Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2007., 10:53   #1
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
(riješeno) Zyxel 660 RU

Neka moderator premjesti ovo gdje pripada ako sam pogrijesio.
Nikako nemogu nastimat da mi modem radi kako spada.Prvo, kada palim win treba proci min do dvije da se uopce mogu spojit na internet.
Dalje, local area connection mi kaze da je connection status "limited or no activity" i dolje u taskbaru (ona dva monitora sto oznacavaju dali si na netu) mi preko njih stoji zuti usklicnik!
Nije pomoglo nista da ovo otklonim. Probao sam ubosti drugu mreznu karticu al ista stvar. (sada radi na onboard mreznoj) Probao sam i win reinstall al nista.
Ista stvar je i sa modemom prebacenim u USB mod. (prvo sam mislio da je do toga) samo sto su mi pingovi tada za 5 ms veci ,dakle USB otpada.
Znaci: mogu na internet, ali svi problemi sto sam ih naveo su tu i krajnje je vrijeme da ih otklonim/otklonite.
Jos nesto. na speedtestu (3mb imam) imam samo 2580 down i SAMO 258 UP!!
Katastrofa...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 11:02   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jel to od nedavno imaš Zyxela ili već duže? Jel ja sam isto primjetio na svojem Zyxelu (imam ga za rezervu jer trenutno simenesa koristim) da je UL nekako slab na njemu izgleda da mu nekaj ne valja ili sa modulacijom ili se kolje sa splitterom od T-coma... Tako da možda je kod tebe slično...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2007., 11:25   #3
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Jel to od nedavno imaš Zyxela ili već duže? Jel ja sam isto primjetio na svojem Zyxelu (imam ga za rezervu jer trenutno simenesa koristim) da je UL nekako slab na njemu izgleda da mu nekaj ne valja ili sa modulacijom ili se kolje sa splitterom od T-coma... Tako da možda je kod tebe slično...
Zyxela imam otkako sam potpisao ugovor.Dakle cca godinu i pol! Koji bi mi modem preporucio i gdje ih uopce kupiti? Vidio sam da t com ugradjuje dlink uredjaje (to sam vidio prije cca 2 mjeseca, sad mozda i neke druge daju)
Ili mozda imam pravo na zamjenu modema ako ovaj ne radi "ispravno" ?
Sto da napravim?
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 11:56   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
NEznam nekako mislim da nije u pitanju neispravnost, ako ti je prije dobro radio a sad odjednom neće možda imaš kvar u liniji ili splitteru, ako imaš nekog frenda sa ADSl modemom u blizini možeš kod njega probati dal ti radi kako treba ili njegov kod sebe da vidiš dal će se kaj mjenjati, možda ti je linija u kvaru od oluje ili nečega...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 12:31   #5
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
NEznam nekako mislim da nije u pitanju neispravnost, ako ti je prije dobro radio a sad odjednom neće možda imaš kvar u liniji ili splitteru, ako imaš nekog frenda sa ADSl modemom u blizini možeš kod njega probati dal ti radi kako treba ili njegov kod sebe da vidiš dal će se kaj mjenjati, možda ti je linija u kvaru od oluje ili nečega...
Mozda glupo zvuci al tako mi je od prvog dana.Posto nisam imo vremena nit volje da otklonim problem eto proslo je vise od god dana otkako je ovako.
Prije dok sam imo 1 mb upload je bio 200 okruglo kbps. a sad samo 60 vise!
E sad sam pist off jer namjerno sam se prebacio na veci paket radi nizeg pinga.
Dakle sve je isto kao i prije, radi ali ne onako kako bi trebalo.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 14:59   #6
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Vidim ja da vi mene ne razumijete. Problem leszi i prije instalacije modema. Cim instaliram mreznu (i na friskom os-u) win ih "ne instalira dobro" i u traci dolje desno stoji ovo http://www.pixilive.com/viewi/20070929/untitled.jpg
Prije niti na jednom os-u niti sa bilo kojmo mreznom nisam imao ovakvih problema.Sto da radim?
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 16:27   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle ja sam govorio o tvom problemu sa brzinom spajanja ne o ovoj limited connectivity problemu, oito je ovdje problem sa dodjeljivanjem adrese ili loše podešenim servicima, dakle prvo se na router spoji sa 192.168.1.1 i u njegovim opcijama si složi da ide DHCP i DNS na lokalnoj mreži ako već nije upaljeno (makar bi trebalo biti) i onda stavi u network magment -> LAN propertisima samo TCP/IP protokol upaljen i isto vidi da je DNS stavljan svuda na auto i onda rebootaj router...

