Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2006., 13:03   #121
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor mitzek
@Buba- odi se lijeci ,al stvarno ,tebi su sve daske popucale,a nakon toga se zavuci u misju rupu i cijuci... svakom loncu poklopac,hjebote vishe, pa kaj mu nisi ti slozil i popravil kad ga tak branis??
Kako slatko, ali jos uvije je status quo jednak, a to su tvoji problemi s citanjem i Markovi konaci u kojima vrijedjas covjeka i promasujes citavu bit njegovog posta. Po ne znam koji put se ponavljas, pa je zaista pravo pitanje trebas li ti logopedsku pomoc, jer ja sigurno ne trebam.

Drugim rijecima, what's your major malfunction? Covjek je na pocetku, sto i sam ponavlja kroz citavu dretvu, kao i svi ostali kojima nije problem procitati i shvatiti 3 jednostavne prosirene recenice, rekao o cemu se radi, ali eto, samo za tebe, pokusat cu ti procistiti tekst, mozda shvatis, tko zna:

Citiraj:
dakle, ja poludio i spakirao cijelu mašinu koja je pod garancijom i reko "platio sam da vi gubite živce s tim" i odnio njima...
...
(kad sam rekao da je bilo cca 15 a4 bijelog papira rekli su da to ne piše na presvetoj "primci" (primka) i da to ne priznaju... I NAPLATILI SU MI POPRAVAK 300 kuna!!!!
...
al reko ok, možda sam fakat za...bo i eto vam, samo neka NAPOKON mašina radi što joj je zadaća jer je već skoro 45 dana otkda je plačena i kupljena a još uvijek nije skupila ni jedan nanometar prašine od stajanja na mjestu...
ALI NE!!!
komp ne radi
jednostavno ne radi
upalim i na boot screenu (POST screen) se jednostavno smrzne s nekakvim bijelim točkicama... CCMOS, više ni to nego se jednostavno restarta nakon što učita memu, cpu, diskove itd... nemrem uć u bios..
Pokusaj se skoncentrirati na kljucne rijeci kao sto su platio popravak i nedugo nakon toga komp ne radi.

Niti su mi jasne a niti me interesiraju tvoje pobude zbog kojih siris sfinkter "deckima iz Linksa" do granica svemira, no daj se malo skuliraj i spusti na zemlju - vec po x-ti put pokusavas glumiti velikog pametnog sefa i pametujes "maloj djeci", a svaki put ispadas sve vise i vise smijesniji.

Citiraj:
ja samo trazim da se sagledaju i druge cinjenice i cuje druga strana,jel po ovom threadu i naslovu ispada da su ga Linksofci maltene silovali,utrapili mu sve pokvareno i strgano,medutim istina je potpuno drugcija nego sto je to Mat ovdje intrepretiral,
Da, mozda bi ga trebali poslati "Na ivicu nauke" da debatira o misteriju strgane ploce u Linksu, ali ocito ti jedini vidis belosvetske urote i slicno. Tip je popizdio jer je dao 300kn za popravak i dobio natrag pokvaren proizvod.

Citiraj:
al ne,Buba se je zbudil i sije pamet sakom i kapom! mozda si ti i neki genije,al nemas pravo u ovom slucaju i molim te da se obuzdas,zasad molim,ok?
Ne, ono, hm, nije ok, ok? Ajmo sagledat tvoju drugu stranu: ponavljas se iz posta u post i postavljas se u poziciju prvog lica, kao da si u najmanju ruku ti zaprimio plocu te vrijedjas covjeka na 2 i 3 stranici dretve kada je vec postalo nesmijesno svima, osim tebi, povezivati papir s bilo cime. Da, svima nije bilo jasno kako je Links vratio neispravnu masinu, no jedino je tebi bila Nora Fora po stoti put ponavljati u vlastitim Ljetopisima popa Dukljana kako je tip glup a svi mi ostali trollovi, ooo, veliki direktore. Super, tip mozda i je glup, nije ni prvi ni zadnji pa je platio da ispravi glupost i nije dobio ocekivane rezultate pa otud reakcija. Cak i Links prizna da je sfusao (sudeci po OP-u) ali tebi i dalje nije dosta... Uostalom, ne znam tko si ti ovdje da obuzdajes ikoga (osim sebe, i guess?) ili da si dozvoljavas stavljati EOD na vlastiti proljev? Obuzdaj se sam, ponajprije radi sebe, meni je ionako ravno do Drine za YHO...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 05.04.2006., 13:05   #122
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bubba
Ne znam jesam li propustio neki bitan dio fabule, ali covjekova greska je ta sto je kupio (neispravnu) plocu sa strganim BIOS-om i, vidi vraga, nije mu uopce palo na pamet reci "deckima iz Linksa" da mu je preflesaju, iz ne znam kojeg objektivnog razloga?
Ja još uvijek ne kužim da li je tu ploču kupio u Linksu ili ne.
Ako nije-nije ni čudo da su tak naplatili, i ja bi...

