Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2008., 23:56   #31
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
A ja mislio da samo Maxtori rikavaju kako vecina govori, a ovdje 2 Raptora kihnu, koji je to postotak da mi je znat.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 00:34   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Jesi li siguran da je problem u disku? Mene je isto tako par mjeseci zezala stara AMD konfiguracija dok nisam skontao da jedan konektor od napajanja gubi kontakt. I isto sam imao RAID i isto tako sam imao resetiranja, BSOD-ove, ali u 90% slučajeva se samo smrznuo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2008., 00:48   #33
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jesi li siguran da je problem u disku? Mene je isto tako par mjeseci zezala stara AMD konfiguracija dok nisam skontao da jedan konektor od napajanja gubi kontakt. I isto sam imao RAID i isto tako sam imao resetiranja, BSOD-ove, ali u 90% slučajeva se samo smrznuo.
Ha, ne znam, kako da budem siguran? Jednog raptora prepoznaje, drugog nije, provjerio sam kabele. Odnit ću im ga sutra pa ćemo vidit...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 14:49   #34
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Koji šrot od wd raptora, jebi ga nemas srice i gotovo! Meni moj od 74gb raptor radi bez problema! Trazi zamjenu za nesto drugo ako je moguce ( naravno ako se ispostavi da je stvarno riknija) a drugog prodaj.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 15:46   #35
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Jutros ga odnio na reklamaciju, kažu da će im trebat cca. tjedan dana da vide šta mu je
Motherf*ckers!
Ali to nije sve, trenutno uopće nemaju ijednog Raptora igdje na lageru u Hrvatskoj, tako da će ga trebat naručit nakon tjedana dana, i onda još toliko (ako ne i više) dok dođe, ...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2008., 23:40   #36
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
[UPDATE]

Danas me nazvali iz servisa, da je s diskom sve u redu...
I stvarno je. Onda mi nije preostalo ništa drugo nego da se poigram sa SATA konektorima i pazite sada ovo - crkao je jedan SATA konektor na matičnoj...
Sad se moram lijepo iz*ebat, skinit sve sa matične, poslati matičnu Diskontu 24 u ZG jer je tamo kupljena, pa dok oni dijagnosticiraju kvar, pa ovo, pa ono...
Šta mislite, hoće li dopustiti da je zamijenim za DFI LP UT X48-T2R, i nadoplatim ako treba naravno, mada koštaju gotovo isto (moja je koštala 1600kn kad sam je kupovao)?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 16:14   #37
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Exclamation

Molio bih mali osvrt na ove probleme koje imam s kompjuterom...

Nešto nije u redu s njim, ne znam točno što, sumnjam na matičnu.

Ukratko da rezimiram probleme koje sam imao u zadnja dva tjedna:

1. kompjuter bi zablokirao preko noći, sam od sebe. Katkad ne bi iz prve digao Windowse, ali sve se moglo riješiti s jednim hard-resetom, i tako bi radio 4-5 sati pa opet blokirao. Jedino što sam tada čudno primjećivao je da bi ploča pri bootanju katkada izbacila "Verifying DMI Pool Data...success", a katkada samo "Verifying DMI Pool Data...". Što je to točno, ne znam...

2. memoriju sam testirao, s njom je sve u redu. BIOS je updateovan i stavljena je zadnja verzija. Onda mi nije preostalo više ništa nego formatiranje HDD-a i ponovno dizanje Windowsa (Vista 32bit). No, od tada počinju problemi...
Pošto su raptori u raidu0, BIOS ih vidi kao jedan disk (logično i normalno), uđem u instalaciju Viste, Vista ih također vidi kao jedan disk, i instalacija započme normalno. Nakon prvog reseta ide faza "completing installation" ili tako nešto i tu stane. Nakon nekoliko sličnih pokušaja, shvatio sam da se Vista jednostavno ne želi instalirat na taj raid setup. Probao sam i XP, no tamo dobijem BSOD.

