Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2011., 14:37   #61
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Stavi mu Netlimiter sa nemogučnošću deinstaliranja istog. Kad treba, smanjit mu brzinu na 64k ili sporije. Možda se Netlimiter može podesiti da u određeno vrijeme prekine/uspori pristup netu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 14:45   #62
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Mislim si da ovo nebu rješenje na duge staze, ali...

Šibni mu u hosts fajlu sve "popularne" stranice, limitiraj mu pristup svemu(Win7 čak ima neku vrstu svog parental controla).
I kao failsafe ubaci u startup neki bat koji bi provjeravao hosts fajlu i u slučaju da ju je editirao, neka ju vrati u "pravo" stanje.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2011., 14:51   #63
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Možeš mu i preko openDNS-a igraničit pristup određenim stranicama.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 15:11   #64
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Što se tiče njegovih roditelja, ehm, on je mamina maza i toleriraju mu svašta. A stari se ne želi previše petljati u sinov život.
Super situacija. Možete se svi skupa slikati. Stari se ne želi petljati u život svojeg 15-godišnjeg sina. Ideš.
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Jutros mu je vraćen pristup netu.
I čemu onda sve ovo, ako budete mu svaki dan popuštali i vraćali pristup netu? Nema smisla.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 15:15   #65
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
McG, mislim da je Guls jos prije napisao da je problem sto balonja ide poslije 22:00 i visi do bog zna kad, preko dana spava itd....... da je u tome problem, ne u cistoj limitaciji interneta non-stop.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 15:19   #66
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Znam, ali sad on mora stražariti nad njim i "uključivati" i "isključivati" pristup netu, jer mali nema trunke zdravog razuma da u određeno vrijeme stane i ode spavati. Zato velim da nema smisla, jer kakva god rješenja ljudi predložili, opet se sve svodi na to da se na klinca mora budno paziti, jer je samo pitanje vremena kad bude maknul/zaobišel sve te restrikcije. Nepotrebna obaveza i zayebancija, a roditelje živo boli briga, pa je sad na njega (Gulsa) pala zadaća zauzdavanja i kontroliranja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 15:28   #67
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Upravo tako! Samo... Postoji trajno rješenje -> m0n0wall
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 16:17   #68
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Znam, ali sad on mora stražariti nad njim i "uključivati" i "isključivati" pristup netu, jer mali nema trunke zdravog razuma da u određeno vrijeme stane i ode spavati. Zato velim da nema smisla, jer kakva god rješenja ljudi predložili, opet se sve svodi na to da se na klinca mora budno paziti, jer je samo pitanje vremena kad bude maknul/zaobišel sve te restrikcije. Nepotrebna obaveza i zayebancija, a roditelje živo boli briga, pa je sad na njega (Gulsa) pala zadaća zauzdavanja i kontroliranja.
Sorry, neznam koliko godina imaš, al predpostavit ću da imaš više od 15, koliko ima ovaj klinac, pa se prisjeti o čemu si ti razmišljao u tim godinama?!

Pod tom predpostavkom govorim da s 15 godina nisi ni Ti, ni Ja, ni 99% muških imao ni trunke pameti i razuma , samo misliš na gole žene, sex sa mladom učiteljicom, igranje BBC2 ili COD online, te vikendom razvaljivanje od cuge do povraćanja.
Problem je što sad ekipa tih godina razvaljuje kompove i moje je mišljenje da će samo mehanička zapreka koja je direktno pod kontrolom Gulsa imati efekta (izdvojen modem i gašenje Wlana).
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 16:49   #69
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Sorry, neznam koliko godina imaš, al predpostavit ću da imaš više od 15, koliko ima ovaj klinac, pa se prisjeti o čemu si ti razmišljao u tim godinama?!

