Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2014., 19:10   #1
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
(riješeno) HP Compaq Presario CQ71, problem!

Pozz...

Ako nešto slično postoji ispričavam se, ja nisam našao. Dakle imam (odnosno ženin je) gore navedeni laptop i već duže ne radi kao treba, spor je , ugasi se sam i sl. Pokušao sam s novom instalacijom Windowsa, bilo je dobro nekoliko dana a nakon tog još veći problemi nego prije. Sad je u fazi da mu treba da se učita i više od desetak minuta (probao i u safe modu ista stvar), u nekoliko navrata pri podizanju javlja da ne vidi nikakav hard disk i sli. Definitivno će morat na servis (pa ako može preporuka za ZG) ali prije tog bi postavio možda glupo pitanje: ima li kakve veze baterija s radom laptopa? ova u njemu ne drži ni nekoliko minuta a nekako se poklopilo da što je baterija više slabila više se problema pojavljivalo (ili sam stvarno zabrija)
Zahvaljujem na odgovorima...
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 19:35   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Imamo podforum problemi pa cu tamo prebaciti ovaj topic.

Ukratko, starost? Dali je ciscen ikada? Najbanalnija stvar koju si mogao je testiranje diska jer moguce da je on uzrok sporosti, a prasina i zacepljen sistem hladjenja je uzrok gasenja. Bateriju za sada pusti sa strane.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2014., 19:56   #3
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Star je nekakvih 5 a možda i nešto malo više, nikad nije bio otvaran a samim time ni čišćen (naravno iznutra).
Da mogao bi staviti neki hard disk test program da vrti preko noći pa ćemo vidjeti. Što se tiče baterije i mislio sam da sam zabrijao
Inače još uvjek vrijedi preporuka za dobar servis...
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:09   #4
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
evo ako može komentar, jel to sve štima...







inaki je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:50   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hard ti ima bad sectore na pocetku, tu se i sama instalacija nalazi od vindozera, pa nastane show kada sistemu nesto treba sa tog dijela gdje su bad sectori.........

uglavnom, mjenjaj hard disk, a po mogucnosti i otvori te ocisti prasinu, promjeni pastu sa hladnjaka. nakon toga bi sve trebalo sljakati 5/5 .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 19:35   #6
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
ma svakom slučaju lap ide na unutarnje čišćenje, a čini mi se i na izmjenu harda...
kako se nisam osudio rastavljat odnosno otvarat lap morat ću kad se već bude otvarao promijeniti i hard, inače da to znam (osudim se sam) vukao bih ga dok ne krepa...
odoh baciti oko na te hardove, vjerojatno ću mijenjati proizvođača...

zahvaljujem...
inaki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na