3. Slijedeći logični korak je bio razdijeliti diskove iz raid polja i probati instalirat Vistu na jednog od njih. BIOS vidi oba, no instalacija Viste vidi samo jedan. Nakon što sam ustanovio koji je to disk što se ne vidi, odnio sam ga u firmu gdje je kupljen na reklamaciju. Javljaju se nakon tjedana dana - s diskom je sve u redu. Vraćam ga nazad u kućište i ubadam u isti SATA konektor na matičnoj gdje je bio i prije, no opet se ne vidi u Vistinoj instalaciji. Nakon malo istraživanja, zaključih da je crko taj SATA konektor i da je reklamiranje HDD-a bilo uzalud. Premjestim oba raptora na druge SATA konektore i dignem XP sa prvog raptora (kojeg sam koristio ovih tjedan dana dok je drugi bio na reklamaciji). XP se učita, ali ne vidi drugog raptora. Logično - trebalo je napraviti primary particiju na njemu. Napravljeno - XP ga vidi - sve funkcionira.

4. Slijedi ponovo formatiranje XP-a, postavljanje oba raptora u raid0 i instalacija Viste. Guess what - opet isti problem. Stane na "completing instalation". Razdvojim ih iz raida, Vista vidi oba diska, započme instalacija, ali nikada se ne završi. Uvijek bloka negdje iza prvog reseta, kod DOS-like poruke "please wait while windows finishes installation..."

5. Tu više nisam znao u čemu bi mogao biti problem, dapače, totalno sam zbunjen, jer je na isti način taj setup funkcionirao bez problema dok nisu počeli ovi problemi u zadnje vrijeme sa blokiranjem, dakle dva raptora u raid0 i Vista, a hardovi su u redu, dakle ne znam šta bi još moglo biti osim ploče?

6. Ako bi mi netko mogao pojasnit kombinacije AHCI/RAID postavki u BIOSU/Integrated peripherals ove ploče, jer ih ja baš ne razumijem: znači, ako želim dva diska u raid0, gore stavim RAID, a dolje enable na "run ahci rom"? Čemu onda služi taj ahci umjesto raid, i što ako stavim RAID ali ne i "run ahci rom" i obratno ? Zašto mi ploča pri bootanju izbaci "Ahci bios not installed!!" ? I općenito koju kombinaciju od svega toga da izaberem? Malo sam izgubljen u tome


Hvala na strpljenju
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 17:05   #38
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Stari moj kao što sam rekao na početku tirade tako se citiram...

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
...ako se ne sredi ploča na reklamaciju...
Mislim da se tu nema kaj dodati, da ne spominjemo da je već i sam SATA konektor razlog za zamjenu, očito je nakaj prdnulo, vjeroajtno disk kontroler s obzirom da nisi imao drugih problema u radu...

Ili pak jednostavno ploča ne valja kao model...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 18:53   #39
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
[B]6. Ako bi mi netko mogao pojasnit kombinacije AHCI/RAID postavki u BIOSU/Integrated peripherals ove ploče, jer ih ja baš ne razumijem: znači, ako želim dva diska u raid0, gore stavim RAID, a dolje enable na "run ahci rom"? Čemu onda služi taj ahci umjesto raid, i što ako stavim RAID ali ne i "run ahci rom" i obratno ? Zašto mi ploča pri bootanju izbaci "Ahci bios not installed!!" ? I općenito koju kombinaciju od svega toga da izaberem? Malo sam izgubljen u tome
Ako su ti diskovi u SATA 2.0 modu, uključi AHCI, a ako nisu, isključi ga. RAID uključi ovisno o tome želiš i ga uopće ili ne, to ti ne moram objašnjavati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 20:17   #40
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ako su ti diskovi u SATA 2.0 modu, uključi AHCI, a ako nisu, isključi ga. RAID uključi ovisno o tome želiš i ga uopće ili ne, to ti ne moram objašnjavati.
a kako ću znati jesu li u sata 2.0 modu?? koliko ja znam, na sata diskovima se ne treba ništa prčkati...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2008., 22:46   #41
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Na nekim diskovima se SATA mod određuje jumperom, a na nekima softverom, ali vidim da za tvog Raptora ne postoji ni jedno ni drugo, hm...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 00:41   #42
Voodoo Force
Registered User
Moj komp
 
