Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2007., 20:40   #1
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Veliki problemi s PC-om

Huh, ovako. Do prije mjesec dana imao sam sljedeću konfu p4 630, 1 gb ddr2 ram-a i x1300 pro grafulju. Prije mjesec dana kupio još 2 x 512 DDR2 667 ram-a istog proizvođača, i odtada počinju moje nevolje. Naime PC mi se znao dnevno sam od sebe restartati i po 4 puta, i to pretežno u igrama, ili čak kad bi pustio film ili neki spot u winampu... Ja sam mislio da je do napajanja, jer sam imao neko foxconn sranje. Odlučio ja kupiti novo napajanje i novu grafu pošto mi je ona gore navedena bila već preslaba za novije igre. I tako ja uzmem Chiefteca 450W i Gigabyte 7900 GS. Radilo dan i pol ko BOG, i onda opet PC se restarta. Dakle isti problem s novim komponentama. Onda sam mislio da su se RAM-i međusobno poklali bezobzira što su od istog proizvođača, i tako ja ova dva nova modula koja sam kupio izvadim, i spojim PC ponovno, uđem u jednu igru, igram 10 minuta, PC se opet restarta. Stvarno sam svašta živo pokušavao, temp. grafe ne prelazi 46C, temp proca s obzirom da je prescota ne ide preko 54C, barem ja nisam primjetio... Fakat ljudi pomozite mi, ono PC uglavnom koristim za igranje, a ovako qurac. Danas sam i jednu stranu kućišta otvorio...

Što mislite?


I da još napomenem, da sam imao jedno vrijeme Vistu instaliranu, onda sam ju pobrisao, al mi opet ostaje dual boot manager kad palim PC!

Pliz pomozite, stvarno ne znam koga više što pitati, a ovim Mostarskim it tehničarima, ne bi ni za živu glavu PC povjerio.

BTW. Evo informacije iz everesta


Zadnje izmijenjeno od: goGAMERo. 18.06.2007. u 21:09.
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 23:15   #2
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
za početak promijeni naslov posta... ...a kaj se tiče ovoga, sve si pokušao, a dal si probao re-install Windowsa?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2007., 08:35   #3
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
šta se tiče dualboot-a to središ ovim programom http://www.vistabootpro.org/

uzrok restarta može bit svašta, najčešće hardverski problem, problem sa pregrijavanjem ili sa driverima

ako si ustanovio da nije pregrijavanje, sada ustanovi je li možda softverski (najsigurnije reinstalacija os-a ili prvoprobaj sa reinstalacijom graf drivera) ako nije onda neka komponenta zahebava ili su međusobno nekompatibilne
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 09:51   #4
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Oke, fala vam puno, pokušat ću danas sa reinstalom OS-a, pa javim!
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 15:38   #5
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Ovako, prekjučer sam lijepo nanovo instalirao Winse XP, radilo sve ok prvi dan, instalirao Call of Juarez radio, F.E.A.R. radio... I sutradan odjednom mi se zaledi ekran u FEARU i na ekranu mi se pokažu sitniji windows logoi. I uspijem se iskolebati nekako na radnu površinu, ono bude sva u qurcu i piše mi nv4 display driver has stopped working. Please reboot your system, ja mislio da je neki ****c do drivera, i instalirao najnovije forceware drivere... I opet isto doduše, kako to sve ide.

Prvo mi se ili nekad zaledi ekran, ili mi odmah piše Entering sleeping mode. I nakon nekoliko sekundi se PC reboota i sve ponovno. Ne znam ,provriti ću sada memtest da vidim da se memorija nije skurila...
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 16:04   #6
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
jesi mozda BIOS overclock PCIE bus?>uzrok ove nestabilnosti
probaj drugu grafu..i driverclraner 3 prije installa.
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 16:19   #7
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Sada imam Gigabyte 7900GS kupljena prije 5 dana u Splitu u Ve-Milu, a prije nje sam imao Asus Radeon X1300 PRO i imao iste probleme. Al grafulja ziher nije, stvarno ne znam šta može biti uzrok ovako debilnom problemu...!?
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 18:07   #8
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Ovo sam očito tek sada skužio, al nvm. Dakle reinstalirao sam Winse, ono na desktopu i to sve dela za 5. Al sada sam vidio kada igram igru neku. Piše mi ne ekranu Entering sleeping mode. I ništa nisam dirao i nakon toga ono PC nastavlja raditi tj. čuju se svi ventilatori pc radi punom parom, al na ekranu mi piše NO VIDEO INPUT. Dakle u biti kao da mi PC nije ni upaljen i onda pomaže samo ručni restart.