Pa valjda neispravnu komponentu reklamiraš tamo gdje si je kupio.
Jelc je offline  
Staro 05.04.2006., 13:09   #123
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ako sam ja dobro skužio,sve je u linksu kupio i sam slagao.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline  
Staro 05.04.2006., 13:22   #124
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Jelc
Ja još uvijek ne kužim da li je tu ploču kupio u Linksu ili ne.
Ako nije-nije ni čudo da su tak naplatili, i ja bi...

Pa valjda neispravnu komponentu reklamiraš tamo gdje si je kupio.
Pa valjda je kupio u Linksu, da. No bilo kako bilo, sve da i nije, ako su mu rekli da ce popraviti i naplatili 300kn, onda mora raditi. Ali eto, rece i sam covjek da su u Linksu pogrijesili i da ce/su izgladili problem...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 05.04.2006., 13:24   #125
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Sky
@ Bubba : U pravu si, Zakon o potrošačima doista nigdje ne spominje rok od 8 dana. To je samo dio politike Linksa za koji sam bio uvjeren da proizlazi iz ZZPa. Mea culpa.
Spominje, ali ne u kontekstu "ja-doso-u-ducan" nego za Ugovore sklopljene na daljinu odnosno izvan poslovnih prostorija trgovca. U svakom slucaju, pohvalna politika koja je neobvezujuca zakonom, to sigurno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 05.04.2006., 13:38   #126
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Neke ljude fakat ne kužim. Jel se Mat ispričao za brzopletost ili moguću vlastitu grešku - JE. Pa je** mu svakom se desi! I sad mu treba još gurat pod nos to kaj je dečko pogriješio i razapinjat ga da cijeli narod vidi??? Links neću komentirat, do sad sam imao dobra iskustva s njima, ali znat će mo kakvi su tek kada i kako odgovore na ovaj thread...
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 05.04.2006., 13:41   #127
Simba-OS
Premium
Moj komp
 
Simba-OS's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 359
Citiraj:
Autor Codiac-
Pa jeli ti citas sta pises ? Ocito ne jer ovo da trebaju ispravljati tudja sranja na svoj trosak je u najmanju ruku smijesan ONI su mu naplatili 2h servisa ili 300kn i komp nije radio. Koji je dio nejasan taj da je on platio ili taj da komp nije radio ?

Ako ti i sam sjebes nesto i onda platis da se to popravi jeli trebas ocekivati popravljeno ili ?

Evo ti jedna usporedba. razbijes auto platis popravak jer si sjebo i dodjes doma i skuzis da se auto neda upaliti. Jeli bi isao u autosalon jebat im majku ?

Mislim ok ljudi svatko ima pravo na misljenje ali nemozes mi pisati ovakve gluposti...
Jedina njihova greška je što mu nisu rekli da je ploča (ili što već) neispravna. Popraviti ju nisu mogli, jer se matična ne popravlja - treba ju zamijeniti. Iz njegovog posta sam zaključio da je očekivao da mu sve naprave "free of charge", jer je, kako je i napisao - računao na jamstvo. Prvo, cijelo računalo ne može biti pod jamstvom ako ga nisu sastavljali oni (u kojem slučaju stavljaju etiketu "void warranty if removed"), već su pod jamstvom komponente koje je kupio. Drugo, znamo pod kojim uvjetima jamstvo vrijedi, a pod kojima ne. Jamstvo ne pokriva nestručno rukovanje i neispravnosti prouzročene takvim rukovanjem, a to je ovdje slučaj. Dakle, zamjenu ne može dobiti jer je neispravnost nastala rukovanjem na način i u uvjetima koje jamstvo ne pokriva. Drugo, bez obzira na ishod, rad servisera mora platiti (sukladno cjeniku usluga), budući da računalo kao takvo nema jamstvo. Kao i u bilo kojem drugom servisu. Ja računalo nikad nisam nosio na popravak, ali sam nosio neke druge elektroničke stvari, s tim da sam uvijek tražio predračun. To znači da oni utvrde kvar i cijenu popravka, ali ne popravljaju dok ja ne odlučim da li mi odgovara. Ako ne, ne popravljaju, ali njihov rad utvrđivanja kvara svejedno sam platio.
Ponavljam, jedina njihova pogreška je, ako sam sve dobro shvatio, što ga nisu izvjestili i rekli mu konkretno u čemu je kvar. Ako mu nisu rekli.