Pod tom predpostavkom govorim da s 15 godina nisi ni Ti, ni Ja, ni 99% muških imao ni trunke pameti i razuma , samo misliš na gole žene, sex sa mladom učiteljicom, igranje BBC2 ili COD online, te vikendom razvaljivanje od cuge do povraćanja.
Problem je što sad ekipa tih godina razvaljuje kompove i moje je mišljenje da će samo mehanička zapreka koja je direktno pod kontrolom Gulsa imati efekta (izdvojen modem i gašenje Wlana).
Potpis .
Ja takodjer doma imam balavca od 16 godina, brat mi je pa znam o cemu pricam.. Koristim ugradjeni parental-control u windowsima i zasad radi dobro radi.
Napravija sam mu njegov profil koji svaki dan moze koristiti do 10-11 navecer (ovisno o mom raspolozenju ) a vikendom do ponoc-jedan sat (opet ovisno jesam li ja u djiru ili ne).
Instalirani su mu osnovni programi te neke igre po njegovoj zelji, hdd-ovi su mu dostupni osim par foldera "osobne prirode" (nije to sto mislite , poslovni fileovi i sl.) koje sam zakljuca
(sharing opcija: Share with -> Nobody) i mirna Bosna... Tako da imho nije potrebno prtljati po ruteru i instalirati Bog zna sto, sve je u samim windozima - jer kad se profil ugasi u odredjenu
uru nece mu pomoci nikakav pristup netu (osim naravno ako nema laptop ili sl.).. Sto se tice samog odgoja djece, to je prica za sebe, no koliko ja primjetim u zadnjih par god dosta toga se promjenilo.
Pretjerana uporaba psiholoskog odgoja te nedostatak ponekad prijeko potrebnih batina (sve u mjeri naravno) uzrokuje povecan broj totalno razmazenih derista i tzv. facebook klincadije koja nekontrolirano
radi sto oce i kad oce.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 21.07.2011. u 16:55.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 18:06   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Sorry, neznam koliko godina imaš, al predpostavit ću da imaš više od 15, koliko ima ovaj klinac, pa se prisjeti o čemu si ti razmišljao u tim godinama?!
Ja imam 26 godina i mogu ti garantirati da mi s 15 godina ni na kraj pameti nije bilo prkositi onome kaj su mi roditelji zabranili ili me upozorili da baš i nije pametno ići kontra njihovih savjeta. Nikakav COD i Battlefield alternative me nisu zanimale, ni onda, a ni danas. Isto vrijedi za alkohol, drogu, kladionice, kockanje i tome slične aktivnosti. Svi smo bili vani u kvartu i družili se (tek krajem srednje su počeli izlasci kakve djeca danas prakticiraju već u osnovnoj), a ne ko danas da se djeca druže skoro pa isključivo putem društvenih mreža, a već u prvom osnovne dolaze s mobitelom i otvorenim profilom na nekoj od društvenih mreža.

Da ne spominjem mlade roditelje, tj. moje vršnjake koji na djecu projiciraju sve svoje komplekse i neriješene probleme i neostvarene želje iz djetinjstva, pa im pod krilaticom "nek im bude bolje nego nama" daju otvorene ruke i na kraju kad ta djeca naprave sranje da veće ne može biti, e onda ide dobra stara - "ne, ne moj sin, on nije takav". Čitajući ovakve teme, slušajući/promatrajući friške roditelje i općenito Fejsbuk i instant-internet generaciju, drago mi je kaj sam rođen kad jesam i kaj sam imal djetinjstvo lišeno Interneta, društvenih mreža, turbofolka, maltertiranja u školi i svega ostalog čemu današnja omladina itekak teži.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 21.07.2011. u 18:11.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2011., 18:15   #71
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
A da se vratimo na temu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 18:43   #72
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
hm, a jednostavno opendns + blacklist?

tak sam barem ja svoju zensku kontroliral s fejsom
domis je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 19:32   #73
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja mislim da bi najbolji način bio, kako riješit ovaj problem, da porazgovaraš sa starim . Stari se mora znat postavit prema sinu, razgovarat, pokazat autoritet, jer odgoj djece nije samo do jednog roditelja, već oba.
Al pošto sumnjam da se želiš mješat u nečiji život, za_ebi sve. Jedino ako ti je to rodbina, npr stariji brat, onda mu je itekako potreban savjet kod odgoja.

I btw, nikakvo limitiranje neće pomoći, uzimanje cijelog kompa i čao bela. Il nek stari proda sadašnji komp i kupi neku kramu sa integrušom, celeronom i ramom jedva da drži windose . A ostatak novca nek uloži u raznorazne sastanke, druženja, okupljanja što se tiče odgoja ).
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na