recovery loodi console! kaze mi da hard diska nema nikako nit mogu instalirat il formatirat , ista poruka mi see pojavi! nesto kao vas komp opce nema hard, mamicu mu! koji su u mene đavli, dal moze neko malo laicki objasnit
PIS
strikas je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 00:06   #36
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor strikas Pregled postova
e ljudi ja nisam bas neki pc expert al mislim da mi nijedni od ovih vasih savjeta nisu poomogli! ja opce nemrem uc u recovery loodi console! kaze mi da hard diska nema nikako nit mogu instalirat il formatirat , ista poruka mi see pojavi! nesto kao vas komp opce nema hard, mamicu mu! koji su u mene đavli, dal moze neko malo laicki objasnit
PIS
Navedi komplet konfiguracij!Tvoj problem se puno puta spomenuo na forumu prebaci u BIOS-u hdd u IDE mode, ili integriraj SATA drajvere u instalaciju win.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 19:19   #37
Kupusarchina
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Pokušavam staviti XP na netbook Acer Aspire One D260 (1 Gb RAM, Intel Atom 1,66 GHz) . Napravio sam bootable usb, prebacio hard u BIOS-u na AHCI, pokušao i integrirati drivere, ali što god radio ne mogu ni pristupiti recovery consoli jer mi odmah javlja da ntldr nedostaje. Ovo je druga verzija windowsa koju pokušavam instalirati, na prvoj mi nije željelo prebaciti neke fajlove, između ostalog shell32 bez kojeg nisam mogao pokrenuti drugi dio instalacije. Ako imate kakve ideje kako zaobići i prebaciti NTLDR bez recovery console, puno bi pomoglo. Samo da naglasim da je sa Windowsima sve ok, identični su instalirani na drugi kompjuter.
Kupusarchina je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 20:14   #38
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Citiraj:
Autor Kupusarchina Pregled postova
Pokušavam staviti XP na netbook Acer Aspire One D260 (1 Gb RAM, Intel Atom 1,66 GHz) . Napravio sam bootable usb, prebacio hard u BIOS-u na AHCI, pokušao i integrirati drivere, ali što god radio ne mogu ni pristupiti recovery consoli jer mi odmah javlja da ntldr nedostaje. Ovo je druga verzija windowsa koju pokušavam instalirati, na prvoj mi nije željelo prebaciti neke fajlove, između ostalog shell32 bez kojeg nisam mogao pokrenuti drugi dio instalacije. Ako imate kakve ideje kako zaobići i prebaciti NTLDR bez recovery console, puno bi pomoglo. Samo da naglasim da je sa Windowsima sve ok, identični su instalirani na drugi kompjuter.
Mislim da i za tebe vrijedi ono što je kolega Joke napisao u postu iznad, samo treba malo i čitati.
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 23:15   #39
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
I ja sam imao ntldr problem i riješio ga par puta, a na kraju je ispalo da je hdd otegnuo papke. Nije potpuno, samo je na prvoj particiji gubio podatke. Zato mi je i trebalo vremena da skužim to. Najjače je bilo kad je rekao da je ntldr missing a file uredno na disku stoji. Dan danas ne znam u čemu je fora sa tim fileom i gdje se to zapisuje i provjerava njegova ispravnost. Jer ako je na disku a kaže da nije, onda nse nešto ne poklapa negdje. Fdisk i nove vindoze su mi pomogli uglavnom.
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 02:18   #40
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
ja sam to rjesio tako da sam mjenjo hardove i kabele sa jednog na drugi, slave i master i onda je proradilo
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2010., 07:07   #41
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Jesi li stavio 1st boot device-USB,pa 2nd-CD/DVD rom,i 3rd-HDD?
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 15:51   #42
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
cisto da pomognem nekom mozda , i ja sam imao ovaj problem dok sam imao XP na stolnoj kanti. samo od sebe je znalo doc , al nisam ni ja bedast :

prvo kaj bi napravio , resetiro bi komp . u pravilu to nije pomagalo , i dalje je nrldr missao.
nista , F8 iu safe mode . udjes u safe mode , cekas da se sve zlouda . resetiras komp

nevjerovatno , al to mi je uvijek pomagalo!