E pa stvarno ne znam do čega je, al ja ovo jednostavno više nemogu trpiti...!?!?!
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 18:15   #9
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
mozda zvuci glupo,probaj refresh rate smanjit na 60hz.
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 18:37   #10
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Hmmm ovo restartanje kompa mi smrdi na rame, koliko imas dimm-ova na maticnoj, jel znas koji su ti dual chanel?? slicno mi se dogodilo dok sam kompicu slagao komp i pri instalaciji win se komp svaki put restartao ili zamrznuo, problem je bio sto sam u dva dimm-a koja su bila dual stavio plocice od 512 ddr-a i 256 ddr-a te se zbog toga rusio, kada sam samo maknuo plocicu od 256 ddr-a u treci slot koji nije dual chanel sve je radilo normalno... mozda pomogne..
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2007., 19:12   #11
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
slažem se sa gjurovskim možda je problem u ramu a i sam si naveo da su sa novim ram-om stigli i problemi.. Probaj iščupat tu svoju staru gigu rama i testiraj komp samo sa te dvije nove pločice jednu po jednu isprobaš.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 19:26   #12
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor goGAMERo Pregled postova
--- Onda sam mislio da su se RAM-i međusobno poklali bezobzira što su od istog proizvođača, i tako ja ova dva nova modula koja sam kupio izvadim, i spojim PC ponovno, uđem u jednu igru, igram 10 minuta, PC se opet restarta. ---
chovjek vech probao bez novih kexa i opet isto sr/t/anje.Znachi da bi mogli bit i stari u qrcu.a mozda su u shumi
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 19:34   #13
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Odkada sam instalirao najnovije drivere za grafu, jednostavno mi piše ENTERING SLEEPING MODE, i onda NO VIDEO INPUT, a i dalje mi lijepo radi PC, tj. čuju se ventilatori i ništa ne pomaže nego samo restart. Al fora je što se to samo događa u igrama, nije mi jasno...

I da refresh rate sam stavio na 60, al ništa
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 20:31   #14
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Ovca Pregled postova
chovjek vech probao bez novih kexa i opet isto sr/t/anje.Znachi da bi mogli bit i stari u qrcu.a mozda su u shumi

Da napisao je da je izvadio ova dva keksa sto je i uzeo, probaj njih ostaviti a izvaditi ovaj od gigu, probaj ih premjestati...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 20:35   #15
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
OK, Budem se malo bakćao s time. Ma ne bih se tolko ni zamarao ovime da nisam iskeširao 1700 kn na dvije nove komponente, koje mi praktički sada ostadoše ne iskorištene... ya0, moram nekaj probati!
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 21:52   #16
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
znači pc se više ne restarta, kad uđe u sleep mode čuju li se diskovi (postavke power management možeš podešavat u biosu ili u win), jesi li probao sa drugim monitorom?, šta kažu bios beep code?, provjeri vide na matičnoj da matična ne dodiruje kućište, imaš masu opcija za isprobat, flash biosa?

na tvom mjestu bih počeo ovako: složio bih stari sistem sa samo novom grafom, stavio win, drivere pravim redoslijedom i driver koji je došao sa grafom i samo jednu igru pa onda probao) novi ram obavezno memtestirat (najbolje ostavit na duže preko noći) ne bi bilo prvi put da su nekom prodali neispravan novi ram
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 23:45   #17
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor alimilano Pregled postova
ne bi bilo prvi put da su nekom prodali neispravan novi ram
Imam osjećaj da je moje da se javim, naime ja sam prodao 2x512MB Transcend 667MHz goGAMERu, RAM je radio bez problema na konfiguraciji iz siga
prolazio Memtest po 5-6 sati, nije bilo nikakvih problema s njim. Nakon što sam uzeo 2x1GB Corsaira, ova dva su postala višak i prodao sam ih.
Već sam sa goGAMERom pricao o njegovim problemima, tada sumnjivo napajanje zamijenuo je sa novim. Može li biti da je u pitanju matična?
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 00:26   #18
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Imam osjećaj da je moje da se javim, naime ja sam prodao 2x512MB Transcend 667MHz goGAMERu, RAM je radio bez problema na konfiguraciji iz siga
prolazio Memtest po 5-6 sati, nije bilo nikakvih problema s njim. Nakon što sam uzeo 2x1GB Corsaira, ova dva su postala višak i prodao sam ih.
Već sam sa goGAMERom pricao o njegovim problemima, tada sumnjivo napajanje zamijenuo je sa novim. Može li biti da je u pitanju matična?
mislija san da je ram kupljen u trgovini, jer sam i sam više puta kupio nešto u trgovini kao novo a pokazalo se neispravno, ovako je i veći rizik ali ako kažeš da je prolazio memtest od 5-6 sati, onda šta se tiče rama može bit nekompatibilnosz sa drugim ramom ili pločom ali to nije tvoj problem