Nekoć davno kupih kompletnu konfu u jednoj osječkoj firmi, PII@333. Dođem doma, uključim, on pri POST-u ispiše - CPU: 500 MHz i tu se zblesa. Naravno, znao sam odmah u čemu je stvar. No, kako sam imao jamstvo, nisam ništa dirao sam, već sam im odnio natrag i za 5 minuta su stavili jumpere kako treba. Prošle sam godine kupio opet konfu u HG Spot-u. Kako je falio vent na kućištu, odmah sam se vratio natrag, oni stavili vent i čovjek htio staviti onu etiketu na stranice i kaže: nećete otvarati, jel? Rekoh - ma naravno da hoću, ne morate stavljati. I to je ok. Ali mi ne pada na pamet da poslije idem nešto reklamirati, ako sam sam sjebao, te se svjesno odrekao jamstva.

Nemojmo biti djeca.Jamostvo imaš ili nemaš. Ako nemaš - onda servis moraš platiti, bez obzira je li popravljeno (pa platiš rad+dijelove) ili nije popravljeno (pa platiš samo rad, odnosno utvrđivanje kvara).
Simba-OS je offline  
Staro 05.04.2006., 13:52   #128
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Simba-OS
JPopraviti ju nisu mogli, jer se matična ne popravlja - treba ju zamijeniti.
Nije istina.

Citiraj:
Autor Simba-OS
Drugo, znamo pod kojim uvjetima jamstvo vrijedi, a pod kojima ne. Jamstvo ne pokriva nestručno rukovanje i neispravnosti prouzročene takvim rukovanjem, a to je ovdje slučaj. Dakle, zamjenu ne može dobiti jer je neispravnost nastala rukovanjem na način i u uvjetima koje jamstvo ne pokriva.
Opet nije istina, jer neznaš TOČNO od čega je ploča kihnula.

Citiraj:
Autor Simba-OS
Drugo, bez obzira na ishod, rad servisera mora platiti (sukladno cjeniku usluga), budući da računalo kao takvo nema jamstvo.
Testiranje računala se ne naplačuje 300Kn, nego 100Kn uvrh glave.

Citiraj:
Autor Simba-OS
Nemojmo biti djeca.Jamostvo imaš ili nemaš. Ako nemaš - onda servis moraš platiti, bez obzira je li popravljeno (pa platiš rad+dijelove) ili nije popravljeno (pa platiš samo rad, odnosno utvrđivanje kvara).
Jamstvo nema apsolutno nikakve veze sa ovim slučajem.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 05.04.2006., 13:54   #129
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
stvar je u tome sto su mu oni rekli da su popravili komp, a nisu
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline  
Staro 05.04.2006., 13:54   #130
Ivan@links
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Poštovani

Nadam se da ovaj post nećete shvatiti kao neki napad na Vas već samo kao iznošenje činjenica koje su vezane uz ovaj slučaj.

01.03.06.
Zaprimljena matična ploča ASUS P5GD1 Pro. Matičnu ploču ste došli zamjeniti s obzirom da ne podržava DDR2 memoriju koju Vi imate. Ovo je situacija je nastala i zbog našeg propusta u opisu artikla na webshop-u (u opisu je stajala kriva informacija da ploča podržava DDR2 memoriju)
Ploča je nakon pregleda servisa zamjenjena za ASUS P5PL2 koja podržava Vašu memoriju.

03.03.06.
Zaprimljena matična ploča ASUS P5PL2 za koju se prilikom dijagnostike (koja je obavljena odmah bez čekanja) pokazalo da ima fizičko oštećenje pinova na socketu. Ovakvo oštećenje ne podilazi jamstvu i upućeni ste da eventualno probate kod ovlaštenog distributera naći riješenje Vašeg problema. Nije Vam naplaćena dijagnostika kvara.

04.03.06.
Zaprimljen CPU INTEL Pentium 4 630 3000 MHz BOX koji je u dogovoru s servisom donešen na provjeru ispravnosti s obzirom da oštećenje ploče može uzrokovati i oštećenje procesora. Procesor se pokazao ispravnim i nije Vam naplaćena dijagnostika.