treba bit uporan , ponekad mi je znao to rec, resetiram i onda udje normalno u windowse i ne sere vise.


na lapu imam vistu , i to onu najslabiju (home?) nije mi ni najmanje zao sto jede resurse vise . stabilna je , ovakve stvari mi se ne desavaju.

zasto pricam ovo za vistu - (necu da ovo preraste u rat xp vs sve ostalo), radim na jednom poslu gdje dosta cesto mjenjam radne stanica , svi windowsi su originalni licencirani redovito servisirani, ogromna firma je , i dosta cesto mi se pojavi BSOD!??! kad sam prvi put vidio mislio sam da je neka zajebancija , u pravilu jedino sto imam pokrenuto je ta aplikacija s posla , al ne , uredno se zna tu i tam pojavit BSOD .
meni doma na visti , a znam svasta nesto prtljat , nikad.

e i da , sto se tog errora tice NTLDRa : u mom slucaju je isto napajanje bilo .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 18:10   #43
Kupusarchina
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Jablan Pregled postova
Mislim da i za tebe vrijedi ono što je kolega Joke napisao u postu iznad, samo treba malo i čitati.
Probano, lapsus je bio u postu, stavio sam bio hard na IDE. Pokušao integrirati drivere i nije baš ništa promijenilo.

Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
Jesi li stavio 1st boot device-USB,pa 2nd-CD/DVD rom,i 3rd-HDD?
Jesam, sve kako treba biti.

A što se tiče Viste, daleko mi je bolja 7ica, po stabilnosti su tu negdje, a čini mi se da 7ica neusporedivo manje guta resurse. Govorim o Ultimate 64bitnoj verziji.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 03.10.2010. u 01:09.
Kupusarchina je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 10:30   #44
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Evo da i ja iznesem svoje probleme..
Dakle imam 120gb HDD na kojem je xp32bit i jedan od 500gb na kojem je win7 64bit. Kad sam instalirao sedmicu onda su oba dva diska bili prikljuceni na maticnu(neznam jel to ima kakve veze) i sve se ljepo instaliralo i radilo je sasvim normalno do onog dana kad sam ja htio imat samo ovaj Hard od 500gb u kompu. Dakle ukopcam ga na SATA i prodje onaj bios screen i pise NTDRL is missing !? Znaci sasvim normalno se boota dok su oba diska instalirana ali dok je samo ovaj od 500 onda nece da ga je*es.. Nisam jos nista pokusaval a i nisam bas siguran da je ista procedura rjesavanja tog problema kao i na XPu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 30.09.2010. u 10:27.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 00:57   #45
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 10:27   #46
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Aha. bit ce da je to rijesenje mojih problema.. Samo sto sad to nemogu napravit jer nemam 64bit proc .
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 22:06   #47
kicone
Registered User
Moj komp
 
kicone's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: kn vinogradi
Postovi: 11
mene zanima ovo ako neko moze pomoc
lega mi je kupio komp i ocu mu podic windowse preko usb-a kad ga pokrenem i izbaci mi ntldr fali
kicone je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 00:16   #48
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Jesi napravio bootabilan usb stick ili si samo kopirao win dvd na njega?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 08:59   #49
kicone
Registered User
Moj komp
 
kicone's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: kn vinogradi
Postovi: 11
da vec sam dizo preko njega a sad mi to izbacuje
kicone je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 13:30   #50
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Pogledaj boot order, da se nije USB stick uvalio prije HDD-a...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 15:02   #51
kicone
Registered User
Moj komp
 
kicone's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: kn vinogradi
Postovi: 11
hvala vam
kicone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 19:14   #52
crni barun
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: split
Postovi: 14
NTLDR is missing...