na Hirens boot cd-u ima alat za testiranje ploče (i puno drugih dobrih i manje dobrih alata koji često ukažu u kojem smjeru triba ić kod zagonetnih problema), pa bi ga bilo dobro odvrtit
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 10:23   #19
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Ma i meni je prošao mem test, evo sad sam stavio ove šta sa kupio od tote pa ću vidjeti. Ne znam, ako nije do RAM-a, e fakat koji racku onda, može biti i do ploče možda!?
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 12:43   #20
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Evo, maloprije sam vratio ona dva nova modula, a izbacio ovaj stari. Module sam rasporedio ono po utorima po bojama, dakle stavio sam obadva modula u crne utore, dok su ovi žuti mi ostali prazni. I malo surfao sada, i uđem ja u fear, odem na singleplayer game, loadam počne se loadat igra i opet entering sleeping mode, a pc i dalje normalno radi, mislim ventilatori rade punom parom... : ) I normalno ništa ne pomaže osim ručnog restarta.
Ja sam na pragu živčanog sloma, stvarno, pa do čega je da mi je znati : D
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 12:55   #21
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Mora bit neshto vezano uz 3d...reinstall Dx9,provjerit jel to radi sa dvi izlazom ili d-sub...provjeri kablovinje...frustrira,ali metoda pokushaj-pogreshka je ochito jedino sjto preostaje...GL!
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 13:01   #22
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
A što mislite može li biti do ploče? Imam ASUS P5PL2!
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 10:01   #23
ZAHHAROW
relaksirani lemur...
 
ZAHHAROW's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Karlovac, Croatia
Postovi: 402
isuse, ja neznam kaj da ti kažem. ja bi ga zašteko nogom tak da mu grafička izleti kroz masku a napajanje zgura dvd i ode u tri pm, m.... mu j..... ovak nešto rjetko čujem. to je nešto gadno u bedu. ja sam jednom uzeo gainward bliss6800 512DDR3 golden, 1,2 ns, kao neka bi to pila trebala bit i sve. sve sam probao, sve kaj postoji s njom, na forumu mi pomoglo sto ljudi, i ništa, NIŠTA. na kraju sam ju u vratio u firmu, neznam gdje je završila. na kraju sam se pomirio da je bofl, i gotovo, greška u proizvodnji, i da sam uzalud trošio vrijeme i živce na nešto kaj jednostavno - ne radi kak treba.
ZAHHAROW je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 18:46   #24
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
možda i ovo zvuči glupo, ali, da li si nakon trpanja novog rama instalirao neku novu igru, pa ti se ruši samo u toj novoj igri ili u bilo kojoj?
i novi driveri ne moraju nužno biti bolji od starih
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 19:51   #25
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Pozdrav ekipa dugo se nisam javljao, a probleme sa pc-em i dalje imam. Jedino što sam pokušavao su bile razne kombinacije ram-a, probao sam s jednom pločicom, pa sa dvije pa sa sve 3, probao sam također i lockat refrsh rate na 60, misleći da je on stvarao probleme u igrama no očito nije, a danas sam evo probao i drugi monitor i druge kablove, no ništa ne pomaže, u međuvremenu sam instalirao xtreme g drivere. Uglavnom tokom ova 3 tjedna instalirao sam jedno 15-ak igara različitih žanrova, od avantura, fpsova, strategija, tps-ova...