29.03.06.
Zaprimljeno kompletno računalo s opisom kvara: "nakon 10 sekundi rada se ugasi, provjeriti i da li je grafička ispravna" Prilikom dijagnostike utvrđeno je da matična ploča Abit NI8 SLI-GR (koja nije kupljena kod nas) nije ispravno ugrađena u kućište, tj. ugrađena je bez distancera i samo sa običnim A4 papirom između matične ploče i kućišta. Sa Frontier kučištima dolazi točno 5 metalnih distancera i veći broj plastičnih distancera koji su u neku ruku i bolji za korisnike koje ne mjenjaju često matičnu ploču.U slučaju da s kućištem niste dobili dovoljan broj distancera uvijek imate mogućnost doći do našeg servisa sa računom i zatražiti da Vam dodatno izdamo distancere, te eventualno ako niste u mogućnosti doći do nas da se distanceri pošalju na Vašu adresu.
Nestandardan način ugradnje matične ploče je također uzrokovao da cpu cooler ne sjeda dobro na površinu procesora što je uzrokovalo pregrijavanje i automatsko gašenje računala nakon cca. 10 sekundi. Nakon što je kompletno računalo presloženo i bios ponovno flash-an (za što je naplaćeno 1h servisa) izvršena je kompletna dijagnostika cijelog računala (Memtest, dijagnostika 2 diska, instalacija testnih windowsa na naš disk, prime95, 3DMark 01 i 3DMark05 ) za što je naplaćeno dodatnih 1h servisa. Prilikom telefonskog razgovora o završetku servisa na računalu izrazili ste želju da se računalo i vga kartica dodatno testiraju u igrama i 3D aplikacijama. Dodatno testiranje je izvršeno u igrama Quake, Painkiller, Oblivion, te u 3DMark01, 3DMark05 i RTHDRIBL. Dodatno testiranje vga kartice NIJE naplaćeno. 31.03.06. Vam je javljeno da je računalo ispravno i spremno za isporuku te ga možete podići što ste i napravili 03.04.06.

04.04.06.
Nakon telefonskog razgovora u kojem ste nas obavijestili da računalo i dalje ne radi dogovoreno je s našom logistikom da se izvrši besplatan prijevoz računala od Vaše lokacije do našeg servisa. Računalo je zaprimljeno s opisom kvara: "prođe post screen i stane + ugraditi 80mm ventilator".
Prilikom dijagnoze utvrđeno je da se CMOS restirao i da je bios na default postavkama. Iz kojeg razloga je došlo do ovog problema nismo još sigurni. Nakon podešavanje BIOSa računalo radi bez problema.
U dogovoru s Vama računalo je zadržano radi dodatnog testiranja i utvrđivanja dali postoji hardware-ski problem koji nije primjećen pri prvom servisu računala. Ventiltor koji ste priložili uz računalo nažalost nemožemo ugraditi s obzirom da su žice prerezane tj. da konektor uopće nije spojen s ventilatorom. Ostale informacije vezano uz računalo Vam biti javljene danas u toku dana.


Za kraj bih samo želio nadodati da je u ovom trenutku na Vaše računalo ukupno potrošeno preko 20 radnih sati koje nebi bilo realno i naplatiti. Links uvijek želi pomoći korisniku u riješavanju problema s računalom koliko god smo u mogućnosti, no radno vrijeme utrošeno na dijagnostiku se mora barem dijelomično naplatiti. Pogotvo u slučaju kao što je Vaš gdje dio komponenti nije kupljen kod nas (npr. matična ploča, disk). Za komponente koje nisu kupljene kod nas nemožemo odogovarati niti kod nas možete ostvariti jamstvo na njih, jedino što možemo napraviti je testirati komponente, utvrditi dali su ispravne , no to onda moramo i naplatiti.

Također želim naglasiti da je svaka kritika za nas bitna bila ona dobra ili loša. Svi naši korisnici dobrodošli izraziti pohvala i kritike na našem forumu: http://forum.links.hr/viewforum.php?...90ed095d728d8e ili na E-Mail adresu: info@links.hr
Nažalost rasprave preko foruma oduzimaju previše vremena tako da je ovaj post zadnji na forumu koji će biti napisan vezano uz ovu temu.

Ivan

Zadnje izmijenjeno od: Ivan@links. 05.04.2006. u 14:27.
Ivan@links je offline  
Staro 05.04.2006., 14:02   #131
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Bubba
Ah, poznati PcE sindrom "umem da citam al' ne umem da razumem".
A ti ne umeš da ne soliš pamet jel?
Citiraj:
Autor Bubba
Koliko se ima sto postovati u zakonu kojeg je netko izmislio za vlastite potrebe i prodao ga lakomima, necemo ovdje...
A ti ne umeš da ne soliš pamet jel?

Khm ponovno se usuđujem protusloviti, zakon kao pravni propis uređuje određeno ponašenje te definira dozvoljeno i nedozvoljeno te se kao takav mora poštovati. Uostalom tako je i zapisano u Ustavu RH.



Ja nemam tvoje znanje o elektronici niti sam kak si napisao Kripl. ing. no,moja struka već je i bit će pravo, još nisam dip.iur. no nisam daleko, o čemu pak ti znaš koliko ja znam o integriranim krugovima. : axeman :

Kako bi ti da shvatim "takav zakon ne postoji"??? Objasni o svemoćni????

Zakon o zaštiti potrošaća je izrazito loš, kao nažalost i većina zakona RH, a pročitao sam ih puno.