Ako to ne radi možeš probati ručno konfati adrese za router i komp ili samo za komp pri čemu kompu daš npr 192.168.1.3 i gateway na 192.168.1.1 (default routera) subnet mask na 255.255.255.0 i onda probaš...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 18:11   #8
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Gle ja sam govorio o tvom problemu sa brzinom spajanja ne o ovoj limited connectivity problemu, oito je ovdje problem sa dodjeljivanjem adrese ili loše podešenim servicima, dakle prvo se na router spoji sa 192.168.1.1 i u njegovim opcijama si složi da ide DHCP i DNS na lokalnoj mreži ako već nije upaljeno (makar bi trebalo biti) i onda stavi u network magment -> LAN propertisima samo TCP/IP protokol upaljen i isto vidi da je DNS stavljan svuda na auto i onda rebootaj router...

Ako to ne radi možeš probati ručno konfati adrese za router i komp ili samo za komp pri čemu kompu daš npr 192.168.1.3 i gateway na 192.168.1.1 (default routera) subnet mask na 255.255.255.0 i onda probaš...
Rijesio sam ovo manualno sto si reko, ovo zadnje jedino te ne kontam kako mislis "spoji se na ruter" i na tu i tu ip adresu. Bas se i ne razumijem previse u ovo pa bi te molio da mi pojasnis...
Ajd bar nemam vise zuti usklicnik na konekciji

EDIT
BIo sam kod kolege i ponio svoj modem.Na speedtestu je isti down i up sa njegovim siemensom i sa mojim zyxelom. Znaci zyxel je ok(valjda) a moja kucna instalacija ili nesto kod t coma nije.Treba sad pricekat povecanje brzina pa vidit koliki cu imat upload onda.Ako nebude valjalo zovem SZK.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.

Zadnje izmijenjeno od: >>>KUKY<<<. 29.09.2007. u 18:54.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 20:09   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Routeri se konfaju kroz web browser tako da se spojiš na njih kao na web site (u njima je mini linux/unix OS sa webserverom kroz kojeg možeš podešavati konekcije i sl) na to sam mislio, ako si rješio sa adresama ona je ok i to je to valjda...

A što se brzine tiče - ako ti nemre progurati 3mbit onda ne vidim kako će progurati 5 ili 6 kolko već trebabit naon povećanja ali moguće je da to nikad nećeš niti imati jer duljina veze i kvaliteta kablova jako limitira recimo meni je oko 2.3mbit max attainable rate preko moje linije ali recimo simens na samo 1.5 do 1.8 može povući a on je čak i solidan router ali ja sam daleko od centrale oko 5km takod a to nije čudo a sad ja neznam kako je kod tebe...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 00:50   #10
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Routeri se konfaju kroz web browser tako da se spojiš na njih kao na web site (u njima je mini linux/unix OS sa webserverom kroz kojeg možeš podešavati konekcije i sl) na to sam mislio, ako si rješio sa adresama ona je ok i to je to valjda...

A što se brzine tiče - ako ti nemre progurati 3mbit onda ne vidim kako će progurati 5 ili 6 kolko već trebabit naon povećanja ali moguće je da to nikad nećeš niti imati jer duljina veze i kvaliteta kablova jako limitira recimo meni je oko 2.3mbit max attainable rate preko moje linije ali recimo simens na samo 1.5 do 1.8 može povući a on je čak i solidan router ali ja sam daleko od centrale oko 5km takod a to nije čudo a sad ja neznam kako je kod tebe...
Nije me bilo nisam imo vremena
thnx na pomoci
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na