Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2014., 12:45   #1
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Media player preporuka

Zbog preuređenja dnevnog boravka sam morao prebacit radni stol i računalo u drugu sobu te sam time izgubio povezanost pc-tv sa hdmi te aux na pioneer liniju (na nju ide zvuk kad gledam filmove-slušam muziku).

Već posjedujem android tv (mali stick) ali on mi je prespor i zahtjeva tipkovnicu i miš te njega odbacujem kao opciju.

Ono što mi treba je media player koji se može wirelessom ( a može i lan) spojit na pc te upalit film sa titlovima (po mogućnost da ih može i korigirat, ali ne nužno), da ima vlastiti daljinski. Većinom gledam 720P materijal pa neznam kako bi to išlo preko wifi-a (i pc je spojen preko wifi-a na LAN).

Nakon kratkog istraživanja zapeo sam na wd tv-u koji bi trebao ispunjavat ove uvjete ali eto tražim još neko mišljenje/preporuku.
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 13:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne gledaj dalje od WD-a. Ne znam kako je kod novog modela, ali kod starijih je 720p materijal bez problema išao wlanom. Za veću kompresiju je ipak bila potrebna žica za prijenos podataka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2014., 15:32   #3
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne gledaj dalje od WD-a. Ne znam kako je kod novog modela, ali kod starijih je 720p materijal bez problema išao wlanom. Za veću kompresiju je ipak bila potrebna žica za prijenos podataka.
Ma pregledao sam "sve" opcije ali rijetko koja nudi zasebni FUNKCINALNI daljinski prije svega.

Kakvo je sučelje i iskustvo slušanja glazbe preko wd tv-a ?
Kakav je player, mogućnosti ?

Spojio bi ga aux-om ili čak optikom na pionerčeta jer je zvuk na tv-u lošiji
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 16:13   #4
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
radi odlično, streama filmove i muziku, muzike je poredana po abecedi bez mogučnosti drugačijeg redoslijeda, ako imaš sliku albuma onda ti izbaci i sliku dok playa, za vrijeme playa možeš odabrati drugu stvar i pokrenuti je na play (neki drugi player ne daju traženje druge stvari dok trenutna ne završi).
vrti sve koje sam ja probao - mp3, FLAC, AAC, wma, wav.
spajanje preko optike je "must be" jer jedino tako možeš imat pravi zvuk DD ili DTS što i je svrha kod filmova (mkv, m2ts, čak i BD ISO fileova)

to je otprilike to, za sve moraš imat TV il neki monitor upaljen jer navigacija bez toga nema smisla.
zvuk ide ili preko AV izlaza (cinc) ili preko optičkog - ne daje oba signala istovremeno van.

ima i odličan net radio gdje si moš omiljene stanice izdvojit u favorite, ali te stanice moraš nać preko njegove tražilice "tune in". ne možeš kopirati m3u ili pls playliste sa kompa jer nemaš ih gdje prebaciti (neki media playeri primaju unutra HDD pa ih tamo šibneš ali kod WD toga nema).

eto, za filmove moja ocjena 8/10 ali za muziku 6/10 - samo zbog opcija i komfora - pouzdanost rada je 10/10
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 23:35   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
probaj XBMC aka kodi po novome
Imas i na ovom forumu o tome
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 08:08   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Sve to može bolje na nekom Androidu, ali ti ne gine nabavka drugog daljinskog. Konkretan primjer: imam Minix Neo X7. Na njemu sve radi kako treba, ali je dugo boota i njegov daljinski je samo za osnovne stvari. Zato sam si nabavio Minix A1 daljinac i tek tada sam mogao reći da mogu iskoristiti njegove mogućnosti.
Ono što je čudno da taj daljinac neće raditi sa BT-u ugrađenim u X7 nego sam morao ubosti BT usb dongle od A1 u X7 da bi uopće mogao koristiti.

Koliko mi je poznato, WD ima apk za Android pa tako možeš njime upravljati putem bilo kojeg Android uređaja (mob, tablet,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 09:21   #7
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
:

Koliko mi je poznato, WD ima apk za Android pa tako možeš njime upravljati putem bilo kojeg Android uređaja (mob, tablet,...).
probao ja al to je toliko traljavo (kao i većina android appsa) tako da je original daljinac ipak najbolje rješenje!!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:16   #8
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
da, pregledao sam poprilično reviewa i svi kažu da im je ta aplikacija koma...

Probao jučer sa android stickom preko wifia gledat i ide ok ali je slika pretamna (mx player) i to definitivno nije opcija :S.

Bacam se na traženje wd-a
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:33   #9
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja imam TVIX S2 DUO i zadovoljan sam sa njime.
Nisam siguran da li ga ima u prodaji više, znam da su prestali izdavati nadogradnje za njega davno, možda je i firma riknula.

Stalno je nešto štekao kada sam imao ugrađeni disk u njemu, ali otkad sam ga spojio na NAS, radi bez problema.
Jedina mana mu je MKV materijal, kada je u tom formatu ne može se prebaciti na neku scenu u filmu ili ubrzati film, preskočiti dio, jer onda samo vrti ubrzano.

Od titlova ne otvara SUB format, ali na to sam naletio možda 2 puta od kada ga imam (3-4 godine). Titlove možeš štimati, ubrzavati, usporavati itd...
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 12:03   #10
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
da, pregledao sam poprilično reviewa i svi kažu da im je ta aplikacija koma...

Probao jučer sa android stickom preko wifia gledat i ide ok ali je slika pretamna (mx player) i to definitivno nije opcija :S.

Bacam se na traženje wd-a
Mx ima svoje interno podesavanje svjetline, moguce da je samo u tome problem. Ali XBMC je jedini odgovor za takve potrebe

I ima appove za kontrolu, ili se uzme nesto sa ebaya. Plus sto cuda jos.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2014., 00:48   #11
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Evo sad sam nakon malo kopanja po ebayu naručio NEO X7 Quad Core 4.2 TV Box Bluetooth 2G / 16GB. Cijena od 30 usd mi se učinila niskom s obzirom na druge od cca 100 usd pa sam ga kupio. Budemo vidjeli kad dodje

http://www.ebay.com/itm/301297825854...84.m1497.l2649
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 12:19   #12
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Vidio sam i ja tog, nekako sam siguran da ti neće doći
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 12:46   #13
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
a po feedbacku je bio ok za te stvari. budemo vidjeli kad/ako dodje
iko222 je offline   Reply With Quote