Za ostale evo kako zakon određuje to rok od 8 dana se primjenjue na kupoprodajni ugovor sklopljen IZVAN trgovine, te postoje u čl. 39 i iznimke dotičnog.ak vam se da čitat cijeli zakon imate gore link, ah da to vrijedi i za tebe, O svemoćni, sve znalački.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Staro 05.04.2006., 14:05   #132
Simba-OS
Premium
Moj komp
 
Simba-OS's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 359
Citiraj:
Autor Marks
cek cek!!!
ak si sam kupovao djelove i sam slagao nisi li trebao dobiti distancere u samom kucistu ili sa maticnom.
ak se nevaram sa maticnom se dobiju one podloske kao brtve i plasticni distanceri.
Prošle godine sam kupio kompletan namještaj za dječju sobu (ormar, radni stol, police, krevet). Naravno, sam sam sastavljao - svi dijelovi, uključujući šarke, vijke....uključeni. Pred kraj skužim da nedostaju 2 vijka. Otišao do robne kuće gdje sam kupio i zatražio 2 vijka koji nedostaju, a dobio sam punu vrećicu - 50 komada. A nisam, zbog nedostatka 2 vijka, na njihovo mjesto išao ukucavati čavle, pa razvalio pola ormara. Pa onda išao reklamirati.
Simba-OS je offline  
Staro 05.04.2006., 14:12   #133
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Simba-OS
Prošle godine sam kupio kompletan namještaj za dječju sobu (ormar, radni stol, police, krevet). Naravno, sam sam sastavljao - svi dijelovi, uključujući šarke, vijke....uključeni. Pred kraj skužim da nedostaju 2 vijka. Otišao do robne kuće gdje sam kupio i zatražio 2 vijka koji nedostaju, a dobio sam punu vrećicu - 50 komada. A nisam, zbog nedostatka 2 vijka, na njihovo mjesto išao ukucavati čavle, pa razvalio pola ormara. Pa onda išao reklamirati.

sranje,a trebo si da odmah napadnemo tu firmu što ti nisu dali 2 vide više,trebo si zakovice staviti umjesto vida: nono :,ja jučer kruh kupovao,došo doma i vidim fali soli,bljutav kruh sutra dajem ime pekare da ih svi napadnemo.: evil : .
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline  
Staro 05.04.2006., 14:21   #134
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
opet ja ne kontam piše zaprimljena matična ploča asus a dole piše nije kupljena kod nas???
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline  
Staro 05.04.2006., 14:40   #135
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Simba-OS
Prošle godine sam kupio kompletan namještaj za dječju sobu (ormar, radni stol, police, krevet). Naravno, sam sam sastavljao - svi dijelovi, uključujući šarke, vijke....uključeni. Pred kraj skužim da nedostaju 2 vijka. Otišao do robne kuće gdje sam kupio i zatražio 2 vijka koji nedostaju, a dobio sam punu vrećicu - 50 komada. A nisam, zbog nedostatka 2 vijka, na njihovo mjesto išao ukucavati čavle, pa razvalio pola ormara. Pa onda išao reklamirati.
Potpuno se slažem u ovoj konstataciji sa mojim sugrađaninom i mislim da se jedan bitan zaključak može izvesti iz ove tragedije:
NE IMPROVIZIRATI

A onda je puno puno lakše pozvati servis na odgovornost ali druga je stvar ako je nešto POPRAVLJENO I PLAĆENO JE ZA TO, ONDA TREBA I RADITI ma kako god se zvao servis i koliko djelatnika imao koji su članovi ovog foruma ili poneki članovi gravitiraju prema istom...
ivan OS je offline  
Staro 05.04.2006., 15:45   #136
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
svaka rijeć koju je Ivan napisao stoji, svaka riječ je istinita

mitzek slobodno usporedi kvoutove koji ukazuju na moje "laži", ako ih nađeš (što nećeš)

ja ću se sada evo, još jednom, ispričati zbog svojeg prenaglenja s nazivom topica, Ivanu i svim zaposlenicima Linksa i Linksovog servisa.
I to je definitivno posljednji put da se ispričavam jer mi je stvarno žao što sam se ponio glupo, djetinjasto i neozbiljno, no istovremeno mislim i da se nebih sad objesiti zbog toga trebao. Vjerujem da je potrošeno 20 radnih sati, ako se računaju svi 3dmarkovi, disk checkovi itd. 20 radnih sati je 3k kuna a nitko na ovome svijetu mi ne može reći da testiranje konfiguracije košta koliko i nova konfiguracija, slabija doduše. i ne mislim živjeti sa 3k kuna duga Linksu na savijesti, hvala lijepo.

