Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2017., 21:27   #811
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Koja je procedura za povrat sim kartice dali je mogu vratiti u bilo koji tele2 centar ili je moram vratiti poštom kako sam je i dobio?
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:31   #812
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Koja je procedura za povrat sim kartice dali je mogu vratiti u bilo koji tele2 centar ili je moram vratiti poštom kako sam je i dobio?
Ne moraš vraćati karticu.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:42   #813
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Koja je procedura za povrat sim kartice dali je mogu vratiti u bilo koji tele2 centar ili je moram vratiti poštom kako sam je i dobio?
Moras odjaviti uslugu na nacin kako si ju prijavio/ugovorio. SIM kartica nakon odjave vrijedi jos 7 dana i onda se ponistava i moze u kos...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:50   #814
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Moras odjaviti uslugu na nacin kako si ju prijavio/ugovorio. SIM kartica nakon odjave vrijedi jos 7 dana i onda se ponistava i moze u kos...
SIM kartica vrijedi dok se ne deaktivira, odnosno dok se ne obradi zahtjev za raskid. Ne postoji rok od 7 dana valjanosti nakon raskida.

Odjava, odnosno raskid, uvijek ide pisanim putem s preslikom osobne iskaznice. Ovo da ne bi bilo zabune za one koji su telefonskim putem ugovorili pa pomislili da će telefonskim putem i raskinuti.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:54   #815
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Pregledao sam jučer na brzinu sve forume kaj sam našao o ovoj temi, al nisam našao neka konkretna mišljenja o ovoj indoor anteni šta tele 2 nudi. Jel se isplati uzet, ili da odmah idem na vanjske. Brzine mi variraju tokom dana, između 10 i 20 Mbps, a najveću brzinu dobivam kad je router u wc-u Nažalost nemam toliki ethernet kabel, inače bi ga stavio tam. Repetiror je na nekih 800 m od kuće, ne vidim ga izravno, al sa krova kuće vjerojatno bi, iako mi se baš ne penje da tam postavim antenu. Jel se nekako može utjecati na pojedine stats signala? RSSI mi je -15-5, RSPR -100-80, SINR je uvijek jako loš 0-5, RSSI -70-60. I još jedna stvar Što se tiče antena, ove su najbolje ako sam dobro shvatio:
https://www.antene-zupancic.si/lte-a...mo-p-1477.html
Jel baš samo u Sloveniji imaju za kupit? U Zg ima po jedna, al dođe 270kn. I dal dođe uz nju neko uputsvo za najbolji način postavljanja? Ak ne di se može naći. Hvala!
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 00:13   #816
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Dundimonio Pregled postova
SIM kartica vrijedi dok se ne deaktivira, odnosno dok se ne obradi zahtjev za raskid. Ne postoji rok od 7 dana valjanosti nakon raskida.
Pisao sam iz vlastitog iskustva. Sklopio sam ugovor u ducanu i receno mi je kad ga raskinem da ce SIM vrijedit jos 7 dana nakon podnosenja zahtjeva za raskid.
Kad sam u istom ducanu raskidao ugovor, receno mi je da ce SIM vrijedit jos 7 dana.
Tocno je tako i bilo. Vjerojatno je pocek od 7 dana za deaktivaciju, ako se stranka predomisli...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 00:19   #817
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pisao sam iz vlastitog iskustva. Sklopio sam ugovor u ducanu i receno mi je kad ga raskinem da ce SIM vrijedit jos 7 dana nakon podnosenja zahtjeva za raskid.
Kad sam u istom ducanu raskidao ugovor, receno mi je da ce SIM vrijedit jos 7 dana.
Tocno je tako i bilo. Vjerojatno je pocek od 7 dana za deaktivaciju, ako se stranka predomisli...
Svatko može raditi u dućanu
Rok je jedan radni dan, tj. nakon roka od 1 radnog dana od podnošenja zahtjeva nisi dužan plaćati, a sam raskid ovisi o obujmu podnesenih zahtjeva u datom danu i je li primjerice bio petak ili dan pred blagdan i sl.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 00:43   #818
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor cozz95 Pregled postova
Jel se nekako može utjecati na pojedine stats signala? RSSI mi je -15-5, RSPR -100-80, SINR je uvijek jako loš 0-5, RSSI -70-60.
Naravno da moze. Dobro postavljenim podesnim antenama mozes dobit ovakve rezultate:

Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 12:51   #819
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Uf, da bar mogu dobit te brojke sad. Nekad čak samo okrenem router i signal bude puno bolji. Raspitao sam se za ove interne od tele2 i nema ih u ni jednoj poslovnici u Zagrebu. Mislim da ću ipak ostati na ovome jel je ipak bolje od iskona, samo onda sigurno treba uzeti vanjsku antunu pa se s tim malo igrat. Kakva su iskustva što se tiče prekidanja veze? Ja sam primjetio samo kad gledam neki livestream da zna puknuti, malo iritantno al valjda će antena to popravit.
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 13:12   #820
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Naravno da moze. Dobro postavljenim podesnim antenama mozes dobit ovakve rezultate:
Jep, nikakav problem s dvije Iskre na krovu i uz optičku vidljivost, jedino me SINR zeza jer je prosjek uvijek 12-15
franzD je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 13:15   #821
bachvamix
Registered User
Moj komp
 
bachvamix's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Meni je dosta stabilno, a ja sam SIM karticu stavio u mobitel koji više ne koristim pa se preko njega spajamo. Jedino je problem što mi poslijepodne padnu brzine kad se klinci vrate iz škole i ljudi s posla. Valjda je svima u okolici dojadio bakar.
bachvamix je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 15:12   #822
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Dobro postavljenim podesnim antenama mozes dobit ovakve rezultate:
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Jep, nikakav problem s dvije Iskre na krovu i uz optičku vidljivost
Nije bitna statistika ili vrijednosti signala. Ja sam 173m zracno udaljen od odasiljaca, imam LOS i bez problema sa vanjskom antenom dobijem RSRP -52 ili -54, SINR 25-30, RSSI -30 i RSRQ -7

Poanta je da preko 95Mbps sa tavana ili ako router stavim u kucu pa cuclam 85MBps po noci nije moguce vise ni sa antenama. Dakle signal je poboljsan ali brzine su iste.

Te Iskra antene su izgleda dobre smo za one koji su malo dalje od odasiljaca a u mnogim slucajevima bilo ovdje ili bug forumu ljudi su ih skidali jer nista nisu
vise/bolje dobili nego kao kad premjeste router negdje drugdje u kuci i opet dobiju max brzinu kao router + antena.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:21   #823
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Sezona turistička završila pa su i brzine malo porasle,sada dobijem između 10-20 mbita dok je donedavno bilo do 7-8 max.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:33   #824
Smoker25
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Novi firmware se pojavio za B315. U postavkama routera kliknite na update.

Čini mi se da je sad stabilnija veza.

Zadnje izmijenjeno od: Smoker25. 20.09.2017. u 16:57.
Smoker25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 17:21   #825
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Te Iskra antene su izgleda dobre smo za one koji su malo dalje od odasiljaca a u mnogim slucajevima bilo ovdje ili bug forumu ljudi su ih skidali jer nista nisu
vise/bolje dobili nego kao kad premjeste router negdje drugdje u kuci i opet dobiju max brzinu kao router + antena.
Meni je bio cilj dobiti stabilan upload, a gdje god stavio ruter u kući/tavanu, čak i na tavanskom prozoru s kojega se vidi silos, više od 30 mbita nije išlo. Samo s antenama je na stabilnih 50-ak.
Stabilnih 25 mbita downloada imam preko VDSL-a, tako da mi brzina preko LTE ne igra preveliku ulogu.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 19:29   #826
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije bitna statistika ili vrijednosti signala. Ja sam 173m zracno udaljen od odasiljaca, imam LOS i bez problema sa vanjskom antenom dobijem RSRP -52 ili -54, SINR 25-30, RSSI -30 i RSRQ -7

Poanta je da preko 95Mbps sa tavana ili ako router stavim u kucu pa cuclam 85MBps po noci nije moguce vise ni sa antenama. Dakle signal je poboljsan ali brzine su iste.

Te Iskra antene su izgleda dobre smo za one koji su malo dalje od odasiljaca a u mnogim slucajevima bilo ovdje ili bug forumu ljudi su ih skidali jer nista nisu
vise/bolje dobili nego kao kad premjeste router negdje drugdje u kuci i opet dobiju max brzinu kao router + antena.
Ja sam prmještao router po kući i kako su mi bile bolje te staitstike i brzina se povećavala, pa ako se sa antenom dobiju bolje statistike zar nije logično da će biti i veća brzina?
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 21:30   #827
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Brizina ce se mozda malo povecat, ali ce se sigurno stabilizirat i drasticno ce se smanjit mogucnost pucanja veze...