Voodoo Force's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Šta mislite, hoće li dopustiti da je zamijenim za DFI LP UT X48-T2R, i nadoplatim ako treba naravno, mada koštaju gotovo isto (moja je koštala 1600kn kad sam je kupovao)
Nemoj - DFI ploče s x38/x38 čipsetima nisu kompatibilne sa 3870 x2 karticama. Evo meni se stroj randomly zamrzava. Sutra mijenjam ploču. Ukratko ukucaj "3870 x2 DFI lockup" u.
__________________
3dfx is gone, but the spirit is still alive

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 02.05.2008. u 10:27.
Voodoo Force je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 08:00   #43
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Na tvom mjestu radije nebi uzimao još jedan DFI, radije idi na Abit ili neku drugu marku da nebi za par dana bio post kako su DFI x48 ploče nekompatibilne sa 3870x2 grafama...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 10:50   #44
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Sada nisam više pametan...
Izgleda da se i na DFI-jevom forumu ljudi žale na lock-upse, ovom ne radi ploča u kombinaciji sa 3870X2, itd...
Ne znam bih li se više vraćao na DFI, i sada kada reklamiram ovu, koje su druge dobre opcije? Gigabyte x48-dq6? Osobno, Gigabyte mi se ne sviđa sa svojim glupim bojicama, BIOS je katastrofa, nema toliko opcija kao DFI, ...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 10:53   #45
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
A onda idi na Abit, ni meni Gigabyte nije savršen kad je BIOS u pitanju, ali ipak radi bez greške za razliku od DFI-ja...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 21:29   #46
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
[UPDATE]

Ovako, sada sam pokušao instalirat XP na bilo kojeg raptora. Znači, nisu u raidu, već samostalni diskovi.
Probao sam sa uključenim AHCI i isključenim. U oba slučaja ih BIOS vidi, ali isto tako u oba slučaja ovo dobijem kada u instalaciji XP-a želim odabrat na koji disk želim instalirat:



Uvijek pronađe još neka 2 "unknown" diska, a samo su raptori spojeni...
Da li je ovo znak da je matična počela brljati nebuloze i da je ipak treba dati na reklamaciju (pokušavao sam to izbjeć jer to znači da sam bez kompjutera slijedeća 2 tjedna, pošto je moram slati van grada gdje živim )
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 22:19   #47
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Da ti možda nije spojen kakav čitač kartica ili slična stvar?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 22:26   #48
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da ti možda nije spojen kakav čitač kartica ili slična stvar?
Svaka cast domy, ja totalno zaboravio na to
Jest, spojen je citac kartica koji je ugrađen u monitor, a monitor je spojen usb-om na kompjuter, valjda je odatle povukao?
I inače nađe u Windowsima dva ram-diska (čitači kartica)...
Ništa, sad nemam vremena isprobavat novonastalu situaciju, sutra ću pa javim rezultate.

tnx
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 22:37   #49
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
kolko zezancija s kompom od 20000kn...
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 14:23   #50
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Jesi li napokon rijesia problem u vezi kompa?
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 01:48   #51
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
nažalost, nisam...
ona dva "unknown" diska koja bi pronalazio u windows instalaciji su ipak bili card readeri, no oni nisu smetali.
Danas sam testirao diskove pomoću chkdsk-a, uključujući i surface scan, i diskovi su u redu...
- u raidu ne žele raditi, windowsi blokiraju tokom instalacije (otišao raid kontroler?)
- kad sam ih odvojio, instalacija windowsa je blokirala prvi put
- drugi put je uspješno prošla i zahvaljujući tome sada tipkam ovaj post na XP-u
- izgleda da normalno radi onaj SATA port za kojeg sam mislio da je crko...

Pogledajte ovaj screenshot pa mi recite da li je nešto čudno ili sumnjivo, ovo su temperature i voltaže sistema pod loadom (nekih 20-ak minuta Everest stress test, sve uključeno):



Meni se jedino čini da chipset malo izgara?