Nadalje, još uvijek molim mitzeka i sve mitzek wannabie da zapamte glavni razlog mog obraćanja forumu, koji je i Ivan potvrdio:
Servis je plačen, računalo je rečeno da radi, a nije radilo. Točka. To je sve.

ukoliko želite da odem s foruma, budem već danas.

pozdrav
mat je offline  
Staro 05.04.2006., 15:53   #137
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
i daj fakat rinejmajte topic već jednom?! valjda imam pravo to tražiti budući da sam mu ja dao trenutni naziv i da sam ga ja započeo
mat je offline  
Staro 05.04.2006., 15:56   #138
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ivane ivane,čija je ovo livada,čija je ovo trava: goood : ,ja još uvjek dobro vidim.:clap: .

neki su i više puta nosili na servis pc.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline  
Staro 05.04.2006., 16:01   #139
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
@ demetrius

Ti to meni? : hello2 :
ivan OS je offline  
Staro 05.04.2006., 16:38   #140
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
@ Mat..
kak te nije sramota i dalje lagat???????????????? slomio si pinove na prvoj ploci koju si kupio kod Linksa,jel tako,druga zamjenska je sljakala,pa nije sljakala,jel tak? to si zaboravio reci,jelda?

dalje,kad si pokupio komp,donio ga doma i "SAMO" spojio 80mm vent .. i komp ne radi???? mda,vjerojatno si nam zaboravio spomenuti da je taj vent bez konektora za spajanje na mb ili molex, pa kao maher bi mogao znat,da je i vent mogao napraviti slus koji je resetirao bios ...
zaboravio si spomenuti molbe tvoje majke,deckima u Linksu,da ako mogu ,probaju popraviti stetu koju si si sam izazvao,i to si zaboravio...

zaboravio si i spomenuti detalj da su decki dolazili doma po komp i vracali ga natrag ,trazio si i dodatne sate testiranja,a nisi ih platio.. i to si zaboravio spomenuti..
i na kraju si zaboravio spomenuti da ak si takva neznalica, da si mogao njima ostaviti da ti sloze komp BESPLATNO,pa ak onda nesto ne valja,e onda im skakat na glavu!
fakat me je sramota vise te uopce prozivat,zar ne vidis da ovo vise nije stvar Linksa i Tebe, nego Tvog stava prema svima nama,jer doveo si nas u zabludu,neki su doduse i jos u njoj,ali,zapamti, u zivotu nemozes trazit krivce na strani,ako u srcu znas da si sam kriv1

DALI TVOJ KOMP SADA RADI? RADI
SVE TI JE U REDU? JE..
A KAKO JE DECKIMA KOJE SI PLJUVAO DANIMA, MDA, KAJ TO TEBE BOLI KUAC!!
MA SRAM TE MOZE BIT,KOLIKO SI SAMO SRANJA NAPRAVIL SVOJIM DIGNUTIM NOSEM,STVARNO SE TREBAS POKRIT PO USIMA I HVALIT BOGU DA TE NISU JOS I TUZILI ZA POVREDU UGLEDA I CASTI,TJ, TVOJU STARATELJE.

A VAMA OSTALIM TROLOVIMA,KOJI NE ZELITE SHVATITI KAJ JE BALAVAC NAPRAVIL STOJIM NA USLUZI DA PAPIRNO I SLIKOVNO POKAZEM NJEGOVO UMIJECE SA HW!!!!! JEL FALA BOGU,TAKVE "BISERE" JE TREBALO POSLIKAT, DA NEBI BILO ....KAJ JE BILO.....HAAAA?

DAKLE, BUBA I OSTALI NEVJERNI TOME,KOLIKO VAM TREBA OBJASNJAVAT DA JE DETE PRVO SLOMILO JEDNU PLOCU,DRUGU KUPILO DRUGDJE,NASARAFILO NA PAPIR(JOOOOJ),SJEBALO BEBI ZVECKU,A ONDA CVILILO PO SERVISU I TRAZILO SATISFAKCIJU ZA VLASTITO SRANJE?
IL VAS SVE TREBA ZA RUKICU DOPELAT I NACRTAT VAM KO JE "SFUSAL"??
DZIZUSSSS,SPASI ME BOZE OVAKIH GENIJALACA!

@BUBA- DRZ SE TI BUBA SVOJEG VIRTUALNOG SVIJETA I TAM PRODAJ SVOJU VIRTUALNU PAMET,A NAS REALISTE PUSTI U MIRU S BOGOM....
ZNAS ONU ISPECI -PA RECI./PROVJERI CINJENICE PA SERI KOME HOCES!

@ OSTALI

MISLIM DA SMO SE DOST ZABAVLJALI SA LJINKSOM I MATOM, IDEMO SAD NEKAJ NOVOG POISKAT!

