Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2012., 20:28   #1
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Slanje živitopisa preko e-maila

Pozdrav svima, u nemogućnosti i/ili ne znanju da nađem traženu informaciju na netu, i vjerskoj zabrani da idem na forum.hr i index.hr i ostale smećarske forume otvaram temu.

Dakle, situacija je sljedeća:

Trebao bih poslati životopis na par odredišta. Naravno uz njega bi trebala ići i diploma i neki certifikati. Zanima me sada, kako da ja pošaljem diplomu, odgovor tipa skeniraj je sam i sam pretpostavio, no smijem li ja samo tako skenirati taj dokument i poslati ga (s pravne strane, i jeli to nonšalantski).

Slanje poštom, kao i osobna predaja, ovaj puta nije opcija. Zanimaju me svakakvi prijedlozi a ponajprije oni iz prve ruke ako je to netko radio ili prima takve zamolbe.

Hvala svima na prijedlozima i sugestijama
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 20:40   #2
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Pretpostavljam da šalješ "otvorenu molbu" u neke firme za posao.
Šalji samo CV i eventualno popratno pismo. Ne šalješ scanove diploma i certifikata mailom osim ako netko izričito ne traži, al to nema smisla jer se takve stvari daju "na uvid"
eventualno a i u radnoj knjižici piše stupanj naobrazbe i datum stjecanja tako da to nema smisla.
Sa druge strane kod prijava za "državne službe" slati ćeš preporučeno POŠTOM jedno 50 dkg kopija svih mogućih dokumenata, jer eto, oni "tako traže"
već 30 godina.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2012., 20:41   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sasvim dovoljno je napisati u životopisu koje su tvoje kompetence kao i stupanj školovanja i možeš naglasiti kako su sve diplome/potvrde/certifikati dostupni prema potrebi na uvid.

nije inače praksa takve stvari predočavati čisto na javljanju na oglas.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 20:56   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Frend je slao raznu dokumentaciju (diplome i slične preslike) i još neke popratne stvari kad se prijavljivao za Google, FB itd. na način da je mail bio kratak i sadržavao ako se ne varam samo CV, a u CV-u je pored standardnih stvari bio link na Dropbox folder sa diplomama i ostalim stvarima. On je to slao kao "otvorenu molbu", a ne ciljano za otvoreni natječaj i uredno su mu odgovorili, a kasnije zvali ga na intervjue...

Stavljanje u privitak je valjda isto kao i na Dropbox (s pravne strane). Meni izgleda puno praktičnije od hrpe privitaka ipak pa vidi ako ti ta opcija više paše.

Ne vidim zašto ne bi smio poslati sken diplome.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 11:31   #5
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne vidim zašto ne bi smio poslati sken diplome.
Scanovi mailboxa i certifikata nikog ne interesiraju do eventualnlo potrebnog uvida.

Sve što je potrebno je dobar CV (na netu se nađe dobrih primjera).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na