Nastojao bih i dalje tražiti što bi moglo raditi problem, no s obzirom da je sve radilo normalno prije par mjeseci dok je sve još bilo novo i onda tek počelo samo od sebe zezati, mislim da nema više smisla da se mrcvarim. Ovih dana odvajam matičnu i šaljem je na reklamaciju...



P.S.
Ni TV-kartica više ne radi, a nova je (Pinnacle PCTV 310i).
Pronađe analogne programe, ali su u smetnjama (nije quick scan), a dvb-t programe uopće ne pronalazi (probao sa novim/starim driverima, raznim programima, u Visti, XP-u, ...) iako je spojena na antenu od zgrade, a taj isti kabel na običnoj TV daje mnogo programa vrhunske kvalitete.
Ide i ona na reklamaciju, bye-bye...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 07.05.2008. u 02:27.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 01:56   #52
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
neo jel to diskont 24 good luck jer tamo su konjevi s tim plocama

EDIT jel netko pokusao jos dizat raid na DFI.u? jel ja imam namjere to napravit... uzasss ako zeza.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 02:29   #53
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
neo jel to diskont 24 good luck jer tamo su konjevi s tim plocama
Je, diskont24 je...
Kako misliš konjevi? Vole zezati?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 08:21   #54
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova

EDIT jel netko pokusao jos dizat raid na DFI.u? jel ja imam namjere to napravit... uzasss ako zeza.....
ja imao na 2 samsunga S166 od po 160GB.
radilo bez greške. pa sam prodao jednoga i uzeo 500GB.
tako da sada ne mogu probati.
Neo, probaj sa nekim drugim diskovima sloziti raid za probu samo, pusti te raptore malo da se ohlade

možda je stvar u biosu?
ste stavili najnoviji,
bar na dfi sve ide automatski bez ikakvih tipkanja/klikanja po dos-u, doslovce.

P.S. nemojte đonom na DFI samo tako.
meni je to najstabilnija ploča u zadnjih 2-3 godine.
NeoST je imao problema sa svim setupima do sada,
od memorija, maticnih, diskova, grafickih, SLi... ne znam sto sve nije
tako da ne mozete po tome suditi jel valja nesto ili ne.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 18:51   #55
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Stvarno je ima 100 problema do sada sa pun k komponenti......... Jednostavno nemas srice i gotovo!!! Mora bit da te neko "ureka"......
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 20:16   #56
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Da zarađujem na problemima, dobro bih živio...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 17:00   #57
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
UPDATE DOGAĐAJA

Ploča je prije par dana poslana odakle je kupljena na reklamaciju.
Prijavljeni problemi su bili da ploča ne radi sa postavljenim RAID0 setupom (instalacija bilo XP-a ili Viste ne dođe do kraja, blokira u prvoj fazi), te da SATA4 port ne radi (u njega sam bio uključio DVD-ROM, i u XP-u nije uopće učitavalo CD kada bih ga ubacio u njega, u drugi DVD-ROM bi).

Sada me zove tip iz servisa, da je ploča iztestirana do maximuma u zadnja 24h. Postavili su uspješno RAID0 na SVE portove, uključujući sumnjivi SATA4, te su uspješno instalirali i XP i Vistu.
Sa pločom je sve u redu, no mene iz nekih razloga uporno zahebava. Još moram platit 200kn trošak dijagnostike i transporta. Nemam više živaca
Molim savjete, šta bi moglo biti?
Sada kada mi se vrati ploča ZNAM da ću entuzijastično krenit instalirat Vistu na RAID0 i ZNAM da neće radit...
ŠTA u tom slučaju? Duhovi u kompjuteru?
Iskreno, ne znam šta bi moglo zezati, iz vrlo jednostavnog razloga - u početku je sve besprijekorno radilo! I tek nakon par mjeseci Vista se više nije normalno učitavala, komp bi blokirao preko noći sam od sebe, i onda sam odlučio napraviti jedan format c: i od tada sami problemi (više ne mogu dignut Vistu ni XP na RAID0).
Napominjem da su sve ostale komponente testirane: memorija, hard diskovi (čak i surface scan), itd. i SVE RADI.

