Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2006., 10:51   #31
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ja sam isto mislio da su vindoze ali stavljao sam vise razlicitih verzija i sad sam vec siguran da nije do windoza.
Nije bas da mi OpenGL radi, ne rade ni Q4 ni Doom3...
Ja sam slinuo sve dll-ove sa tutix-ovog linka(hvala tutix!) ali nije to...
Probao jos neke demo-e, recimo Toca 3 radi, Riddick ne radi...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 10:58   #32
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Moze li se javit netko tko sastavlja racunare, kojim redoslijedom i sta instalira kad sklopi komp...???
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2006., 11:22   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja to radim ovako:
sastavljanje: proc s coolerom i rame na ploču, ploča u kućište, hdd, optika, grafa, modem
instalacija: vindoze, driveri ploče, pa grafe, pa modema, razne aplikacije
Pretpostavka je da je mrežna i zvuk na ploči pa se driveri za njih instaliraju u sklopu drivera ploče, te da je u pitanju SP2 pa ne treba DX9c.
Q4 mi je radio bez dodavanja bilo kakvih update-a DX-a ili drivera s cd-a od grafe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 11:41   #34
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne znam koliko će ti ovo pomoći, ali DX9.0c mi je build 5.3.2600.2180, a XPP SP2 5.1.2600.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 12:57   #35
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor coconut
Ja to radim ovako:
sastavljanje: proc s coolerom i rame na ploču, ploča u kućište, hdd, optika, grafa, modem
instalacija: vindoze, driveri ploče, pa grafe, pa modema, razne aplikacije
Pretpostavka je da je mrežna i zvuk na ploči pa se driveri za njih instaliraju u sklopu drivera ploče, te da je u pitanju SP2 pa ne treba DX9c.
Q4 mi je radio bez dodavanja bilo kakvih update-a DX-a ili drivera s cd-a od grafe.
Eto isto sam tako radio, samo sto sam nakon instalacije Wndowsa uradio update preko Autopatcher-a, Windows je sa SP2, DX je 9.0c 4.09.0000.0904
Kako je kod tebe DX 9.0c 5.3.2600.2180 ???
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 13:11   #36
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Evo sad vidim...to 5.3.2600.2180 je verzija DXdiag-a a ne DX-a...i kod mene je tako.
EDIT: nije mi jasno, na nekom svapskom forumu sam procitao da sa WinXP sa SP2 treba doc bas ta verzija koju si ti naveo...a ja imam valjda tu stariju?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 13:28   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imam XPP SP2 (DX9c integriran) i nisam koristio nikakav Autopatcher, već sam se spojio na MS Windows Update stranicu (imaš je u IE - Tools - Windows Update) i od tamo pokupio sve što je trebalo (Express instalation). Čak i sa ADSL-om potraje, ali je podnošljivo. btw, ako imaš pirat vindoze, nećeš moći tako napraviti update.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 18:18   #38
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Dosta je zakrpi izašlo od 12/05. PCChip je znao dati Autopatcher na svojim dvd-ima. Nemam blage kako da ti pomognem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 18:35   #39
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Možda neka zakrpa stvara probleme.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 19:42   #40
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor McG
Možda neka zakrpa stvara probleme.
Da, i to je moguce. Ne mogu bit pametan, imao sam i Windoze bez ikakvog SP-a, sa SP-om 1, sa SP-om 2...na ovu konfu sam stavljao samo ove sa SP-om 2. I taj Autopatcher.
Treba li instalirati one nvidia IDE drivere ili ostaviti windowsove? Negdje sam citao da su radili probleme pa sam ih prilikom instalacije preskocio.
Ako nista drugo, znam da je problem softverski.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2006., 20:24   #41
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne znam više kaj da predložim/nisam pametan.....probaj staviti samo WinXP s već integriranim SP2 (bez ikakvih dodatnih zakrpa/Autopatcher-a/Windows Update-a i sl.), pa drivere za ploču (ne trebaju ti IDE driveri, nVidia Firewall isto moreš preskočiti) i divere za grafičku i onda stestiraj sve po spisku.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 22:11   #42
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
McG, dobro zboriš
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 22:15   #43
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Djeco klonite se autopatchera i sitnih MS zakrpi i sve će raditi kako treba.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2006., 23:51   #44
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Dobro, ok, samo sto u ovom trentku nemam vremena za nove windoze, ali uskoro cu i to probat...valjda rijesi probleme.