Uglavnom nisam imao niti kakve probleme u FlatOutu 2, C&C-u 3, novoj lari croft, novom colin mcrae, a recimo dok uđem u comapny of heroes, fear, cod2, test drive unlimited, hitman i još iks ipsilon igara problemi standardni.

E sada mi nije jasno, da je do grafe nove ne bi ništa radilo, da je do matične također ne bi ništa, da je do ram-a, logično je jel da ne bi ništa, e kako su ove igre radile, a jedno 85% drugih ne ja fakat ne znam, ima li iko da može pomoć ili još nešto sugerirat!?
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 21:40   #26
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Probaj s drugin driverima za zvuk. Probaj isključiti zvuk u BIOS-u pa probaj.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:12   #27
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
probaj stavit neke starije drivere za vegu. meni se to dešavalo prije al neznam kak sam to rješio, ak se nevaram mislim da su bili u pitanju driveri. probaj stavit par starijih verzija, omega drivere, mislim da bi do tog moglo bit.

btw, guglo sam po netu i vidim da je vecini uzrok bio pregrijavanje, pogledaj kak ti cooler sjeda na proc,....

btw 2, si mozda zaboravio ustekat dodatni kabel od napajanja u vegu?....znam da je glupo al desava se i najboljima
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:24   #28
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Normalno da sam uštekao kabel dodatni

Inače, što se tiče drivera fakat ne znam više šta da probam, kad sam probao ove xtreme g drivere najnovije foreware i 2 starija nvidia drivera.

Što se tiče toga što kažeš pregrijavanja, temp proca mi je oko 55 - 60 C, ali to je prescota, u frenda mi je ista temp pa nema nikakvih problema, temp matičn 36 - 37, HDD do 42 C, grafa 46...

Ne znam stvarno, iskreno najsretniji bi bio da mi ništa ne radi pa da nekako zaključim do čega je a ne ovako u PM!
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:47   #29
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor goGAMERo Pregled postova
Normalno da sam uštekao kabel dodatni

Inače, što se tiče drivera fakat ne znam više šta da probam, kad sam probao ove xtreme g drivere najnovije foreware i 2 starija nvidia drivera.

Što se tiče toga što kažeš pregrijavanja, temp proca mi je oko 55 - 60 C, ali to je prescota, u frenda mi je ista temp pa nema nikakvih problema, temp matičn 36 - 37, HDD do 42 C, grafa 46...

Ne znam stvarno, iskreno najsretniji bi bio da mi ništa ne radi pa da nekako zaključim do čega je a ne ovako u PM!

probaj nac sto starije drivere za tvoju karticu, nesto mora bit.

neznam kak sam ja to rjesio, nemogu se sjetit nikako, fack

EDIT: ak se nevaram prosjecna temp vege je oko 60C. daj loadaj u biosu od mb setup defaultse i onda probaj igrat

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 17.07.2007. u 10:21.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:58   #30
goGAMERo
Premium
 
goGAMERo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 48
Ma ne znam, nikad u životu boga ne psujem al ovo me nije uspjelo spriječiti, bogami kolko sam nervozan samo ću smršat u pm, već sam izgubio par ***enih kila.

Stvarno sam sve sve sve moguće i nemoguće pokušavao al jednostavno neće, neće i neće, što se tiče drivera kažem ti probao 4 vrste u pm, pa nije valjda da će biti do drivera. Probat ću još sa DVI kablom, ako ne pomogne, onda je gaming na PCu za mene gotov, jednostavno neam opcija, a stari jedva dočeka nešto ovako, kad ionako stalno visim za pc-om.

Više sam počeo sumnjat u sve ***oga led, tako da sam probao drugi miš, drugu tipkovnicu, druge zvučnike, ma sve moguće al ne ide.

Ja nekako sada najviše imam osjećaj da je nešto do grafičke jer dok sam imao staru imao sam iste probleme al doduše ne ovako često kao sada, al opet nemože to biti objašnjenje zašto neke igre rade neke ne!

Evo recimo TDU, čim uđem u igru ne budem ni 5 sec, odmah entering sleep mode, cod2 igram 10-ak minuta i usred igre se samo zgasi sve, tako je recimo i za fearom i sa još 85% drugih naslova!

Inače do koje temp. grafe se može tolerirati?
goGAMERo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na