MODERATOR-DAJ DA ZAVRSIMO OVO VISE,MATERE TI!!!!
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline  
Staro 05.04.2006., 16:49   #141
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor ivan OS
Potpuno se slažem u ovoj konstataciji sa mojim sugrađaninom i mislim da se jedan bitan zaključak može izvesti iz ove tragedije:
NE IMPROVIZIRATI

A onda je puno puno lakše pozvati servis na odgovornost ali druga je stvar ako je nešto POPRAVLJENO I PLAĆENO JE ZA TO, ONDA TREBA I RADITI ma kako god se zvao servis i koliko djelatnika imao koji su članovi ovog foruma ili poneki članovi gravitiraju prema istom...
koka, pa daj citaj..Mat je kad je pokupio komp,SPOJIO 80 MM VENT(BEZ KONEKTORA,GOLE ZICE)pa onda kresnuo komp i NIJE radio,nakon povratka u servis(sa linksovom dostavom!)i reflesanja biosa,ploca i DALjE RADI(ploca koja nije kupljena kod Linksa!!)...i ko sad tu koga hjebe,molim te vise?il ti treba skicirat jos 50 x da skuzis??? komp je radio u servisu kad su ga oreslozili,on je doma jos cackal mecku...-nije radio,vratili su ga u servis,preflesali jel je ploca napravila CMOS i PLOCA RADI,pa jel kuzis,ko je tu bad gay vise.. o cemu vi svi drobite kad Mat nije sve navel,nego samo ono kaj njemu pase???!!

pa dajte ljudi, ne igra mi se Krizara,niti zastitnika,ovo je komedija zablude!

Links mu je i PREMALO naplatil .koliko im je posla napravil sa svojom genijalnoscu!!
ma,bisere pred svijnje hicem.....bah!: baad :
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline  
Staro 05.04.2006., 17:04   #142
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor Bubba
Kako slatko, ali jos uvije je status quo jednak, a to su tvoji problemi s citanjem i Markovi konaci u kojima vrijedjas covjeka i promasujes citavu bit njegovog posta. Po ne znam koji put se ponavljas, pa je zaista pravo pitanje trebas li ti logopedsku pomoc, jer ja sigurno ne trebam.

Drugim rijecima, what's your major malfunction? Covjek je na pocetku, sto i sam ponavlja kroz citavu dretvu, kao i svi ostali kojima nije problem procitati i shvatiti 3 jednostavne prosirene recenice, rekao o cemu se radi, ali eto, samo za tebe, pokusat cu ti procistiti tekst, mozda shvatis, tko zna:



Pokusaj se skoncentrirati na kljucne rijeci kao sto su platio popravak i nedugo nakon toga komp ne radi.

Niti su mi jasne a niti me interesiraju tvoje pobude zbog kojih siris sfinkter "deckima iz Linksa" do granica svemira, no daj se malo skuliraj i spusti na zemlju - vec po x-ti put pokusavas glumiti velikog pametnog sefa i pametujes "maloj djeci", a svaki put ispadas sve vise i vise smijesniji.



Da, mozda bi ga trebali poslati "Na ivicu nauke" da debatira o misteriju strgane ploce u Linksu, ali ocito ti jedini vidis belosvetske urote i slicno. Tip je popizdio jer je dao 300kn za popravak i dobio natrag pokvaren proizvod.



Ne, ono, hm, nije ok, ok? Ajmo sagledat tvoju drugu stranu: ponavljas se iz posta u post i postavljas se u poziciju prvog lica, kao da si u najmanju ruku ti zaprimio plocu te vrijedjas covjeka na 2 i 3 stranici dretve kada je vec postalo nesmijesno svima, osim tebi, povezivati papir s bilo cime. Da, svima nije bilo jasno kako je Links vratio neispravnu masinu, no jedino je tebi bila Nora Fora po stoti put ponavljati u vlastitim Ljetopisima popa Dukljana kako je tip glup a svi mi ostali trollovi, ooo, veliki direktore. Super, tip mozda i je glup, nije ni prvi ni zadnji pa je platio da ispravi glupost i nije dobio ocekivane rezultate pa otud reakcija. Cak i Links prizna da je sfusao (sudeci po OP-u) ali tebi i dalje nije dosta... Uostalom, ne znam tko si ti ovdje da obuzdajes ikoga (osim sebe, i guess?) ili da si dozvoljavas stavljati EOD na vlastiti proljev? Obuzdaj se sam, ponajprije radi sebe, meni je ionako ravno do Drine za YHO...
samo je dete zaboravilo rec da je unistilo prvu plocu od Linksa slomivsi pinove na nosacu proca,kupilo drugu kod drugog dobavljaca,cackolo mecku sa golim zicama i skoro sjebalo i drugu plocu? e samo to je zaboravil spomenut.a vi svi jedva docekate, i serete i dalje po svom,al Buba ,mozes ti prodavat svoje nadri sprdacine kome hoces,mene nebus stisaval i zahrackaval, iz jednostavnog razloga kaj me nije briga sto se je reklo ,neko TKO je to rekao...a tvoj proljeev traje vec cca 1800 postova.. i svoju "genijalnost" bi trebao drugdje unovcit ,a ne piskarat tu gdje se ti osjecas ubermench...#