nakon formatiranja particije i restarta pojavio se famozni "NTRDL"...probao sam sve što sam pronašao na netu za rješenje ali bez uspjeha...sad ne mogu instalirati nove windowse a u jednom od bezbrojnih prijedloga sam izbrisao sve s diska pa sad nema ni starih windowsa na kompu...bootabilnim cd-ima za novu instalaciju nemogu ući...odem u bios i stavim da čita s cd/dvd first boot ali svejedno neće...nekako sam priko usb-a uz pomoć programa "spotmau power suite" (jedino njega očita i prepozna) ubacio stari backup na drugu particiju u nadi da ću s "acronisom" (jer je backup rađen s acronisom) srediti stvar ali neće da očita "acronisa" hehe...pojavi se samo naslovna slika i ne mogu ništa pomakniti ni učiniti, zaledi sliku (ovo sam prije radio X puta, tako da nije problem u radu s acronisom)...šta mi preostaje, novi disc??? hvala

Zadnje izmijenjeno od: crni barun. 01.09.2011. u 19:21.
crni barun je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 19:40   #53
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
uštekaj hard u drugi sata utor
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 20:09   #54
Traxx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 25
isti problem..
Traxx je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 20:46   #55
crni barun
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: split
Postovi: 14
Citiraj:
Autor ezz Pregled postova
uštekaj hard u drugi sata utor

opet neće, ista stvar...

hmm...malo sam se igrao s utorima ali uvik ista stvar, ali ima jedna zanimljivost...ako odspojim hard i pustim da se restarta onda nema poruke "NTLDR is missing"...dakle, inspecting your configuration, očita drivere, sve odlično...ali kad dođe do "new instalacija ili repeir" onda normalno ne ide dalje jer ne vidi hard disc...dali je to "dokaz" da je hard disk u pitanju!?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 01.09.2011. u 21:08. Razlog: dupli post
crni barun je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 21:05   #56
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Uđi u BIOS, promjeni mod hard diska u IDE i XP će ga prepoznati i možeš ga normalno instalirati.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 12:41   #57
Tiristor
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 6
Pozdrav,

malo cu vratit temu iz paucine jer polako gubim razum s ovim je*enim hardom. Sinoc mi krepa moj hard i danas kupim od frenda polovni hard.

Prvo mi nije htio bootat windowse s dvd-a, pa sam oso kod frenda i formatiro hard, dodjem kuci opet isto, pa sam pokusavao neke sheme preko usb-a (ima neki guide na netu) i ni to ne pali.
Ne znam vise sta da radim i kako da dignem je*ene windowse.

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala

p.s. taj famozni "NTDLR is missing" je u pitanju.
Tiristor je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 12:46   #58
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Ja sam kupio novi disk kad sam potrosia 3 dana zivota na to.
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 12:49   #59
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ti vidi disk u biosu??premjesti disk na neki drugi sata, zamjeni možda sata kabel iako teško da je do njega,siguran si da je disk 100% ispravan??reset cmos?
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 12:56   #60
Tiristor
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 6
Da, u biosu je sve oet. Nije sata, ide je. Jedino da probam zamijenit ide.
Pa ja vjerujem da disk valja. Eh sto se tice reseta cmosa, tu bi mi trebao neki help, posto pojma nemam.


EDIT:
Evo našao sam na netu shemu. Zvao frenda kaze on samo makni bateriju na 10 sekundi i vrati je nazad.
Probo sam tako, ukljucim komp i opet isto "NTLDR is missing". Možda nije resetirao kak treba, da probam ovu shemu s jumperom
ili da bateriju drzim duze vani?

EDIT:
Nadalje, probao sam s drugim dvd-romom, probao sam s winxp i nece. Uspio sam resetirat bios, ne pomaze.
Jel ima ko za prodat kakvo oružje da prvo naudim hardu ovom, pa cu onda sebi.

Zadnje izmijenjeno od: Tiristor. 18.01.2012. u 16:13.
Tiristor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na