Hvala svima na dosadasnjoj pomoci
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 00:29   #45
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
nemaš frke, ajd sretno s tim
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2006., 21:32   #46
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Evo sta sam uradio:

-formatirao disk
-stavio Windowse sa SP1
-odmah stavio i SP2
-instalirao sve one dll-ove za DX9.c
-instalirao drivere za maticnu, 6.70
-zatim drivere za grafu, 84.21
-potom codece, ffdshow i jos neki skup codeca...DefilerPak
-Mozilla Firefox, PowerDVD 6, Acrobat Reader 7, Winamp 5.20, Open Office, Riva Tuner, Nero 7, DVD Shrink, ZoneAlarm firewall...itd.
-pogasio nepotrebne servise, page file stavio na 1024MB-1024MB i to na specijalnu particiju od 2GB , ugasio windows firewall, isto tako Automatic Updates, iskljucio themes(sad mi izgleda k'o 98-ica )
-nakon svega toga u Task Manageru su mi ukupno pokrenuta 24 procesa i zauzeto 120MB nakon ulaska u Windoze
-imao na E: particiji CoD2 i jos neke igre, jedino instalirao HL2

i nista se nije promijenilo.
Ponovno isto i stekanje se najbolje vidi kad gledam u pod i krecem se, tad se jasno vidi da zatrza svakih nekoliko sekundi

Probao sam ponovno vratit proc na defalutnih 1,8GHz i 1,4V, memu stavio na sugavih 333MHz i 2,5-4-4-7, dakle olabavio latencije i takt, i opet nista.
Isto sam probao iskljucit Live!-icu i ukljucit ALC850, ali uzalud.

Jos bih dodao da mi se mozda tri puta desilo da igra zaglavi na nekoliko sekundi, tad zvuk bude nekako blesav. U FEAR-u mi je znao i krčati...doduse to je bilo na proslim Windozama...

Sorry na poduzem postu.

Zadnje izmijenjeno od: SRV. 14.06.2006. u 21:48.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2006., 21:50   #47
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
NHF, ali opet si nametal masu nepotrebnih stvari. Instaliraj WinXP sa već integriranim SP2 (ne WinXP SP1 i onda nadogranja na SP2, jer možda i to zayebava i nikakve dodatne DirecX 9.0c dll-ove), pa drivere za matičnu i drivere za grafičku (moreš i one 91.xx). I onda stestiraj sve žive 3D aplikacije... Nikakve codece, codec packove razne audio-video playere, firewalle i sl. nemoj instaliravati, jer možda stvarno neki od spomenutih stvara problem.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2006., 22:05   #48
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Zadnja verzija DX9

http://download.microsoft.com/downlo...006_redist.exe

Od codeca samo FFDshow i AC3 filter:
http://www.free-codecs.com/

Probati ne staviti Nvidia swIDE drivere nego pustiti da povuče iz SP2.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 00:01   #49
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
I predlažem da slipstreamaš (by domy_os) SP2 na postojeću instalaciju windowsa (dakle ne trebaju ti novi windowsi). Kao što su navele kolege prije mene, nemoj instaliravati nikakve dodatne dll-ove i gluposti. Sad nisam siguran, ali mislim da bi ti igra trebala imati na sebi directx i sa tim directx-om bi trebala raditi (ja recimo nisam nikakve directx-ove skidao, nego samo instalirao sa igrice). Nakon što instaliraš windowse, instaliraj drivere ovim redoslijedom (by tor). Nakon toga stavi potrebne filtere (ffdshow i ac3). Znači, bez ikakvih autopatchera, updatea i sličnih gluposti od microsofta, nemoj instaliravati nikakve programe, nemoj gasit servise, pa onda vidi šta se događa u igrama.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 00:08   #50
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Napravio sam System Restore point jos prije SP2(samo friski Windowsi+SP1), da li ima smisla vratiti se na njega? Nemam verziju sa integriranim SP2, zapravo imam ali ne valja CD.
I da, nisam ni instalirao NVidia IDE drivere...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 00:25   #51
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Pa napravi verziju sa integriranim SP2. Imaš gore link.