JA sam provjerio cinjenice(uvlacio se u sfinkter,velis!) i kod druge strane,nasao par nelogicnosti i preskocenih detalja kod Mata ,, i htio to razjasnit..al ne,Velki Buba se naso shodnim da na "rasvetli ceo slucaj" kak samo on to zna,ma jebote!

a cinjenice? ko jebe cinjenice,jelda Buba? na krivog si se nameril,kadar sam ti crtat "parce po parce" dok ti ne bidne bistro o cem je rijec...

bilo to kod Linksa il bilo gdje,nije red i gotovo,pogotovo sto je doveo u zabludu sve koji su pokazali interes u ovom slucaju..

i Buba,jesi razmisljal da se zaposlis kod Pukanica? mislim da ste na istoj valnoj ...duljini...jebote!???

mda, moze i do istrebljenja o nenadjebivi....
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline  
Staro 05.04.2006., 17:25   #143
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
@Mitzek
Nije lijepo derati se na ekipu jer ako mislis da ces tako nesto postici onda te stvarno zalim! Govoriti drugima kako da se ponasaju/misle/govore je jos jadnije. Mislim da su ta vremena daleko iza nas i da se nasrecu nece nikada vise vratiti.

Govoriti o nekoj povredi casti je u najmanju ruku smijesno! O eventualnoj tuzbi jos smjesnije. Pogledaj samo koliko se pljuje po drugim shopovima (HGspot, Ve-Mil, Ino-Gama), a da ne govorim po nekim proizvodjacima hardvera (Maxtor, Kingmax, Epox,...) a da nikom nista!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline  
Staro 05.04.2006., 17:29   #144
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ovo će se rastezati u nedogled, najbolje bi bio lock.

Jao koliko zapleta i nevjernika, pa po ovom topicu bi se mogao snimiti i film. j/k
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline  
Staro 05.04.2006., 17:34   #145
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Mislim da bi se slolozio sa ovim...ne znam čak kojim pravom ima znat i iznosit detalje kako nije zaposlenik firme a ni osoba koja je reklamirala.

Mat je lijepo rekao da je sve točno što je čovjek iz servisa rekao.I nema sumnja da su svoje greske ispravili, iako ih je bilo i čudnih.




Citiraj:
Autor Jerry
@Mitzek
Nije lijepo derati se na ekipu jer ako mislis da ces tako nesto postici onda te stvarno zalim! Govoriti drugima kako da se ponasaju/misle/govore je jos jadnije. Mislim da su ta vremena daleko iza nas i da se nasrecu nece nikada vise vratiti.

Govoriti o nekoj povredi casti je u najmanju ruku smijesno! O eventualnoj tuzbi jos smjesnije. Pogledaj samo koliko se pljuje po drugim shopovima (HGspot, Ve-Mil, Ino-Gama), a da ne govorim po nekim proizvodjacima hardvera (Maxtor, Kingmax, Epox,...) a da nikom nista!
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 05.04.2006., 17:41   #146
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni isto nije jasno kako neko ima pravo doznati i iznositi u javnost detalje koje ne bi trebao znati,ili ne bi trebao dati do znanja da ih zna.

Citiraj:
Autor mitzek
..zaboravio si spomenuti molbe tvoje majke,deckima u Linksu,da ako mogu ,probaju popraviti stetu koju si si sam izazvao,i to si zaboravio...
spawn je offline  
Staro 05.04.2006., 17:41   #147
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor [Red]Dragoon
Ovo će se rastezati u nedogled, najbolje bi bio lock.

To bi bilo najpametnije... Mislim da su stvari sad barem malo jasnije kad se javio Ivan iz linksa. Lock!
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline  
Staro 05.04.2006., 17:43   #148
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Mislim da je dovoljno (ako ne i previše) rečeno na ovu temu. Nezadovoljan kupac (po svom vlastitom mišljenju) je iznio svoj slučaj, na koji su reagirali sudionici foruma s svojim mišljenjem. Nakon toga ste dobili javno očitovanje pokrepljeno činjenicama ljudi iz Linksa, što je bilo i više nego fer s njihove strane. Nezadovoljan kupac je naučio na svom djelu grešaka (barem se nadam) lekciju i ovakav topic dalje nema smisla, stoga zatvaram ovu temu do neke druge prigode.
tor je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na