Brzina ti najvise ovisi o opterecenosti bazne stanice, a kako su mnogi navalili na Pokucni nemoj dugorocno ocekivat povecanje brzine. Prije ce se smanjivat nego povecavat.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 20.09.2017. u 21:44.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 22:29   #828
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Nadam se da će onda poduzeti tele2 nešto u vezi infrastrukture ako se broj korisnika previše poveća. Ali nema onda druge nego probat spojit antenu pa vidjet, ak nisam zadovoljan mogu vratiti još do subote, iako mi je drago vidjet brzinu i od 15Mbps. Samo neznam di da nađem antenu u slijedeća dva dana.
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 12:10   #829
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Ne znam na koju foru, ali nakon updejta, brzine su se digle ali testirat ću mjesec dana da utvrdim da je stvarno tako

Ali ovaj Hilink trazi da promjenim login password, a nemam pojma koji je current password...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 13:29   #830
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Pozdrav svima na temi. Preselio sam se i više nemam optiku. Kažu da bi je mogao dobiti početkom godine, pa mi se ovaj Tele2 čini ok za dočekati je. Koji bi bio najbolji izbor za 4G router pošto ću uzeti bez ugovora?

edit:

Šta mi znače ovi crni poligoni? (narančasti čovjek sam ja)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 21.09.2017. u 14:19. Razlog: edit
murina je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 13:32   #831
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ne znam na koju foru, ali nakon updejta, brzine su se digle ali testirat ću mjesec dana da utvrdim da je stvarno tako

Ali ovaj Hilink trazi da promjenim login password, a nemam pojma koji je current password...
Default password bi trebao biti "admin"
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 15:06   #832
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Konačno stigao ruter pa se spojio na tele2 (vanjske antene nisu spojene)





Law je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 17:28   #833
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Sad sam isprobao sa dvije unutarnje antene: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-87312561.jpg

Apsolutno nikakve razlike. Onda sam mislio da su to možda antene samo za pojačavanje signala koje router odašilje, ali ni u tom pogledu nema razlike. Kako god, vraćam ih i slijedeći tjedan uzimam vanjske.
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 20:11   #834
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor cozz95 Pregled postova
Sad sam isprobao sa dvije unutarnje antene: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-87312561.jpg

Apsolutno nikakve razlike.
Pitanje za svaki slucaj, jesi u izborniku ukljucio da radi sa vanjskim antenama?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 20:15   #835
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Pozdrav svima na temi. Preselio sam se i više nemam optiku. Kažu da bi je mogao dobiti početkom godine, pa mi se ovaj Tele2 čini ok za dočekati je. Koji bi bio najbolji izbor za 4G router pošto ću uzeti bez ugovora?

Šta mi znače ovi crni poligoni? (narančasti čovjek sam ja)
Po toj slici nisi u podrucju zracenja (crni poligoni) signala, ali mi se cini da nije dobro mapiran treci poligon, koji bi te trebao zahvatit. Obicno se u urbanom podrucju slazu celije tako da pokrivaju svih 360°.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 20:59   #836
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pitanje za svaki slucaj, jesi u izborniku ukljucio da radi sa vanjskim antenama?
Jesam Zaboravio sam to napomenut.

Edit: Jel se može ikako ručno birat na koji se toranj spajam?

Zadnje izmijenjeno od: cozz95. 21.09.2017. u 21:17. Razlog: Edit
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 21:43   #837
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Po toj slici nisi u podrucju zracenja (crni poligoni) signala, ali mi se cini da nije dobro mapiran treci poligon, koji bi te trebao zahvatit. Obicno se u urbanom podrucju slazu celije tako da pokrivaju svih 360°.


Super, hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 22:29   #838
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor cozz95 Pregled postova
Edit: Jel se može ikako ručno birat na koji se toranj spajam?
Ne.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 22:59   #839
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
A kad bi antene usmjerio prema tornju na koji se hoću spojit? Ili bi onda samo dobivao lošiji signal sa onog koji se bira automatski.
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 00:03   #840
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ne bira se bazna stanica "automatski" nego router u slucaju vise njih u okruzenju bira onu sa najjacim signalom. Naravno da ces usmjeravanjem antena na zeljenu stanicu tu i koristit, jer ce druge biti puno slabije...
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na