Nema smisla sada raditi restore, nego ti lijepo sve ispočetka, nema druge.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 15:43   #52
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
@SRV: vidim da sumnjaš na OpenGL, skini novu Sandru(Lying Bitch) LITE imaš ju tu na situ pod downloads, pa pogledaj pod software -> OpenGL, meni su sve GL extenzije čekirane zelenom kvačicom ak ti nisu onda si locirao problem
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2006., 01:37   #53
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
ako si u mogućnosti probaj instalirati win na neki drugi disk
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 18:31   #54
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Evo stavljao sam samo XP+SP2 i drivere, dakle nikakve programe, codece i sl. Ponovno je isto, mijenjao sam i RAM, nije ni to...
@tutix, ako mi budu falile neke OpenGL extenzije, kako ih instalirati, odnosno odakle?
Vezano za disk, primjetio sam da onaj nVidia IDE SW driver zeza, nece da startaju Windowsi, a one koje inace imam su iz Windowsa ali pise da su iz 2001 godine? :confused: Da to nije malo staro?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 21:10   #55
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Nije, nemoj stavljati nVidia IDE SW.
I probaj instalirati win na drugi disk ako ga imaš.
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 21:22   #56
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Crais
Nije, nemoj stavljati nVidia IDE SW.
I probaj instalirati win na drugi disk ako ga imaš.
Ma znam ja da ti driveri ne valjaju(mislim na nvidia IDE SW) ali sam ipak probao.
Kaj nisu stari ovi iz 2001?

BTW kad sam stavio fraps da vidim koliko imam frame-ova, jako sam se iznenadio: recimo NFS:MW sa max detaljima i 1024x768 ne pada ispod 55 FPS, uglavnom se krece na oko 60...na minimalnim detaljima je oko 70-80, vrlo mala razlika...al je jaka ova 7600GT Jos samo da sredim ovaj problem...
Tako je otprilike i sa drugim igrama, dakle visok framerate a igre opako stekaju.

Sad bih rekao da je nesto do diska ili napajanja...citao sam da je moguce stekanje ako napajanje zeza. Druge komponente definitivno nisu, jedino bi to(ako je uopce to!) moglo biti...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 21:26   #57
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
šta ti još nisi to rješio....eto probaj još disk il napajanje....
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 12:45   #58
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Lihto
šta ti još nisi to rješio....eto probaj još disk il napajanje....
Eto jos nisam...mucim se s tim vec godinu dana...cini mi se da cu morat sve rasprodat i ic na totalni downgrade na kakvog Semprona 2500+ i ATi 7000...zbogom igre...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 17:28   #59
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A jesi probo te windowse xp neke druge nabavit ili možda 2000 ili nešto tako. Sad malo sam pretraživao po netu, neki su sa nVidiom i opengl-om imali problema u Counter Strike-u, rješenje je bilo da se driveri pobrišu i instaliraju iz foldera na c: disku gdje se oni raspakiraju, ali sad to je Counter Strike. Možeš probat pogledat tu: OpenGL CS Problem
Baš je čudno to, reko bi da te OS zeza ali...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 19:24   #60
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor tutix
A jesi probo te windowse xp neke druge nabavit ili možda 2000 ili nešto tako. Sad malo sam pretraživao po netu, neki su sa nVidiom i opengl-om imali problema u Counter Strike-u, rješenje je bilo da se driveri pobrišu i instaliraju iz foldera na c: disku gdje se oni raspakiraju, ali sad to je Counter Strike. Možeš probat pogledat tu: OpenGL CS Problem
Baš je čudno to, reko bi da te OS zeza ali...
Ma probao sam ja mislim 4 razlicite verzije Windowsa, prvo "gole" dakle bez SP-a, onda sa SP1, pa sa SP2, pa onda opet neke druge sa SP2, sad sam 100% siguran da nije do Windowsa...koliko sam ih samo puta dosada instalirao...
Isto sam tako probao tonu drivera...radio sam i to sto kazes da se instaliraju otuda di se raspakiraju...
Prije ovog kompa iz siga sam imao DFI LP s754 i Semprona 2800+, 9550XT, nekoliko 6800LE kartica, kasnije i 6600GT...sad sam promijenio plocu+proc+grafu jer sam bio ubijedjen da je nF3 chipset zezao...i dakle presao na PCI-E, a ostavio ova dva Taljenta iz siga, Chiefa od 350W(model sa dva 12V raila!), DVD-przu i disk.
Tako da sam 100% siguran da nije do komponenti koje sam skoro promijenio, isto znam da nije do Windoza, drivera, niti igara...
Evo bas sam zadnji put radio instalaciju Windoza bez ikakvih dodatnih stvari, dakle cisti Windowsi XP sa SP2 i samo driveri od ploce i grafe...cak sam tada i modem istekao da me ne bi zezao...
Stvarno vise ne znam kaj je sa ovim mojim kompom, da makar nisam pazio kaj sam kupovao, za svaku komponentu sam gledao tonu review-a, iskustva vas sa foruma...
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na