Da li je moguće da možda SATA kabeli zezaju? Ili možda napajanje? Ja trenutno sumnjam na napajanje, ali ne znam kako napajanje može stvoriti ovoliko problema, ono ili radi ili ne radi...

HELP
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 17:20   #58
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Iako nisi neiskusan, toplo bih ti savjetovao da ti cijelu konfu skupa sa RIAD-om i vindozama složi netko sa dosta iskustva tako da otkloniš sumnju u sebe. Budi uz njega dok slaže i instalira, ali pusti čovjeka da radi po svome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 19:28   #59
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iako nisi neiskusan, toplo bih ti savjetovao da ti cijelu konfu skupa sa RIAD-om i vindozama složi netko sa dosta iskustva tako da otkloniš sumnju u sebe. Budi uz njega dok slaže i instalira, ali pusti čovjeka da radi po svome.
eto, probat ćemo i to...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 16:15   #60
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Evo da nastavim sagu...

Bio čovjek od struke, radio na kompjuteru pola dana...
Uspostavilo se da RAID neće ići preko Intelovog chipseta. Tada još nismo znali zašto, ja sam to tek nedavno otkrio (napisati ću kasnije). Jedino rješenje je bilo postaviti RAID preko Jmicrona, međutim meni se to nije sviđalo jer je brzina preko Jmicrona bila oko 118mb/s (mjereno pomoću HD Tune), a preko Intela 140-150mb/s, pa mi vrag nije dao mira i onda sam otkrio ovo:

Citiraj:
The following issues may occur on Windows Vista* with a supported Intel® RAID Controller hub:
  • Inability to install Windows Vista (i.e. system halts during installation)
  • Performance degradation
  • Timeout errors reported by iastor or iastor(v) in Microsoft Event Viewer*
Cause A change was made by Microsoft* in the Windows Vista setup process. The result of this change is that the Intel® Matrix Storage Manager Link Power Management (LPM) registry settings that were intended for mobile installations are added for desktop installations as well. These LPM registry settings are added for both the Intel® Matrix Storage Manager RAID driver on the Windows Vista installation disk, as well as for any drivers added during the installation process.
Various desktop Serial ATA devices such as hard drives and CD/DVD drives have been reported that do not comply with the Serial ATA LPM device specification and display erratic behavior when LPM is enabled.
Because the setup change means that LPM is enabled by default for all Windows Vista platforms, using a device that does not completely follow the specification may result in one of the listed issues.
A list of these devices is not available at this time.
Solution Version 7.5 of the Intel® Matrix Storage Manager works around this issue by disabling LPM. Installing this version may resolve the issue.
If you are experiencing installation issues, you can also use one of the following additional work-arounds:
  • If available, install updated firmware for the device.
  • Attach the device(s) to ports 3-5 on the Intel® 82801HR/HH/HO I/O controller hub (ICH8R) or port 3 on the Intel® 82801GR/GH I/O controller hub (ICH7R)
  • Switch to IDE mode in the system BIOS. Note: See your BIOS manufacturer for instructions on how to do this.
Note: The F6 installation method (used to load the RAID driver during operating system installation) does not apply to Microsoft Windows Vista. Use the following instructions to install the driver during OS installation:
  1. Use the instructions in the readme file to extract the necessary files from the installation package. These files are: iaStor.sys, iaStor.cat, iaStor.inf, and TXTSETUP.oem.
  2. Place the files on a floppy disk, USB device, or CD/DVD media.
  3. During the Microsoft Windows Vista installation process, select the Load Driver option when you see a screen titled Where do you want to install Windows?
  4. Insert the media that contains the driver files.
Operating System:
Windows Vista* 64, Windows Vista* 32
Izvor: http://www.intel.com/support/chipset.../CS-025783.htm

Naravno, ja sam uporno pokušavao dignuti Vistu na RAID0, i zato ništa nije radilo. XP radi.
Ne znam da li je još koga zahvatio ovaj problem osim mene?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na